Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (883. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arkadaşlar arabanın yağ değişim zamanı geldi, forumda şöyle bir göz gezdirdim, 5 40 diyende var 10 40 da, hangisini tercih etmeliyim ve hangi marka? Birde 13 bin km kadar oldu sanırım önceki yap değişimi, renault yetkili servisde değişmişdi geçen şubat ayında ve 15 bine ayarlanmışdı değişim peryodu, yine bu konuda farklı sesler çıkıyor 10 binmi 15 binmi değişim peryodu?
    Düzeltme: Son olarak kaç litre yağ alıyor?

lpgli araçlar için 10binde bakıma girmesi faydalı diye duydum ben yoksa 15binde bir bakım gerektiriyor araç...yağ konusunda geçen yetkili servisteki ustayla konuştuk renault artık 5w 40 yağ kullanıyor dedi eskiden 10w40 yağ kullanıyolarmış ve burdada özellikle mobil1 5w40 tavsiye etti laguna üstatları bende bakımda 5w 40 koyacağım o yüzden

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    Ama kaç litre almalıyız, 4 litrelik yağ yeterlimi 1,6 için, kullanım kılavuzunda 4,8 litre yazıyor.Şunu buldum, mobil süper 3000 x1 5w 40 yazıyor tam sentetik, kimi ilanlardada süper yerine 1 yazıyor, bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsın bizi.
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-super-3000-x1-5w-40-4-lt-tam-sentetik-yag-136431257

Birde bu var mobil1 0w40
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-1-new-life-0w-40-4-lt-tam-sentetik-yag-136431499

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mave-rick -- 13 Aralık 2014; 17:01:25 >

• mave-rick kullanıcısına yanıt
    mobilin sitesinde aracini secerek hangi yagin uygun oldugunu görebilirsiniz.4.8 l dogru oran
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Ama kaç litre almalıyız, 4 litrelik yağ yeterlimi 1,6 için, kullanım kılavuzunda 4,8 litre yazıyor.Şunu buldum, mobil süper 3000 x1 5w 40 yazıyor tam sentetik, kimi ilanlardada süper yerine 1 yazıyor, bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsın bizi.
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-super-3000-x1-5w-40-4-lt-tam-sentetik-yag-136431257

Birde bu var mobil1 0w40
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-1-new-life-0w-40-4-lt-tam-sentetik-yag-136431499

mobilin sitesinde 0w 40 uygundur diyor ama bence çok ince olduğundan yağ eksiltme sorunu çıkabilir en iyisi burdada tavsiye edilen ve servisinde kullandığı 5w 40 en mantıklısı

• mave-rick kullanıcısına yanıt
    bulunduğunuz yer erzurum gibi çok soğuk ise düşünmeden 0w40 tercih edin.istanbul gibi ılıksa 5w40 fazlasıyla yeterli.mobil 5w40 tavsiye edilir.4.8 litre.yağ filtreniz de orj. olsun.
    kısa bilgi:0w40 yağ ile 5w40 yağın kalınlığı aynıdır.40 rakamı yağın sıcaktaki dayanıklılığını,0 veya 5 rakamıda soğuktaki yağlama kabiliyetini gösterir.10w40 önerilmemesinin nedeni genellikle tam sentetik olmamasıdır.
    bende doktorun tavsiyesi ile mobil 0w40 aldim ebayden 7 litre geliyor bu hafta benim arac 6.5 litre aliyor yagi ve tüm filtreleri her 20 25 binde degistiririm polen mazot hava yag filtrelerini ve kartel tipasinida her yag degisiminde degistiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

bulunduğunuz yer erzurum gibi çok soğuk ise düşünmeden 0w40 tercih edin.istanbul gibi ılıksa 5w40 fazlasıyla yeterli.mobil 5w40 tavsiye edilir.4.8 litre.yağ filtreniz de orj. olsun.
    kısa bilgi:0w40 yağ ile 5w40 yağın kalınlığı aynıdır.40 rakamı yağın sıcaktaki dayanıklılığını,0 veya 5 rakamıda soğuktaki yağlama kabiliyetini gösterir.10w40 önerilmemesinin nedeni genellikle tam sentetik olmamasıdır.

