Şimdi Ara

LADA VEGA YI NASIL BİLİRSİNİZ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
5
Favori
309.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi bizde samarada kullandık şuanda vega var.yedek parçası diğer arabalara göre daha uygun.çok fazla yakmıyo.yni lpg bağlatmanıza gerek yok.samara performans olarak vegadan daha iyi.veganın şasisi ağır ama beygiri ona oranla yüksek deil.samaranında veganında çekiç gücü yüksek.rama yukarı tırmanırkende performansı çoğu arabadan daha iyi.motor gücü devir yükseldikçe arttığı için yokuş yukarı daha iyi çıkıyo.konfor olaraksa herkesin dediği gibi çok konforlu bi araba deildir.ama veganın doğan veya broadwaydan daha konforlu olduğu kesin.arbanın hızı arttıkça motorun sesi içeriye daha çok geliyo.ve direksiyonda hidrolik değil.ama 6000 lirayada ladadan başka alınabilecek daha iyi bi araba olduğunu sanmıyorum...frenler evet diğerlerine göre daha yumuşak ama biraz sertleştirirsen sorun olucağını zannetmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GocmenSf -- 7 Mayıs 2009; 6:48:23 >
  • yakıtı çok az 1,5i ile 850 km 41 lt. hız 100-110 km/h konfor iyi sağlam sorunsuz frenler kötü.elektrik aksamı arasıra sorun yaratıyor kapı otomatiği vs.Hidrolik direksiyon yoksa istanbul içinde zor olabilir birde güneyde yaşıyorsan çok devirli kullanımda hararet hapabilir benim kayım babamınki tam kent köy arabası 2000 mod 1,5i buna göre yazdım yeniler daha iyi olabilir.aracı biraz sert kullanmak gerekli fiyat/performans 10 üzerinden 10 o paraya ondan iyisi bu ülkede yokkk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 8 Mayıs 2009; 20:37:35 >
  • ford taunus aldım arkadaşlar...lada vega kısmet olmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wehby

ford taunus aldım arkadaşlar...lada vega kısmet olmadı...

Hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

quote:

Hayırlı olsun

teşekkür ederim...
  • 2 ayda 1600 kilometre yapıyorsanız feci bir hata yapmışsınız bana göre

Ford taunus benzini lpg yi resmen icer

6 bin liraya 2000 2001 model temiz lada vegalar cok avantajlıdır
    Uzun yolda daha az tüketen bir arac yok.
    Parcası cok ucuz bol saglam fiyatina göre konforlu atik bir araba.

quote:

• hayırlı olsun 80 li bir modeli arkadaşımda ön kısmı kafayı bir sallaması vardı anlatamam,fren yapınca özellikle muhteşemdi.
  • benim araçtada var kafa sallama olayı...özellikle trafik ışıklarında dururken... yakıt konusunda biraz sıkıntılıyım.. 20 liralık lpg ile 70 km şehir içi, 95 km şehir dışı yol yapıyorum...ancak bu aracın bana verdiği güveni hiçbir araçta bulamıyorum....
  • hayırlı olsun
    güle güle kullanın
    lpgli olması avantaj
  • taunusunuzu güle güle kullanın.yakıt konusunda sızı bıraz uzecektır ama konforu bu dezavantajını telafi eder.
    quote:

• hayırlı olsun diyelim abi evvela

Ford sayfasına beklyoruz
  • Bazı arkadaşlar lada vegayı beğenmiyorlar bu çok doğaldır ama vega ne merselestir ne BMV vs. ALTI ÜSTÜ 15-16 Milyarlık arabadır gerçi şimdi vegayı rusya burayada vermiyor ya neyse93 den 2004 e kadar samara kullandım uzun yolda yol tutuşu çok iyi idi şu anda vega kullanıyorum o AVENSİS den çok yakıyor diyen arkadaş vega ile full depo uzun yolda 748 km de benzin aldım ama kırmızı ışık yanıyordu şa anda ıspartadan istanbula geldim 42 litre depo alıyor ve 650 km yol ( uzun) yaptım çeyrek depo benzin var vegada 120 geçme benzini koklar burada bu arabayı kullananlar eleştirsinler kulaktan duyma bilgilerle araba eleştirilmez veganın iç donanımı berbat ama motor general patentlidir eğer veganın kaportası motoru gibi olsa idi bu araba 30 milyar idi vega özellikle rampalarda kendi sınıfının üzerindeki arabalar ile gider bunu kullanan çok iyi bilir ama vega samara kadar iyi yol tutamaz fakat ben vegamda deneme amaçlı 2 defa 200 kadar çıktım. ayrıca 1.5 16 valf GLI HB vegalar 115 beygirdir güç dağılımdan sonra 95 beygire düşer bazı parçaların fiyatı doğan şahin gibidir bazı parçalarıda avrupa arabalar gibidir.Fiyat-performans bakımdan gariban arabasıdır.

