Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha öncede yazmıştım yine başıma geldi.Yolda giderken vites küçülttüğümde arabam stop ediyor.İşin garibi direksiyonum kilitleniyor.Geçen bi kez daha başıma geldi.

Arabada herhangi bir sarsıntı falanda olmuyor.

1. si neden stop eder.
    2. si hadi etti niye direksiyon kilitleniyor.

Bi kaç yere sorduğumda kolon kilidinden bahsettiler . Bu nedir acaba pahalımıdır.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar merhaba,henüz bir Laguna sahibi olmamakla birlikte bu arabaya niyetlendim, ilgilendiğim araba 2004 model 94.000 km'de 2.0 Privilege tiptronik vites,araçta sıralı sistem LPG var, 19.000 19.500 civarı alabileceğim bir araç.Sadece sol ön çamurlukta sürtünmeye bağlı boya var.
    1.Fiyat uygun mu?
    2.Aracı kontrol ettirirken bu arabaya özel dikkat edilmesi gereken bir husus var mı?
    Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U.TAHA -- 16 Ağustos 2010; 16:40:18 >
  • kart okuyucunda bir sorun olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

Arkadaşlar daha öncede yazmıştım yine başıma geldi.Yolda giderken vites küçülttüğümde arabam stop ediyor.İşin garibi direksiyonum kilitleniyor.Geçen bi kez daha başıma geldi.

Arabada herhangi bir sarsıntı falanda olmuyor.

1. si neden stop eder.
    2. si hadi etti niye direksiyon kilitleniyor.

Bi kaç yere sorduğumda kolon kilidinden bahsettiler . Bu nedir acaba pahalımıdır.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • sevgili kardeşim öncelikle fiyatın şühe uyandıracak kadar uygun olduğunu söylemeliyim
    alırken dikkat edilecek şeyler konusu daha önce çokça yazıldı bir göz atarmısınız lütfen

quote:

Orijinalden alıntı: U.TAHA

Arkadaşlar merhaba,henüz bir Laguna sahibi olmamakla birlikte bu arabaya niyetlendim, ilgilendiğim araba 2004 model 94.000 km'de 2.0 Privilege tiptronik vites,araçta sıralı sistem LPG var, 19.000 19.500 civarı alabileceğim bir araç.Sadece sol ön çamurlukta sürtünmeye bağlı boya var.
    1.Fiyat uygun mu?
    2.Aracı kontrol ettirirken bu arabaya özel dikkat edilmesi gereken bir husus var mı?
    Şimdiden teşekkürler..
  • nickozy teşekkür ederim,fiyat konusunda şimdi daha rahatım umarım araçta bir sorun yoktur da bu gruba ben de dahil olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

arkadaşlar bi taraf bitarftan neden daha sıcak üfler

İki tarafın derece ayarı da ayrı olduğu için
  • bendede laguna 2 var konyada busanda olan servisten hic memnun degilim aracımı goturebilecegim konyada baska guvenilir bi yer varmı aracım brc tuplu
  • bu arada benide eklerseniz burda olmaktan dolayı cok mutlu olurum (1.6 16v laguna II konya brc sıralı)
  • Arkadaşlar Merhaba,

Aracım hem benzinde hem de lpg de çok yakıyor. bu soruna bir çözüm bulunamadı. acayip sıkıldım yetkili servis aracı cihaza bağlıyor ve bir sorunun görülmediğini söyleyip işin içinden çıkıyor, özel servisler de yetkili servisin verdiği cevaba yakın bir şeyler söylüyor. gerçi bir tamirci bu aracın sentesi kaymış olabilir bir bakmak lazım dedi açıkçası pek güvenemedim. sizin fikirlerinize ihtiyacım var tşk.

NOT. LPG 0,314, BENZİN 0,500 ŞEHİR İÇİ
  • Merhaba,
    Aşağıdaki linkte senin probleme sebep olabilecek pek cok madde belirtilmiş. Listenin üzerinden geç bakalım.Kontrol edilmemiş madde var mı?

