Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şöyle bi ilan buldum fiyatı bütçeme uygun bi de siz bakın
    http://www.sahibinden.com/satilik_arac-16WQQaXQQ20559870WQQpXQQdisplayitem
    ilanla ilgili fikirlerinizi burda açıklarsanız bende bilgi sahibi olurum
    ayrıca bu 3 tuşlu kart her laguna 2 de bulunurmu yoksa yaptırmak mı lazım?
  • Arkadaşlar bir süredir şehir dışında idim mesajlarınıza katılamadığım için üzgünüm
    ama görüyorum ki sevgili arkadaşlarım hanemizi şenlendirmeye devam etmekteler.

Hasan Seyduna,
    hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız. ekliyorum sizide

eiskent
    yorumun gerçekten objektif ve doyurucu teşekkür ederiz

aracınıza sonradan suroof yaptırmaktan mutlaka kaçının tavan destekleri suroof lu olan araçlarda başka olmayanlarda başkadır.
    elinizle aracınızın güvenliğini eksiltmiş olursunuz. esnemelere karşı direncini kaybeder. içeri su alır ses alır. güneş alır
    çok suroof lu istiyorsanız düz olan aracınızı satıp suroof lu oalnını alın daha ucuza mal olur ve daha doğru bir iş yapmış olursunuz.

mreyp
    bulduğun araçların sahibinden şase numaralarını iste yetkiliservislerden araştır. km sinin orjinalliğine donanımın sağlamlığına varsa kaza boya geçmişine iyice baktır.

laguna II ler de temiz araçları 22 nin altına alırsanız eksiklerini tamamlamak için bahsettiğim rakamı bulur hatta aşarsınız.
    iyice bir araştır sonra karar ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

Arkadaşlar bir süredir şehir dışında idim mesajlarınıza katılamadığım için üzgünüm
    ama görüyorum ki sevgili arkadaşlarım hanemizi şenlendirmeye devam etmekteler.

Hasan Seyduna,
    hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız. ekliyorum sizide

eiskent
    yorumun gerçekten objektif ve doyurucu teşekkür ederiz

aracınıza sonradan suroof yaptırmaktan mutlaka kaçının tavan destekleri suroof lu olan araçlarda başka olmayanlarda başkadır.
    elinizle aracınızın güvenliğini eksiltmiş olursunuz. esnemelere karşı direncini kaybeder. içeri su alır ses alır. güneş alır
    çok suroof lu istiyorsanız düz olan aracınızı satıp suroof lu oalnını alın daha ucuza mal olur ve daha doğru bir iş yapmış olursunuz.

mreyp
    bulduğun araçların sahibinden şase numaralarını iste yetkiliservislerden araştır. km sinin orjinalliğine donanımın sağlamlığına varsa kaza boya geçmişine iyice baktır.

laguna II ler de temiz araçları 22 nin altına alırsanız eksiklerini tamamlamak için bahsettiğim rakamı bulur hatta aşarsınız.
    iyice bir araştır sonra karar ver.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar bugün kaskomu yenilettim. Önce birkaç kasko şirketinden aynı araç için aldığım teklifleri söyleyeyim. Arasındaki fiyat uçurumlarını bir de siz görün istiyorum.
    Ziraat sigorta a.ş. = 1498 tl (indirimli hali)
    axa oyak = 990 tl
    daha sonra 3 yıldan beri kaskomu yaptırdığım başak groupamadan teklif aldım. O da 630 tl ve 10 taksit
    kaskonun içeriği ise,
    elit kasko
    100 bin tl teminatlı,
    hasarsızlık koruma,
    hatalı yakıt doldurma
    kısacası full bir kasko.
    normal de 630 tl olan prim 655 tl filan çıkıyordu. araç primi olan 27800 tl yi 26500 e indirince prim 630 a düştü. sizce bunun anlamı şu mu oluyor. Aracım perte düştüğünde işlem yapılacak bedel 27800 yerine 26500 olması değilmi? araç sigorta bedelini düşürmenin başka bir sakıncası var mıdır arkadaşlar?
  • Arkadaşlar bu soruyu kaç defadır sordum bilmiyorum ama hala tam bir cevap alamadım.
    Aracım 2003 Laguna II 1.6 16v Prv. modeli.
    Aracımda far sensörü olduğunu düşünüyorum çünkü ön camın ortasında sileceklere yakın yerde bir göz var sanırım o far sensörü.
    Far sensörü var mı yok mu bu modellerde. Varsa nasıl aktif hale getirebiliyoruz. Yardımcı olur musunuz?
  • [Deleted by Admins]
  • 2003 aracınızda far sensörü olmama ihtimali çok yüksek epeyidir uğraşıyorsun
    sevgili kardeşim
    iyice emin olmak istersen yetkili servise git arabanın şasi numarasına bakarak söylerleer var mı yok mu
    ayrıca aracınla ilgili her türlü bilgiyi de verirler.