Cok guzel bilgi olmus mesela ben 0 ve 5 kavramlarini yagin kalinlik oranlari saniyordum 11 yildir araba kullanirim su 5 ayda laguna alali arabalar hakkinda bisiler ogrendim tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.
  • arkadaşlar dört buçuk yıllık laguna maceramı pazartesi günü sonlandırdım. dün itibariyle 2009 avensis 2.0 premium multidrive s sahibi oldum. avensis forumlarını 2 haftadır gözden geçiriyorum ama buranın ortamı, tadı yok. hepinize tüm paylaşımlar için teşekkürler ediyor ve kazasız/belasız/arızasız keyifli sürüşler diliyorum. unutmadan... koltuğunuzun kıymetini bilin
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

arkadaşlar dört buçuk yıllık laguna maceramı pazartesi günü sonlandırdım. dün itibariyle 2009 avensis 2.0 premium multidrive s sahibi oldum. avensis forumlarını 2 haftadır gözden geçiriyorum ama buranın ortamı, tadı yok. hepinize tüm paylaşımlar için teşekkürler ediyor ve kazasız/belasız/arızasız keyifli sürüşler diliyorum. unutmadan... koltuğunuzun kıymetini bilin

hayırlı olsun çok güzel bir seçim olmuş yine lagunadan sonra zaten başka arabada kesmezdi sizi :):)
  • Selamlar arkadaşlar, 2005 expression plus 170000'de sürüşü çok keyifli bir laguna 2 ile aranızdayım, iyi paylaşımlar..

ilk sorumu hemen sorayım aracım otomatik klimalı klimanın sadece motor sıcaklığını içeri alması için hangi tuşlarının devre dışı yada aktif olması lazım acaba?
  • aofpsycho A kullanıcısına yanıt
    merhaba.hayırlı olsun yeni aracınız. dijital klima üzerinde ki tuşlarda AC tuşunun ışığının yanması klimanın gerektiği zamanda aktif olacağını, yanmadığı zaman da klima kompresörünün çalışmadığını yani ekonomik modda olduğunu,sizin deyiminizle motor sıcaklığının devrede olması anlamındadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: SACRED REICH

merhaba.hayırlı olsun yeni aracınız. dijital klima üzerinde ki tuşlarda AC tuşunun ışığının yanması klimanın gerektiği zamanda aktif olacağını, yanmadığı zaman da klima kompresörünün çalışmadığını yani ekonomik modda olduğunu,sizin deyiminizle motor sıcaklığının devrede olması anlamındadır

bu klima olayında ben yanlışmı yapıyorum yoksa herkes benim gibimi kullanıyo acaba ben yazın AC tuşu yani klima açık aracımı kullandım ama kış gelince AC tuşu bende kapalı konumda oluyor 25 dereceye ayarlı istediğim bölgeyi ısıtıyorum doğrusu bumudur yoksa kışında AC tuşu açıkmı olacak
    ac tusu adi ustunde klima zaten kisin klima ihtiyaci olmadigi icin ac tusu kapali kalacak sicakliklarida 26 ayarlayinca iki tarafi motor isindiginda sicakligi iceri vuruyor zaten klima zaten isitmaz sogutur sadece,ama ayda 10 15 dk klimayi calistirmak gerekli soguk olarak tabiki
  • Arkadaşlar kolay gelsin ben aranıza yeni katılıyorum çok güzel yorumlar bilgiler var benimde sizden bi ricam var ben 2005 model 2.0 otomak privilege almak istiyorum donanımlarını ve teknik bilgilerine nasıl ulaşabilirim bide fiyatı 23500 uygunmudur gazlı ne yakar banka kredisiyle alıcam bu alabileceğim1.9 dci privilege yada 2.0 privilege satam arkadaşlar varmı 2005 in altı olmuyor fiyattada daha çıkamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese saygılar teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tacayyyyy1

