Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (129. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klimanın gazında da bir eksilme olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

arkadaşlar aracın kliması çalışıyor ama son kademe de dahi çok az bir soğutma yapıyor.

yani araçta iki kişi varsa sadece önde klima yetiyor ama arkada yolcu varsa klimanın çalışması yetmiyor.

neye baktırmalıyım veya sizde durumlar nasıldır
  • [Deleted by Admins]
  • sevgili dostlar herkese merhaba
    bir süredir yurt dışında olduğumdan aranızda değildim bir şey kaçırmadım umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 10 Ağustos 2010; 19:33:34 >
  • [Deleted by Admins]
  • ingbaronchugon hocam:
    Senin yaşadığın sörunların aynısı bendede var klima arabayı soğutmuyor hele arkadakilere fayda etmiyor.Klima gazına bakıttıracağız birde polen filtresine baktıracağız dimi?

Serviste mi baktıralım klima gazına yoksa dışarda mı polen filtrresi ne kadar bizim aracların.belli bi markası yok galiba değil mi?
  • benzin pompası yandı yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

sevgili dostlar herkese merhaba
    bir süredir yurt dışında olduğumdan aranızda değildim bir şey kaçırmadım umarım...

hocam hoşgeldin

Eyvallah kardeşim sağolasın...

polen filtresi 20 tl civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.
  • değiştireceksiniz mecburen
    megane II lerin pompası tutuyormu bi araştırın tutuyorsa çok uygun alınabilir.
    ya da çıkma bakın (ama çıkma satanlar 0 fiyatına yakın rakamlar talep ediyor )

parçanın seri numarasını öğrenin yardım edelim.

quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

benzin pompası yandı yardım
  • [Deleted by Admins]
  • arkadaşlar atıker marka lpg sahıbıyım.dun aracı benzıne aldım ve 10 km sonra arac gaz yememeye basladı.dedım benzın bıttı heralde .hemen gaza alıp sorunsuz bı sekılde benzın ıstasyonuna gıttım.racı stop edıp 80 tl lık benzın aldım.ancak arac calısmadı.arka koltugun altındakı benzın pompasının soketını soktum.kontagı actıgımızda benzın gelmedıgını gorduk.aracı gaz dugmesıne basılı tutarak calıstırabıldık.
    sorum su kesın olarak benzın pompasımı arızalı? ya da neyse sorun cozumu? tesekkurler.
  • dr.sn aynı sorun bende de oldu yanlız bir farkla ben lpg taktırdığım yerin kurbanı oldum gazda fazla yakıyor şehiriçi 0.314 lira benzini bitir 20 tl benzin al onuda şehir içinde bitir öyle bakalım fark az ise lpg kitini değiştirelim dediler. bende yarım depo benzini bitirdim. bittikten sonra direk olarak lpg ye aldım ilk istasyonda benzin aldım ama tırt araba çalışmaz. lpg de arabayı çalıştırdıktan sonra servise gittim. Pombanın kömürletiğini gördüm çıkan fiyat 693+kdv. dediler ve bu araç kesinlikle benzin olmadan lpg de kullanılmaz 5 mtre içerisinde ponpanın yanacağını belirtiler. çünkü bu araç gazda giderken bile benzinde çalıştığını sanıyor ve devamlı bir şekilde pompa çalışıyor benzin ile de soğutma olmadığından dolayı pompa mefta neyseki servistekiler tanıdık bana bir tiyo verdiler ve ford eskort marka aracın ponpasının birebir bunun ile aynı olduğunu öğrendim. yanlız bizdeki pompa şamandıra ile birlikte satılır bu yüzden şamandıra ve pilastik aparat içerisindeki pompanın bu işi bilen bir elektrikçi tarafından değiştirilmesi gerekiyor. netice olarak 80 tl pompa 20 tl işçilik ile kurtulabildim. siz siz olun benzin olmadan sakın aracınızı sadece lpg ile çalıştırmayın benim salak tüpçüm bunu bilmiyor gidip uyardım bana yaptın başkasına yapma dedim.

• nickozy hoşgeldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

dr.sn aynı sorun bende de oldu yanlız bir farkla ben lpg taktırdığım yerin kurbanı oldum gazda fazla yakıyor şehiriçi 0.314 lira benzini bitir 20 tl benzin al onuda şehir içinde bitir öyle bakalım fark az ise lpg kitini değiştirelim dediler. bende yarım depo benzini bitirdim. bittikten sonra direk olarak lpg ye aldım ilk istasyonda benzin aldım ama tırt araba çalışmaz. lpg de arabayı çalıştırdıktan sonra servise gittim. Pombanın kömürletiğini gördüm çıkan fiyat 693+kdv. dediler ve bu araç kesinlikle benzin olmadan lpg de kullanılmaz 5 mtre içerisinde ponpanın yanacağını belirtiler. çünkü bu araç gazda giderken bile benzinde çalıştığını sanıyor ve devamlı bir şekilde pompa çalışıyor benzin ile de soğutma olmadığından dolayı pompa mefta neyseki servistekiler tanıdık bana bir tiyo verdiler ve ford eskort marka aracın ponpasının birebir bunun ile aynı olduğunu öğrendim. yanlız bizdeki pompa şamandıra ile birlikte satılır bu yüzden şamandıra ve pilastik aparat içerisindeki pompanın bu işi bilen bir elektrikçi tarafından değiştirilmesi gerekiyor. netice olarak 80 tl pompa 20 tl işçilik ile kurtulabildim. siz siz olun benzin olmadan sakın aracınızı sadece lpg ile çalıştırmayın benim salak tüpçüm bunu bilmiyor gidip uyardım bana yaptın başkasına yapma dedim.