benim arabam lagunanın en ful olan serisi sayılır benim arabamda da yok far sensörü.
    hoş olmaması da beni rahatsız etmiyor farlar xenon olduğu için sık sık yanıp sönmesi işime gelmez doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 9 Mart 2010; 23:36:52 >
  • Hocam, gogusteki ortada camin dibindeki zimbirti digital klimanin gunes isigi sensoru. 2004 2. yarisi itibariyle far sensoru koymaya basladilar. benim arac da 1.6 priv. en full paketler var ama far sensoru yok.
  • Yorumlarınız için teşekkürler. Ben o göğüsteki sensörü farla alakalı zannettiğim için bu kadar uğraştım :) o da güneş ışığı ile alakalıymış. Demekki bizim modellere yağmur sensörü koymuşlar ama far sensörü maalesef yok :)
  • tk152
    haklısın birader
    araştırdım, senin verdiğin bilgi doğru ben mesajımı düzelttim..
    teşekkür ederim...
  • valla bende far sensörü var ,ama ben yağmur sensörünün orada diye biliyorum,
    dijital klimanın güneş le ne işi var onun alıcısı ya klimanın üstündedir yada aynanın arkasında...

nickozy kardeş benim kontak kartı basılı tutunca çalışıyor,müsait bir zamanda bir elektronikçiye götürcem ama ne diyeceğim sen birşeyler yaptırmıştın,ustaya aç tozunumu al lehimleremi bak diycez?
  • Merhabalar Herkese Yeniden,

Uzun süre oldu görüşmeyeli ancak yeni fırsat bulabildim. Arkadaşlar son benzin zamlarından sonra her ne kadar tüp taraftarı olmasam da artık ben de tüpe geçmeye karar verdim gibi. yaptığım araştırmalar neticesinde yeni bir sistemin Mitsubishi Azizoğlu tarafından Türkiye'ye getirilidiğini duydum. Bu yeni sistem LPi diye anılıyor ve ana özelliği LPG'yi silindirlere kadar sıvı olarak taşıması ve silindirlere benzin gibi sıvı olarak püskürtmesi. bir de artan LPG'nin aynı benzinde olduğu gibi LPG tankına geri dönüş sisteminin olması, torkta ve beygirde artış sağlaması gibi avantajlardan da bahsediliyor. sistemin adı Vialle. internet sitesi;

http://www.vialle.com.tr/neden_vialle_lpi.aspx#lpg_avantajlar

bu sistemi duyan, gören arkadaşında taktırmış olan var mıdır? ilgili siteye bir göz atıp fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim. yalnız bu sistem normal LPG kitlerinden 2 kat daha pahalı. bu fiyata taktırmaya değerm mi? bir kısım insanlarda gelecekte tüm LPG kitlerinin bu şekle döneceğini söylüyor. eskiler bitecekmiş. fikirleriniz benim için değerlidir.

