Şimdi Ara

Landi Renzo lpg kiti kullananlar buraya... (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
635
Cevap
12
Favori
208.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coskunismail

quote:

Orijinalden alıntı: efe80

Landirenzo ya dandik demeniz pek hoş kaçmamış doğrusu. 4 yıldır aracımda landirenzo kullanıyorum 1 kere bile sorun çıkarmadı. LPG kitleri değil ustalar dandik olunca bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bence dandik ustanızı değiştirin, ya da dandik mi değil mi bilmiyorum ama aracınızı değiştirin.

+1
  • quote:

quote:

bende landı renzo var sabahları benzınden gaza gecınce gaz yemıyor dıbıne kadar gaz verırsem bı kacsanıye sonra gaz yıyor. araba.uc kere ayar cektıler bılşgısayarda ısıyı artırdık olmadı.sokturup atıker taktıracağım bu gıdışle önece atıker vardı tas gıbı ıkı yıl tık demedı hıc sorunu yoktu sattık arabayı . bu landı renzo ne boyle yaa bu kadar dandık olabıleceği aklıma gelmezdı...

Landirenzo ya dandik demeniz pek hoş kaçmamış doğrusu. 4 yıldır aracımda landirenzo kullanıyorum 1 kere bile sorun çıkarmadı. LPG kitleri değil ustalar dandik olunca bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bence dandik ustanızı değiştirin, ya da dandik mi değil mi bilmiyorum ama aracınızı değiştirin.

valla gecen bı gece arabayı bıraktım tutturdular sorun yok motor sogukken gecişte gaz yemıyor 4 kere gıttım. ustadan da olabılır. ısındıkdıktan sonra sorun yok. söktürüp atıker veya brc taktıracağım ısteyen varsa satabılırım.beklentımız yuksektı demekki atıkerden sonra.

• Bi skinti yok ama yaglama çalışmıyor galiba benim usta yaglama beynini değişirdi yine yag yerinde duruyor benim deviri yüksek kullanmadigimdan mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 82bin km landi ile bindim enjektörün birisi gitmiş 165 tl yarın değiştircez bskalım
    Tek enjektör değişimi olacaksa pahalı geldi gerçi gözüme
    Hep olguna gittim yine oraya sordum

• Arkadaşlar merhaba. Yeni bir araç aldım ve üzerinde landi renzo lpg var. Bir kaç sorum olacak;

1. lpg göstergesinde ki ışıklar araç çalışmadan yanmıyor. Bu normal mi yoksa kontak açıkken yanması mı gerekiyor ?

2. Gösterge de kızmızı yanınca uyarı sesi gelmiyor.

Bu durumla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsw

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir araç aldım ve üzerinde landi renzo lpg var. Bir kaç sorum olacak;

1. lpg göstergesinde ki ışıklar araç çalışmadan yanmıyor. Bu normal mi yoksa kontak açıkken yanması mı gerekiyor ?

2. Gösterge de kızmızı yanınca uyarı sesi gelmiyor.

Bu durumla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

1. Araç çalışınca gösterge ışıkları yanar
    2. Simit tip tüplerde lpg doluluk oranını gösterge tam doğru olarak yansıtmaz. Kırmızı yanmasına rağmen tankta halen lpg mevcuttur.
    (Benim eski aracımda da landirenzo vardı çok memnundum hiç sorun yaşamadım. kırmızı ışık yandığında 80-100 km yol giderdim)Tamamen bittiğinde uyarı
    sesi gelir. Orta düğmeye basınca uyarı sesi kesilir.
    Kolay gelsin.

• Arkadaşlar yeni aracım 2004 model Toyota Corolla hb sol otomatik vites bu aracıma da landirenzo taktırmayı düşünüyorum. Bu araçlarda uyumsuzluk sorunu var mı? acaba özellikle 2004 Corolla kullanan arkadaşlardan yardım. saygılar.
  • Landi gzl tabi ustalık hepsinde önemli ipragaz alıyordum 330 km gidiyordu 35 litre gaz ile bide mo gaz alim dedim 360 km gitti hem performansı da gzl bundan sonra favorim mo gaz . Gazi her defasında tam bitirip öyle alır km yide difirlarim

• quote:

Orijinalden alıntı: gigus

Arkadaşlar yeni aracım 2004 model Toyota Corolla hb sol otomatik vites bu aracıma da landirenzo taktırmayı düşünüyorum. Bu araçlarda uyumsuzluk sorunu var mı? acaba özellikle 2004 Corolla kullanan arkadaşlardan yardım. saygılar.

