Şimdi Ara

KYK BAŞVURU TÜM SORU VE SORUNLAR(ANA KONU) (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.986
Cevap
5
Favori
219.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mp_860

faiz % 12,5 mu her zaman

çok değişcegini sanmam.
    enflasyonla alakalı bir hesap var çünkü.
    ayrıca, seni bundan 5 yıl sonrası ilgilendiriyor. mevcut durum değil.
    çünkü borç hesabın 5 yıl sonra yapılcak.
  • beyler notere en son ne zaman gidebiliyoruz 31 aralık a kadar gitsem olur mu bu hafta gidemem de veya gitsem bile yaşadığım yerde gidemem farklı bir noter olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mck55

beyler notere en son ne zaman gidebiliyoruz 31 aralık a kadar gitsem olur mu bu hafta gidemem de veya gitsem bile yaşadığım yerde gidemem farklı bir noter olur mu ?

olur arkadaşım ayrıca belge tesliminin 31 ocak a kadar önü var bu ay sonuna kadar teslim edersen ocakta ocakta teslim edersen de şubatta paranı alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: urian

quote:

Orijinalden alıntı: mck55

beyler notere en son ne zaman gidebiliyoruz 31 aralık a kadar gitsem olur mu bu hafta gidemem de veya gitsem bile yaşadığım yerde gidemem farklı bir noter olur mu ?

olur arkadaşım ayrıca belge tesliminin 31 ocak a kadar önü var bu ay sonuna kadar teslim edersen ocakta ocakta teslim edersen de şubatta paranı alırsın

şubatta toplu mu alınır yoksa 47 ay mı alırız gecikirsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagor058

Arkadaşlar 1 sorum olacak
    ben bu sene üni ye başladım şimdi bana burs çıktı noter felan gerekli işlemleri hallettim ve ocak ayında ilk bursumu aldım. diyelimki bu brinci dönemde 4 zayıfım var burs hemen mi kesliyo yani ikinci dönem alamıyormuyum. yada sene sonumu bakıyolar zayıf dersere

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hazirana kadar bursu alıyoruz, haziranda okuldan not durumuyla ilgili belge alınıyor eğer 3 tane ve daha fazla sorumlu dersimiz varsa burs kesiliyor.Eğer sorumlu olduğumuz ders yoksa yaz tatilinde de alıyoruz ama eylük-aralık arası almıyoruz.
    doğrumu anlamışım yardımcı olun.
  • beyler ankara'da kyk bürosu nerelerde vazr bilen var mı ?
  • Notere 44.26 bayıldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademcevahir

quote:

Orijinalden alıntı: zagor058

Arkadaşlar 1 sorum olacak
    ben bu sene üni ye başladım şimdi bana burs çıktı noter felan gerekli işlemleri hallettim ve ocak ayında ilk bursumu aldım. diyelimki bu brinci dönemde 4 zayıfım var burs hemen mi kesliyo yani ikinci dönem alamıyormuyum. yada sene sonumu bakıyolar zayıf dersere

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum ?

aynen bende çok merak ediyorum meslek lisesi mezunuyum bazı konular aşıyor
  • Bu sene ilk kez başvurup kazananlar 4 yıl boyunca bi daha başvuru yapmıyoruz.(bursun kesileceği durumlar oluşmadıysa 4 yıl boyunca alıyoruz)
    eylül-ekim-kasım-aralık da para almıyor muyuz?
    İlk dönem 3den fazla dersten sorumlu olsak bile bursu almaya devam mı ediyoruz?(yani önemli olan sene sonu mu)
    Sene sonunda 3den fazla sorumlu dersimiz olursa burs haziranda mı ağustos da mı kesiliyor?
    Sene sonunda 4 tane dersten sorumluyuz dolayısıyla burs öğrenim kredisine dönüyor.Peki biz 4 dersi 1 ay sonra 3-2-1 derse indirirsek bursumuzu almaya devam ediyor muyuz?Eğer almaya devam ediyorsak aradaki 1 ay verilmemiş burs olarak gözüküp sonradan veriliyor mu yoksa burs öğrenim kredisine döndüğünde geri dönüşü yok mu?

