Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.872.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15.000 km ile 20.000 km arasında birde
    hangi sistemi taktırayım
    ben diyarbakıdayım slmlar
  • 15 bin km de lpg kendini yaklaşık 1 sene 10 ayda amorti ediyor. Kısaca 2 sene sonunda kar etmeye başlıyorsun. Eğer arabanı kesinlikle 5 sene kullanırım diyorsan mantıklı.

Ben de senede ortalama 15000 km yapıyorum. Oturdum hesap yaptım. Düzgün bir marka 1600 ytl 200 lpg ruhsat olayı. Toplam 1800 ytl. Bu parayı eğer en iyi ihtimalle 1.5 sene sonra geri alabileceksem değmez dedim. Taktırmadım. Şu anda 0,30 ytl yakıyor. LPG ile benzinli çalışma dahil 0,22 - 0,24 aralığında yakacak.
    Ben bu değerleri tölere edebilirim diyerek taktırmama kararı aldım.

Çok ince hesaplar yapman lazım. Her faktörü hesaplamalısın. Hatta ben şimdi verdiğim 1800 ytl nin 1,5 sene sonraki faiz gelirini de hesaba katmıştım mesela.

quote:

Orjinalden alıntı: kar21

yaklaşık 15-20 arası
  • kardaş ilgine teşk.
    senin arabanın lagunanın hangi serisi
    benimki 2005 expl 1.6
  • Benimkisi 2005 1.6 prv.
    Daha önce buraya eklediğim excel tablosuna bakmışmıydın?

quote:

kardaş ilgine teşk.
    senin arabanın lagunanın hangi serisi
    benimki 2005 expl 1.6

• ne ile ilgili idi tablo
    birde sana zahmet bu aractaki sıralamaları yazarmısın
    donanıma göre
  • Açıkçası donanıma göre sıralamaları bilmiyorum.
    Ama istersen elimde laguna II kullanım kitapçığı pdf formatında elimde var. Mail adresine gönderebilirim. Orda tüm donanımları bulabilirsin.
    Sana bahsettiğim ezcel tablosunda yıllık ortalama km, yakıt fiyatları, lpg kit masrafı vs gibi çeşitli değişkenleri girdiğinde sana yıllık ne kadar kazançlı olduğunu veren bir tablo. Bence incele derim. Benim mesajlardan gidersen bulabilirsin sanırım.

quote:

ne ile ilgili idi tablo
    birde sana zahmet bu aractaki sıralamaları yazarmısın
    donanıma göre

• selam arkadaşlar merhaba...
    adım yücel...
    bende bu aralar bir laguna düşünüyorum...1,8 yada 2.0 arasında kararsızım.daha doğrusu beni 1.8 den caydıran deri döşeme olmaması...
    tüplü düşünüyorum bende ama hiçbir fikrim yok...
    tecrübeli ve ilgili arkadaşların önerilerini bekliyorum.
    alırken neye dikkat edeyim?
    1999-2000-2001 model düşünüyorum km olarak azami ne kadar olmalı?
    lpg sistem takılı olmadan alıpta ben mi taktırayım?
    vb...
    inanın aklım çok karışık.yardımlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler...
  • günaydın arkadaşlar...
    forumu baştan beri okuyorum...
    bazı bilgiler öğrendim fakat yine eksik kaldığım birçok nokta var....
    volvo motor olayı nedir acaba?yanibelli bir modele ait belli bir serinin motoru volvoya mı ait?
  • Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir foruma iştirak etmiyordum. Kısaca bir göz gezdirmem sonucu Laguna sahibi arkadaşların artışına tanık oldum. Bu güzel arabaya sahip oldukları için çok şanslılar. Kazasız ve sağlı günlerde kullanmaları temennisiyle.

Ben ise 2 gün önce 2001 Model RXT mi satmış bulunuyorum... Ama Laguna'dan vazgeçmiş değilim. Geçen hafta içerisinde Laguna III ü inceleme şansım oldu ve aracı çok beğendim. Kısmet olursa niyetimde yeni modeli var.

Sağlıcakla kalın.
  • Merhaba arkadaşım,
    Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.
    Almayı düşündüğünüz yeni aracanız için şimdiden hayırlı olsun. Allah İyi günlerde kazasız kullan.