• Merhaba,

Son zamanlarda sık duymaya başladıgım bir sistem, bende takip ediyorum.Avantajları varmış inceledigim kadarı ile ama dedigin gibi cok pahalı : 1250euro+kdv , bu da 3.000 TL yi geciyor.Bunun anlamı ortlama 3 sene sonra amorti eder demektirki şu anda değmez sanki.(Özellikle de ortalama 3 sene de bir araç değiştirildigini düşünrsek!!! Ancak arabamı sıfır alıp 5-6 sene kullanırım derseniz olur tabi) Birde bu sistemi özellikle TSI ve FSI motoru olan VW grubu araç sahipleri merakla bekliyor.Biliyorsunuz TSI motorlarda LPG montajı baya sıkıntı idi.Bu sistem TSI ya uyumlu.

Aşağıdaki linkte bu konu ile birebir ilgili olan Erdal Bey in forum u var.Takip ediyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_25863416/mpage_7//tm.htm#38329265

quote:

Orijinalden alıntı: NickAta

Merhabalar Herkese Yeniden,

Uzun süre oldu görüşmeyeli ancak yeni fırsat bulabildim. Arkadaşlar son benzin zamlarından sonra her ne kadar tüp taraftarı olmasam da artık ben de tüpe geçmeye karar verdim gibi. yaptığım araştırmalar neticesinde yeni bir sistemin Mitsubishi Azizoğlu tarafından Türkiye'ye getirilidiğini duydum. Bu yeni sistem LPi diye anılıyor ve ana özelliği LPG'yi silindirlere kadar sıvı olarak taşıması ve silindirlere benzin gibi sıvı olarak püskürtmesi. bir de artan LPG'nin aynı benzinde olduğu gibi LPG tankına geri dönüş sisteminin olması, torkta ve beygirde artış sağlaması gibi avantajlardan da bahsediliyor. sistemin adı Vialle. internet sitesi;

http://www.vialle.com.tr/neden_vialle_lpi.aspx#lpg_avantajlar

bu sistemi duyan, gören arkadaşında taktırmış olan var mıdır? ilgili siteye bir göz atıp fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim. yalnız bu sistem normal LPG kitlerinden 2 kat daha pahalı. bu fiyata taktırmaya değerm mi? bir kısım insanlarda gelecekte tüm LPG kitlerinin bu şekle döneceğini söylüyor. eskiler bitecekmiş. fikirleriniz benim için değerlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

valla bende far sensörü var ,ama ben yağmur sensörünün orada diye biliyorum,
    dijital klimanın güneş le ne işi var onun alıcısı ya klimanın üstündedir yada aynanın arkasında...

nickozy kardeş benim kontak kartı basılı tutunca çalışıyor,müsait bir zamanda bir elektronikçiye götürcem ama ne diyeceğim sen birşeyler yaptırmıştın,ustaya aç tozunumu al lehimleremi bak diycez?

güven
    bizim akıllı kartların arızası iki tip olabiliyor
    1. kart taşındığı cep veya düşür me gibi sebeplerle içindeki çiplerin lehm ayaklarında kopmalar oluyor. bunu şöyle anlıyorsun
    sağ elinin baş baprmağınla kartın butonuna fazla güç uygulamadan bas sol elinle kartı tutup hafifçe kfarklı yönlere esnet bu esnetmeler esnasında
    kart çalışırsa arıza bahsettiğim şekilde lehimlerde dir.

2. 2 butonlu anahtarların açma kapama düğmelerinin altında "fob" denilen alt butonları var bu butonlar zamanla iş görmez hale geliyor.
    usta bu alt butonarı değiştirerek hallediyor. butonlar pek çok model cep telefonunda kullanılanlar ile aynı.

bu işlemlerin her ikiside iyi bir usta için çok basit,
    zor ve zahmetli olan daha önce hiç açılmamış olan plastik presli kartı açmak hem zor hem bilen birinin yapması gerekiyor (kendiniz denemeyin)
    ben kendi kartımın tamiri esnasında açtım ancak açarken önümde açık ve bozuk bir kart vardı. coğrafyayı bilerek müdehale ettim yani anlayacağın.

