Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün farkettimde start tuşunun lambası yanmıyor yapımı basitmi acaba bilgisi olan var mı?
  • [Deleted by Admins]
  • Arkadaşlar laguna II im 4 yaşında ve km si 35000 de. Bugün bakıma verdim aracımı. servis, aracımın yaşından ötürü tirigerini değiştirmemi önerdi.Ben maaliyetten ötürü şimdilik ertelettim ama siz ne dersiniz, en kısa zamanda değiştirmelimiyim??
  • Değiştirmekte fayda var. 4 sene ya da 60.000 km hangisi dolarsa değişiyor malum.

Değişmezse sıkıntı problem cıkarma ihtimali artar ve acacağı masraf değişim maliyetini cok ustunde olacaktır.Çünkü direk motorla ilgili

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Arkadaşlar laguna II im 4 yaşında ve km si 35000 de. Bugün bakıma verdim aracımı. servis, aracımın yaşından ötürü tirigerini değiştirmemi önerdi.Ben maaliyetten ötürü şimdilik ertelettim ama siz ne dersiniz, en kısa zamanda değiştirmelimiyim??
  • leonheart07 benmde araç 2005 model 30 bindeydi km si bende aldığımda değiştirdim 600 milyon filan tutyor trger ve ekipmanları yetkili serviste daha fazla verme banan indirim yapmışlardı eğer daha yüksek fiyat çektilerse düşürmeye çalış

arkadaşlar ank güvenilir cam krikocusu tanıdık varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki
    Değiştirmekte fayda var. 4 sene ya da 60.000 km hangisi dolarsa değişiyor malum.

Değişmezse sıkıntı problem cıkarma ihtimali artar ve acacağı masraf değişim maliyetini cok ustunde olacaktır.Çünkü direk motorla ilgili

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

leonheart07 benmde araç 2005 model 30 bindeydi km si bende aldığımda değiştirdim 600 milyon filan tutyor trger ve ekipmanları yetkili serviste daha fazla verme banan indirim yapmışlardı eğer daha yüksek fiyat çektilerse düşürmeye çalış

arkadaşlar ank güvenilir cam krikocusu tanıdık varmı

Fikirleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar,
    Yetkili servisin bana verdiği fiyatta 600 tl, aslında bakıma denk gelmeseydi yaptırcaktım ama araba şu an bakımda ve ön arka fren balatalarınında değişmesi lazım. Toplamda rutin bakım + ön-arka fren balataları 625 lira tutuyor. Birde triger olursa 1225 TL benim boyumu aşıyor şimdilik o yüzden bütçeyi ayarlayabildiğim en kısa sürede trigeride değiştircem, teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için
  • ön balataların fiytı 150 dedi yetkili servis bilginize
  • triger basit bir hadise dışarda 300 tl civarına değiştirirler.
    ve evet ya 3 yıl ya da 60 km de değişmeli
    normalde daha uzun ömürlü yapıyorlar trigeri ama kopması durumunda masrafınız en az 10-15 triger masrafı olur. (sadece masraf kısmı, gayrısını Allah bilir)
    triger meselelerinde en önemli konulardan biri devirdaim pompası triger değişirken onu da değiştirirler arızasında veya kaçak yaptığında antifreezli
    (asitli) su trigere damlıyor ve kayışın ansızın kopmasına sebep oluyor.
    özellikle antrifreezinde eksilme olanlar ve eksilmenin sebebini anlayamayanlar motor altında damlama göremeyenler
    triger konusunda hassasiyet göstermeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

quote:

Orijinalden alıntı: umitkirat

Enjeksiyon uyarısı sorununu hallettik sabah sanayi giderken araba teklemeye başladı neyse bilgisayara bağladık bir sürü hata verdi usta motoru açtı kalem bobinlerden biri çalışmıyor dedi BERU marka (70 tl) ile değiştirdik motor canavar gibi tekleme filan yok deneme sürüşüne çıktı tekrar uyarı verdi usta diğerlerinide değişelim dedi üçünüde değiştik çıktık yola gene aynı uyarı hatta bir ara araba boşta devir 2500 lerde filan tuhaf tuhaf hareketler yapıyor geldik gene bilgisayara bağladık bu sefer gaz pedalında kısa devre dedi sonra pedalın altına kontak gazımı ne onu sıktı ne gazmış arkadaş uyarı vermeyi bırak radyo/cd ekranı yarım gösteriyordu o bile düzelmişti şimdilik sorun yok bence biz 3 tane bobini boşu boşuna aldık ya genede hayırlısı (toplamda 330 lira para verdik 3 bobin 210 lira) bobinlerin fiyatı bu kadar mı acaba internetten baktım pek bulamadım fikri olan varsa yazarsa sevinirim....

