Şimdi Ara

L - Carnitine Nedir ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
519
Cevap
19
Favori
718.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Orijinalden alıntı: duzenlispor

Söylemeyi atlamışım. L - Carnitine alıp da her gün yan gelip yatarsanız ya da sadece diyet yaparsanız ya da sadece yürüyüş falan gibi hafif spor yapacaksanız bir faydasının görülmeyeceği çok açık. Ancak hem ağırlık çalışıp hem kardiyo yapıyorsanız, yağ kütlesinin azalmasına, kas kütlesinin artmasına ve egzersiz sonucu oluşan yorgunluğu azalmasına fayda sağladığı için dolaylı olarak kilo kaybetmenize yardımcı oluyor. Yoksa çaba göstermeden günde 3-5 alayım yattığım yerden yağ yakayım şeklinde bir ürün değil.

saygılarımla.

sadece l-carnitine + diyet + koşu veya tempolu yürüyüş ile yani hafif spor ile kilo verdim. demekki sizin çok açık dediğiniz gibi değil bu durum.
    Haklı oldugunuzu inkar etmiyorum tabikide kardio ile çok ciddi yağ yakımı sağlanır. ama bilirsinizki, adam vardır 2 ayda tığ gibi olur, adam vardır koşu bandından inmez, su içse yarar. her bunye her metabolizma aynı değil..

herkes kaslı bir vucuda sahip olmak istemeyebilir. veya şöyle düşün bayanlar aerobik plates gibi egzersiz ile lcarnitine kullanıyorlar. kas yapmaktan ziyade kilo vermek veya yağsız bir vucuda sahip olmak istiyorlar.

kas yapmak için amino asit ve çeşitli protein tozları ile destek alarak ağırlıkların altına yatmak kişiden kişiye değişir.bu biraz daha farklı bir olay.

fakat deiğiniz gibi, yattığım yerde kilo verme diye bişey tabikide yok

Haklısınız, ben zaten koşu demedim. Tempolu yürüyüşü de kastetmedim. Gezinti temposunda yapılan yürüyüşü kastetmiştim ki o da çok faydalı bir egzersiz kesinlikle. Sadece o durumda kullanılması fayda etmez demek istemiştim. Hafif spor tanımlaması biraz yanlış olmuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Söylemeyi atlamışım. L - Carnitine alıp da her gün yan gelip yatarsanız ya da sadece diyet yaparsanız ya da sadece yürüyüş falan gibi hafif spor yapacaksanız bir faydasının görülmeyeceği çok açık. Ancak hem ağırlık çalışıp hem kardiyo yapıyorsanız, yağ kütlesinin azalmasına, kas kütlesinin artmasına ve egzersiz sonucu oluşan yorgunluğu azalmasına fayda sağladığı için dolaylı olarak kilo kaybetmenize yardımcı oluyor. Yoksa çaba göstermeden günde 3-5 alayım yattığım yerden yağ yakayım şeklinde bir ürün değil.

saygılarımla.

sadece l-carnitine + diyet + koşu veya tempolu yürüyüş ile yani hafif spor ile kilo verdim. demekki sizin çok açık dediğiniz gibi değil bu durum.
    Haklı oldugunuzu inkar etmiyorum tabikide kardio ile çok ciddi yağ yakımı sağlanır. ama bilirsinizki, adam vardır 2 ayda tığ gibi olur, adam vardır koşu bandından inmez, su içse yarar. her bunye her metabolizma aynı değil..

herkes kaslı bir vucuda sahip olmak istemeyebilir. veya şöyle düşün bayanlar aerobik plates gibi egzersiz ile lcarnitine kullanıyorlar. kas yapmaktan ziyade kilo vermek veya yağsız bir vucuda sahip olmak istiyorlar.

kas yapmak için amino asit ve çeşitli protein tozları ile destek alarak ağırlıkların altına yatmak kişiden kişiye değişir.bu biraz daha farklı bir olay.

