Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mrt_sy

Merhaba arkadaşlar ...

Öncelikle bu forumlara yeni üye oldum ve fikir alışverişi noktasında gösterilen ilgiden mütevellit ne kadar hoşnut kaldığımı belirtmek isterim ...

Yaklaşık 1,5 ay önce 51.000 km de 2001 Model Laguna RXT satın aldım. 21.750 YTL gibi standartlarının üzerinde bir rakam ödediğim bu araç beklentilerimi tam olarak karşılayamadı ... Aracı ilk sahibinden ve oldukça itinalı bir şekilde bakılmış şekilde aldım ... Sınıfında en konforlu olarak ismi zikredilen Laguna nın bu noktada biraz abartıldığını düşünüyorum. 1,5 aylık süreçte yaklaşık 5000 km yol katederek edindiğim bilgiler nazarında hissiz direksiyonu, yüksek süratlerde stabil kalamama ve virajlarda ki vasat performansı ile benim gibi uzun yol meraklısını pek tatmin etmedi... Fakat kullanım keyfi, görüş açısı ve tasarımı ile (Tercih sebebim) bendenizi oldukça hoşnut bıraktı. Velhasıl kelam sunmuş olduğu özellikler ile fiyat/performans noktasında güzel bir tercih ...

Selamlar, saygılar ...

Bnded aynı arac war yukardakı kırmızı arac

Dedıgın sorunlardan konfor olarak gayet guzel (tabı beklentıler farklı) ama dıreksıyon konusuna kesınlıkle katılmıyorum pıytasaya cıkan en guzel dıreksıyon belkıde hıza duyarlı olusu parkta buyuk kolaylık yuksek suratte ıse guvenlıgı arttırıyor Tabı sen bır GTI dıreksıyonu beklıyorsan bu sınıftakı arabaların hıcbırınde bulamazsın Servıste sen bı kontrol ettır ıyıce dıreksıyonu cunk o hıssızlık bn ve kullanan arkadaslarda yok

• rockford fosgate bu mu arabanın tozlu hali

ben birde tozsuz halini görmek isterim
  • yakında lastıklerı değiştırcem o zmn gorursunuz ceker koyarım
  • Merhaba arkadaşlar ... Öncelikle bir önceki yazımda belirtiğim üzere Laguna hakkındaki izlenimlerim beklentilerim ile doğru orantılı bir şekilde aksedilmiştir. Uzun yıllardır kullanmakta olduğum aynı sınıftan bir araç olan Passat ile kıyaslama yaptım ister istemez. Şu an kullanmış olduğum Laguna problemsiz ve tüm bakımları yapılmış olan aksamları en üst düzeyde hizmet eden bir araç. Buna rağmen 200 lü süratlerin üzerinde seyrederken vermiş olduğu tepkiler sürücüyü tedirgin eder nitelikte. Evet stabil kalamama var ve virajlarda aracın önden kopması söz konusu. İzine döndürmek için verdiğin tepkide direksiyon geç kalmakta. Hissizlikten kastım bu. Haricinde gerçekten keyifli koltukları ve görüş açısı ile takdire şayan bir araç. Evet ben artık bir Laguna cıyım.
  • evet arkadaşlar bu hafta arabamın garantisi bitiyor ve bugün garantiyi 2 sene daha uzatıcam 315 euro ya. çünkü bnm arkadaşım büyük bi renault bayi ve servisi bakım harici herşeyini garantiden değiştirebiliyorum nasıl ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: screech_

evet arkadaşlar bu hafta arabamın garantisi bitiyor ve bugün garantiyi 2 sene daha uzatıcam 315 euro ya. çünkü bnm arkadaşım büyük bi renault bayi ve servisi bakım harici herşeyini garantiden değiştirebiliyorum nasıl ama

Bence uzat baya kar edersın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

Orjinalden alıntı: screech_

evet arkadaşlar bu hafta arabamın garantisi bitiyor ve bugün garantiyi 2 sene daha uzatıcam 315 euro ya. çünkü bnm arkadaşım büyük bi renault bayi ve servisi bakım harici herşeyini garantiden değiştirebiliyorum nasıl ama

Bence uzat baya kar edersın

evet arkadaşım baya kar edicem. 3 ay önce klima kompresörü değişti 750 ytl garanti olmasaydı kötü olcaktı. 2 sene daha kurtulucam bööle ielerden

