Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • (stravgonin@hotmail.com) çok tskler nickozy. aslında arabayı daha denemedim alperen_hakkı, alım işleriyle babam uğraştı ben de şehir dışındayım, bakalım hafta sonu deneyince yazarım. beklentim yüksek ama:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: skymen878

Arkadaslar herkese selam..Bende dün itibariyle Laguna kullanıcılarına katılmış bulunmaktayım.Arabaya yabancı oldugum için kullanma kılavuzu varsa gönderebilirseniz cok makbule gececektir.şimdiden teşekkürler.

Hayirli olsun , kazasiz gunler....
  • Teşekkür ediyorum herkese kazasız belasız günler diliyorum.. mail adresim gokmenekinci@msn.com..teşekkürler..
  • arkadaşlar klavuzlarınızı gönderdim. tekrar hayırlı olsun araçlarınız.
  • hepinize tskler arkadaşlar, size de lagunalarınızla kazasız belasız günler diliyorum. bu forumu tanımaktan mutluluk duydum. klavuz için ayrıca tskler nickozy, konyaya selamlar...
  • rica ederim kardeşim...
  • sagolasın ohayyam..hepimize kazasız belasız günler inşallah.
  • arac tercih bolumunde bir arkadas D segment arac konusu acmis. Cevpalarin hicbirinde LAGUNA yok. Skoda ve Nissan Primera (ben C saniyordum) da tavsiyeler arasinda. YIne baska bir konuda da arkadas MEGANE 2 almak istemis ve her nedense yourmlayanlarin tamami diger markalara (Hyundai de dahil) yonlendirmis, ve hatta Megane;dan uzak dur denmis.

Oyle goruluyor ve belki de bilimiyor ki TR'de cok ciddi anlamda Renault'a ve belki ozellikle de Lagunaya inanilmaz boyutta antipati var. Neyse kullanmayan anlamaz abiler. Laguna'nin rahatligi ve konforu TR'de olmasa da disarida bir cok yerde tescillenmistir.
  • neden olmaz dediğinizde bir tane akla yatkın cevap veremiyorlar
    nissan primera de skoda oktavia da asla lagunanın emsali olamaz
    benim oktaviası olan bir arkadaşım var laguna ile mukayese bileedilemez diyor.

lagunanın akranı olabilecek modeller: hepsi 2003 ve üzeri olmak şartı ile:

çok uçuk olan özel üretim araçları falan saymıyorum donanım/fiyat oranlamasını düşünün

laguna II privilege (+) .....22000 ve üzeri

Bmw 3.20. ve üzeri....25000 € dan başlıyor
    mercedes 180 ve üzeri 30000€
    skoda süperb........40000 tl
    vw passat highline......35000 den başlıyor
    volvo S60...........30000 den başlıyor.

daha hangi modeller yazılabilir bilemiyorum ama,
    bu konfor ve donanımda alınabilecek en uygun araç tartışmasız laguna II dir.
  • bi çok arkadaşın dedigi gibi laguna kullanılmadan anlaşılmaz. sanırım antipatisi olan çoğu kişi lagunaya hiç binmemiş kişiler. yoksa kullanan herkes görecektir ki özellikle ikinci elde alınabilecek D segmenti araçların başında gelir laguna
  • Bilenle bilmeyen bir olur mu

quote:

Orijinalden alıntı: tk152

arac tercih bolumunde bir arkadas D segment arac konusu acmis. Cevpalarin hicbirinde LAGUNA yok. Skoda ve Nissan Primera (ben C saniyordum) da tavsiyeler arasinda. YIne baska bir konuda da arkadas MEGANE 2 almak istemis ve her nedense yourmlayanlarin tamami diger markalara (Hyundai de dahil) yonlendirmis, ve hatta Megane;dan uzak dur denmis.

Oyle goruluyor ve belki de bilimiyor ki TR'de cok ciddi anlamda Renault'a ve belki ozellikle de Lagunaya inanilmaz boyutta antipati var. Neyse kullanmayan anlamaz abiler. Laguna'nin rahatligi ve konforu TR'de olmasa da disarida bir cok yerde tescillenmistir.
  • nıckozy cevap için teşekkür ederim.göstergede klasik yakıt bitti uyarısından başka bi arıza uyarısı yok.bi kaç ustaya gösredim birisi eksantirik ten dedi birisi katalitik konvektör dedi.digeri bi şey yok dedi anlıcan hemfikir olamadılar.konya da epey bi servis gezdim ama net cevap alamadım. bide mais e götüreceğim artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

neden olmaz dediğinizde bir tane akla yatkın cevap veremiyorlar

çok uçuk olan özel üretim araçları falan saymıyorum donanım/fiyat oranlamasını düşünün