fakat deiğiniz gibi, yattığım yerde kilo verme diye bişey tabikide yok

Haklısınız, ben zaten koşu demedim. Tempolu yürüyüşü de kastetmedim. Gezinti temposunda yapılan yürüyüşü kastetmiştim ki o da çok faydalı bir egzersiz kesinlikle. Sadece o durumda kullanılması fayda etmez demek istemiştim. Hafif spor tanımlaması biraz yanlış olmuş.

gezmek anca adamı yorar

• http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitine-1500-mg-100-kapsul-57894536

arkadaslar uzun süredir internete giremedim saglik nedeniyle ..ürün 259 tl olan 2 adet icin yapilan kampanyadir ürünler tekrar stoklara girmistir..
  • http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitine-1500-mg-100-kapsul-57894536#product-information

WEIDER L CARNITIN 1500 MG 100 KAPSÜL tartisilmaz dünya markasi olan weider in en son ürünündür ..piyasa degeri 200 tldir. bizde sadece 139 üstelik protein bar da ücretsiz kargomuz ile bedavadir.. ÜRÜNÜN KALITESINDEN BAHSETMEME GEREK YOK BIRDE BU ÜRÜNLERIN GEREKSIZ OLDUGUNU DÜSÜNEN ARKADASLARA SORMAK LAZIM BU ÜRÜNÜNÜ TÜM DÜNYADA MILYONLARCA TÜKETILMESI KI TÜM DÜNYADA WEIDERSHOP VARDIR BUNLARIN HEPSI BEYINSIZ BIR SIZ MI AKILLISINIZ ZATEN BU ÜRÜNÜN ALAN INSANLAR SPOR YAPMAYA VAKTI OLMAYANA YADA SPOR YAPSA BILE ZAYIFLAMADA ZORLUK CEKENLER ICINDIR

• L-carnitine gibi gereksiz bir ürüne para vermek yerine, Düşük kalorili,kaliteli beslenme ile yine aynı kiloyu verebilirsiniz diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer89

L-carnitine gibi gereksiz bir ürüne para vermek yerine, Düşük kalorili,kaliteli beslenme ile yine aynı kiloyu verebilirsiniz diye düşünüyorum

haklısınız, kilo almamak için dediğiniz yontem yeterli sayılır.
    ama kilo alan biri bu yontemle biraz zor
  • Allah askina su verdiginiz fiyatlari gordukce bu nedir diyorum kendi kendime.Yahu burda en kral weider 1500 mg lik carnitine 19 euro.Bu nasil bir kaziklanmadir anlamis degilim.Bu arada marka vs vs diye yazanlar olmus.Arkadaslar merdivenalti urunlerden bence uzak durun.Benim sizlere sporun hangi dolu olursa olsun birinci sirada arayacaginiz markanin "Weider" oldugunu soluyeyim.Birde bu carnitine konusunda atiyorum 6 kilo 10 kilo fazlaniz icin direk 1500 mg lik carnitine ile zayiflamaya baslamaniz da normal degil benim icin.Yukarida arkadasin biri de carnitine ile arginini karistirmis :) Arginin plood bir nevi erkek sperm sayisina ve sertlesmeye faydasi olur karistirmayin birbirine.Birde vucut da asiri yag fazlaligi oldugunu dusunen arkadaslara bir urun onericem Olimp L-Carnitine 1500 Extreme bu weider den fazla guclu bir carnitine iceriyor.Tabi bu arada carnitine sivi alma imkaniniz olsa keske de onu kullansaniz.Gerci fiyatlari gordukce TR de sivi olanini kimbilir kac a satarlar.Son olarak vucut da cok fazla yag oraniniz yok ancak rahatsiz oluyorsaniz carnitine yerine weider power amino likit almanizi tavsiye ederim.Antremana baslamadan 30 dakika once 15 mg lik bir tadimlik sivi sizi 2 saat ucurur oyle boyle degil.Neyse bol sans herkese.