Herkeze güzel günler diliyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: mrt_sy

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir foruma iştirak etmiyordum. Kısaca bir göz gezdirmem sonucu Laguna sahibi arkadaşların artışına tanık oldum. Bu güzel arabaya sahip oldukları için çok şanslılar. Kazasız ve sağlı günlerde kullanmaları temennisiyle.

Ben ise 2 gün önce 2001 Model RXT mi satmış bulunuyorum... Ama Laguna'dan vazgeçmiş değilim. Geçen hafta içerisinde Laguna III ü inceleme şansım oldu ve aracı çok beğendim. Kısmet olursa niyetimde yeni modeli var.

Sağlıcakla kalın.

• Laguna 3 e baktım hafta sonu oraya gitmeden öncede Honda Civic 1.6 full versiyonuna baktım ( bluetooth,park sensörü,deri döşeme,sunroof vs. ne ararsanız mevcut) ve tanıdık vasıtası ile bize olur fiyatı 40 bin ytl fakat arkasından lagunaya gittim ve fiyatlar 50 bin ytl den başlıyor vitesi tiptronic isterseniz daha ülkemize gelmemiş bilgisayardan baktılar tahmini geliş fiyatı 75 bin ytl civarında dediler ve açıkcası arabanın dış tasarımından başka güzel hiç bir yanı arkadaşlar.O fiyata ne yazıkki laguna 3 alınmaz bu benim görüşüm.Honda Civic e oturduğunuz zaman uçağa binmiş gibi oluyorsunuz.Kendi arabam diyede söylemiyorum laguna 1 ve daha sonraki makyajlısı gibisi yok laguna 2 tam pertti 3 biraz daha can alıcı ama fiyatlar uçuyo ekstra hiç bir şeyde sunmuyor.Bugün param olsa muhtemelen lagunadan vazgeçip honda civic dönerim ama nerde 22 milyar :)
  • günaydın..
    arkadaşlar herkese merhaba...
    sizden gelecek yanıtları bekliyorum....
    çevremdeki kişiler ama sakın alma falan diye tutturdular...
    çok masraf çıkardığını ve parçasınız aşırı pahalı olduğunu söylüyorlar...
    lütfen bana yardımcı olun...bilgilerinizi bekliyorum....
  • arkadaşım saçmala çevrene kulak asma evet parçası pahalı ama neye göre pahalı tofaş-fiata göre pahalı skodaya göre pahalı :) sen al rahat et senin arabanda 3 senede bozulcak parça tofaş-fiatta 1 senede bozuluyo bmw volvoya görede ucuz öyle düşün takma sen kafanı çekinme al adam gibi.
  • VALLA BENDE AYNI FİKİRDEYİM..
    KREDİ KULLANACAĞIM İÇİN HEM KREDİ HEM PARÇA SORUNU SENİ YORAR FALAN DİYOLAR, TEDİRGİN OLUYORUM İSTER İSTEMEZ..
    AMA KM Sİ DÜŞÜK 2000-2001 MODEL TEMİZ BİR ARAÇ BULDUĞUMDA İYİBİR BAKIM YAPTIRDIKTAN SONRA UZUN SÜRE ARIZA ÇIKARMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM...
    ARACI 1.6 BENZİN YADA 2.0 LPG ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜYORUM...
    YILDA 10-15 BİN YAPARIM VE ARAÇ EN AZ 4 SENE BENDE KALIR DİYE HESAPLARSAK LPG UYGUN GİBİ GÖRÜLÜYOR.
    BU ARADA....1.8 MODELLERDE DERİ DÖŞEME SEÇENEĞİ VAR MI?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PamirSAROS

Laguna 3 e baktım hafta sonu oraya gitmeden öncede Honda Civic 1.6 full versiyonuna baktım ( bluetooth,park sensörü,deri döşeme,sunroof vs. ne ararsanız mevcut) ve tanıdık vasıtası ile bize olur fiyatı 40 bin ytl fakat arkasından lagunaya gittim ve fiyatlar 50 bin ytl den başlıyor vitesi tiptronic isterseniz daha ülkemize gelmemiş bilgisayardan baktılar tahmini geliş fiyatı 75 bin ytl civarında dediler ve açıkcası arabanın dış tasarımından başka güzel hiç bir yanı arkadaşlar.O fiyata ne yazıkki laguna 3 alınmaz bu benim görüşüm.Honda Civic e oturduğunuz zaman uçağa binmiş gibi oluyorsunuz.Kendi arabam diyede söylemiyorum laguna 1 ve daha sonraki makyajlısı gibisi yok laguna 2 tam pertti 3 biraz daha can alıcı ama fiyatlar uçuyo ekstra hiç bir şeyde sunmuyor.Bugün param olsa muhtemelen lagunadan vazgeçip honda civic dönerim ama nerde 22 milyar :)

