Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (131. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arabayı kendin lpg de çalıştırmıyorsan bırak istediği gibi çalışıp geçsin sensörler ve beyin hallediyor devir vs işlerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 20 Ağustos 2010; 14:22:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flydini

Selamlar, ben de 2005 Laguna II 1.6 Expression+ LPG ile aranıza katıldım.
    İlk sorum, arka koltuklarda isofix etiketleri var ama görünürde olan bir bağlantı yeri yok. Döşemenin biraz sökülmesi mi gerekiyor, koltuk kılıfının altında bir yerlerde midir isofix yeri?

isofix i hiç kullanmadım yani bebek koltuğu takmadım ama döşemenin sökülmesiyle alakalı olacağını sanmıyorum gerekli bilgi klavuzunda var bir bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 20 Ağustos 2010; 14:32:49 >
  • nickozy lpg de çalıştırmak anlamadım işte ben hiç o düğmeye basmıyrum gaz bitince otomatik kendi ni beznine alıyo yada gaza geçiyor akşam bırakınca benzine mi alıp bırakayım anlamdım
  • Evet Mfgunes, Nickozy'nin dediği gibi sen hiç bir şeye karışma, rahat ol bırak sensörler gereğini yapsın,

aracı stop ettiğinde otomatik olarak benzine geçer ve çalıştırırken benzinle çalışır. Yanlız sen lpg ayırıcısında bulunan küçük düğmeye devamlı surette basılı tutarsan ve aynı anda marşa basarsan araç o zaman direkt olarak lpg de çalışır böyle birşey yapmıyorsan araç kesinlikle benzinde çalışır
  • Selam bende yeni 2004 laguna 1.6 aldım ama arabada kullanım kılavuzu yok ve çevrem de de arabayı kullanan yok bana yardımcı olabilirmiziniz acaba....saygılrımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

Arkadaşlar Merhaba,

Aracım hem benzinde hem de lpg de çok yakıyor. bu soruna bir çözüm bulunamadı. acayip sıkıldım yetkili servis aracı cihaza bağlıyor ve bir sorunun görülmediğini söyleyip işin içinden çıkıyor, özel servisler de yetkili servisin verdiği cevaba yakın bir şeyler söylüyor. gerçi bir tamirci bu aracın sentesi kaymış olabilir bir bakmak lazım dedi açıkçası pek güvenemedim. sizin fikirlerinize ihtiyacım var tşk.

NOT. LPG 0,314, BENZİN 0,500 ŞEHİR İÇİ

DEHİO4 ben de arabayı yeni aldım ilk 2 depo lpg ile (yaklaşık 30 litre) 250-300 km arası gitti en son depoda 180 bulmadı bende anlamadım bu araba böyle çok mu yakar satan kişi km ye 0,200 yakar demişti ama... yardımcı olursanız sevinirim..

• Öncelikle aracın hayırlı olsun UMiTKiRAT,

Valla kardeş ben bu soruna bir çözüm bulamadım, bugün yine sanayide idim, sentesi kaymış olabilir dedi usta ona baktı bişey göremedi, daha sonra bujilere baktı, yanlış buji takmışlar dedi ve değiştirdi. Boğaz kelebeğine baktı temizledi biraz kullan fark edecektir dedi ama benim umudum yok. Yetkili Servise yeni bir usta gelmiş iyi diyorlar pazartesi birde ona baktıracam gelişmeleri buraya yazarım.

Bu arada aracı kaça aldın sakıncası yoksa yazarmısın ayrıca km kaç tşk iyi akşamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEHİ04 -- 21 Ağustos 2010; 23:50:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

Öncelikle aracın hayırlı olsun UMiTKiRAT,

Valla kardeş ben bu soruna bir çözüm bulamadım, bugün yine sanayide idim, sentesi kaymış olabilir dedi usta ona baktı bişey göremedi, daha sonra bujilere baktı, yanlış buji takmışlar dedi ve değiştirdi. Boğaz kelebeğine baktı temizledi biraz kullan fark edecektir dedi ama benim umudum yok. Yetkili Servise yeni bir usta gelmiş iyi diyorlar pazartesi birde ona baktıracam gelişmeleri buraya yazarım.

