Şimdi Ara

Landi Renzo lpg kiti kullananlar buraya... (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
12
Favori
208.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0 Km aldığım aracıma 2000 km de landirenzo lpg taktırdım ankarada efe plazada garantiden çıkmadan yapacaklarını söyledikleri için orda taktırdım onlarda landirenzo takıyolarmış aslında prins taktırcaktım ama garantiden dolayı taktıramadım.Aracı kullanırken yüksek devire çıktığımda motor arıza ışığı yandı ve esp elektronik park freni gibi sistemler devre dışı kaldı tekrar taktırdığım yerde ayar yaptım uzun süre kullandım sakin bi şekilde sıkıntı yoktu sollamada devirlendirince aracı gene aynısı oldu.Bu sefer okullar açıldığından istanbula geldim burda landirenzo bölge bayisinde yaptırdım ayarları şimdilik sıkıntı yok ama aracı devirli kullanmaya korkar oldum daha basmadım denemedim.Yol ayarı istediğimde 2 yerdede gerek yok dediler acaba gerçekten yol ayarına gerek yokmu yoksa uğraşmakmı istemiyolar ? Bi ara gene basıcam deniycem ışık yakcakmı diye acaba ne yapabilirim kendim ayar yapabilceğimi sanmıyorum istanbulda çok güzel bu ayarları yapabilcek biyer bulabilirmiyim ? Teşekkürler ..
  • Bu sorunun lpgden dolayı devirli kullanım sonucu esp gibi sistemleri devre dışı bırakması çok ilginç. Obd2 bağlantısı sonucu olabileceğini düşündüm. Tekrar denemekten başka çare yok. Tamam oldu dediklerinde hemen yola çıkıp musait bir yolda dipgaz yapmak lazım olmuştur heralde diyip çıkmamalıyız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorunun lpgden dolayı devirli kullanım sonucu esp gibi sistemleri devre dışı bırakması çok ilginç. Obd2 bağlantısı sonucu olabileceğini düşündüm. Tekrar denemekten başka çare yok. Tamam oldu dediklerinde hemen yola çıkıp musait bir yolda dipgaz yapmak lazım olmuştur heralde diyip çıkmamalıyız. Bence ayardan değil montajda bir sorun var. Benim dusuncemdir usta değilim. Forumdaki ustalarımız yardımcı olacaktır.

• Arkadaslar 2000 model volvo s40 2.0 T icin lpg taktirmayi dusunuyorum ancak landi renzo mu yoksa prins mi daha az yakar ve uzun omurlu olur karar veremedim tavsiyelerinizi bekliyorum

• darnglove D kullanıcısına yanıt
    her marka ile yakitin ayni olacaktır.

önemli olan iyi performans ve motor sagligini koruyacak bir sistem.

markaya takilma adam gibi bir montajci bul.

yoksa atiker kit de gerekli detaylara dikkat edilirse ihtiyacı karsilayacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: murataycicek

her marka ile yakitin ayni olacaktır.

önemli olan iyi performans ve motor sagligini koruyacak bir sistem.

markaya takilma adam gibi bir montajci bul.

yoksa atiker kit de gerekli detaylara dikkat edilirse ihtiyacı karsilayacaktir.

istanbul anadolu yakasında bu işin piiridir hayatta sıkıntı yaşamassınız dediğiniz bir usta var mıdır ?
  • anadolu yakasında bilmiyorum ama avrupa yakasi Beylikdüzü beykentte ay otogaz gözüm kapali onerebilirim.

• Izmir olgun lpg'de landi renzo evo kit taktirmagi dusunuyorum aracim yeni chevrolet aveo... fiyati hakkinda bilgisi olan var mi...