• Aslında duzenlı bakım yaptırıdıgın surece+ıtınalı kullanırsan fazla masrafı yok en azından bnmkı ole Lag II lerde problem daha fazlaymıs
  • dün akşam artı garanti işini hallettim 2 sene garantiyi uzattım ve çok güsel imkanları var. yolda kalınca yardım, araç çekimi, 3 gün konaklama bedava ve arıza halinde tamir 3 gün falan sürerse ücretsiz araba veriyolar.
  • lagunacılar yaşıyomusunuz
  • Evet lagunacılar olarak yaşıyoruz tabiki.bu arada hemen bi soru daha patlatayım.2000 model rxt nin debriyajı çok sert orjinali mi öyle.yoksa benim aldığım arabanın debriyajında sorun mu var.ve ayrıca direksiyonun hissizliği konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum.birde aracın far camları kararmış gece yolculukraında çok zorlanıyorum.acaba farlarımı değiştirmem lazım yoksa camları değiştirsen faydası olurmu.
    saygılar.
  • bnmde farlar kararmıstı deıstırdım farları 400ytl ıkısıcok farkedıyor walla sende değistır

debrıyaj olarak cok sert değil sen bır kontrol ettır ıstersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: barikal

Evet lagunacılar olarak yaşıyoruz tabiki.bu arada hemen bi soru daha patlatayım.2000 model rxt nin debriyajı çok sert orjinali mi öyle.yoksa benim aldığım arabanın debriyajında sorun mu var.ve ayrıca direksiyonun hissizliği konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum.birde aracın far camları kararmış gece yolculukraında çok zorlanıyorum.acaba farlarımı değiştirmem lazım yoksa camları değiştirsen faydası olurmu.
    saygılar.

benim komşumun 2000 model lagunası var snn gibi bi gün arabamın arkasında olduğu için ben çekmek zorunda kaldım debriyajı baya sertti onunda. ama laguna kullanım rahatlığı ve yumuşaklığı konusunda ün yapmış bir araç olmaması lazım bence bi göster yağlamayla giderilir belki. direksiyon eski lagunalarda çok çok yumuşaktı yenilerde o kadar değil ve hissizlik konusunda biraz haklısınız. benimde aski lagunamın farları kararmıştı sanayiye götürüp komple söküp temizletmiştim sıfır gibi olmasada baya bi ii olmuştu ama taktıktan sonra far ayarlarını mutlaka yaptır ben yaptırmamıştım akşam farı bi yaktım bi şama bakıyo biri bağdata onun için temizletrsen mutlaka far ayarlarını yaptır. çok titizsen eğer yenisinide alabilirsin

• Rockford Fosgate
    Allah nazardan saklasın maaşallah.....
    Senin jant lar farklı cok az war seninkinden galiba ...... 205 55 r 16 dimi?....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

Rockford Fosgate
    Allah nazardan saklasın maaşallah.....
    Senin jant lar farklı cok az war seninkinden galiba ...... 205 55 r 16 dimi?....

yok hacu bnm 195/65/15 bu modellerden sadece 99-2000 de cıktı grı derı koltuklu acık renk değil daha guzel+sızınkıler renault motor bnmkı volvo motor koy resmını senın motorun bende koyayım anla aradakı farkı
  • hacı baya guzel olmuskaca mal oldu???? al bunlarda bnm motor herkesınkı bole degıl tabıkı

sızınde motorunuz bole ıse volvo ıle ortak gelıstırılem motordur

ama farklı ıse renult motorudur o daha kucuk bıraz daha zayıf bundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockford Fosgate -- 5 Ocak 2008; 16:54:34 >
  • yok böle değil....şekil durmuş daha tok duruyo.....

ya projektörleri fln 25 e almıştık tanesini galiba.....toplam 100 fln heralde....
  •  #Lagunacılar Buraya# 100+Üye

led sinyaller abartı oldu göz alıo resmen

• yaw 100 mılyona bı-xenon mu olur
  • yaw sızın arabanın jantlar kapakmı yuh artık

bıde su cıkmacı olayı guzelmıs denk gelırse bı daha bole ucuz pm cak bana alayım bende xenon
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.