Şimdi Ara

KYK BAŞVURU TÜM SORU VE SORUNLAR(ANA KONU) (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.985
Cevap
5
Favori
219.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gncl1905

quote:

Noterden aldığımız senedi, illa ki İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne mi götürmemiz gerekiyor yoksa herhangi bir yurt müdürlüğüne teslim etsek olur mu?

Beyler bunu bilen yok mu?

Olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

quote:

Noterden aldığımız senedi, illa ki İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne mi götürmemiz gerekiyor yoksa herhangi bir yurt müdürlüğüne teslim etsek olur mu?

Beyler bunu bilen yok mu?

Olur.

Teşekkürler :)
  • Ben üni 2. sınıftayım bu yıl başvurdum ve öğrenim kredisi çıktı.Örneğin 6-7 ay aldım bu parayı sonra iptal ettirdim.İptal ettirdikten sonra 2 yıl içinde ödemem mi gerekecek yoksa okul bittikten 2 yıl sonra mı ödemeye başlıycam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 123lakers123

arkadaşlar banada kredi cıktı ama şöyle bi sorunum var lütfen yardımcı olun
    ilk krediyi ve bankamatik kartını alıcağım yer:ziraat bankası alanya şubesi dior
    ben ise antalya merkezde okuorum ve oturuorum
    antalya-alanya arası 150 km bu yanlışı nasıl düzeltebilirim.
    yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar kyk aradım söyledim okuluna gidip söyle yok de alanyada gözüküor o okul dedi ama aynı sınıftaki arkadaşıma akdeniz üniversitesini kampüs içindeki ziraat şubesinde cıktı bende nie alanya cıktı:S
  • Beyler biraz geç olucak ama bir sorum var. Bana da kredi çıkmış 2 gün önce öğrendim unutmuşum bakmayı 31 aralığa kadar süresi varmış. fakat şu an Ankara'da değilim şehir dışındayım bu noterde halletmem gereken senet işini herhangi bir ildeki noterde yaptırabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Beyler biraz geç olucak ama bir sorum var. Bana da kredi çıkmış 2 gün önce öğrendim unutmuşum bakmayı 31 aralığa kadar süresi varmış. fakat şu an Ankara'da değilim şehir dışındayım bu noterde halletmem gereken senet işini herhangi bir ildeki noterde yaptırabilir miyim ?

elbet.. hatta ordaki yerdeki kyk ya bile verebilirsin noter kağıtlarını..

Yeterki resmi işlem dönsün,yer önemli değil..
    Sadece paranı sitede yazan yerde ilk kez çekeceksin,kartı aldın mı tüm yerde..
  • noterler bu iş için ne kadar ücret alıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Beyler biraz geç olucak ama bir sorum var. Bana da kredi çıkmış 2 gün önce öğrendim unutmuşum bakmayı 31 aralığa kadar süresi varmış. fakat şu an Ankara'da değilim şehir dışındayım bu noterde halletmem gereken senet işini herhangi bir ildeki noterde yaptırabilir miyim ?

elbet.. hatta ordaki yerdeki kyk ya bile verebilirsin noter kağıtlarını..

Yeterki resmi işlem dönsün,yer önemli değil..
    Sadece paranı sitede yazan yerde ilk kez çekeceksin,kartı aldın mı tüm yerde..

teşekkür ederim arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: ishak_koc

noterler bu iş için ne kadar ücret alıyorlar?

46 TL
  • noter çoğu iş için 46 TL alıyor
  • Geri ödeme konusunda bilgi sahibi birini arıyorum. Öğrenim kredisi alıcam. 7-8 ay aldıktan sonra okuldan kaydımı sildireceğim için kesilecek. KYK sitesinde 1 yıl sonra ödemeler başlar diyor. 1 yıl sonra ne kadar fark ekleyeceklerini nasıl hesaplıyoruz? Aylık TEFE oranlarını mı ekleyeceğiz her ay için? Bana balık tutmayı öğretin, ben kendim hesaplarım.
  • bence sen balıgın yanına rokada iste :))

yüzde 15 ekle. zaten 12-15 arası bir faiz eklenir.
  • şubatta almaya başlayacaklar 2 aylık mı alır?
  • quote:

quote:

46 TL

Reyiz mesajını alıntılıyorum ama sen bu işlerde bilgili bir abisin. Şimdi mesela yüksek lisans yapmaya başladık diyelim. Borcumuzu erteleyebiliyor muyuz?
  • son tarihi neydi notere gitmenin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baybars

quote:

quote:

46 TL

Reyiz mesajını alıntılıyorum ama sen bu işlerde bilgili bir abisin. Şimdi mesela yüksek lisans yapmaya başladık diyelim. Borcumuzu erteleyebiliyor muyuz?

Bu husus hakkında bilgim yok işte. :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

46 TL

Yüksek lisansa başlayınca 4 sene erteleniyor diye biliyorum.

Benim de iki sorum var;

1) Taahhüt senetlerinizdeki borç tutarları ne kadar? Bende 2,250 tl yazıyordu, ne alaka anlamadım. 3. sınıfım ama bir sene bile alacak olsam bu tutarı baya aşacak borcum olması lazım. Fikri olan var mı?

2) Ocakta alınmaya başlanan burs (kredi değil) üniversite bitince de ocak ayına kadar veriliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 26 Aralık 2011; 18:22:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

quote:

quote:

quote:

46 TL

Yüksek lisansa başlayınca 4 sene erteleniyor diye biliyorum.

Benim de iki sorum var;

1) Taahhüt senetlerinizdeki borç tutarları ne kadar? Bende 2,250 tl yazıyordu, ne alaka anlamadım. 3. sınıfım ama bir sene bile alacak olsam bu tutarı baya aşacak borcum olması lazım. Fikri olan var mı?

2) Ocakta alınmaya başlanan burs (kredi değil) üniversite bitince de ocak ayına kadar veriliyor mu?

Ben öğrenim+katkı olarak 13 liraya imza attım.
    Düzeltme: 13 bin liraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybars -- 26 Aralık 2011; 20:42:55 >

• Arkadaşlar size birkaç sorum olucak.İlk sorum su kyk yurduna girerken güvenlik gorevlileri ustumuzu çantamızı herşeyimizi arıyorlar bu yasal mı bunu yapmaya hakları var mı ? İkinci sorum yurdumuzda yukarı kapalı kokmuycak gunluk tuketecegimiz yiyecekleri sokmamıza izin vermiyorlar bu yasal mı ? teşekkürler...
  • Katkı ve öğrenim kredilerinin her ikisine de başvurdum.Sadece öğrenim kredisi almak istiyorum şu an.Mümkün mü bu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.