hocam aynı şekil ben de sanayiye gittim bobinler arızalı dediler yeni getirdik taktık denedik yine arıza yaptı. lpg enjeksiyonlarından birinde problem meydana gelmiş. bobinleri tekrar söktük eskileri taktık aracı bıraktım bu gece sabah alacağım tüpün enjeksiyonlarının biri değişecek problem hallolacak dediler.

şu gaz pedalına sıkılan gaz nereye sıkıldı ve ne gazıydı hocam ben de yarın söyleyeyim de sıksınlar

arabada titreme veya durup kalkmada istop etme yoksa bence bobinlerde değildir bende motorda tekleleme vardı kesin bir bobin arızalıydı gazı arabanın içinden gaz pedalının altına sıktılar yanılmıyorsam şu oksitlenme önleyicimi ne ustalar kesin bilir o zaman bilgisayar uyarı vermeyi bıraktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

triger basit bir hadise dışarda 300 tl civarına değiştirirler.
    ve evet ya 3 yıl ya da 60 km de değişmeli
    normalde daha uzun ömürlü yapıyorlar trigeri ama kopması durumunda masrafınız en az 10-15 triger masrafı olur. (sadece masraf kısmı, gayrısını Allah bilir)
    triger meselelerinde en önemli konulardan biri devirdaim pompası triger değişirken onu da değiştirirler arızasında veya kaçak yaptığında antifreezli
    (asitli) su trigere damlıyor ve kayışın ansızın kopmasına sebep oluyor.
    özellikle antrifreezinde eksilme olanlar ve eksilmenin sebebini anlayamayanlar motor altında damlama göremeyenler
    triger konusunda hassasiyet göstermeli.

Nickozy demin servisle görüştüm tekrar, dediğin gibi triger in haricinde devirdaim pompasını da değiştirirsek birde onun için 300 tl alırız dediler, yani triger kayışı + devirdaim pompası=900 TL yapıyor, fiyat çok uçuyor. dışarda takdırıpta triger kayışını yanlış takılma vakalarınıda duydum, o zaman da trigeri takdığımızla kalırız valla, o yüzden servisin yüksek fiyatı ve dışardaki güven eksikliği duygusu beni ikilemde bırakıyor.

mfgunes senin 600 tl fiyat aldıgın servis hangisi? bu fiyatın içinde devirdaim pompası varmı??? Sende sanırım Ankarada sın, benim bahsettiğim fiyatlar söğütözü renault servisinin fiyatları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

quote:

ümit
    bobin fiyatınız normal birader valeo tavsiye ederdim ama neyse artık değiştirmişsiniz. eski bobinleri saklayın büyük ihtimalle sağlamdırlar.
    arızanızın hallolma şekli enteresan doğrusu ama kolayca düzelmesine sevindim.

mustafa.
    cam arızasını dışarda yaptır arkadaşım çok hesaplı hallolacaktır.

kalpazan
    bi uğraşalım bakalım ne yapılabilir.

valla iyi olur nickozy hocam...
    bilmiyorum sizin araçlarınızda bu durum nedir?
    çözüm bulana helal valla bn çok düşündüm :D yani onun belkide bi ayarı fln vardır ama
    SAYGILAR...

