Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
1
Favori
47.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çünkü tamamen aynı şeylerden bahsedeceğiz.

----------------------------

hellbutcher00096

Babanızın sicil nosu ; 1234564 diyelim ; kyk sitesine yazarken ...0001234567 şeklinde giriniz. Yani boşlukları 0 ile doldurunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 23 Ağustos 2011; 22:17:05 >
  • arkadaşlar babam öğretmen emeklisi benim vergi mükellefiyle ilgili kısımda hangi seçeneği işaretlemem gerekiyor?
  • Bu vergi mukellefiyetinin yanindaki yere vergi numarasimi yazcaz, naptiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Tamamdır, sağ ol.
    :)

pm attım
  • arkadaşlar bi açıklık getirelim şimdi benim Annem Emekli Sandığından. Babam ise SSK dan emekli.

Babamın bana verdiği numara 7 haneli
    Anneminki ise 9 haneli

yukarıda okuduklarıma göre sanırsam ikiside 8 haneli olacakmış kafam karıştı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .GalataSaray.

Aile gelirinin düşüklüğü veya yüksekliği kyk'ya engel teşkil eder mi ?

?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

Arkadaşlar benim babam emekli öğretmen.

Onun sicil numarasında 12.32.43.56 gibi numaralar yazıyor. Yani aralarında noktalar var. Ben bu noktalarla beraber mi yazacam sicil numaralarını. Sanırım normal sicil numarasından bir hanede fazlası var.

aynen benim annemin kartındada öyle noktalı numaralar var ve noktaları saymazsak 9 haneli. ben noktaları sildim direk yazdım 9 hane ama emin değilim. 8 hane diyor çoğu kişi....
  • BU SİCİL NO EMEKLİ SİCİL NO MU OLUYOR???
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat_Cuborn

Ben son sınıf öğrencisiyim eve çıkıcam ama 1-2 hafta yurtta kalmak zorundayım aynı zamanda da kısa süre kalmıştım.Şimdi ben başvuru yapabilirmiyim?

Yapabilirsin; ama 4 Eylül'de açıklanacak olan ilk sonuçlara göre asil listeden kazanma garantin yok, yani ilk seferde yurt çıkmayabilir ve yedek listeye kalabilirsin.

Eğer 1-2 haftalık yurt bulmak zorundaysan ve KYK yurtlarında yedek listeye kalırsan, KYK misafirhanelerinde kalmayı düşünebilirsin. İzin verirler. Günlük ücret üzerinden hesaplanıyordu; ama kaç lira olduğunu şu an tam hatırlayamıyorum.

Peki başvurma olayı nasıl oluyor.Siteden bulamadım

• quote:

quote:

quote:

Ben son sınıf öğrencisiyim eve çıkıcam ama 1-2 hafta yurtta kalmak zorundayım aynı zamanda da kısa süre kalmıştım.Şimdi ben başvuru yapabilirmiyim?

Yapabilirsin; ama 4 Eylül'de açıklanacak olan ilk sonuçlara göre asil listeden kazanma garantin yok, yani ilk seferde yurt çıkmayabilir ve yedek listeye kalabilirsin.

Eğer 1-2 haftalık yurt bulmak zorundaysan ve KYK yurtlarında yedek listeye kalırsan, KYK misafirhanelerinde kalmayı düşünebilirsin. İzin verirler. Günlük ücret üzerinden hesaplanıyordu; ama kaç lira olduğunu şu an tam hatırlayamıyorum.

Yalnız ben bir noktayı gözden kaçırmışım, özür dilerim. Son sınıf öğrencisi olduğun için, "ara sınıf" öğrencisisin. Sizin başvuru dönemiz de 7 Ağustos'ta sona ermişti. Şu anki başvuru dönemi, üniversiteye bu yıl başlayacak olanlar için.

Ama bu, misafirhaneler için engel değil. Misafirhaneler için; yurda gidip bizzat başvurabilirsin, Internet üzerinden başvuru olmuyor. Boş bir yatak olur. 1-2 hafta kalabilirsin.

• quote:

quote:

?????

KYK'nın nesine? Yurt mu, burs mu, kredi mi?
  • Arkadaşlar internette araştırırken buldum işinize yarar umarım.

