Şimdi Ara

Lan kablosu ne kadar uzarsa internet yavaşlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi lan kablosu kaç metreden sonra internet hızını düşürür ?

• ben 40 metrelik lan kablusu kullanıyorum internet benim ve ortak max dowload hızında hiçbir hız düşmesi yok gayet stabil

hadi belki 50 ye kadarda olurda sonrasını bilemem
  • Cat 6 kablo kullanırsan 120 mt reye kadar sorun olmaz dostum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibab123

Başlıkta da belirttiğim gibi lan kablosu kaç metreden sonra internet hızını düşürür ?

Standart 90metredir kardeşim.90m üzerinde hat çalışmaz.
    Cat-6 23 AWG kullan rahat edersin.
  • Kitabi bilgi 100 metredir. Her 100 metrede bir sinyal guclendirici cihaz kullanilmasi tavsiye edilir fakat pratikte 170 metrelik kablonun da sorunsuz calistigini gormuslugum var. Kablo kalitesi uzun mesafede belirleyici etken olabiliyor.

Su linkten biraz daha fazla bilgi edinebilirsiniz:http://en.wikipedia.org/wiki/Category_5_cable
  • quote:

Orijinalden alıntı: boynuz

Kitabi bilgi 100 metredir. Her 100 metrede bir sinyal guclendirici cihaz kullanilmasi tavsiye edilir fakat pratikte 170 metrelik kablonun da sorunsuz calistigini gormuslugum var. Kablo kalitesi uzun mesafede belirleyici etken olabiliyor.

Su linkten biraz daha fazla bilgi edinebilirsiniz:http://en.wikipedia.org/wiki/Category_5_cable

arakdaşındeddiğigibi nekadar uzatırsan uzat güçlendirici takman gerekir ama internet tepki hızıda inanılmaz etkilicektir

• anladım çok sağolasınız 30 metrelik bi kabloda sıkıntı olmaz ozaman güçlendirici falan gerekmez ?
  • 30 Metrede sıkıntı çıkarmadan kullanabilirsiniz.
  • 30 mt sorun olmaz ortalama 100 mt den sonra yavaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

quote:

Orijinalden alıntı: alibab123

Başlıkta da belirttiğim gibi lan kablosu kaç metreden sonra internet hızını düşürür ?

Standart 90metredir kardeşim.90m üzerinde hat çalışmaz.
    Cat-6 23 AWG kullan rahat edersin.

Standart 90 metre iki sonlanma ucu arasi kullanilmasi tavsiye edilen uzunluktur zira ucada patchleme yapilacagi dusunulmustur.
    Cihaza ve kabloya gore 130 metrenin uzerindeki mesafelerde bile calisma sansi vardir.
  • çok sağolun arkadaşlar teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.