yok mu yorumu olan ? :(
  • kalpazan
    koltuk sökülerek alınabilir sanırım biraz uğraştım baya bi sağlam bağlamışlar (emniyet kemeri zaar olacak okadar)

aslanyürek
    kardeşim özel servis bunu kolayca değiştirir yoksa ustan getir Konya ya yaptıralım
    ben özel serviste değiştirttim (devirdaim pompası dahil) yanında bi sürü bakım yapıldı yağlar filtreler klima gazı ufak tefek eksikler vs. 690 tl ödemiştim.
    Ankara için ohayyam sana bir adres verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 25 Ağustos 2010; 18:59:14 >
  • quote:

kalpazan
    koltuk sökülerek alınabilir sanırım biraz uğraştım baya bi sağlam bağlamışlar (emniyet kemeri zaar olacak okadar)

aslanyürek
    kardeşim özel servis bunu kolayca değiştirir yoksa ustan getir Konya ya yaptıralım
    ben özel serviste değiştirttim (devirdaim pompası dahil) yanında bi sürü bakım yapıldı yağlar filtreler klima gazı ufak tefek eksikler vs. 690 tl ödemiştim.

Valla nickozy usta iyiyse Konya ya da gelirim, uygun bir fiyat konusunda da bana yardımcı olabilirsen çok çok sevinirim. Ohayyam bana Ankara içinden bir yer önerirse onun içinde çok memnun olurum, bütçeyi ayarladığım an eğer Ankara da uygun fiyatlı bir yer bulmazsam sana haber veriririm, çok çok teşekkürler
  • quote:

kalpazan

aslanyürek

teşekkürler hocam
    bnde baya bi uğrastım gercekten baya bir sıkı :D
    en iyisi böyle kalsın.
    yalnız forumumuzda son dönem bir donukluk var gibime geliyor!
    yanlıs anlamayn ama en azından ben birinin sorununu gördüğüm zmn imkan oldukça + , - bir şeyler yazmaya çalışıyorum
    buna dikkat edilirse eminim forumumuz daha güzel olacaktır diye düşünüyorum
    SAYGILAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalpazan13 -- 25 Ağustos 2010; 22:45:43 >
  • leonheart07 set otomativ benm yaptırdığım yer ama devirdaim pompası yok içinde bilgin olsun

arkadaşlar bugün sanayiye gittim camı söktüler adam halatı değiştirdi taktı yarım saat sonra yine bozuldu dişlide bişey yok motorda bişey yok dedi halatı yine değiştirdi yine oldu ama zorlanınca yine tırr diye ses veriyor geri eski halatı taktı kapattı ne yapacam ben bilgilerinizi bekliyorum
  • quote:

leonheart07 set otomativ benm yaptırdığım yer ama devirdaim pompası yok içinde bilgin olsun

arkadaşlar bugün sanayiye gittim camı söktüler adam halatı değiştirdi taktı yarım saat sonra yine bozuldu dişlide bişey yok motorda bişey yok dedi halatı yine değiştirdi yine oldu ama zorlanınca yine tırr diye ses veriyor geri eski halatı taktı kapattı ne yapacam ben bilgilerinizi bekliyorum

Valla hocam kaçarı kokarı yok, o krikolar değişecek gibiDışardan düşük maliyete yaptırabilecek bir yer bulman lazım, servislerin gözü dönmüş, bende ankaradayım ama bu konu hakkında hiç bilgim yok
  • quote:

leonheart07 set otomativ benm yaptırdığım yer ama devirdaim pompası yok içinde bilgin olsun

sorununuz camlardaki ses (kapa/aç) ise bn sadece serviste yağlattırdım...
    özel bi madde tabi kapı eşikleri sökülüp cam yuvaları yağlandı şu an hçbir problem yok
    SAYGILAR...
  • sadece kapattıktan sonra basılı tutunca tarr daiye ağır bi ses veriyor ve titretiyor
  • mustafa kardeş
    biliyorsun bizim camlarda sıkışmayı engelleyen ve kapanmayı algılayan bir güvenlik (siviç) var sanırım o parçanda bir sorun var
    yani arabanın otomatik cam beyni camın kapandığını algılamıyr ve camı itmeye devam ediyor bu da mekanizmadaki dişlide atlama yapıyor
    ve sese neden oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 25 Ağustos 2010; 23:49:42 >
  • ismim abi mustafa değil fatih

şimdi kapatıyorum kapandıktan sonra kapatma tuşuna yine basınca tırrr diye ses geliyor ve titriyor
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.