Bmw 3.20. ve üzeri....25000 € dan başlıyor
    mercedes 180 ve üzeri 30000€

arkadaşlar ben lagunayı alalı 2 hafta oldu daha önceki aracımda 2005 megane 1.6 idi.aracın motorundan çok memnundum o konuda eleştirilcek bişey yok ama söz konusu ön düzen ve konfor olunca alman otomobillerin bi adım gerisinde kalıor renault.tabi bu benim düşüncem daha önce biçok aracı kullandım ön düzen konusunda çok pahalı araçları saymazsak fordun ve volkwagenin ön düzeni daha sağlam amasörleri daha konforlu gelmişti bana.kabin içi konfor konusuna gelince renonun en çok kaybettiği noktada bence burası; hemen hemen bütün araçlarının ön göğsünden sağından solundan tıkırtılar gelio bozuk yollarda daha önceki meganımı buyüzden sattım ve sırf buyüzden bidaha renault almıycam demiştim taki şuan satın aldığım araçla karşılasana kadar.renault yine motor konusunda övgüyü fazlasıyla hakediyor ama yine içerdeki tıkırtılar ve amasöründeki hafif konforsuzluk gözüme batmaya başladı.bu yorumum sakın yanlış anlaşılmasın arkadaşlar olumsuz özelliklerini gördüğüm gibi olumlu yönlerinide gördüm tabiki mesela dış görünüş olarak mükemmele yakın araçlar yapıo bence renault öte yandan donanım olarak birçok markaya fark atcak düzeyde lastik basınç sensörünü c sınıf araçlarıylka sunan başka bi firma görmedim daha ben, kullanışlılık bakımından boya kalitesi ve kaporta konusunda yaptığı devrim yine tartışılmıycak düzeyde; kaporta konusunda bilgi sahibi olmayan insanlar çok yanlış yorumlar yapabiliyorlar ama ben alıştım artık cvp vermeye bile gerek duymuyorum varsın öyle bilsinler diyorum.aslında bir arabayı beğenip beğenmemeniz tamamen sizin önem sıranıza bağlı ben güvenli gelişmiş bi motor teknolojisi olan donanımlı bakımları düzenli olarak yapıldığında yolda bırakmıycak ve orta sertlikte amasörleri bulunan sessiz bi araç istiyodum ve buna en yakın olarakda bütçeme uygun bu aracı bulabildim ve fiyatına göre alabilceğim en güzel araçtı bence.

ayrıca ses konusunda renoya haksızlık yapmak istemiyorum arkadaşlar yol sesi ve motor sesi değil benim sıkıntım asdece kabin içindeki parçalardan gelen tıkırtılar.

• Tıkırtı konusuna bende kısmen katılıyorum

2003 model LAguna'mda da vardı, 2007 model olan şimdikinde de

Ama cokta değil, olmasa daha iyi olurdu tabi

quote:

Orijinalden alıntı: revolution.2006

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

neden olmaz dediğinizde bir tane akla yatkın cevap veremiyorlar

Bmw 3.20. ve üzeri....25000 � dan başlıyor
    mercedes 180 ve üzeri 30000�

arkadaşlar ben lagunayı alalı 2 hafta oldu daha önceki aracımda 2005 megane 1.6 idi.aracın motorundan çok memnundum o konuda eleştirilcek bişey yok ama söz konusu ön düzen ve konfor olunca alman otomobillerin bi adım gerisinde kalıor renault.tabi bu benim düşüncem daha önce biçok aracı kullandım ön düzen konusunda çok pahalı araçları saymazsak fordun ve volkwagenin ön düzeni daha sağlam amasörleri daha konforlu gelmişti bana.kabin içi konfor konusuna gelince renonun en çok kaybettiği noktada bence burası; hemen hemen bütün araçlarının ön göğsünden sağından solundan tıkırtılar gelio bozuk yollarda daha önceki meganımı buyüzden sattım ve sırf buyüzden bidaha renault almıycam demiştim taki şuan satın aldığım araçla karşılasana kadar.renault yine motor konusunda övgüyü fazlasıyla hakediyor ama yine içerdeki tıkırtılar ve amasöründeki hafif konforsuzluk gözüme batmaya başladı.bu yorumum sakın yanlış anlaşılmasın arkadaşlar olumsuz özelliklerini gördüğüm gibi olumlu yönlerinide gördüm tabiki mesela dış görünüş olarak mükemmele yakın araçlar yapıo bence renault öte yandan donanım olarak birçok markaya fark atcak düzeyde lastik basınç sensörünü c sınıf araçlarıylka sunan başka bi firma görmedim daha ben, kullanışlılık bakımından boya kalitesi ve kaporta konusunda yaptığı devrim yine tartışılmıycak düzeyde; kaporta konusunda bilgi sahibi olmayan insanlar çok yanlış yorumlar yapabiliyorlar ama ben alıştım artık cvp vermeye bile gerek duymuyorum varsın öyle bilsinler diyorum.aslında bir arabayı beğenip beğenmemeniz tamamen sizin önem sıranıza bağlı ben güvenli gelişmiş bi motor teknolojisi olan donanımlı bakımları düzenli olarak yapıldığında yolda bırakmıycak ve orta sertlikte amasörleri bulunan sessiz bi araç istiyodum ve buna en yakın olarakda bütçeme uygun bu aracı bulabildim ve fiyatına göre alabilceğim en güzel araçtı bence.