Umarim dogru bir karar veriyorumdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe80

quote:

Orijinalden alıntı: coskunismail

quote:

Orijinalden alıntı: efe80

bende landı renzo var sabahları benzınden gaza gecınce gaz yemıyor dıbıne kadar gaz verırsem bı kacsanıye sonra gaz yıyor. araba.uc kere ayar cektıler bılşgısayarda ısıyı artırdık olmadı.sokturup atıker taktıracağım bu gıdışle önece atıker vardı tas gıbı ıkı yıl tık demedı hıc sorunu yoktu sattık arabayı . bu landı renzo ne boyle yaa bu kadar dandık olabıleceği aklıma gelmezdı...

Landirenzo ya dandik demeniz pek hoş kaçmamış doğrusu. 4 yıldır aracımda landirenzo kullanıyorum 1 kere bile sorun çıkarmadı. LPG kitleri değil ustalar dandik olunca bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bence dandik ustanızı değiştirin, ya da dandik mi değil mi bilmiyorum ama aracınızı değiştirin.

valla gecen bı gece arabayı bıraktım tutturdular sorun yok motor sogukken gecişte gaz yemıyor 4 kere gıttım. ustadan da olabılır. ısındıkdıktan sonra sorun yok. söktürüp atıker veya brc taktıracağım ısteyen varsa satabılırım.beklentımız yuksektı demekki atıkerden sonra.

Ladirenzo dan uzak durun. 1200-1300 TL civarı Atiker Gold sistem var. %50 daha ucuz.Arıza yaparsa canınız sıkılmaz. Benim araba 63000 km.de yaklaşık 30.000 km. Önce lpg taktırdım. Yakıt hep bilinen yerden aldım. Öyle en ucuz gaz alayim derdim olmaz.
    Lpg Enjektörlerden 1 i arızalı 3 ü de yavaş çalışıyor , değişmesi gerekmiş.

( önce Ankara Erciyes Toplu İşyerlerindeki Olgun Lpg de enjektör yokmuş. Inanirsan!!! Değişmediler. Sonra şaşmaz a gittim. Sorun orada başladı. )

Landirenzo Servisi her yerde yok. Ve olan servisleri çok bilgisiz. Hele ki Ankara Saşmaz daki Olgun Lpg ana bayiden uzak durun. Adamlar 3 dakikada 5 farklı şey söylüyor. Yelkovandan hızlı bir dönüşü var. Kurumsal değiller. Bana kredi kart çalışmıyor diyor ama başka müşteriden kart çekiyor. En basit düzenekleri bu. Gerisini siz hesap edin.

Önce enjektorun biri değişti araç vuruntu yaptı, araba tuhaflaştı. Sonra 4 u değişmedi ya ondan dediler. Ee 4 unu de değiştirin o vakit. Araçta +10yine tekleme, vuruntu var. O zamanda Senin arac bozuk. Zart zurt. Ben de sökün yeni enjektörleri takın eskileri dedim. Kızdım çıktım.
    İşin garibi eski enjektör ile sıkıntı pek yoktu sadece, arada bir, arac arıza ışığı yakıyordu. Lpg de rölantide çok az titreme vardı. Ama çok az.

Başka birkaç ustaya gittim, motor iyi bir sıkıntı yok dediler. Benzinde sorun yok dediler. Lpg kaynaklı ona bakılsın dediler.

Benim araca Landirenzo denilen pahalı , kısa ömürlü sistemi söktürüp Atiker taktirdigim da 800 -900 TL a kadar arası tutacak. Atiker Gold da 1000_1100 TL civarı. Tank vs. Olduğu için ucuz. Her türlü 30.000 km gider. Lanidrenzodan iyidir yani.

Lnadirenzo enjektör teki 175 TL , 4 ü 700 tl. Civarı. Pazarlıkla 150 *4 600 TL ye alınıyor.
    Atiler`in 200 tl ye enjektörü değişir. Servisi her yerde var.

Siz olsanız ne yaparsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Izmir olgun lpg'de landi renzo evo kit taktirmagi dusunuyorum aracim yeni chevrolet aveo... fiyati hakkinda bilgisi olan var mi...

