Şimdi Ara

sil (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
6
Favori
17.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ödediğim tüm parayı faiz+enflasyon farkı ile geri vereceklerse silinsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende öğrenim kredisi çektim, aylık cebime 500Tl girerken 250tl sini kredi borcuma yatırıp eşşek gibi ödedim o borcumu. İnsan borcuna biraz sadık olur, kendi yediğinden kısar önce borcunu öder, benim borcumu silin diye ağlamaz. O verilen krediler milletin verdiği vergiler ile veriliyor öğrencilere ve geri ödeneceği belli,sen öğrenim kredisi ile ye, iç alem yap (bende yaptım) sonra milletin vergilerinden aldığın borcu silin de. O vergilerde tüm ülkenin vergi mükellefi bireylerinin payı var sen gelip burada bilmem ne gibi borcumu silin ödemeyeyim diye ağlayamazsın çok daha ağır konuşurdum ama neyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_92

zaten yapılandırınca ne çektiyseniz o rakama yakın ödüyorsunuz ama sen hiç ödememekten bahsetmişsin krediye çektin çatur çutur yedin. kafelerde barlarda eğlence yerlerinde yemediğini biz nerden bileceğiz. çünkü öğrencilerin çoğu üniye okumak için değil eğlence için görmedikleri yaşamadıkları özgürlükleri yaşamak için gidiyor. çektiyseniz ödeyeceksiniz hiçbir hükümet bu borcu silmez. borç namustur

Yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim, o rakama yakın ödemiyorsun. Aldığın miktarın üç katına kadar ödeme çıkma ihtimali var ancak üç katını geçemez maddesi var.

Borçların silinmesini savunmuyorum ancak bu geri ödemede baz alınan endeksin düzenlenmesi gerekiyor. Son beş yılda işe yeni giren mühendis maaşlarındaki artış ne kadar olmuş, hangi mühendisin maaşı üç kat artmış, devlete sorulması gereken soru budur.

• Gercekten odeyemeyene lafim yok ama onlarda ilerde odemeliyim dusuncesinde olmalilar is vs bulunca.

Burda cogu kisi oncelik vermiyor odemeye, bu adamlara dikkat edin akrabasindan arkadasindan borc alip vermezler telefonunu acmazlar boyle karaktersiz adamlar silinsin istiyor.

Ona bakarsan is kurmak icin kredi alirsin batarsin krediyi odeyemeden diyebilir misin ama ben isin batacagini ekonominin kotu olacagini hesaplayamamistim? Bu kadar aglak zayif olmayin erkek gibi tutun sozunuzu. Niyetiniz odemek olsun gerekirse 5 yil sonra odersiniz ama odemek istemlisiniz.

• Do Bemol Kerim kullanıcısına yanıt

ilk mesajda kredinin komple alınmamasından bahsediliyor ama. bende faiziyle alınmasına karşıyım öğrenciden ne çektiyse onu ödemeli yada çok cüzzi bi faiz oranı alınmalı alınacaksa da yapılandırmayla. bu konuyu savunanların hepsi geri ödemek istemiyor önceden ödeyenler enayi mi? bende üni okudum para ihtiyacım vardı fakat başvurmadım bile hiç elimdekiyle yetindim çok şükür hiç borç harç edinmedim ünide

• Savaslarda bile borc silinmedi şaka mı yapıyorsun

• yasin_92 kullanıcısına yanıt

çatur çutur mu yavaş yiyeyim biraz o zaman sil 

bir harper biyokimya kaç para haberin var mı veya bi Tachdian pediatri sil 

ayrıca fikrim toptan silinmesi değil faizinin silinmesi sil 

• Kolaylık kesinlikle sağlanmalı silinirse tabi iyi olur kredi almakta amaç geçimimizi sağlamak değil midir ve 17miluon issizliğin olduğu ulkede borç ödeme çabası durumu olan ödeyebilir peki durumu olmayan bencillik etmeyin fesat olmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 25 yaş altı 3 gençten birisi işsiz. İşsizliğin bu kadar fazla olduğu ülkede devlet KYK borçlarını silmese bile gençlerin ellerinden tutmalıdır. Gecikme faizleri silinmeli daha uygun şartlarda ödeme tablosu vermelidir.

https://tr.euronews.com/2020/09/20/turkiye-ve-avrupa-ulkelerindeki-genc-issizlik-oranlar

Atv nin sahibi, Kalyon grup 9,5 katrilyon vergiden muaf tutulacak işsiz gençler para ödeyecek öyle mi? Şu tabloya bakınız: 422 trilyon borcu olan Cengiz inşaat malum bize küfür eden zatın şirketi vergi uzlaşmasına girerek 422 trilyon borcunu sildiriyor. Diğer firmalarda aynı.

sil

Madem vergi de adalet ilkesi var katrilyonluk adamlar vergiden muaf tutuluyor da gariban asgari ücretli niye vergi ödüyor?