Bu arada aracı kaça aldın sakıncası yoksa yazarmısın ayrıca km kaç tşk iyi akşamlar,

teşekkürler aracı bir öğretmen arakadaştan 21.000 liraya aldım araç 150.000 deydi yakın tanışımız bir ustaya gösterdik bilgisayara filan bağladı motoru çok iyi al dedi yalnız arabadaki park sensöründe bir sorun var devreye giriyor ama yaklaşınca filan ötmüyor bize tamiri bir şey tutmaz 50 lira filan dediler aldıktan sonra servise yolum düştü sorim dedim gözden diyorlar her teki 375 lira imiş bende sadece OHAA.. deyip çıktım bir hafadadır kullanıyorum konfora diyecek yok.. bir de şu sesi artırıp azaltığımız kolun altında bir düğme ver o ne iş yarıyo anlamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

• Nickozy
    önceki mesajlardan kullanma kılavuzunu emaile atıyormuşsun banada yollayabilirsen çok sevinirim
    umitkirat@yahoo.com
  • umitkirat
    birader hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız. ekledim sizi listemize ve emailinizi de gönderdim.
    bahsettiğiniz sensör arızasının nokta tespitini yaptırıp ebayden çok uygun çıkma alabilirsiniz.

lpg tüketimi ile ilgili sorunu olan arkadaşlar; aracınız benzinde de fazla yakıyorsa normal sisteminiz de bir sorun vardır önce onu halletmelisiniz.
    bu ateşleme sistemi elemanlarından kaynaklanır genellikle bir baktırılmasında fayda var.
  • Arkadaşlar bugün başımdan geçen bir hadiseyi anlatmak istiyorum, özellikle faz II kullanıcısı arkadaşların bilgisine.

Aracım 2006 model faz II. Bugün eve dönerken aracımı iç dış yıkama için son 1 aydır herzaman gittiğim yere uğradım, aracımdan indim eller serbest modunda kapı kitlendi, ordaki tanıdığım yıkamacı arkadaş arabayı çekmek için anahtarı istedi bende verdim, aracı çalıştırdı arabayı çekti ve inerken tuşdan kitleyerek arabayı kitledi(normalde ben eller serbest modunu kullanırım,kesinlikle tuş kullanmam). Ardından aracı yıkamak için tekrar çalıştırmak istediğinde aracın anahtarını rica etti verdim anahtarı, aracın kilidini açmak için tekrar tuşa bastıgında ki ben üst üste özensiz bastıgını farkettim araç kendini direk kitledi ve kesinlikle açılmadı. sonra kartı rica ettim baktım araç kesinlikle açılmıyor, imkansız bir durum. ön sag kapının camı açıktı ordan elımı sokup içerden kapıyı açtım kartı yuvasına takdım ama araba kesınlıkle kartı tanımıyor ne yaptıysam araç kartı görmedi, tabi haliyle çok sinirlerim bozuldu neden ve nasıl olabileceği konusunda aklıma hiç birşey gelmedi.Başta kartın bozulmuş olabileceğini düşündüm ancak kart üzerindeki bastıgım tuslara tepki gösteriyordu çünkü üzerinde ki kırmızı ışık tepki veriyordu. Ordan anladımki 2 sebep olabilir ya aracın elektrik aksamında bir sıkıntı oluştu yada aracın eller serbest modundaki yazılımında renault un belkide fark edemediği bir çeşit exception yani hata vardı. Zannedersem eğer öyle bir durum varsa renault bu hatayı testlerde hiç fark edememiş ve haliyle hatayı yakalıyıp icabına bakmamışlar. Ardından renault acil servisi aradım, adam yedek anahtar varmı dedi bende yedek anahtarı memleketimde unuttuğumu söyledim o zaman dedi servisi yollamamızın bir anlamı yok yedek anahtarı size yollasınlar yakınlarınız, ardından sorun neyse ona göre icabına bakalım dediler. Bende bir çekici yollamalarını rica ettim çekicinin ücretli oldugunu 80 lira karşılığında yollayabiliriz eminmisiniz dediler, bende dedim şu an mağdur durumdayım mecburum yollayın dedim yapacak bişe yok araç çalışmıyor. Ardından çekici geldi ve aracı çekemedi sebebi ise el freni otomatik olarak çekili oldugu için araç çalışmadıgı zaman otomatik el freni indirilemiyor. Ben çekiciyi getiren arkadaştan akü deki elektrik aksamını kesmesini rica ettim, yazılımın sıfırlanması için ve eğer cidden yazılımda bir sıkıntı yoksa el frenini indirmek adına bu şarttı. Adam elektırk aksamını söküp tekrar takdı ve araç çalıştı, daha sonra aracı çektirmenin gerek olmadıgını söyledim adama ben dedim servise götürcem hafta içi, bakımıda gelmişti çünkü aracın.Dedi o zaman da 80 lirayı almam lazım dedim arabayı çektimedik ki ne 80 i, yok dedi illa almam gerekiyor, dedim al ya al. Sinirlerim laçka oldu resmen. Ardından aracı yıkatmadan eve dönerken farkettimki şimdiki sıkıntı ise aracın otomatik açılıp kapanan aynaları bozuldu tek dokunuşla çalışmasını bırakın basılı tuttugum halde bile sürekli indirip kaldırmıyor camları, burdan çıkabilecek diğer bir sonuçta sorunun yazılımsal değil tamamiyle elektrik aksamlı olması. Aracımı yarın hemen servise götürcem bakalım sıkıntının kaynağı neymiş.