• 850 km 42 litre benzin harcayan tek araç kim ne derse desin freni biraz daha sağlam olsa 2004 accent bile kullandım ondan bile iyi diyebilirim.hidrolik direksiyonlusu daha iyidir sanırım.konfor yok demeyin sakın süspansiyonları gayet iyi. Keşke imzamdaki aracı almak için 2004 den 2006 ya kadar araç almak için para biriktirmek zorunda kalmasaydım.1 hb vega 1,5 16w alır paramda yanımda kalırdı.
  • Aracın 2004 versiyonu bir yakınımda var. 1.5 8v motor.
    1)Araç seridir.
    2)Yakıtı normal seviyede yakar.
    3)İşçilik problemleri çok fazladır.
    4)Takırtı tıkırtı eksik olmaz.(özellikle kışın)
    5)Parçası ucuzdur.
    6)Vites geçişleri filan azcık tuhaftır.
    7)En sevmediğim özelliği lpg olayı %90 uyumsuzdur.Kötü bi özellik.Bunu da şöyle izah edeyim :Araç yazın lpg ile çalışıyor ama havanın soğuk dönemlerde araçtan tiksinirsin.
    8)Klima abs filan opsiyonu vardır.
    Kısaca parasının arabasıdır.Seni fazlaca üzmez.
  • bu paraya başka bi araba tanımıyorum. fiyatına göre en kral otomobil.

LADA VEGA YI NASIL BİLİRSİNİZ...

• bunlarda crash test'ten

• arkadaş herkes değişik yorumlarda bulunuyor bide ben diyeyim bendede lada vega s.w var yakıtta para koymadı cebimde belki suç
    arabada değil şuan benzinin lt fiyatı 3,30 olmuş araba ne yapsın ha araba saglam arıza yapmaz güçlü motor fiyatına göre iyi araba şahinden doğandan tipotan v.s bu sınıf arabalardan çok iyi en büyük kusuru lpg takılmıyor daha doğrusu lpg de performans vermiyor randuman alınmıyormuş
  • Arkadaşlar benim daha önce 2001 lada samaram vardı. araba şahın, doğan,skoda gibi vs araçlara değişmem kesinlikle doğrudur konforu yok ama uzun yolda saydığım arabalar içinde ladanın üstüne tanımam ibre 180'e yapışıyor ister inanın ister inanmayın. ŞUAN ise 2004 LADA VEGA HB var. Ondanda çok memnunum tabi samara kadar olmasada:) yakıt konusunda ise benzinli ise çok yakıyor benim araba benzinli iken km'ye 430krş yakıyordu.tüp tutmuyor dediler Daha sonra çelik motor stefenelli adında bir firma ile anlaşmış 3 yıl garantili bir tüp taktırdım 4 ay oldu ve yakıtta inanılmaz bir düşüş yaşadım İster inanın ister inanmayın km ye 430krş yakan araba şuanda 133 krş yakıyor. bence şahin doğan almaktansa samara ve ya vega hb 16v öneririm inanın pişman olmazsınız...
  • lada vega sw aracımı alırken kimse önermedi ama aldım ve 5 yıldır kullanmaktayım çok ta memmunum arabadan
    yakıtı çok ekonomik bana göre lpg taktırmadım ama lpg ile sorunsuz kullananlar var.kronik sorunlar var yok değil kışın içten cam bugusu frenler kötü aynalardan 100 km den sonra rüzgar sesi çok. bunun dışın da yol tutuşu iyi yakıtı az masrafsız parçası bol ve ucuz uzun yolda yormaz rahattır bagajı çok geniş verdiğin parayı hak eden bir araç sınıfının birincisi bence genel olarak lada alacak arkadaşlara temizini bulursan al derim memnun kalırsınınız.
  • ladalara iyi degil diyolar .sen bilirsin ginede
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.