pamir sana katılıyorum lag2 3.0 v6 dan vazgeçtim yok bulunmuyor 2.0ları bile bulunmuyor lag2 olsa bile çok az lag3lere bende baktım gerçekten çok güzel araç hakkını vermek lazım aracı çok beğenmeme rağmen 1.6lık baz versiyon 42.500 ytl 1.5 dcinin bazı 47 bin 2.0 baz 62.800 gitmeden 2.0da karar vermiştim ama fiyatı görünce vaz geçtim baz diyorum ama donanımlarını gerçekten baz olmasına rağmen çok şey var şuanda 3.20i e46 kasa 99 2000 model arası bmw almaya karar verdim bende

• quote:

Orjinalden alıntı: range_murat

quote:

Orjinalden alıntı: PamirSAROS

Laguna 3 e baktım hafta sonu oraya gitmeden öncede Honda Civic 1.6 full versiyonuna baktım ( bluetooth,park sensörü,deri döşeme,sunroof vs. ne ararsanız mevcut) ve tanıdık vasıtası ile bize olur fiyatı 40 bin ytl fakat arkasından lagunaya gittim ve fiyatlar 50 bin ytl den başlıyor vitesi tiptronic isterseniz daha ülkemize gelmemiş bilgisayardan baktılar tahmini geliş fiyatı 75 bin ytl civarında dediler ve açıkcası arabanın dış tasarımından başka güzel hiç bir yanı arkadaşlar.O fiyata ne yazıkki laguna 3 alınmaz bu benim görüşüm.Honda Civic e oturduğunuz zaman uçağa binmiş gibi oluyorsunuz.Kendi arabam diyede söylemiyorum laguna 1 ve daha sonraki makyajlısı gibisi yok laguna 2 tam pertti 3 biraz daha can alıcı ama fiyatlar uçuyo ekstra hiç bir şeyde sunmuyor.Bugün param olsa muhtemelen lagunadan vazgeçip honda civic dönerim ama nerde 22 milyar :)

pamir sana katılıyorum lag2 3.0 v6 dan vazgeçtim yok bulunmuyor 2.0ları bile bulunmuyor lag2 olsa bile çok az lag3lere bende baktım gerçekten çok güzel araç hakkını vermek lazım aracı çok beğenmeme rağmen 1.6lık baz versiyon 42.500 ytl 1.5 dcinin bazı 47 bin 2.0 baz 62.800 gitmeden 2.0da karar vermiştim ama fiyatı görünce vaz geçtim baz diyorum ama donanımlarını gerçekten baz olmasına rağmen çok şey var şuanda 3.20i e46 kasa 99 2000 model arası bmw almaya karar verdim bende

kardeşim bence ne kadar paran var bilmiyorum ama alacak gücün varsa git civic al siyah çok ciddi söylüyorum bmw filan artık çok basitleşti civic al 4 tane jant tak kral gibi gezersin siyah olucak ama.BMW herkeste var çakal kasasına binerken azck parayı bulan onu aldı.Haaa şu var kötü arabamı hayır bence çok yerinde bir araç ama o kadar eski o modele o parayı verene kadar o paraya sıfır araba almak var.

• range_murat
    bence bmw den vazgeçme...
    arkadan itişin kalitenin zevkine bak...
  • aslında biz ailecek renault ve bmw markası kullanmışızdır valla çok araştırdım benim bütçem 30 ila 35 bin arası bi araç bakmak hayelimde bmw var baktığımda bu fiyata düzgün bi bmwler var düşündüğüm modelde e46 kasa 99-2000 model arası ya 320i yada 328i olacak büyük ihtimal eğer lagunayı satmadan alırsam 320i olacak yok satarsam ki oda kısa bir süre sonra belli olacak 328i alırım pamir civicte düzgün araç görüntüsü olsun iç tasarımı olsun 40 bin ytl bana fazla gelir dediğim gibi bmwde hayelimdeki araç olduğu için bmw daha yakın bana
  • 2000 model laguna 1.8 16v ile aranızdayım arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.