Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (885. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 883884885886887
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

yazlik lastiklere 225 45 17 al orjinal renault jantini cok iyi duracaktir google 17 ind renault jant yazarsan secenekler cikar

Şöyle bir inceleyince 16lıklar duruş olarak beni de pek kesmedi Artık konfordan bir miktar ödün vereceğiz gibi duruyor.

bizim yollar ayna gibi olsa tabii ki 17 jant.ama o jant ve ince yanakla malum yamalı çukurlu yollarımızda sürerken hissedilen darbeleri de düşünün derim ben.benim için aracın dışarıdan nasıl göründüğünden önce konfor ,yakıt ,bakım, ve içeriden nasıl gözüktüğü gelir.zevk ve tercih meselesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

Arkadaslar 2008 model lag 2 kasa 1.9 dci privilege 120.000 orjin km sunroff+ mercekli far +yarı deri yarı süet koltuk hasarsız maksimum ne veriyim rakam olarak.????? Satan arkadas 30.000 diyor.

Sahibinden.com dan araca baktim simdi.sizin dediginiz arac galiba.30.500 istiyor.sol arka camurluk ucu hafif vuruk gibi birde ön tamponda surtmeler var.fiyatta 28,500-29,000 bastirin surtukleri falan yaptirsaniz 30bine gelcek size zaten. Simdiden hayirlisi olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

quote:

yazlik lastiklere 225 45 17 al orjinal renault jantini cok iyi duracaktir google 17 ind renault jant yazarsan secenekler cikar

Şöyle bir inceleyince 16lıklar duruş olarak beni de pek kesmedi Artık konfordan bir miktar ödün vereceğiz gibi duruyor.

bizim yollar ayna gibi olsa tabii ki 17 jant.ama o jant ve ince yanakla malum yamalı çukurlu yollarımızda sürerken hissedilen darbeleri de düşünün derim ben.benim için aracın dışarıdan nasıl göründüğünden önce konfor ,yakıt ,bakım, ve içeriden nasıl gözüktüğü gelir.zevk ve tercih meselesi.

fuk_18 hocamın aracının fotoğraflarını inceledim, yanaklar öyle çok da ince değil, çok fazla sıkıntı çıkarmaz gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nedim1971

quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

Arkadaslar 2008 model lag 2 kasa 1.9 dci privilege 120.000 orjin km sunroff+ mercekli far +yarı deri yarı süet koltuk hasarsız maksimum ne veriyim rakam olarak.????? Satan arkadas 30.000 diyor.

Sahibinden.com dan araca baktim simdi.sizin dediginiz arac galiba.30.500 istiyor.sol arka camurluk ucu hafif vuruk gibi birde ön tamponda surtmeler var.fiyatta 28,500-29,000 bastirin surtukleri falan yaptirsaniz 30bine gelcek size zaten. Simdiden hayirlisi olsun.

Evet o araç

• Selam mrb arkadaşlar bir yıldan fazla oldu 2004 1.6 1.6v privigele araca biniyorum aranıza katılmak yeni nasip oldu. İnş sizlere bir faydam olur sizinde bna olur beraber olmak güzel birşey herkeze kazasız belasız güzel günler dileği ile

• LagunaII nin sert olan süspansiyon sistemi genel olarak konfor konusunda eleştirildiği kadar güvenlik performansı konusunda alkış toplamıştır. 205r60-16 lastikler ile orijinal jantları çok uyumlu. 205r55-16 kış lastiklerimi takınca konfor çok ciddi düştü. 17" jant ile mecburen dar yanak kullanılacak taban genişliği 225 e kadar çekilirse belki bu etkisi azaltılabilir. Fakat yay değişimi amortisörlerin esp sistemi ile uyumlu çalışmasına doğrudan olumsuz etki edecektir. Jant&lastik modifiyesi konusunda çok keyifli işler çıkarmış biri olarak sadece bahsedilen 225-50-17 nin uygulanıp araca bu ebatın kayıt edilmesini öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Federalll

Selam mrb arkadaşlar bir yıldan fazla oldu 2004 1.6 1.6v privigele araca biniyorum aranıza katılmak yeni nasip oldu. İnş sizlere bir faydam olur sizinde bna olur beraber olmak güzel birşey herkeze kazasız belasız güzel günler dileği ile

merhaba spoiler çok şık durmuş araçta benimde aklımda var bu yakınlarda taktıracağım başka açılardan resim varsa rica etsem koyarmısınız spoilerin