• Paxil adlı ilaç kullanıyorum. bununla beraber l'carnitin ve CLA kullansam ne gibi bir etkisi olur acaba bir de acetyl carnitin varmış farkı ne oluyor o da satılıyormu ve neden yaygın değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marmix

quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: murocan28

WEIDER IN EN SON VE GÜCLÜ YAG YAKICISI
    http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitin-100-kapsul-1500-mg-yeniiiiiiii-52816298

SADECE 139 TL 100 KAPSÜL 1500 MG FIRSAT BUDUR

http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitin-100-kapsul-1500-mg-yeniiiiiiii-52284054

Bu linkte aynı ürünü 259 TL'ye satıyosunuz farkı nedir??

139 Tl olan tek adet diğeri 2 adet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murocan28 -- 23 Mayıs 2012; 19:51:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eat sleep jdm

bana reklam diyen arkadaş resimleri görüyosun dimi ??

Burasi forum ve spor yapanlar icin alternatifler onemli. Hayatin her alaninda oldugu gibi en iyi mali ucuza almaya calisiyoruz. Zaten rasyonel bir insanda bunu yapar. Ticari kaygilari olansa bunu sabote etmeye calisir.. Reklamdan ziyade etkinlik uzerine durmussunuz oneriniz icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sayfada tek resim yukleyen ben oldugum için cevap hakkı doğmuş bana.
    öncelikle kimseyle tartısma yaratacak bir yorumum olmadı, tartısma yapmayı sevmemde.
    asıl konuya gelirsekte, resmini yuklediğim urunleri ben satmıyorum, sadece kullandıgımı belirttim.
    sonuc veren ürünler oldugu içinde resimlerini koydum, işinize yarar diyede burada paylaştım.
    markayla veya satıcılarla hiç bir bağlantım yoktur ki hepsiburada.com'danda ürünleri buraya yazdım.
    aynı zamanda bu konu altında bir kaç arkadaş benden lcarnitin ve cla temin etmem için mesaj göndermelerine rağmen ben bunu kabul etmedim.
    karlı veya karsız alım satım yapmadım. aksini söyleyen varsa, ben basriden urun aldım diyen varsa çıksın yazsın.

Yine konumuza gelirsek, solgarın maxi lcarnitin'ini kullanıyorum 1 haftadır. diğer üründen farkı varmı yokmu anlayamadım.
    diğer ürün efor düzeyimi daha cok sağlıyordu, solgarda bunu göremedim.

not:Lcarnitine kullanırken, tuvaletinizide rahat yaptıgınızı farkedeceksiniz

• değerli bilgi sahibi arkadaşlar, ben 3 aydır spor salonuna gidiyorum haftada üç gün pazartesi çarşamba cuma, diğer günler ise çoğunlukla tempolu 10 km yürüyüş yapıyorum....salona gittiğim günler ise düzenli bir spor yapıyorum öncelikle koşubandında 30 dakikalık 6 hız 15 rampa yapıp sonra yer hareketlerinde karın için yaklaşık mekiğin her çeşidiyle 400 mekik toplamda çekiyorum, sonra bölgesel çalışıyorum bir gün göğüs ön kol bir gün sırt arka kol bir günde omuz bacak gibi... salona gitmeden önce 80 kiloydum şimdi 78 kiloyum...boyum ise 1.78... şimdi ne kadar yaptıysam karın kaslarımı yani baklavaları çıkaramadım :)) belimdeki yağı eritemedim.. forumuda okuyunca aaa dedim acaba bende bu bahse konu ürünleri kullansammı en azından lakarniti sıvısını mı alsam acaba dedim... bir bilen arkadaş bana bir tavsiyede veya yönlendirmede buluna bilirmi şimdiden teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: komer