Triger in sente atması da bu liste içinde var.O tamirci ile tekrar konuş istersen

http://www.fenisotogaz.com/sayfa/40-aracim-cok-yakiyor-diyenlere.html

Bu arada aynı linkte LPG ile alakalı pek cok probleme olası çözümler sunulmuş, genel kültür için bile olsa, herkesin incelemesinde fayda var sanki

quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

Arkadaşlar Merhaba,

Aracım hem benzinde hem de lpg de çok yakıyor. bu soruna bir çözüm bulunamadı. acayip sıkıldım yetkili servis aracı cihaza bağlıyor ve bir sorunun görülmediğini söyleyip işin içinden çıkıyor, özel servisler de yetkili servisin verdiği cevaba yakın bir şeyler söylüyor. gerçi bir tamirci bu aracın sentesi kaymış olabilir bir bakmak lazım dedi açıkçası pek güvenemedim. sizin fikirlerinize ihtiyacım var tşk.

NOT. LPG 0,314, BENZİN 0,500 ŞEHİR İÇİ

• Teşekkürler Alperen Hakkı,

bir inceleyelim bakalım
  • Rica ederim.
    Inşaallah halledersin....

quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

Teşekkürler Alperen Hakkı,

bir inceleyelim bakalım

• kardeş bende onu biliyorum onu sormadım her iki tarafında derecesi 16 yken neden sol taraf sağ taraftan daha sıcak üfler her araçta olmıyabilir anldınmı şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihkucukkut

bendede laguna 2 var konyada busanda olan servisten hic memnun degilim aracımı goturebilecegim konyada baska guvenilir bi yer varmı aracım brc tuplu

Melih kardeş.
    bende Konya dayım laguna II den iyi anlayan bir özel servis arkadaşım var
    Doğan Otomotiv. Seydi Toğrul la görüş Mehmet Hocanın Selamı var de sana her türlü konuda yardımcı olurlar.
    Fevzi Çakmak mahallesi 10484 Kutsi sokak No:20 de tel:342 7392
    istersen Renoto da da Erdal usta var o da çok iyi ustadır Koyuncu petrol ün yanında onada selamımla gidin ilgilenirler.

ayrıca ekledim sizi de hoş geldiniz aramıza
  • mustafa kardeş
    bir kaç sebebi olabilir
    1. otomatik olarak fanın iç klepelerini açan tesisat arızalı olabilir sıcak soğuk dengesi kurulamaz o zaman
    2. bliyorsunuz bizim diital klimaların sağ ve solu için ayrı termostatlar var onlardan biri arızalı olabilir
    3. klimanın kontrol panelinde sorun olabilir.

quote:

kardeş bende onu biliyorum onu sormadım her iki tarafında derecesi 16 yken neden sol taraf sağ taraftan daha sıcak üfler her araçta olmıyabilir anldınmı şimdi
  • ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim saolun
  • rica ederim seve seve....
  • quote:

kardeş bende onu biliyorum onu sormadım her iki tarafında derecesi 16 yken neden sol taraf sağ taraftan daha sıcak üfler her araçta olmıyabilir anldınmı şimdi

Bir problem olduğu kesin o zaman, az üflüyor olsa anlaşılır da bir taraf daha sıcak üflüyor diyorsun, klima motorunda bir problem olabilir.
  • Selamlar, ben de 2005 Laguna II 1.6 Expression+ LPG ile aranıza katıldım.
    İlk sorum, arka koltuklarda isofix etiketleri var ama görünürde olan bir bağlantı yeri yok. Döşemenin biraz sökülmesi mi gerekiyor, koltuk kılıfının altında bir yerlerde midir isofix yeri?
  • arkadaşlar acilen bişey sorcam
    aracımı kapalı garaja koyuyorum yaklaşık 16 17 derece içeri sıcaklığı arabayı sabah çalıştırınca bakıyorum hemen anında gaza geçmiş ya gazla çalışıyor yada hemn gaza geçiyor birde bu son zamnalar çalışıtırnca (sabah ilk çalışmada)vın sesi daha uzun sürüyor yani sanki zorlanıyormuş gibi oluyor acaba gazdamı çalışıyor ondanmı böyle yapıyor arabnın içinde benzinde var yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.