Ben KYK ödedim o da ödeyecek demeyle olmuyor bu iş. Zenginler vergi ödemiyor diyebiliyor musunuz öde diye? Bu ülkede adalet nerede var? Ben mi getirdim ülkeyi bu hale. Geçiniz!

• kimin nerede nasıl yediğini kimse bilemez ben gördüğümü söylüyorum benim zamanımda da aynıydı etrafımda da böyle, sosyal medyadan da görüyoruz çoğu üniversiteli krediyi gününü gün etmek için çekiyor sende görüyorsundur yalansa söyle. gerçekten öğretimine harcayan sayısı kredi çekenlerin %10-15 dir. faizlerin silinmesi meselesini destekliyorum fakat komple silinmesi söz konusu olamaz baya bi kişi hiç alınmasın para bana kar kalsın derdinde

• Bu kadar hasta beyni istesen toplayamassın, ama gel görki kendi kendilerine bir araya gelmişler. Ucubeye bak ya devlet bana iş bulmak zorunda diyor :))

• benim de bankada 50 bin tl erken kapatmalı kredim var. twitter'dan bankaya hashtag ile mention atsam silerler mi acaba?

• öyle bir şey olmayacak izin vermiyoruz. hatta devlet olsam herkese hacizi gönderirim önümüzdeki hafta

• quote:

Orijinalden alıntı: M J

Suç işleyip cezaevinden afla çıkan var, olacağından değil ya öğrencinin borcu silinmiş çok mu

çok o sorumsuzlara haciz gelmeli

• Buna gelene kadar GSS var. Siz en azından aldığınız parayı ödiyeceksiniz, biz alamadığımız hizmeti

• Ben 4 sene aldım krediyi, henüz mezun olmadığım için borç belli olmadı. Ama silinmesi gibi bir durum olamaz, olmamalı.

1- Bizden önce ödeyenleri sa*ak yerine koymuş oluyoruz.

2- Hiç kredi almayanları kredi almadıkları için sa*ak yerine koyuyoruz.

3- Devleti bu zor zamanda (devlet içerisindeki hırsızları konuşmuyorum burada, kendi adıma konuşuyorum) güç durumda bırakıyoruz.

Amaçları kredinin faizini sildirmek ise ona varım. Meydanlara çıkıp faizi düşürdük diye nara atmasını biliyorlar. Daha eline işi zor alan öğrenci üzerinden de bir zahmet faiz almasınlar. Ama herkes borcunu ödesin; kimsenin hakkına girmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2guyS

Ben 4 sene aldım krediyi, henüz mezun olmadığım için borç belli olmadı. Ama silinmesi gibi bir durum olamaz, olmamalı.

1- Bizden önce ödeyenleri sa*ak yerine koymuş oluyoruz.

2- Hiç kredi almayanları kredi almadıkları için sa*ak yerine koyuyoruz.

3- Devleti bu zor zamanda (devlet içerisindeki hırsızları konuşmuyorum burada, kendi adıma konuşuyorum) güç durumda bırakıyoruz.

Amaçları kredinin faizini sildirmek ise ona varım. Meydanlara çıkıp faizi düşürdük diye nara atmasını biliyorlar. Daha eline işi zor alan öğrenci üzerinden de bir zahmet faiz almasınlar. Ama herkes borcunu ödesin; kimsenin hakkına girmesin.

Hadi ordan devleti güç durumda bırakıyormuş

sil

Tek bir yandaş firmanın silinen vergi borcundan az tüm milletin toplam KYK borcu sil 

• Bir KYK borçlusu olarak tek isteğim aldığım paranın yarısı kadar yansıtılan enflasyon farkinin silinmesi. Borcumu seve seve öderim.

• Sıcak fırsatlara başladım hocam. Bebek adımlarıyla

• Borçların indirimi söz konusu olabilir ama tamamen silinmesine karşıyım.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.