Emekli sicil no örneği
    68 167 921 ilk iki rakam doğum tarihinizdir. sonra gelen üç rakam bulunduğunuz il yada ilçenin kodudur bu kodu emekli sandığı belirlemiştir. son üç rakamda bulunduğunuz il yada ilçedeki sıralamanızdır. Sonra bu 8 haneli numaraya sandık tarafından 0-1-2-3 gibi rakamlar son hanesine eklenebilir. 0 kişiye, diğer rakamlarda eş, çocuk, ana ve baba gibi kişilere verilir.
    68 167 921 0 kişinin kendi
    68 167 921 1 eşi

bu arada ssk emekli sicil no ile ilgili birşey bulamadım. Kaç haneli olucak bu rakam ? elimde 7 haneli bi no var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huntercem -- 24 Ağustos 2011; 13:40:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak4631

BU SİCİL NO EMEKLİ SİCİL NO MU OLUYOR???

Evet emekli sandığı sicil no.
  • en rahatı benim herhalde.işsiz yazınca hiç birşey sormuyorlar
  • şimdi ben başvuruyu yaparken abimin nerde okuduğunu yazacam dedim yoktu yurtdışındaki üniler eklenmemiş arasam düzelir mi ? bir de başvuru yaparken ben özel kazandım burs,öğrenim ve katkı hepsini seçtim bir mahsuru olmaz zaten öğrenim çıkacaktır dimi ?
  • quote:

quote:

quote:

?????

yurt
  • quote:

quote:

quote:

quote:

?????

yurt

Yurt için çok önemli değil.

KYK yurtlarının; 4 Eylül'deki sonuçlara göre asil listeden çıkması için, yani ilk seferde birini kazanmanız için, KYK'nın belirlediği belli önceliklere sahip olmanız şansınızı arttırır.

Şehit çocukları
    Gazi çocukları
    Malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları
    Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler
    Annesi ve babası vefat edenler
    Annesi-babası boşanmış olanlar
    Lise ve dengi öğrenimlerini Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar
    Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar
    Anne ve babası Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar veya Kurumdan emekli olanlar ile Yönetim Kurulu üyelerinin çocukları
    "Millî Sporcu Belgesi” almış amatör sporcular

Eğer bu önceliklerden en az birine sahipseniz, size asil listeden yurt çıkar. Eğer hiçbirine sahip değilseniz, şans. Gideceğiniz il çok büyükse, yukarıdaki önceliklere sahip olanlardan size yer kalmayabilir. Yani yedek listeye kalabilirsiniz.

Bir de ikametgahınızın tabii ki de aynı ilde olmaması gerekir. Geldiğiniz ilin uzaklığı da önemli olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: azan_tiky

şimdi ben başvuruyu yaparken abimin nerde okuduğunu yazacam dedim yoktu yurtdışındaki üniler eklenmemiş arasam düzelir mi ? bir de başvuru yaparken ben özel kazandım burs,öğrenim ve katkı hepsini seçtim bir mahsuru olmaz zaten öğrenim çıkacaktır dimi ?

Kardeşinin nerede okuduğunu soruyorlar mı ki? Sadece sayısını yazıyorsun. Eğer kardeşin 25 yaşından küçükse, bekarsa ve çalışmıyorsa onu sayacaksın. Çünkü ailenden uzakta okuyor.

O seçeneği seçmen de sorun yaratmaz. Ama, vakıf üniversitesi öğrencisi olduğun için zaten Katkı Kredisi kazanamazsın. Burs almana teorik olarak engel değil. Eğer burs çıkmazsa da, Öğrenim Kredisi çıkar.

• Babam üzerine dükkan var ancak boş.Kirada veya işletmede.İşyeri kısmına eklemek gerekiyor mu ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yalnız ben bir noktayı gözden kaçırmışım, özür dilerim. Son sınıf öğrencisi olduğun için, "ara sınıf" öğrencisisin. Sizin başvuru dönemiz de 7 Ağustos'ta sona ermişti. Şu anki başvuru dönemi, üniversiteye bu yıl başlayacak olanlar için.

Ama bu, misafirhaneler için engel değil. Misafirhaneler için; yurda gidip bizzat başvurabilirsin, Internet üzerinden başvuru olmuyor. Boş bir yatak olur. 1-2 hafta kalabilirsin.

Yardımların için saol.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.