Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.675
Cevap
48
Favori
328.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gençler şimdi 16. hafta da yurt çıktı bana. ama özel yurtta kalıyorum ve senetlerimi vermiyorlar. yok mu bunun hukuksal bir yolu. öğrenciyi koruyan bir madde falan ?
  • arkadaşlar ben kıbrısta kyk da misafir olarak kalıyorum. şubat ayın da hiç kalmayacağım. ben bu şubat ayının parasını verecekmiyim acaba

yurda depozitoyu yatırdım ve yurt ücretlerini aylık olarak ödüyorum.
  • 2.Dönem üniversitede kaydımı dondurdum sınava tekrar hazırlanıyorum benı yurttan şutlarlarmı ?? seneye yine aynı yerde okucam sadece bölüm değiştircem
  • gençler full time sigortalı bir işte çalışırsak yurtla olan ilişkimiz kesilir mi
  • arkadaşlar tekrar yurt başvurusu açılır mı ? yoksa yıl bitiyor diye mayıstaki son muydu ? lütfen bilen birisi yardımcı olabilir mi ?
  • Yurda en son giriş olayı 23 den sonra olan var mı arkadaşlar? 3 defa geç giriş yaptım uyarım var kaç sefer uyarı sıkıntı çıkarıyordu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Yurda geç geldiğinde parmak izi kullanmadan girersen uyarı almazsın. Bu da güvenlikle aranıza bağlı. Ama ertesi günkü yemek yardımın kesilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Yurda geç geldiğinde parmak izi kullanmadan girersen uyarı almazsın. Bu da güvenlikle aranıza bağlı. Ama ertesi günkü yemek yardımın kesilir.

Mesele yemek değil dostum uyarılar sıkıntı veriyor. Hem parmak basmadan giriş yaptığında sistem seni izinsiz olarak dışarıda göreceğinden sıkıntı çıkarır.

• Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Üst üste 3 güne kadar idari işlem yapılmıyor sadece yemek yardımı kesiliyor. 3 günü geçersen idari cezası da var.

• Yazın da yurt ücreti veriliyor mu?
  • Beyler dolap anahtarını kaybetmiş bulunmaktayım ne olucak şimdi bir bilgisi olan var mı para mı vericem ?

• Kyk yurdunda kaliyorum ama sehri ve uniyi degistirecegim.
    kyk dan kyk ya gecis falan varmi?

• Kyk da yurt bursu falan yok mu ya?

• Arkadaşlar atmden para yatırmaya çalıştım, aylık ön ödeme yapamazsınız dedi. Başına böyle bişey gelen var mı ?
  • mesela öncelikli yüksek ücretli yurtları seçtik diyelim.Yüksek ücretli yurt yedek,normal yurt asil çıktı;eğer normal yurda kaydolmazsakve yüksek ücretli yurta yedeğin yedek sıramızın gelmesini beklersek normal yurt kaydımız düşer mi düşerse ne zaman düşer??
  • İleriki ayların ücretini önceden yatıramıyorsunuz. Sadece içinde bulunduğunuz ayın ücretini yatırabilirsiniz. Ya da yıllık yatırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: şafak buğra

mesela öncelikli yüksek ücretli yurtları seçtik diyelim.Yüksek ücretli yurt yedek,normal yurt asil çıktı;eğer normal yurda kaydolmazsakve yüksek ücretli yurta yedeğin yedek sıramızın gelmesini beklersek normal yurt kaydımız düşer mi düşerse ne zaman düşer??

Süresinden tam emin olmamakla birlikte düşer diye biliyorum.Çünkü düşmezse yedek sırası bekleyenlere sıra nasıl gelecek sadece kaydını sildirenlerle yedek sırası işi yürümez. mantıken düşününce de yedek sıraları her 1 haftada yenilendiğine göre 1 hafta içinde kaydınızı yaptırmazsanız düşme ihtimali yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hewhomakesabeastofhimself

Arkadaşlar şunu sormak istiyorum ben de. Yurt seçme işlemi bu başvurulardan sonra mı oluyo. Biz şimdi bilgilerimizi gönderiyoruz yurt seçimini sonra mı yapıyoruz yoksa onlar bize okulumuza yakınlığına göre mi yurt veriyolar. şimdiden teşekkür ederim hepinize

Bende bunu merak ediyorum, bilen varsa cevaplarsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: -JeRoMaX-

quote:

Orijinalden alıntı: hewhomakesabeastofhimself

Arkadaşlar şunu sormak istiyorum ben de. Yurt seçme işlemi bu başvurulardan sonra mı oluyo. Biz şimdi bilgilerimizi gönderiyoruz yurt seçimini sonra mı yapıyoruz yoksa onlar bize okulumuza yakınlığına göre mi yurt veriyolar. şimdiden teşekkür ederim hepinize

Bende bunu merak ediyorum, bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Konuyu açtığımda 2.sınıftaydım şimdi mezun olduk sistem değiştimi bilmem ama yazayım yinede

Üniversite yerleştirme sonuçlarınız açıklandıktan bir süre sonra yurt\kredi\burs başvuruları başlar.

Aynı sayfadan hem "burs\kredi" hem "Yurt"başvurusu yaparsınız.

Önce burs-kredi olayını kısaca açıklıyayım merak eden varsa. Burs-Kredi için başvurduğunuzda ailenizn maddi durumu gibi şeylere bakarak burs alıp alamayacağınıza karar verilir.Burs çıkarsa geri ödemesiz alırsınız her ay. Ayrıca burs çıkmayan herkese(1-2 istisna koşullar olabilir) kredi çıkar.Almak isterseniz açıklanacak sürede gereken işlemleri yaparsınız mezun olduktan sonra ödemek üzere almaya başlarsınız.Krediyi almak istemezseniz de işlemleri yaptırmazsınız kendiliğinden iptal olur.Ayrıca hem burs hem kredi alınamıyor sadece birisini alabilirsiniz.

----------------------

Yurt konusuna gelirsek yine başvuru sayfasında yurt isteyip istemediğinizi yada "öncelikle yüksek ücretli yurt" gibi seçenekleri seçersiniz.Başvuru sonuçları açıklandıktan sonra size eğer gittiğiniz ilde y.ücretli yurt varsa 2tür yurt içinde ayrı ayrı eğer y.ücretli yurt yoksa sadece genel yurtlar için "asil olarak kazandınız" yada "XXX. yedeksiniz" tarzı sonuç görürsünüz.

Tamam yurt ama hangi yurt? derseniz eğer nispeten küçük bir ildeyseniz başvuru sonuçlarının açıklandığı ekranda "xyz yurdu" şeklinde ifade görürsünüz.Yok ankarada falansanız "xyz bölge müdürlüğü" tarzı yazı çıkar.Yani direk gideceğiniz yurt belli olmaz.Diyelim yedeksiniz ve her pazartesi açıklanan yedek sıralarını takip ederken size yurt çıktığını gördünüz.Tam bu noktada hangi yurda gideceğiniz belli oluyor.Yani "x. yedek şu yurda-y.yedek bu yurda" tarzı listede görürsünüz.

Yurtları genelde sistem okulunuza yakın verir.Eğer uzak olursa da yurt kaydınızı yaptırdıktan sonra dilekçe vererek hangi yurda geçmek istediğinizi belirtirsiniz. O yurtta boş yer varsa kaydınızı oraya aldırırsınız.

Ben yurtta kalırken sistem bu şekildeydi.Şu son 1-2 senede değişiklik olmuş olabilir ama genel anlamda bu şekilde.

• ara sınıflar için başvurular ne zaman başlar bir tahmini olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.