• Federalll F kullanıcısına yanıt
    araban cok iyi plaka amasya ordami yasiyorsun oralimisin
  • Arkadaşlar Merhaba;
    Iki yıl önce 2003 model laguna 2 faz1 2.0 manuel teleflex lpg sistemli aracımla aranıza katilmistim. Uzun zamandır enjeksiyon arızası problemini cozemiyorum , gitmedigim aramadigim usta kalmadı, Lagunalar böyle duzelmez diyerek iyice keyfimi kacirdilar , yetkili servisin dediklerini yazmama bile gerek yok,malum. Bazı arkadaşlar ateşleme bobini değişimi, bazıları fren müşürünü değiştirin demiş. Bu arızanın kesin bir çözümü yok mu? Telefonla gorustugum Lagunadan anlayan bir usta emme manifoltunun contalarindan hava alıyor olabilir veya manifoltta çatlak vardır dedi ama henüz gosteremedim araci. Balıkesir'de yaşıyorum , buralarda veya yakın illerde tavsiye edeceğiniz usta veya servis var mı? Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim. Laguna tutkunuyum aracimdan vazgeçmek istemiyorum lütfen yardımcı olun

Teşekkürler
    Serdar

• MEL10 kullanıcısına yanıt
    en kısa yoldan gitmek için aracı renault clip cihazına bağlatın ve ne hata verdiğini bizimle paylaşın.çünkü ateşleme sisteminin herhangi bir parçasında oluşan arıza buna sebep olabilir.
  • DF 413 MOTORLU GAZ KELEBEGI
    DEF TANIMLANAMAYAN ELEKTRİK ARASI
    DF038 BEYİN
    2DEF BEYİN ARIZASI, MOTORLU GAZ KELEBEGI KUMANDA ARIZASI

Araç arıza verdiğinde bilgisayarda bu hataları verdi, hatalar silinince düzeliyor, önceden seyrek yapıyordu ama bu ara çok fazla yapıyor
    Yetkili servis beyin ve motor tesisatı değişecek dedi

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz icin
  • MEL10 kullanıcısına yanıt
    hataların silinince düzelmesi beyin arızası ihtimalini azaltıyor.boğaz kelebeği soketini çıkarıp balata temizleyici ile güzelce temizleyin.motor kısmında soketli ne varsa temizlemeye ve hava tabancasıyla kurutmaya çalışın.motor kısmındaki sigortaları tek tek yerlerini karıştırmadan oksitlenme varmı diye kontrol edin.son çare hataları sildirip gaza almadan sadece benzinde kullanarak deneyin.hata tekrarlamaz ise lpg tesisatında sıkıntı aranacak.benim kanımca biryerlerde temassızlık sözkonusu.başka yetkili veya özel anlayan servislerede danışın.arıza tam kesinleşmeden parça depişimine onay vermeyin.boşuna masraf etmemek için.
  • Teşekkür ederim hafta sonu dediklerinizi yaparım, iki gundur benzinde kullanıyorum gaz vanasıni da kapattım .

İşin ilginç tarafı stop edip çalıştırınca duzelebiliyor veya yarım saat kadar bekleyince kesin düzeliyor.

Beyin ihtimalinin az olması biraz olsun rahatlattı beni. Olumlu veya olumsuz bir gelişme olursa paylasirim sizlerle

Teşekkürler
    Serdar

• drfx77 D kullanıcısına yanıt
    Bir kaç gün sonra nasıl oldu bilemiyorum ama kendi kendine sorun düzelti
  • TA2AWO T kullanıcısına yanıt
    araç boğaz kelebeği adaptasyonunu kendi kendine yapmıştır muhtemelen.bence olan bu. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Federalll

Resim war

ankarada bu işi yapan birisi var ona örnek resim göstermek istiyrm o yüzden spoilerin resmini istemiştim birde boya kodu kapıda yada kaputta falan yazıyormu yoksa servistenmi öğreneceğiz
  • Ewet war abim

• Federalll F kullanıcısına yanıt
    Renk kodu sağ ön kapıyı açın ve orta direğin alt kısmına bakın mesela benim araçda D46 yazıyordu bu şekilde dik dörtgen sekilde etiket war orda yazıyor

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    boya kodu ya yolcu yada sofor kapisini acinca direkte asagida yazmasi gerek
  • quote:

boya kodu ya yolcu yada sofor kapisini acinca direkte asagida yazmasi gerek

teşekkür ederim baktim yolcu kapısının direkte yazıyor.
  • 
Sayfa: önceki 883884885886887
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.