ayrıca ses konusunda renoya haksızlık yapmak istemiyorum arkadaşlar yol sesi ve motor sesi değil benim sıkıntım asdece kabin içindeki parçalardan gelen tıkırtılar.

• merhaba arkadaşlar bende 2004 model laguna II 2.0 privilige ile size katılmak istiyorum bi kaç isteğim olacak 1 kullanma kılavuzu varsa mail atarsanız sevinirim eyupben_17@hotmail.com mail adresim 2 benim aldığım modelde eller serbest özelliği varmı varsa nasıl işliyor? şimdiden ilginize teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Bilenle bilmeyen bir olur mu

quote:

arac tercih bolumunde bir arkadas D segment arac konusu acmis. Cevpalarin hicbirinde LAGUNA yok. Skoda ve Nissan Primera (ben C saniyordum) da tavsiyeler arasinda. YIne baska bir konuda da arkadas MEGANE 2 almak istemis ve her nedense yourmlayanlarin tamami diger markalara (Hyundai de dahil) yonlendirmis, ve hatta Megane;dan uzak dur denmis.

Boyle durumlarda aklima hep Omer HAYYAM in rubaisi gelir ve guler gecerim...

"Dünya üç beş bilgisizin elinde;
    Onlarca her bilgi kendilerinde.
    Üzülme; eşek eşeği beğenir:
    Hayır var sana kötü demelerinde. '

• Bu da iyiymiş

Bu arada LPG olarak 2.depo mu TOTAL GAZ dan doldurmuştum, tükettim Ilkine gore daha sakin kullanmama ragmen menzil azda olsa kısaldı.
    Ilk depom SHELL den doldurulmuştu.

Petrol Ofisiin LPG sini de denemeyi düşünüyorum.Şimdilik SHELL e devam...

Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Bilenle bilmeyen bir olur mu

quote:

Boyle durumlarda aklima hep Omer HAYYAM in rubaisi gelir ve guler gecerim...

"Dünya üç beş bilgisizin elinde;
    Onlarca her bilgi kendilerinde.
    Üzülme; eşek eşeği beğenir:
    Hayır var sana kötü demelerinde. '

• Herkese Merhaba
    Öncellikler böyle bir ortamın olduğunu görmek çok güzel.Konuyu açan ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.
    Geçen hafta 2007 Laguna 2 1.6 privilige aldım.Aracın konforu harika ancak performansı özellikle hızlanma konusunda biraz eksik.Ama yol tutşu ve durma mesafesi gayet iyi.

Genel olarak içime sindi.
  • revolation.2006
    evet birader kabin için ses konusu bu çapta bir araçta olmaması gerekir haklısın
    ama +ları yanında çok göze batmıyor bence...

tiger_xp
    arkadaşım hoş geldiniz hayırlı olsun aracacınız.
    1,6 motor konusunda görüşleri bu başlık altında bulabilirsiniz...

mryep
    kılavuzunuzu göndedim arkadaşım .
    forumu takip edin buradan arkadaşların katkılarıyla bir araç edinmeniz olasıdır.

dede72.
    renoto ya bir götür
    erdal ustayı gör benim selamımı söyle
    Mehmet Hoca de o bilir...
  • teşekkür ederim kılavuz için bilgi sahibi oldum arkadaşlar birde bu lagunalarda faz1 faz2 olayı var o nasıl bir olay
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.