Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    LPG den benzine geçiş için min. ve max. devir ayarı var.
    Mesela araba 500 devirden aşağı düşerse ya da 5500 devirden yukarı cıkarsa benzine geç diye.

Arabada bu 5000 devire ayarlanmış gözüküyor.Benim aracımda bu dger 6500 devir su anda.

quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

valla bende lpg filtresini değiştiriyim diye geçenlerde gazcıya gittim,bana arabanın zengin karışıma ayarlı olduğunu ve lamda sensörlerinden birinin sıkıntılı göründüğünü söyledi,aracı bir 300-400 km benzinde kullan gel benzin ECU su normale gelsin filtreleri değiştirelim ayar yapalım dedi ben de tamam dedim,
    yakışım benimde çok fazlaydı 260-280 bin yakıyorum şehir içi yokğun trafik kısa mesafede,ayrıca aleti çok sıkıştırınca 5000rpm civarı kendi kendine benzine geçip bip bip ötüyordu,

bu konuda fikri olan varmı
  • Gaz bitince uyarı vermemesi düzeltilebiliyor.Benimde başıma gelmişti.Dediğin yerden birsey cıkrdılar y,ne ötmedi bende Sonra LPG göstergesine gelen kabloları kontrol ettiler hatayı bilgisayardan silip tekrar denedşler ve oldu.Şu an bir problemim yok.Gaz bitince uyarıyor artık.Bu işlemin tamamı 10 dk bile sürmedi.

Aracının cok yakmasının sebebi lamda sensörü olabilir.Bu sensor bildigim kadarıyla düzgün yanmayan yakıtı tekrar yanmak üzere geri gönderiyor.Bu sensor bozuksa düzgün yanmayan karışım egzostan dısarı atılır, böylece sarfiyatta yukselir.

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

gaz beynine antifirizden bi boru gidiyordu o değişti ufak bi boru yanlız enjektörler den olabilirmi diye düşünüyorum bundan 1 ay önce ben gaz takılan yere gittim atiker şafak otogaza dedimki bu içerdeki aletin gaz bitince hiç sesli olarak ikaz verdiğini görmedim gerçi ozmana kadar nekadr kullanırsam kullanayı gazı bitiremedim yani kendiliğinden direk benzine geçmedi hiç gaz bitmiyordu çünkü neyse adam o enjektörlerin birinin altındamı ne fişmi var onu çekti içerdeki alet ikaz vermeye başladı geri taktı sizce sorun bundan olabilirmi güzel takmamış filan
  • Benzin ECU su normale gelince ne olacak ben anlayamadım.Aracın LPG sarfiyatımı düşecek yapılacak bir ayardan sonra ?

quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

valla bende lpg filtresini değiştiriyim diye geçenlerde gazcıya gittim,bana arabanın zengin karışıma ayarlı olduğunu ve lamda sensörlerinden birinin sıkıntılı göründüğünü söyledi,aracı bir 300-400 km benzinde kullan gel benzin ECU su normale gelsin filtreleri değiştirelim ayar yapalım dedi ben de tamam dedim,
    yakışım benimde çok fazlaydı 260-280 bin yakıyorum şehir içi yokğun trafik kısa mesafede,ayrıca aleti çok sıkıştırınca 5000rpm civarı kendi kendine benzine geçip bip bip ötüyordu,

bu konuda fikri olan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 13 Mart 2010; 21:52:34 >
  • Benim ikamet şu an İstanbul da, memlekete bayramdan bayrama , izinden izine gider olduk.
    Görüşmek üzere...Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba leonheart07,
    Montajı yapan usta iyi olduktan sonra performansta bir kayıp yasanmıyor dostum.

Kit olarak BRC de olur Zavoli de Atiker de diger meshur kitlerde...

Istanbul da iseniz ATIKER montaj yapan iyi bir yer önerebilirm.

Saygılar...

NOT : Bu arada Antalya lımısın?Nick teki "07" den şüphelendim. Eğer öyle ise hemşeriyiz

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Sayın alperen_hakki;

İmzanızdan lagunanızın faz II olduğunu ve LPG li oldugunu gördüm. benim lagunamda faz II sizinki gibi 1.6 motor. Artık şu son fahiş sıfatını bile az gördüğüm benzin fiyatlarından sonra aracıma LPG takdırmayı ciddi ciddi düşündüğüm şu günlerde, aklıma takılan bir soruyu size sormak istedim.