Arkadaşlar kolay gelsin ben aranıza yeni katılıyorum çok güzel yorumlar bilgiler var benimde sizden bi ricam var ben 2005 model 2.0 otomak privilege almak istiyorum donanımlarını ve teknik bilgilerine nasıl ulaşabilirim bide fiyatı 23500 uygunmudur gazlı ne yakar banka kredisiyle alıcam bu alabileceğim1.9 dci privilege yada 2.0 privilege satam arkadaşlar varmı 2005 in altı olmuyor fiyattada daha çıkamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese saygılar teşekkürler

Fiyat gayet güzel ama aracın temizliği ilede doğru orantılı. Bilen birisiyle bakmakda fayda var. 2000 motor gazlı şehir içi 1.6 kadar yakar çok basmadığın sürece. Kullanımı bence daha güzel ve otomatik vites seçeneğinin olmasıda bir avantaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

bu klima olayında ben yanlışmı yapıyorum yoksa herkes benim gibimi kullanıyo acaba ben yazın AC tuşu yani klima açık aracımı kullandım ama kış gelince AC tuşu bende kapalı konumda oluyor 25 dereceye ayarlı istediğim bölgeyi ısıtıyorum doğrusu bumudur yoksa kışında AC tuşu açıkmı olacak

AC sadece yazın kullanılıyor bu araçda. Kışın sen sıcaklığı artırınca zaten elektrikli klepeler havayı sıcak motordan geçirip içeri sıcak girmesini ve ayarladığın sıcaklıkda sabit kalmasını sağlıyor. Ama fuk_18 in dediği gibi ayda 1 kez ac tuşuna basıp klimanı çalıştırki bütün kış boyunca istirahat etmesin yoksa yazın su koyverir :)

Bununla beraber bazı üst düzey araçlarda ısıtma ve soğutma için AC tuşuna basılarak sistem devreye alınır. Bu sistem elektronik olarak istediğin sıcaklığı ve soğukluğu araca verir. Zaten AC demek Air Conditioning demek.Yani hava iklimlendirme sistemi. Sadece soğutma yapacak diye birşey yok. Mesele evlerde bulunan klima yazın soğutma yaptığı gibi kışında ısıtma yapıyor. Bu klimanın bir özelliğinden kaynaklanıyor. Ama otomobillerde zaten motor sıcaklığı olduğu için boşuna benzine yüklenmesin diye klimayı ısıtmadada kullanmıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

AC sadece yazın kullanılıyor bu araçda. Kışın sen sıcaklığı artırınca zaten elektrikli klepeler havayı sıcak motordan geçirip içeri sıcak girmesini ve ayarladığın sıcaklıkda sabit kalmasını sağlıyor. Ama fuk_18 in dediği gibi ayda 1 kez ac tuşuna basıp klimanı çalıştırki bütün kış boyunca istirahat etmesin yoksa yazın su koyverir :)

Bununla beraber bazı üst düzey araçlarda ısıtma ve soğutma için AC tuşuna basılarak sistem devreye alınır. Bu sistem elektronik olarak istediğin sıcaklığı ve soğukluğu araca verir. Zaten AC demek Air Conditioning demek.Yani hava iklimlendirme sistemi. Sadece soğutma yapacak diye birşey yok. Mesele evlerde bulunan klima yazın soğutma yaptığı gibi kışında ısıtma yapıyor. Bu klimanın bir özelliğinden kaynaklanıyor. Ama otomobillerde zaten motor sıcaklığı olduğu için boşuna benzine yüklenmesin diye klimayı ısıtmadada kullanmıyorsun.

teşekkür ederim bilgiler için eski aracımdada klimayı ayda bir çalıştırırdım lagunadada aynı şekilde devam ederim yine benm merak ettiklerim hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmuş oldum

• Laguna 2 ön cam piyasası ne durumda, iyice leke oldu benim cam. Bir de hala jant takımı alamadım, hangi ebatlarda jantları tavsiye edersiniz? (1.6, 2004, Tüplü Privilege)
  • Merak edip aracımın sigorta kapağını açtım. Sol alt 6. sırada sigorta yok. Ama kapakta oraya takılacak 30'luk sigorta olduğunu gösteriyor.Sizde durum nedir?
    Orada olması gereken sigorta ne işe yarıyor normalde. Faz 2 Privilage aracı olan bir zahmet kendi sigorta kutusuna bakıp cevap yazar mı?

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

• 
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.