• merhaba arkadaşlar, gecen hafta sonu arabayı deneyebildim nihayet. 2005 dizel privelege bu arada. perfrmansı gayet etkileyiciydi, 6 vites olması süper bi seymiş. 6. vitesde zorlanmadan 150-160 görüyo 3000 devirde. dizel laguna gerçekten başkaymıs. öneririm. benim hız tutkum yok, serilik te cok önemli değil diye düşünüyordum ki, laguna dizeli kullanana kadar. herkese iyi günler. bu arada bisey sormak istiyorm, kalkısta motor titreme yapıyo arabada titriyo. bunun sebebi ne olabilr sizce? gaza biraz daha bastıgımda bunu yapmıyo
  • Sevgili forumdaşlar merhaba..İzninizle sizlere sormak istediğim bir kaç sorum var..

2004-2005 1.6 16V Laguna alma fikrimiz var..En çok merak ettiğim bu motor aracı kaldırmada yeterli midir?? Uzun yollarda sollama sırasında sorun çıkarır mı? Kullananlar varsa benzinde ve lpg'de aşağı yukarı ne kadar yakar??

Diğer sıkıntım ise donanım seviyesiyle alakalı..Laguna'nın yabancısıyım..Privilige ve Expression modelleri arasında ne gibi donanım farkları var??

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Yalçın -- 10 Mart 2010; 19:13:22 >
  • Merhaba,
    Daha önce çok yazıldı ama özetleyelim.

Privilige en üst donanım paketidir.Alacaksanız muhakkak bu donanımda alın.En önemli farkı ESP(Elektronik Stabilite Programı) içeriyor olması ki bence tek başına yeterli bir sebep.

FAZ1 denilen sordugunuz versiyonda, 1.6 motor 110 beygirdir, performans beklemeyin, çünkü kasa ağır malesef, ama çokta üzmez sizi.Sollamalarda kaptırıp gelmediyseniz, yani 5. viteste devriniz yüksek değilse (3500 civarı gibi değilse yani), vites küçültmeniz gerekir.Klima acık oldugu durumlarda , arabada 3-4 kişi de varsa, kalkışlarda gaza yuklenmenizde gerekir biraz.

Bütçeniz yeterli olur mu bilmiyorum ama 1.6 motor alacaksanız FAZ 2 denilen 2006 model ve üstü alın.O motor 115 beygir ve arac agırlıgı da azaltılmış.Bu 5 beygir ve agırlıkta azalma bence baya farkediyor.Klimadan kaynaklı güç kaybını hissetmiyorsunuz.Motor az daha atak.

Vel hasıl kelam, her 2 kasayı da kullanmış biri olarak mümkünse FAZ 2 ve yine privilige donanım derim.

LPG kullanımınızda benzine göre ortalama %35 - %40 kar edersiniz.(HEr 2 kasa Lagunamda da LPG kullandım, bu bilgi de tecrübeyle sabittir.)

Merdiven altı dediğimiz montajcılar dısında iyi bir usta elinde , bilinen kitlerin herhangibiri problem oluşturmaz.

Yukarıdaki sartlarda temiz b ir LAguna bulursanız kaçırmayın, sağdan soldan sizi caydırmak isteyenler olabilir, kulak asmayın

Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Sevgili forumdaşlar merhaba..İzninizle sizlere sormak istediğim bir kaç sorum var..

2004-2005 1.6 16V Laguna alma fikrimiz var..En çok merak ettiğim bu motor aracı kaldırmada yeterli midir?? Uzun yollarda sollama sırasında sorun çıkarır mı? Kullananlar varsa benzinde ve lpg'de aşağı yukarı ne kadar yakar??