Çok iyi bildiğiniz gibi 1.6 motolarımız zaman zaman(sollamalarda, araçta 4-5 kişi bulunması halınde + klima vs) performans konusunda bize sıkıntı yaşatabiliyor. LPG uygulamasından sonra lagunanızın performansında herhangi bir ciddi kayıp yaşadınızmı?? Benim lagunamın genel olarak performasından çok şikayetçi değilim ama LPG uygulamasından sonrada hissedilir bir performans kaybı olmasınıda kesinlikle istemem çünkü araç zaten güç olarak sınırında, daha aşagısı üzebilir diye düşünüyorum

Cevabın için çok teşekkürler hemşerim:), şüphelerinde haklısın, evet antalyalıyım. Ancak şu an ankarada ikamet ediyorum, montaj için artık burdan iyi bir usta araştırcam

Saygılar..
  • Fiyat makul ancak bu rakama 2004-2005 model privilige yani en ust donanımda da bulunabilir.Almışken privilige almak lazım mümkünse...

quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Linkteki Laguna nasıl sizce fiyat olarak??

http://www.sahibinden.com/2005_model_laguna_ii-20WQQaXQQ22748241WQQpXQQdisplayitem
  • valla bende anlamadım benzin ecusu normale dönsün demekle ne dediğini yani araba gazdan kafayı yedi anlaşılan
  • araba lpg de iken lpg eküsü aracın ana bilgisayardan beslenerek sistemlerini düzenler
    lpg kitinin ayarına veya varsa aksamasına bağlı olarak sıkıntı doğururan bir takım sensör ve sistemleri,
    benzinli hale göre yeniden aracın ayarlamasını sağlasın diye benzinde binin derler.
    enjektörler ateşleme ve manifolt sistemleri ve bunlara bağlı çalışan sensörlerin arızası olup olmadığına bakmak içindir ayrıca bu deneme.
    bu arada benzinde binerken aracınızın yol bilgisayar değelerini tek tek yazın özellikle tüketimle alakalı olanlarını
    sonra bilgisayar değerlerini sıfırlayın ki mukayese şansınız olsun

bir süre aracı kendi değerleri içerisinde kullanın
    sisteminizin verileri normale düşerse problemi kitte arayacaklar düşmesse aracın kendi donanımında bir problem arayacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 14 Mart 2010; 9:54:37 >
  • teşekkürler 2 gün önce tamamen bittiğinde gaz ses verdiği an gazcıya girip gaz aldım 20 tl lik 100 km yol gitti yaklaşık 200 lira oldu km başına sizce normalmidir daha düşermi zengin karışım olup olmadığını nasıl anlarız acaba birda gazla benizin birbirine karışıyo böyle bişeyin olma ihtimali varmı saygılar
  • 20 krş lpg pahalı olduğundan normale yakın bir rakam
    zengin karışım için ekranda bir ikaz ışığı var klavuzdan bakabilirsiniz şekline
    gazla benzin kesinlikle karışmaz
    birinden diğerine geçince öncekini otomatik olarak keser
    (senin sistemi merak ettim doğrusu mütemadiyen kitten sıkıntı yşıyorsun bence iyi bir usta baştan aşağı kontrol etsin )
  • yok çok şükür sorun yok yanlız o boru çatlamıştı o boru değişti okadr 1.77 den aldım gazı shell den normalmidir 200 bin
  • Kullanım tarzına gore değişsede litresi 1.77 TL için km de 20 kuruş kabul edilebilir bir deger.

Ben Istanbul'da 2.06 dan alıyorum. 21 kuruş falan yakıyor km de.

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

yok çok şükür sorun yok yanlız o boru çatlamıştı o boru değişti okadr 1.77 den aldım gazı shell den normalmidir 200 bin
  • Peki bu sistemlere lamda sensorude dahil mi biliyor musun?Yani LPG de kullanınca şaşar mı bu sensorde acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

araba lpg de iken lpg eküsü aracın ana bilgisayardan beslenerek sistemlerini düzenler
    lpg kitinin ayarına veya varsa aksamasına bağlı olarak sıkıntı doğururan bir takım sensör ve sistemleri,
    benzinli hale göre yeniden aracın ayarlamasını sağlasın diye benzinde binin derler.
    enjektörler ateşleme ve manifolt sistemleri ve bunlara bağlı çalışan sensörlerin arızası olup olmadığına bakmak içindir ayrıca bu deneme.
    bu arada benzinde binerken aracınızın yol bilgisayar değelerini tek tek yazın özellikle tüketimle alakalı olanlarını
    sonra bilgisayar değerlerini sıfırlayın ki mukayese şansınız olsun

bir süre aracı kendi değerleri içerisinde kullanın
    sisteminizin verileri normale düşerse problemi kitte arayacaklar düşmesse aracın kendi donanımında bir problem arayacaklar.