Cevaplıyan olursa çok sevinirim
  • Beyler hazırlığa bu sene başladım ve Devamsizliktan kaldim Kyk yurdundan atilirmiyim ? Hoca derslere giremiyecegimi 2012 de kazanıp gelenlerle Eylül'de hazırlık geçme sınavına girebileceğimi söyledi ve hiç sene kaybetmiş olacam.kyk ile anlaşmamı 2016 ya kadar imzalamıştım yani hazırlık dahildi. Şimdi beni atarlar mı yoksa kalmaya devam edermiyim bölümümü bitiresiye kadar.
  • selam arkadaslar. bendeniz 3. sınıf öğrencisiyim. yapmış olduğum burs basvurusu kabul edildi lakin benim alttan 4 dersim var. bir sorun çıkarmı ?
  • şu maddeyi uygulayan yokmu? almak istemeyenler hiç bişey yapmadımı?

1. ÖĞRENCİLER KENDİLERİNE TAHSİS EDİLEN BURS VE KREDİLERDEN HERHANGİ BİRİNİ ALMAK İSTEMİYORLAR İSE
    ALMAK İSTEMEDİKLERİNİ BİR DİLEKÇE İLE KURUMA BİLDİRECEKLERDİR.
  • Arkadaşlar benim durumum biraz daha farklı sizlerden.Ben ilk 100 bursu kazandım ve bakanlıktan da bunu onaylayan yazı bana ulaştı.Ancak bugün kontrol ettiğimde bursum ücretli çalışan olduğum için verilmiyor gözüküyor.(Dükkanımız benim adıma olduğu için). Sizce bu durumda ne yapmalıyım? KYK bana dükkanı devret sonra bir kaç belgeyle bize başvur dedi.Ancak olup olamayacağını bilemeyiz diyor.Ancak dükkan devri çok sıkıntılı bilhassa KOSGEB kredisiyle açıldığı için bayağı masraf çıkıyor.Ben dükkanı devretmeyi kabul ediyorum ancak bu durumda da sana kesin bursu veriririz demiyorlar olursa olur diyorlar.KYK nın bu gibi durumlarda tavrı nasıl?Yapıcı bir politika izliyor mu?Bilgilendirirseniz sevininirim ...
  • sen unut o bursu krediyi.

adından belli , burs.
    amaç maddi durumu olmayan kişilere yardım.
    sen diyosunki dükkan var üzerime :)
    sana kredi bile vermeyebilirler.
    ki vermiyolarda bildigim kadarıyla.

kyk nın tavrı eger üzerindeki herseyden kurtulursani sana vaad ettiği şeyi saglar.
  • Arkadaşlar4. sınıftayim burs çıktı bana ama bişey soracağım ocak ayı toplu mu alacağım yoksa tek aylık mı alacağım.

• arkadaşlar banada kredi cıktı ama şöyle bi sorunum var lütfen yardımcı olun
    ilk krediyi ve bankamatik kartını alıcağım yer:ziraat bankası alanya şubesi dior
    ben ise antalya merkezde okuorum ve oturuorum
    antalya-alanya arası 150 km bu yanlışı nasıl düzeltebilirim.
    yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Page

Arkadaşlar4. sınıftayim burs çıktı bana ama bişey soracağım ocak ayı toplu mu alacağım yoksa tek aylık mı alacağım.

Defalarca kez soruldu, söylendi.

Toplu para yok. Sadece ocak ayınınkini alırsın.
  • Noterden aldığımız senedi, illa ki İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne mi götürmemiz gerekiyor yoksa herhangi bir yurt müdürlüğüne teslim etsek olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gncl1905

Noterden aldığımız senedi, illa ki İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne mi götürmemiz gerekiyor yoksa herhangi bir yurt müdürlüğüne teslim etsek olur mu?

Beyler bunu bilen yok mu?

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.