Umarim dogru bir karar veriyorumdur.

Ladirenzo dan uzak durun. 1200-1300 TL civarı Atiker Gold sistem var. %50 daha ucuz.Arıza yaparsa canınız sıkılmaz. Benim araba 63000 km.de yaklaşık 30.000 km. Önce lpg taktırdım. Yakıt hep bilinen yerden aldım. Öyle en ucuz gaz alayim derdim olmaz.
    Lpg Enjektörlerden 1 i arızalı 3 ü de yavaş çalışıyor , değişmesi gerekmiş.

( önce Ankara Erciyes Toplu İşyerlerindeki Olgun Lpg de enjektör yokmuş. Inanirsan!!! Değişmediler. Sonra şaşmaz a gittim. Sorun orada başladı. )

Landirenzo Servisi her yerde yok. Ve olan servisleri çok bilgisiz. Hele ki Ankara Saşmaz daki Olgun Lpg ana bayiden uzak durun. Adamlar 3 dakikada 5 farklı şey söylüyor. Yelkovandan hızlı bir dönüşü var. Kurumsal değiller. Bana kredi kart çalışmıyor diyor ama başka müşteriden kart çekiyor. En basit düzenekleri bu. Gerisini siz hesap edin.

Önce enjektorun biri değişti araç vuruntu yaptı, araba tuhaflaştı. Sonra 4 u değişmedi ya ondan dediler. Ee 4 unu de değiştirin o vakit. Araçta +10yine tekleme, vuruntu var. O zamanda Senin arac bozuk. Zart zurt. Ben de sökün yeni enjektörleri takın eskileri dedim. Kızdım çıktım.
    İşin garibi eski enjektör ile sıkıntı pek yoktu sadece, arada bir, arac arıza ışığı yakıyordu. Lpg de rölantide çok az titreme vardı. Ama çok az.

Başka birkaç ustaya gittim, motor iyi bir sıkıntı yok dediler. Benzinde sorun yok dediler. Lpg kaynaklı ona bakılsın dediler.

Benim araca Landirenzo denilen pahalı , kısa ömürlü sistemi söktürüp Atiker taktirdigim da 800 -900 TL a kadar arası tutacak. Atiker Gold da 1000_1100 TL civarı. Tank vs. Olduğu için ucuz. Her türlü 30.000 km gider. Lanidrenzodan iyidir yani.

Lnadirenzo enjektör teki 175 TL , 4 ü 700 tl. Civarı. Pazarlıkla 150 *4 600 TL ye alınıyor.
    Atiler`in 200 tl ye enjektörü değişir. Servisi her yerde var.

Siz olsanız ne yaparsiniz?

Not: 10.000 km dolmadan Lpg filitresi değişimi yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky_lark -- 30 Ocak 2016; 14:51:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

Arkadaslar 2000 model volvo s40 2.0 T icin lpg taktirmayi dusunuyorum ancak landi renzo mu yoksa prins mi daha az yakar ve uzun omurlu olur karar veremedim tavsiyelerinizi bekliyorum

Kalite derseniz prins, ekonomi derseniz Atiker. Landirenzo pahalı ve kısa ömürlü.

• 2 sene 100bin km garanti veriyor landirenzp 2800tl atiker 1350tl dedi o da referanslı işinin ehli usta.. kararsız kaldım. Landirenzo toyota ve honda servisinin yönlendirdiği yer... iyi diye düşünüyordum fakat son yorumları okuyunca kafam karıştı..

• İlk çalıştırmada biraz sesli çalışır.ısındıktan sonra normale döner.Gayet memnunum.tavsiye ederim.benim aracımda arza lambasınıda yakmıyor.

