Şimdi Ara

KYK BAŞVURU TÜM SORU VE SORUNLAR(ANA KONU) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.986
Cevap
5
Favori
219.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Pawnee

quote:

Orijinalden alıntı: gollory

quote:

Orijinalden alıntı: Pawnee

merhaba,

kyk burs ve yurt başvurusunda bulundum.
    ailede ssk calısan suan tek babam var(890 tl) annem bir süre önce işten ayrıldı, işsizlik parası almıyor
    sanırım 5-6 aylık sosyal hizmetlerden yararlanabiliyormus,ben de sigortasız olarak bir iste calısıyorum
    2.öğretim işletme kazandım.üzerimize kayıtlı ev arsa vs. bulunmuyor, ailenin tek cocuğuyum.

kyk burs ve yurt kazanma şansım nedir?kyk dan burs kazanırsam ve annem bir süre sonra ssk lı bir işe başlarsa
    bursun düşme ihtimali var mı?(farklı şehire gideceğim icin aileye katkıda bulunamayacagım)

ekleme: burs için başvurabileceğimiz başka kurumlar var mı?

Kredi herkese çıkar da bursun belli kriterleri var okuyan kardes olması ailenin ayrı olması ölmüş aile fertleri gibi ama ailede tek çalışan babansa sana da çıkma ihtimali yüksek ama garanti veremem tabi ki.

Annenin sonradan ise girmesi durumunda burs ya da kredi kesilmez o konuda icin rahat olsun yalnız sen SSK li bir ise girersen ancak o zaman kesilir.

cevapladığınız için teşekkür ederim hocam.

kyk burs ve yurt kazanma şansım nedir?

-Bunu biz bilemeyiz.

kyk dan burs kazanırsam ve annem bir süre sonra ssk lı bir işe başlarsa bursun düşme ihtimali var mı?

- Hayır , bursun düşmez , kesilmez.

burs için başvurabileceğimiz başka kurumlar var mı?

Onu da kendin araştıracaksın. Biz nereden bilelim , senin nereyi kazandığını , kaçıncı olduğunu , tamamen ailenin maddi durumunu , ya da özel yeteneklerini v.s..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 23 Ağustos 2012; 0:18:15 >

• arkadaşlar ailenizin diğer gEliri kısmına kardeşimin aldığı yetim aylığını yazmalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zkkp

arkadaşlar ailenizin diğer gEliri kısmına kardeşimin aldığı yetim aylığını yazmalı mıyım?

Yazman gerekir.
  • Gerçek ve basit usulde vergi konusunda bilgisi olan varmı? Neye göre seçeceğim o şıkkı ?
  • 2012 tarihli ve daha güncel bir konu mevcut. Arkadaşlar, bu konuyu şimdilik kilitleyelim, ikiye bölünme yaşanmasın, oradan devam edelim.

KYK Başvurusu Yapın-Yurt-Burs-Öğrenim Kredisi
    http://resim.donanimhaber.com/m_64727453/mpage_1/key_/tm.htm

Anlayışınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.