Toyota VVT_İ motorlar ve LANDİRENZO ile çok uyumludur. Siz yeter ki iyi bir montaj ustası bulun. Hangi ildesiniz? Kayseri yakınsa OLGUN LPG bir numara.
    Benim araç da 124 ps. Dual VVT-İ motor var. sistem olarak aynı. Sadece biraz güçlendirilmiş. Sizin araç sanırım 110 ps. idi.
    LPG konusunda benim daha önceki yazılarım var, onları bir okuyun isterseniz.

Ben 24 Nisan 2012'de taktırdım. Maşallah sıfır sorun. Performansta kayıp yok gibi ya da belli olmuyor.
    Belki teknik bir analiz yapılırsa güç kaybı vardır. Ama bunu siz hissetmiyorsunuz.
    Yakıt ekonomisi son derece iyi.
    Benim için tek handikap LPG tankı yüzünden bagaj bir miktar küçüldü.
    Benim tek pişmanlığım daha önce LPG taktırmamak oldu. Keşke onca yıl benzine boşuna para vermeseydim diyorum.
    Kısacası Pişman olmazsınız.

• sky_lark kullanıcısına yanıt
    imzamdaki aracın aküsü can çekişiyor. havalar iyice soğumadan yeni akü almak istiyorum.
    Akü değişince LPG Ecu ayarları gider mi? Her hangi bir ayar gerekir mi? Veya bilgileri yedekleme falan söz konusu mu?
    2007 model (Yeni kasa olan) Corolla'da galiba radio kodu, kontak şifresi falan gitmiyormuş. Sadece radyo kanal kayıtları ve arabanın saati sıfırlanıyor muş. Bu bilgim doğru mu?
    Akü değişimi sonrası Her hangi bir işlem yapmam gerekecek mi? ACİL TAVSİYE :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

imzamdaki aracın aküsü can çekişiyor. havalar iyice soğumadan yeni akü almak istiyorum.
    Akü değişince LPG Ecu ayarları gider mi? Her hangi bir ayar gerekir mi? Veya bilgileri yedekleme falan söz konusu mu?
    2007 model (Yeni kasa olan) Corolla'da galiba radio kodu, kontak şifresi falan gitmiyormuş. Sadece radyo kanal kayıtları ve arabanın saati sıfırlanıyor muş. Bu bilgim doğru mu?

LPG ecu ayarları gitmez, sadece aracınızı akü değişince 1000 km kadar benzinde kullanırsanız bozulabilecek rölanti ayarları vs aracın ECU suna doğru olarak kaydedilir ve hiç bir sıkıntı olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • quote:

quote:

LPG ecu ayarları gitmez, sadece aracınızı akü değişince 1000 km kadar benzinde kullanırsanız bozulabilecek rölanti ayarları vs aracın ECU suna doğru olarak kaydedilir ve hiç bir sıkıntı olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim. BEnzinden kullanma kısmı kesin mi? Malum benzin can yakıyor. 1000 km :-( Bunu benzinde kullanmazsak ne olur?

• 2010 Eylül'de 2005 Model Citroen C4 aldım, alır almaz LandiRenzo LPG kiti taktırdım, hangi kit olduğunu şu anda hatırlamıyorum ama o dönemde pahalı olan kitti.

Şu ana kadar çeşitli sorunlarla karşılaştım, bazıları çözüldü, bazıları çözülmedi.

Örneğin kışın sabahları araba zor çalışıyor. Benzinde sorun yok, eğer bir gün önce benzinle kullanırsam ertesi gün sabah hava ne kadar soğuk olursa olsun ilk marşta çalışıyor. Ama bir gün öncesinde LPG ile kullanırsan, kesinlikle ertesi sabah ilk marşta çalışmıyor.

