Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • alacakaranlık hacı öğrenci belgesi istemiyolar mı yurda kayıt için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cidik

alacakaranlık hacı öğrenci belgesi istemiyolar mı yurda kayıt için?

Hayır.

KYK'nın resmî sitesinde yazanlar neyse, onlar. :)
  • yıldız teknik davutpaşa kampüsündeyim.fsm yurdunda kalmak istiyordum.sizce sonuç ne olur?

Durumu: Genel ve Yüksek Ücretli Yurt Yedek
    Bölge Adı: İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Genel Yurt Adı:
    Adres:
    Genel Yurt Yedek Sırası: 846
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:
    Yüksek Ücretli Yurt Yedek Sırası: 392
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Hayır.

ya siteye de girmiyo ki. benim girdiğim sene eskişehir yüksek ücretli yurt çıkmıştı bana şimdi genel yurt çıktı ama ilk girdiğimizde yanlış hatırlamıyosam yazıyodu sonuç sayfasında gerekli evraklar. şimdi kyk.gov.tr ye girdiğimde anasayfaya dahi giremiyorum anlamdım yaptıkları işi. yarın gidicem eskişehire bir sürü işim var eğer istiyolarsa öğrenci belgesi çok zor olacak benim için çünkü okulla yurt arası bayağı bi mesafe var. neyse sağol dostum ben en iyisi sağlama alıym işimi arıym yurdu sonradan bi yamuk çıkmasın. bu arada hızır gibisin ya biri bişey yazsa da yardım etsem diye bekliyosun sırf burda yaptığın yardımlarla cennet kapısı açık sana he

• quote:

quote:

quote:

Hayır.

ya siteye de girmiyo ki. benim girdiğim sene eskişehir yüksek ücretli yurt çıkmıştı bana şimdi genel yurt çıktı ama ilk girdiğimizde yanlış hatırlamıyosam yazıyodu sonuç sayfasında gerekli evraklar. şimdi kyk.gov.tr ye girdiğimde anasayfaya dahi giremiyorum anlamdım yaptıkları işi. yarın gidicem eskişehire bir sürü işim var eğer istiyolarsa öğrenci belgesi çok zor olacak benim için çünkü okulla yurt arası bayağı bi mesafe var. neyse sağol dostum ben en iyisi sağlama alıym işimi arıym yurdu sonradan bi yamuk çıkmasın. bu arada hızır gibisin ya biri bişey yazsa da yardım etsem diye bekliyosun sırf burda yaptığın yardımlarla cennet kapısı açık sana he

Eskiden daha çok belge isteniyordu. Maaş bordrosu bile isteniyordu ona bakarsan. :) Artık bunlar Internet üzerinden görülebilen bilgiler olduğu için, istenmiyor.

• 6 adet vesikalık fotoğraf
  • Önceliğiniz varsa ilgi öncelik belgesi
  • Depozito ücreti
  • İlk aylık/ilk 3 aylık ücret (Bunu yurda sorun. Bazıları aylık ödeme alıyor, bazıları da 3 ayda 1 peşin ödeme alıyor.)

Bunları götürmeniz yeterli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: revelax

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: revelax

devlet yurdunu kazandık diyelim kayıt yaptırmadıgımızda nolacak ??

Son kayıt tarihi geçtikten sonra sıran salınır ve senin yerine yedek listedeki ilk kişi yerleştirilir. Sana bir şey olmaz, kaydolmama hakkın var.

peki 15 tatilinden sonra tekrar başvurma gibi bir şansımız oluyormu ? yoksa bir sene boyunca hakkımız kaybediyormuyuz ?

Yurtlar için bir sonraki başvuru dönemi, ara sınıf öğrencileri için olan, temmuzun sonunu ve ağustosun başını kapsayan dönem.

