Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Geçmiş olsun...

Bu durumda, yıkamacıdakilere aracı vermemek için bir sebep daha görmüş olduk.

Sahsen mumkun oldugunca aracı ileri geri dahi kendim cekiyorum, anahtarı vermiyorum.Zaten genelde otomatik park freni kartsız çalışatırma vs. yaygın olmadıgndan afallıyorlar.Kurcalamaya başlıyorlar...

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

elektirksel olduğu için belki ufak bi su damlası beyinlerden birini veya kartla birlikte kart yuvasına temas ettiyse kendini otomatik emniyete almış olabilir akü başınıda söküp tkınca kendini sıfırladı yine gösterin ama sorun çıkacağını zannetmiyorum

Bugün servise gittim, servisdeki yetkili karttaki tuşların özensiz bir şekilde aynı anda basıldğında ve basarken de kapı kolunu çekiştirme durumlarında araç kendini korumaya alıp kendini kitleyebiliyor dedi. Çaresi ise ya akü kutup başlarını sökmek yada aracı cihaza bağlamak mış. Bu nadir gözüken bir durum ama olduğunda da bir arıza olarak düşünmenize gerek yok dedi, bir nebze rahatladım cidden.

Teşekkürler alperen_hakkı..
    Aynen dediğin gibi aracı mümkün olduğunca her kim olursa olsun ne amaçla olursa olsun vermemek lazım. Aracı tanımıyorlar, afallıyorlar, aracın sahibinede sormuyorlar ne nedir ne değildir diye, en iyisi kurcalayım bulurum zihniyetiyle girişiyorlar.Çok enteresandır tarif ettiğin zamanda bozuluyorlar.
    2 sene önce yine bir yıkamacıya anlatıyordum, el freni aramana gerek yok bas git filan diye, ne dese beğenirsin "abi buraya ne mercedesler ne BMW ler geliyor", al işte sonuç.
    Bundan sonra ancak ben çekerim aracımı

• arkadaşlar yardım edin:

bugün arabamı yıkattım ardından ilerlerken camı açıp kapattım filan arka camı kapadığımda kapadıktan soınra kapama tuşuna bastığımda tarrr diye birses geliyo ve cam titriyo yetkili servise gösterdim dedilerki cam krikosu sıyırmış sizce ne yapmam lazım adam fiyat sorduğumda 700 750 dediğini duydum moralim çok bozuldu açılmayan kapanmayan cam niye bozulur bundan 2 ay önce tüm camların içlerinede wd40 vurmuştum halatlar filan paslanmasın diye sizce ne yapmam lazım acilen cvp bekliyorum

• Enjeksiyon sisteminde arıza var servise götür diyor ayrıca e.s.p hatasıda verdi nedir acaba derdi bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

quote:

Orijinalden alıntı: umitkirat

Enjeksiyon sisteminde arıza var servise götür diyor ayrıca e.s.p hatasıda verdi nedir acaba derdi bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

enjeksiyon sorunu sırasında gaz verip bıraktı mı araba

evet dostum devir 25 000 lerde kaldı araba boşta iken
  • [Deleted by Admins]
  • teşekkürler hatırlamıyorum gerçi kartı nasıl taktığımıda yalnız iki gündür ara sıra yolda giderken gazı kesilir gibi oldu sanki depoda gaz giderde hafif bir srsıntı olrya onun gibi benzindede yaptı bunu bakalım inşallah senin dediğin gibidir...
  • Daha önceki mesajlarda da bu sorunla karşılaşan arkadaşlar olmuş okudum yalnız nasıl düzeltildiğine veya sorunun ne olduğuna dair bir sonuç göremedim bir arkadaş şarz dinomosu arızası vermiş mi diye sormuş ta evet benimki vermişti değiştirdik...
  • Sanayide bir cam cıya git göster derim. Servis her zaman oldugu gibi bu tür durumlarda komple!!! bir çözüm sunup tüm sistemi yenisi ile değiştiriyor ve fiyatta kabarık oluyor haliyle.

Acıp bakmadan net bir sey soyleyememekle birlikte , camı indirip kaldıran motorda bir problem yoksa 50 TL ye halledebileceğin bir durum dahi olabilir.

quote:

arkadaşlar yardım edin:

bugün arabamı yıkattım ardından ilerlerken camı açıp kapattım filan arka camı kapadığımda kapadıktan soınra kapama tuşuna bastığımda tarrr diye birses geliyo ve cam titriyo yetkili servise gösterdim dedilerki cam krikosu sıyırmış sizce ne yapmam lazım adam fiyat sorduğumda 700 750 dediğini duydum moralim çok bozuldu açılmayan kapanmayan cam niye bozulur bundan 2 ay önce tüm camların içlerinede wd40 vurmuştum halatlar filan paslanmasın diye sizce ne yapmam lazım acilen cvp bekliyorum