• lamda sensörü motorun yanma odalarının dışında (çıkışında) diye biliyorum.
    lpg kiti ile yapılan değişiklik motorun girişine kadar olan kısımda dolayısıyla mantıken her iki yakıt sistemi manifotlar itibariyle egzost sistemine kadar
    aynı düzeni kullanmak zorunda....,
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARACERKEZ

ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI GECELER DİLİYORUM. BÖYLE LAGUNA II GRUBU NA AİT BİR FORUM HAZIRLADIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM 2003 MODEL PRİVELEGE + BVA MODEL ARABAM VAR ALALI 1 YIL OLDU ÇOK SEVEREK ALDIM VE KULLANIYORDUM. TA Kİ 2 AY ÖNCESİNE KADAR ARABAMDA BİRDEN ÖYLE BİR ARIZA OLUŞTU Kİ SORMAYIN. BU SORUNU SİZLER İLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. İNŞAALLAH BANA YARDIMCI OLURSUNUZ. GERÇİ BU SORUNU DİĞER FORUMDA DA YAZDIM AMA BİR CEVAP ALAMADIM . SORUN ŞU ARABAMI SABAH İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA HERHANGİ BİR SORUN YOK GİTMEK İSTEDİĞİM YERE SORUNSUZ GİDİYORUM FAKAT ARABAYI DURDURUP TEKRAR ÇALIŞTIRMAK İSTERSEM BİRDEN ARABA KENDİ KENDİNE MÜTHİŞ BİR ŞEKİLDE GAZ VERİYOR VE BU ARADA GAZ PEDALI ÇALIŞMIYOR YANİ ARABA GAZ YEMİYOR. VE SESLİ SİSTEMDE BAŞLIYOR ENJEKSİYON SİSTEMİ ARIZALI, ESP ARIZALI , OTAMATİK VİTES KUTUSU ARIZALI DEMEYE BAŞLIYOR. ARABA KENDİ KENDİNE SÜREKLİ GAZ VEREREK BAZEN 10 KM HIZ İLE BAZEN 90 KM SABİT HIZ İLE GİTMEYE BAŞLIYOR. AMA ARABAYI 15-20 DAKİKA DİNLENDİRİNCE ARABA NORMAL ÇALIŞIYOR. TEKRAR STOP EDİP ÇALIŞTIRINCA AYNI ARIZA OLUYOR. BU YÜZDEN GİTTİĞİM İLK USTA BENZİN KELEBEĞİNİ DEĞİŞTİRDİ DÜZELMEDİ GİTTİ 500 TL, SONRA SERVİSE GİTTİM İKİ GÜN İNCELEMEDEN SONRA ENJEKTÖR BEYNİ ARIZALI DEDİLER VE EN AZ 1500 TL DEDİLER ARABA TÜPLÜ OLDUĞU İÇİNDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİLER.GİTTİ 150 TL DAHA SONRA OLMADI BAŞKA BİR OTO ELEKTRONİKÇİYE GİTTİK ODA AKÜ DEDİ AKÜ YÜ BOŞUNA DEĞİŞTİRDİK ÇÜNKÜ ARIZA DÜZELMEDİ. EN SON BAŞKA USTAYA GİTTİM BİRŞEYLER YAPTI 250 TL ALDI 2 GÜN SONRA AYNI ARIZA YİNE BAŞLADI. KISACASI DURUMUM BU ÇATLAMAK ÜZEREYİM. LÜTFEN DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ARIZA HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN VAR İSE YARDIMLARINI BEKLİYORUM. SAYGILAR

geçmiş olsun abicim inş bian önce düzelir kendi arabamda olmuş kadar üzüldüm valla keşke elimden bişey gelseydi
  • arkadaşlar lagunanın direksiyonu biraz sertmi yoksa benim ön düzende problem varda ondanmı sert gelior bana.tek elimle çevirmek baya bi zor oluo eski 2005 meganı II me göre baya bi ağır direksiyonu spor sürüşte zorlanıorum bayağı.
  • arkadaslar bi iki resim ekleyeyim de ortam senlensin bari..

kendi arabamdan kareler..

yorumlariniz bekliyorum...

• resim dewam

• dewam

• quote:

Orijinalden alıntı: revolution.2006

arkadaşlar lagunanın direksiyonu biraz sertmi yoksa benim ön düzende problem varda ondanmı sert gelior bana.tek elimle çevirmek baya bi zor oluo eski 2005 meganı II me göre baya bi ağır direksiyonu spor sürüşte zorlanıorum bayağı.

Benim lagunamın direksiyonuda sert, park etme esnasında zaman zaman benimde bu husus dikkatimi çekiyor
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.