valla haklı olabıılırsın.bugun de bulundugum yerden donmek uzere lpg ıle aracı calısıtrdım.100 metre sonra arac stop ettı ve daha da calısmadı.su an mahsur kalmıs durumdayım.bulundugum otele yarın bır tamırcı ve bır elektrıkcı cagırdım.bugun konustugum ıkı usta aracın lpg anahtarında sorun olabılecegını hem gazı hem benzını kesmıs olabılecegını soyledı ne yapmam gerektıgı konusdunda hıcbır fıkrım yok.

BIR YARDIM?

• hoş bulduk kardeşim...

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

nickozy hoşgeldin
  • sıcak hava ve ramazan forum'u da vurmuş anlaşılan kimse yok ....
    Ramazan'ımız Mübarek olsun,
    Allah Kabul etsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 14 Ağustos 2010; 18:44:03 >
  • Amin.
    Bende tüm arkadasların Ramazan larını tebrik ederim.

Hazır yazmışken bir tecrubemi de aktarayım. LPG takılalı 13.000 km oldu.Takılmadan evvel yagını , filtrelerini değiştirmiştim.Gecen LPG alırken yagına suyuna bakalım mı dedi pompacı.Normalde hiç istemezdim ama bakalım dedim.Yag cubuguna baktık.Maşaallah bırakın yag eksilmesini yag sanki ilk gunku gibi. Eleman ne zaman yag değiştirdin dedi. 13.000 km oldu deyince duraksadı

Bunu hem kullandıgım motor yagına hemde LPG yakıtına bagliyorum.Birde yag değişiminden hemen sonra yag katkısı olan "motor silk" kullanmıştım.Daha önceki tecrulerime istinaden , bu katkınında etkenlerden biri oldugunu düşünüyorum.Normalde her 15.000 de bir yag değişimi yapıyoruz ama kaliteli yag ve LPG kullanımı ile bu sureyi "abartmamak kaydıyla" uzatmak mumkun yani En azından yag değişimi elde olmayan sebeplerde 3000-5000 km aksarsa dert etmeyin.

Saygılar...

quote:

sıcak hava ve ramazan forum'u da vurmuş anlaşılan kimse yok ....
    Ramazan'ımız Mübarek olsun,
    Allah Kabul etsin....

• normalde lpg li arabaların yağını 10 binde bir değiştirmeyi tavsiye ederler sizin motor katkı maddesinin faydası büyük olmuş.
    yağı değiştirirken bende koyduracam motor silk ten kullananlar hep memnun...
    her ne kadar yağı geç değiştirseniz de bujilerin değişimini 10 binde bir yaptırın benden tavsiye.
    en azından bir söküp baksınlar oksitlenme yağlanma var mı diye
  • Ramazan ayı tüm arkadaşlara mübarek olsun

lpg araçlarda ve tüm araçlarda yağ değişimi 10 bin olarak biliyorum alperen_hakkı bence değiştir yağını kardeşim ne olur ne olmaz birde ne marka yağ kullanıyosun ben değiştirince katkı maddesi double up lpg liler için motor yağı katkısı vardı onu ekletmiştim
  • Çok haklısın, her periyodik bakımda bujileri kontrol ettirmeli.Hatta değiştirmeli.Cok pahalı değil zaten...

quote:

normalde lpg li arabaların yağını 10 binde bir değiştirmeyi tavsiye ederler sizin motor katkı maddesinin faydası büyük olmuş.
    yağı değiştirirken bende koyduracam motor silk ten kullananlar hep memnun...
    her ne kadar yağı geç değiştirseniz de bujilerin değişimini 10 binde bir yaptırın benden tavsiye.
    en azından bir söküp baksınlar oksitlenme yağlanma var mı diye

• Amin...

Kullandigim motor yagi : "Formula Shell 10W 40" , 5lt lik olanları var.

LPG li araclarda yag değiştirme periyodunun daha gec oldugunu biliyorum ben, yani senin tam tersin sekilde ... Ama tavsiye edilen tabi her periyodik bakımda degiştirmek.

Motor Silk in benim bildigim LPG li için ayrı katkı ürünü yok.Bir onceki LPG li Lagunamda kullanmış ve memnun kalmış biri olarak ilk yag değişiminin hemen ardından kullandım tekrar

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

Ramazan ayı tüm arkadaşlara mübarek olsun

lpg araçlarda ve tüm araçlarda yağ değişimi 10 bin olarak biliyorum alperen_hakkı bence değiştir yağını kardeşim ne olur ne olmaz birde ne marka yağ kullanıyosun ben değiştirince katkı maddesi double up lpg liler için motor yağı katkısı vardı onu ekletmiştim

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.