değerli bilgi sahibi arkadaşlar, ben 3 aydır spor salonuna gidiyorum haftada üç gün pazartesi çarşamba cuma, diğer günler ise çoğunlukla tempolu 10 km yürüyüş yapıyorum....salona gittiğim günler ise düzenli bir spor yapıyorum öncelikle koşubandında 30 dakikalık 6 hız 15 rampa yapıp sonra yer hareketlerinde karın için yaklaşık mekiğin her çeşidiyle 400 mekik toplamda çekiyorum, sonra bölgesel çalışıyorum bir gün göğüs ön kol bir gün sırt arka kol bir günde omuz bacak gibi... salona gitmeden önce 80 kiloydum şimdi 78 kiloyum...boyum ise 1.78... şimdi ne kadar yaptıysam karın kaslarımı yani baklavaları çıkaramadım :)) belimdeki yağı eritemedim.. forumuda okuyunca aaa dedim acaba bende bu bahse konu ürünleri kullansammı en azından lakarniti sıvısını mı alsam acaba dedim... bir bilen arkadaş bana bir tavsiyede veya yönlendirmede buluna bilirmi şimdiden teşekkür ederim..

Ben bu işin profesyoneli değilim önce onu belirteyim. Size geçen senelerde yabancı bir forumda okuduğum ve bir uzman tarafından yanıtlanan çok benzer bir soruyu aktarayım.

Foruma yazan kişi yaklaşık 900 (dokuz yüz) mekik çektiğini fakat hala baklavaların çıkmadığını yazmıştı. Yanıt veren uzman da ilk olarak bu kadar mekik çekmeyi bırakmasını ve beslenmesini değiştirmesini ve kardiyoyu arttırmasını yazmıştı. Baklavaların aslında olması gereken yerde olduğunu fakat fazla kalori/yağ alımından dolayı yağ tabakasının altında kaldığını, bu kadar çok mekik çekmek yerine beslenmesini düzenleyerek ve daha çok kalori harcayarak baklavaların görünmesini sağlayabileceğini belirtmişti.

Aklımda kalanlar bunlar. Siz yine de doğrusunu araştırın derim. İyi çalışmalar.

• akşam halı saha maçım var eczanedn carnitin alıp girmeyi düşünüyorum mantıklımı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

akşam halı saha maçım var eczanedn carnitin alıp girmeyi düşünüyorum mantıklımı sizce?

amaç ney?
    dopingmi
    ter atmakmı
    yağ yakmakmı..

Aslında hepsinde yarar. ama 1 maç için gereksiz..
    sürekli spor ve diyet diyoruz carnitine için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: komer

değerli bilgi sahibi arkadaşlar, ben 3 aydır spor salonuna gidiyorum haftada üç gün pazartesi çarşamba cuma, diğer günler ise çoğunlukla tempolu 10 km yürüyüş yapıyorum....salona gittiğim günler ise düzenli bir spor yapıyorum öncelikle koşubandında 30 dakikalık 6 hız 15 rampa yapıp sonra yer hareketlerinde karın için yaklaşık mekiğin her çeşidiyle 400 mekik toplamda çekiyorum, sonra bölgesel çalışıyorum bir gün göğüs ön kol bir gün sırt arka kol bir günde omuz bacak gibi... salona gitmeden önce 80 kiloydum şimdi 78 kiloyum...boyum ise 1.78... şimdi ne kadar yaptıysam karın kaslarımı yani baklavaları çıkaramadım :)) belimdeki yağı eritemedim.. forumuda okuyunca aaa dedim acaba bende bu bahse konu ürünleri kullansammı en azından lakarniti sıvısını mı alsam acaba dedim... bir bilen arkadaş bana bir tavsiyede veya yönlendirmede buluna bilirmi şimdiden teşekkür ederim..

Ben bu işin profesyoneli değilim önce onu belirteyim. Size geçen senelerde yabancı bir forumda okuduğum ve bir uzman tarafından yanıtlanan çok benzer bir soruyu aktarayım.