Faz II eller serbest kullanan arkadaşların özellikle haberleri olsun bu konudan, eğer kronik bir yazılım sıkıntısı varsa kendi araçlarınında başına gelebilir bu durum ama elektrik aksamında bir sıkıntı varsa aracımın o farklı bir durum tabiki

• Merhaba Lagunacı arkadaşlar,bana Laguna II nin e broşürü lazım,sizlerde olan var ise rica etsem yardımcı olurmu? Keyifli sürüşler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IBRAHIMOVIC

Merhaba Lagunacı arkadaşlar,bana Laguna II nin e broşürü lazım,sizlerde olan var ise rica etsem yardımcı olurmu? Keyifli sürüşler dilerim.

Bu belki işinizi görebilir;

http://www.renault-brno.cz/f/autopokorny/p/katalogy%20prislusenstvi/Laguna.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Orijinalden alıntı: IBRAHIMOVIC

Merhaba Lagunacı arkadaşlar,bana Laguna II nin e broşürü lazım,sizlerde olan var ise rica etsem yardımcı olurmu? Keyifli sürüşler dilerim.

Bu belki işinizi görebilir;

http://www.renault-brno.cz/f/autopokorny/p/katalogy%20prislusenstvi/Laguna.pdf

Çok teşekkürler üstad

• Arkadaşlar yukarda bahsettiğim aracımın kendisini kitlenmesi sonucu oluşan otomatik cam arızası olayı aslında bir arıza değilmiş, az önce kullanma klavuzunu okudum ve akü kutup başları sökülüp tekrar takıldıgında tek tuşla kapama özelliği pasif duruma geçiyormuş, tekrar aktif etmek için her camı sonuna kadar kapatıp, tuşu kapama yönüne 1sn basılı tutarak tekrar aktif hale getirebiliyoruz, aklınızda bulunsun.

Ha aracımın kendiliğinden kitlenmesine hala tam olarak anlam veremediğimden yarın işe gitmeden önce servisin yolunu tutacam o ayrı mesele
  • elektirksel olduğu için belki ufak bi su damlası beyinlerden birini veya kartla birlikte kart yuvasına temas ettiyse kendini otomatik emniyete almış olabilir akü başınıda söküp tkınca kendini sıfırladı yine gösterin ama sorun çıkacağını zannetmiyorum
  • arkadaşlar sol çıtadaki sinyalim çatlak ve içinin simsiyah buğlu bir görünümü var bir arkadaşım oradaki kabloları oksitler ve elektrik aksamına zarar verebilir dedi bu doğru mudur şimdi değiştirmeyi düşünüyorum o sinyal camını ne kadara patlar yetkili servsite?
  • Arkadaşlar kolay gelsin,

Aracımı her stop ettiğimde yol bilgisayarındaki km hariç bütün veriler sıfırlıyor bunun sebebini bilen varmı. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

elektirksel olduğu için belki ufak bi su damlası beyinlerden birini veya kartla birlikte kart yuvasına temas ettiyse kendini otomatik emniyete almış olabilir akü başınıda söküp tkınca kendini sıfırladı yine gösterin ama sorun çıkacağını zannetmiyorum

Bugün servise gittim, servisdeki yetkili karttaki tuşların özensiz bir şekilde aynı anda basıldğında ve basarken de kapı kolunu çekiştirme durumlarında araç kendini korumaya alıp kendini kitleyebiliyor dedi. Çaresi ise ya akü kutup başlarını sökmek yada aracı cihaza bağlamak mış. Bu nadir gözüken bir durum ama olduğunda da bir arıza olarak düşünmenize gerek yok dedi, bir nebze rahatladım cidden.
  • Geçmiş olsun...

Bu durumda, yıkamacıdakilere aracı vermemek için bir sebep daha görmüş olduk.

Sahsen mumkun oldugunca aracı ileri geri dahi kendim cekiyorum, anahtarı vermiyorum.Zaten genelde otomatik park freni kartsız çalışatırma vs. yaygın olmadıgndan afallıyorlar.Kurcalamaya başlıyorlar...

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

elektirksel olduğu için belki ufak bi su damlası beyinlerden birini veya kartla birlikte kart yuvasına temas ettiyse kendini otomatik emniyete almış olabilir akü başınıda söküp tkınca kendini sıfırladı yine gösterin ama sorun çıkacağını zannetmiyorum

Bugün servise gittim, servisdeki yetkili karttaki tuşların özensiz bir şekilde aynı anda basıldğında ve basarken de kapı kolunu çekiştirme durumlarında araç kendini korumaya alıp kendini kitleyebiliyor dedi. Çaresi ise ya akü kutup başlarını sökmek yada aracı cihaza bağlamak mış. Bu nadir gözüken bir durum ama olduğunda da bir arıza olarak düşünmenize gerek yok dedi, bir nebze rahatladım cidden.

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.