• Bende de landi renzo var. Aracı aldığımda takılıydı. Honda servisi son gittiğimde sistemin çok karmaşık takıldığını iyi işçilik olmadığını söyledi. Enjektörleri sesli çalışıyor ve motorda biraz titreşim var. Benzine geçince motor rahatlıyor. Daha önce sürekli motor arıza ışığı yakıyordu. Muhtemelen karışım sıkıntısı. Ayar yaptırdıktan sonra bi daha yanmadı. Ayar yaparken işe biraz da Benzin katarak aştılar galiba. Sürekli benzin de yakıyor az miktar da olsa. Bi kaç depoda bir 100 tl kadar benzin alıyorum. Çekiş olarak bi sıkıntı hissetmiyorum ama benzinde araç daha istekli gibi. Psikolojik de olabilir. Stepne bölmesine monte simit tüp var. 35 Lt lpg alıyor. Yakıt bitince ötmeye başlıyor. Düğmeye basarak kapatıyorum. Geçişler hissedilmiyor. Aracım 1.8 motorlu. Bir depo ile 420 km civarı yol gidiyor.120 km'yi geçmemek şartıyla. Daha önce 160 km yolu gitmeden depoyu fulleyip dönüşte eksilen kadar aynı istasyondan yakıt almıştım. 39 küsür tl tutmuştu. Yakıtın iyi olduğunu düşünüyorum. Biraz daha dikkatli kullanılarak daha iyi sonuçlar alınabilir. Herşeye rağmen benzin biraz daha düşük olsa benzini tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 9 Kasım 2016; 12:01:20 >
  • tamburadan T kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam Nil Otogazdan bende şikayetçiyim. Git gel iflağım kesildi. Bende olguna gideyim bari..

• Landirenzonun o cok kaliteli olan ve dizel sesi cikaran enjektorleri 30 bin kilometrede bozuldu.Ve fiyat 800 lira.Kimseye tavsiye etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

Arkadaslar 2000 model volvo s40 2.0 T icin lpg taktirmayi dusunuyorum ancak landi renzo mu yoksa prins mi daha az yakar ve uzun omurlu olur karar veremedim tavsiyelerinizi bekliyorum

Kalite derseniz prins, ekonomi derseniz Atiker. Landirenzo pahalı ve kısa ömürlü.

kısa ömürlü derken kaç yıl kast ediyorsunuz dğerlerine kıyasla.ben 6 yıldır takılı kullanıyorum iç bir bakım yapılmadı. daha ne kadar gider sizce.
  • Landirenzonun yağlamalı kitinin ismi nedir kullanan var mı?

• Önceki sayfalarda, aracımla lpg'de tam gaz yapıp hızlanırken aracımın sallanarak ivmelendiğini yazmıştım. Geçen süreçte buji, bobin değişimi ve gaz ayarı yapıldı ancak sonuç alınamadı. Hatta üst kapak açılacak diyen de oldu. :))
    Son olarak gaz ayarı yapan lpg yetkili servisine tekrar götürdüm. Isı sensörü değişecek dediler. Isı sensörü değişti ve araç gerçekten düzeldi.
    Şimdi birincisi madem ısı sensörünün bozuk olduğunu görüyorsun, neden ilkin boşuna gaz ayarı yapıp 25 lira alıyorsun?
    İkincisi de ısı sensörünü 10 ay önce değiştirdiğim için garantiden bedava değişti. Yalnız muhasebede duran görevli, yeni takılan sensörün garantisinin olmayacağını söyledi. Sebep nedir acaba? Yeni bir Tüketici Kanunu mu yazdınız?
    Kurumsal bir firma olduğunu iddia eden Ankara Olgun Lpg bir açıklama yapar herhalde.
    Sonuç olarak boşa giden bobin parasına mı üzüleyim yoksa buna da şükür mü diyeyim bilemedim.

• Bu arada servislerden litresine 100 lira verip de sistem yağı almayın. İnternette Moda Car tarafından ithal edilen 35 lira dolaylarında yarım litrelik yağlar var. Ben ondan almayı düşünüyorum. Resmen soyuyor servis.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.