Diğer sıkıntım ise donanım seviyesiyle alakalı..Laguna'nın yabancısıyım..Privilige ve Expression modelleri arasında ne gibi donanım farkları var??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 10 Mart 2010; 22:06:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba,
    Daha önce çok yazıldı ama özetleyelim.

Privilige en üst donanım paketidir.Alacaksanız muhakkak bu donanımda alın.En önemli farkı ESP(Elektronik Stabilite Programı) içeriyor olması ki bence tek başına yeterli bir sebep.

FAZ1 denilen sordugunuz versiyonda, 1.6 motor 110 beygirdir, performans beklemeyin, çünkü kasa ağır malesef, ama çokta üzmez sizi.Sollamalarda kaptırıp gelmediyseniz, yani 5. viteste devriniz yüksek değilse (3500 civarı gibi değilse yani), vites küçültmeniz gerekir.Klima acık oldugu durumlarda , arabada 3-4 kişi de varsa, kalkışlarda gaza yuklenmenizde gerekir biraz.

Bütçeniz yeterli olur mu bilmiyorum ama 1.6 motor alacaksanız FAZ 2 denilen 2006 model ve üstü alın.O motor 115 beygir ve arac agırlıgı da azaltılmış.Bu 5 beygir ve agırlıkta azalma bence baya farkediyor.Klimadan kaynaklı güç kaybını hissetmiyorsunuz.Motor az daha atak.

Vel hasıl kelam, her 2 kasayı da kullanmış biri olarak mümkünse FAZ 2 ve yine privilige donanım derim.

LPG kullanımınızda benzine göre ortalama %35 - %40 kar edersiniz.(HEr 2 kasa Lagunamda da LPG kullandım, bu bilgi de tecrübeyle sabittir.)

Merdiven altı dediğimiz montajcılar dısında iyi bir usta elinde , bilinen kitlerin herhangibiri problem oluşturmaz.

Yukarıdaki sartlarda temiz b ir LAguna bulursanız kaçırmayın, sağdan soldan sizi caydırmak isteyenler olabilir, kulak asmayın

Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Sevgili forumdaşlar merhaba..İzninizle sizlere sormak istediğim bir kaç sorum var..

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..Bendeki Laguna tutkusu bir kaç gün önce başladı..Bir tanıdık 2003 2.0 Privilige aldı arabaya hayran kaldım..Koltukların oturma pozisyonu, arabanın yolda gidişi, konforu bu araçtan beklediğimin çok çok üstünde..Kasanın ağır olduğunu biliyorum hatta bizzat ruhsata baktım neredeyse 1 buçuk ton..Ancak 2000 motorun gerek tüketimi gerek vergisi(!) caydırıyor insanı..Genel olarak ikamet ettiğimiz ilçe içinde kısa mesefe kullanacağımız için 1.6'da yeterli gelebilir diye düşündüm ancak sizlerin de görüşlerini almadan edemedim..Faz II almaya gücümüz var ancak Laguna alırsak işimiz gereği bir de ucuz yollu hafif ticari almamız gerekecek bu yüzden fazla açılmadan Faz I'le idare etmeyi düşünüyoruz..Temizi demişsiniz, bunun ne kadar zor olduğunu siz de biliyorsunuz sanırım epey araştırmak gerekecek Bakalım kesin karar verirsek şuan kullandığımız Connect'i elden çıkaracağız ve sonrasında inş. bu yönde bir gelişme olacak..Rahat 2-3 ayı var yani

• mrb arkadaşlar size bi sorum olcak benim araba 2.0 170 hp ama klimayı açınca motor biraz fazla etkileniyo gibi geldi bana yani AC tuşu kapalı olmasına rağmen eski 1.6 meganımın AC tuşu açıkken etkilendiği kadar etkileniyo bir sorunmu var yoksa klimanın bi özelliğimi ben bu arabada AC yi açsam bile hiç hissetmem sanıyodum
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.