Foruma yazan kişi yaklaşık 900 (dokuz yüz) mekik çektiğini fakat hala baklavaların çıkmadığını yazmıştı. Yanıt veren uzman da ilk olarak bu kadar mekik çekmeyi bırakmasını ve beslenmesini değiştirmesini ve kardiyoyu arttırmasını yazmıştı. Baklavaların aslında olması gereken yerde olduğunu fakat fazla kalori/yağ alımından dolayı yağ tabakasının altında kaldığını, bu kadar çok mekik çekmek yerine beslenmesini düzenleyerek ve daha çok kalori harcayarak baklavaların görünmesini sağlayabileceğini belirtmişti.

Aklımda kalanlar bunlar. Siz yine de doğrusunu araştırın derim. İyi çalışmalar.

teşekkür ediyorum ilgin için....

• Yorumlarin cogusu " hergun 1 saat kardiyo yaptim ve bu ilaci kullandim 1 ayda 5 kilo verdim." Seklinde.

Bu islerde cok acemi olmama ragmen kesin emin oldugum birkac sey var, bunlardan en onemlisi vucut en hassas makinedir. Bence ilaclar yardimiyla zayiflayip kendinizi tehlikeye atacaginiza dogal yollarla zayiflayin daha iyi.

Bildigim bir diger seyde su, vucutta hersey bir duzene sahiptir. Bazilari ne kadar ugrassamda kilo veremiyorum bu tur ilaclari kullanmak zorundayim seklinde yorumlar yazmis. Bir duzen var dedik ya ben bu durumdaki arkadaslara sunu sorayim, siz gunde 3 bin kalori aliyorsunuz ve 5 bin kalorilik enerji harciyorsunuz diyelim. Nasil oluyorda hala kilo veremiyorsunuz ? O 2 bin kaloriyi vucut nereden aliyor sizce ? Buyuk ihtimalle spor salonuna gideceginiz vakte kadar cok az hareket ediyorsunuz ve spor salonunda yaktiginiz kalorilerle toplamda 3 bin yakmis oluyorsunuz bu yuzden kilonuz sabit kaliyor hatta agirlik calisiyorsaniz kilo bile aliyorsunuz.

Sunuda ekleyeyim, 2 haftadir spor salonuna gidiyorum yememe icmeme dikkat ediyorum ve gunluk hayatimdan tembelligi cikardim. 2 haftada toplam 6 kilo verdim ( 107 den 101 e dustum, boyum 184). Yani herseyi kuralina gore yapinca vucudunuz size karsiligini veriyor. Bunu tecrubelerimle soyluyorum. 23 yasindayim omrumde 3 kez 100 kilo uzerine cikip tekrar 85 civarina dustum.

Yazida birkac kopukluk olabilir telden yazdigim icin. Kusura bakmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 30 Mayıs 2012; 1:23:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• peki sporda protein ve amino asit kullanan biri bunu ne zaman kullanabilir? ya spordan önce sonra ya da sabah yoksa fazla mı gelir 3 ürün kullanmak
  • ya kafam çok karıstı ben de 1 aya yakındır spor ve dıyetle bırlıkte l-carnıtıne kullanıyorm ve yaklasık 2 hafta once de cla'ya basladım.Spora baslamadan 30-40 dk once l carnıtın alıyorum bos mıdeye 1 lt su ıle ve spora baslamadan yıne 15 dk once cla alıyorum 2 tane.Ogle ve aksam yemegınden hemen sonra 'şer cla daha lıyorum 1000mglık...yanı haftanın 5 gunu 2 carnıtıne ve 6 cla almıs oluyorum spor hocası bu sekılde onerdi...Yıne de emın degılım ya ben dogru mu kullanıyorum nolur gerckten konuya hakım ve tecrubelı birisi yanıtlayabılır mı kullanma seklım ve alım dozu dogru mu =(
  • Elimde dietary supplement carnitine caps var . Etkili midir ? Zararı var mıdır ?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.