• cam motorunda sorun olsa camı indirp kaldırırmı acaba birde eğer böyle kalsa ilerde daha fazla sıkıntıya yol açarmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfgunes -- 24 Ağustos 2010; 12:49:39 >
  • Cam inip kalkıyorsa ya da kalkmadıgı halde içerden ses geliyorsa motor da sorun yok demektir diye düşünüyorum

Ama her turlu once bir camcı ustaya git baksın.Sorun ilerleyebilir çünkü

quote:

cam motorunda sorun olsa camı indirp kaldırırmı acaba birde eğer böyle kalsa ilerde daha fazla sıkıntıya yol açarmı
  • quote:

arkadaşlar yardım edin:

Aynı sıkıntı benim aracımda da olmuştu. Ön kapıların ikisinde de camlar inip kalkarken ciyaklama gibi bir ses ve zorlanma oluşmuştu. Cam krikolarını değiştirdi servis düzeldi, allahtan aracım o zamanlar garanti kapsamındaydı . Sizin sorununuzda yüksek ihtimal krikolardan dır diye düşünüyorum.İnşallah yanılıyorumdur da daha basit bir sebepten ötürü olmuştur yoksa masrafı fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 24 Ağustos 2010; 13:19:32 >

• krikolardan dedi servis ama dedki biz komple değiştirdiğimzi için pahalı dışarıya sorun dedi
  • Enjeksiyon uyarısı sorununu hallettik sabah sanayi giderken araba teklemeye başladı neyse bilgisayara bağladık bir sürü hata verdi usta motoru açtı kalem bobinlerden biri çalışmıyor dedi BERU marka (70 tl) ile değiştirdik motor canavar gibi tekleme filan yok deneme sürüşüne çıktı tekrar uyarı verdi usta diğerlerinide değişelim dedi üçünüde değiştik çıktık yola gene aynı uyarı hatta bir ara araba boşta devir 2500 lerde filan tuhaf tuhaf hareketler yapıyor geldik gene bilgisayara bağladık bu sefer gaz pedalında kısa devre dedi sonra pedalın altına kontak gazımı ne onu sıktı ne gazmış arkadaş uyarı vermeyi bırak radyo/cd ekranı yarım gösteriyordu o bile düzelmişti şimdilik sorun yok bence biz 3 tane bobini boşu boşuna aldık ya genede hayırlısı (toplamda 330 lira para verdik 3 bobin 210 lira) bobinlerin fiyatı bu kadar mı acaba internetten baktım pek bulamadım fikri olan varsa yazarsa sevinirim....
  • dostlar merhabalar...
    Arka koltuktaki emniyet kemerlerini koltuğun altına alma şansımız fln yok mu yaw :(
    malum 3. şahıs için zor oluyor :D
    diğer emniyet kemerlerinin hepsini sakladım bi bu kaldı :D

2 örnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-laguna-ilk-sahibinden-satilik-29410121/detay

(benim ki böyle )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-laguna-sirali-lpgli-sunrooflu-otomatik-vites-laguna-privilege-29796285/detay

(böyle nasıl yapabiliriz ?)

dünya kadar fark var nasıl oldu anlamadım gitti
    arka koltuktaki resimler ;)

SAYGILAR...

• ümit
    bobin fiyatınız normal birader valeo tavsiye ederdim ama neyse artık değiştirmişsiniz. eski bobinleri saklayın büyük ihtimalle sağlamdırlar.
    arızanızın hallolma şekli enteresan doğrusu ama kolayca düzelmesine sevindim.

mustafa.
    cam arızasını dışarda yaptır arkadaşım çok hesaplı hallolacaktır.

kalpazan
    bi uğraşalım bakalım ne yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 24 Ağustos 2010; 19:01:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

Arkadaşlar kolay gelsin,

Aracımı her stop ettiğimde yol bilgisayarındaki km hariç bütün veriler sıfırlıyor bunun sebebini bilen varmı. Teşekkürler

Arkadaşlar lütfen yardım. bu konu hakkında bilgisi olan yokmu neden kendini sıfırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

ümit
    bobin fiyatınız normal birader valeo tavsiye ederdim ama neyse artık değiştirmişsiniz. eski bobinleri saklayın büyük ihtimalle sağlamdırlar.

mustafa.

kalpazan

valla iyi olur nickozy hocam...
    bilmiyorum sizin araçlarınızda bu durum nedir?
    çözüm bulana helal valla bn çok düşündüm :D yani onun belkide bi ayarı fln vardır ama
    SAYGILAR...

• quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

ümit

mustafa.

kalpazan

sağol nickozy evet bencede sağlamlar fiyat için yorumun içimi rahatlattı fıs fıs tan sonra araba hata vermedi bakalım tekraralamaz inşallah...
  • hep aynı şeyi söylüyoruz bi daha tekrar edelim

arabanın beyin arızaları ve anlamsız bağlantısız aızalar büyük ihtimalle kısa devreden veya oksitlenmelerden dir. önce tesisatçı görsün...
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.