Şimdi de arabada tekleme (hareket halinde iken de) ve sarsıntı oluyor LPG ile kullandığımda, sanırım enjektörlerden biri veya birkaçı sıkıntılı.

En son 1 ay önce bakım için Ankara OSTİM'deki ana bayiiye gittim, herhangi bir sorun olduğunu söylemediler, filtreyi değiştirip 70 TL alıp gönderdiler.

Ben LandiRenzo'nun iyi bir kit olduğunu ama ustanın da en az kit kadar önemli olduğunu düşünenlerdenim.

Bu yüzden bana Ankara'da güvenebileceğim ve sorunlarıma derman olacak bir usta önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim. BEnzinden kullanma kısmı kesin mi? Malum benzin can yakıyor. 1000 km :-( Bunu benzinde kullanmazsak ne olur?

Belki 100 km bile rölanti ayarlarını aracın beynine kaydedebilir. Benim söylediğim 1000 km azami bir mesafe. Ancak kesinlikle benzinde kullanmanız lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: FREE_MIND

2010 Eylül'de 2005 Model Citroen C4 aldım, alır almaz LandiRenzo LPG kiti taktırdım, hangi kit olduğunu şu anda hatırlamıyorum ama o dönemde pahalı olan kitti.

Şu ana kadar çeşitli sorunlarla karşılaştım, bazıları çözüldü, bazıları çözülmedi.

Örneğin kışın sabahları araba zor çalışıyor. Benzinde sorun yok, eğer bir gün önce benzinle kullanırsam ertesi gün sabah hava ne kadar soğuk olursa olsun ilk marşta çalışıyor. Ama bir gün öncesinde LPG ile kullanırsan, kesinlikle ertesi sabah ilk marşta çalışmıyor.

Şimdi de arabada tekleme (hareket halinde iken de) ve sarsıntı oluyor LPG ile kullandığımda, sanırım enjektörlerden biri veya birkaçı sıkıntılı.

En son 1 ay önce bakım için Ankara OSTİM'deki ana bayiiye gittim, herhangi bir sorun olduğunu söylemediler, filtreyi değiştirip 70 TL alıp gönderdiler.

Ben LandiRenzo'nun iyi bir kit olduğunu ama ustanın da en az kit kadar önemli olduğunu düşünenlerdenim.

Bu yüzden bana Ankara'da güvenebileceğim ve sorunlarıma derman olacak bir usta önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Usta çok çok önemli evet. Maalesef size iyisi denk gelmemiş sanırım. Ankara ana bayii bile çözememişse bilemiyorum artık. Ben de 2010 mayıs ayında blue modelini taktırdım ve 45.000 km yaptım. hiç sorun çıkarmadı. 1 defasında garantide iken regülatör temizliği yapıldı o kadar. Sadece periyodik filtre değişimi yaptırıyorum ve 30 TL ödüyorum. Çok da memnunum. Umarım ankaradaki arkadaşlar size iyi bir usta önerir.

• gaza geçince gaz yemiyordu şimdi de benzinden gaza geçemez oldu şu landi renzo mudur nedir yukarıda da yazdım kesinlikle uzakdurun. sevise gidiyor 6 oldu bilgisayara bağlayıp bağlayıp yolluyorlar...
  • quote:

gaza geçince gaz yemiyordu şimdi de benzinden gaza geçemez oldu şu landi renzo mudur nedir yukarıda da yazdım kesinlikle uzakdurun. sevise gidiyor 6 oldu bilgisayara bağlayıp bağlayıp yolluyorlar...

Efe kardeş senin usta da bi sorun var sanırım kit i değil ustayı değiş bence sen 4ay oldu taktirali şükür bi arızası yok yaglama sistemi çalışmıyordu ilk taktiklarinda yaglamanin beynini degistiler sorun kalmadı

• başka usta yok landirenzoya bakan.başka ile gitmem lazım
  • Merhaba arkadaslar. 2005 e60 bmw 5.20 aracın var. Landirenzo 2010 da takılmış. Aracı yeni aldim . Araç benzinde 0.65 kr yakiyo lpg de 0.50 bu değer normal mi

• 2011 model mazda 3 aracıma 2012 yılında landirenzo takıldı. 2014 yılında garanti süresi bitince hemen beyin gitti.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.