İkinci dönem (bahar yarıyılında) bildiğim kadarıyla bir ek başvuru yapılmıyor.

temmuzdan önce sene içerisinde (bu sene 6 mayısa kadardı) dilekçe verip yurda kayıt yaptırabiliyosunuz. özellikle 2. dönemden sonra genel yurtlarda bayağı bi boşluk oluyo kykya başvurmuş olmasanız dahi yurda yerleşebilirsiniz. şimdi burada görüyorum herkes üzülüyo genel yurt çıkmadı diye ama inanın bir çoğunuzun yurtların halini gördükten sonra fikri değişir. çünkü bazı yurtlar var gerçekten koşulları yaşanılacak gibi değil.10-15 metrekare bi odada 3 ranza toplam 6 kişinin kaldığı odalı yurt var eskişehirde. ve üstelik banyolar en alt katta yukarlarda oturan milletin boxerlarıyla bodruma banyo yapmak için indiklerini gördüm. odalarda ne fiş var ne bişey. iki ranza arasından bi kişi yanlama yapmadan geçemiyor. yurt genel olarak kokuyor kokudan durulmuyor. bilmiyorum nasıldır diğerleri ama gerçekten böyle yerler var. o yüzden hayıarlısı olsun diyin boşverin. ilk gidecek arkadaşlara da bi tavsiye eve çıkmayı düşünmeyin acele etmeyin ev konusunda. bi sene özel de olsa yurtta kalmak iyidir. çevre yaparsınız. ev konusu çok önemli ve hassas bir konu. herkesle ev arkadaşı olunmaz. iyice tanımanız gerekir eve çıkacağınız kişiyi. benim çok şükür şansım yaver gitti bu konuda.

• quote:

temmuzdan önce sene içerisinde (bu sene 6 mayısa kadardı) dilekçe verip yurda kayıt yaptırabiliyosunuz. özellikle 2. dönemden sonra genel yurtlarda bayağı bi boşluk oluyo kykya başvurmuş olmasanız dahi yurda yerleşebilirsiniz.

Hmm, bunu ben de daha önce duymuştum da, kesin bilgi olduğunu bilmiyordum, doğruymuş meğer.
  • quote:

quote:

temmuzdan önce sene içerisinde (bu sene 6 mayısa kadardı) dilekçe verip yurda kayıt yaptırabiliyosunuz. özellikle 2. dönemden sonra genel yurtlarda bayağı bi boşluk oluyo kykya başvurmuş olmasanız dahi yurda yerleşebilirsiniz.

Hmm, bunu ben de daha önce duymuştum da, kesin bilgi olduğunu bilmiyordum, doğruymuş meğer.

hatta ben işimi şansa bırakmıym diye gelmeden önce kayıt olacaktım yurda ancak mayısın 15i gibi araştırdığım için bunu geç kaldım olmadı malesef. yine değişen bişey olmadı gerçi çok şükür o yurda yerleştim. yedek olan arkadaşlar eğer özel yurda durumunuz el vermiyorsa misafirhanede günlük ücret ödeyerek kalabiliyorsunuz sıranız gelene kadar. tabi yurdun kapasitesine göre de değişir ancak çoğunlukla yer oluyor.

• Özel yurt ve apart düşünenler için (Bay/Bayan) tavsiyem:
    www.kutahyaogrenciyurtlari.com
  • beyler bursun kendi isteğimizle kesilmesini istedikten sonra aldığımız meblayı geri ödeme durumu sözkonusu oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Spirit

yıldız teknik davutpaşa kampüsündeyim.fsm yurdunda kalmak istiyordum.sizce sonuç ne olur?

Genel Yurt Adı:
    Adres:
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:

Sizce ne zaman sıra gelir?ona göre memlekete gidicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

yıldız teknik davutpaşa kampüsündeyim.fsm yurdunda kalmak istiyordum.sizce sonuç ne olur?

Genel Yurt Adı:
    Adres:
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:

Sizce ne zaman sıra gelir?ona göre memlekete gidicem

2-3 ay..
  • Dün yurda gittim kayıt oldum. Yedek sırası için kyk.gov.tr den başvuru yapmak gerekiyor diye bir konuşma geçti. Bir araştırmanızda yarar var.
  • beyler burda tartışılmış daha önce yurtlar falan da belli olduğuna göre bağkur, ssk vs sicil nolarının başına alanı doldurucak şekilde 0 girenler herhangi bi sıkıntı yaşadı mı acaba? master için başvuruyorum da şu an, yanlış br şey olmasın.
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luka Modric

Tc ve Baba adını girdikten sonra bir takım bilgiler çıkıyor. fakat yurt,burs,öğrenim kredisi istemiyorum butonunda sadece karşılıksız burs ve yurt istiyorum seçeneği yok , yani öğrenim kredisi (karşılıklı burs) istemiyorum ben , tam olarak detaylı anlatabilicek var mı ?

vay be 5 sene gecmis aradan konuyu açarken. geçen yıl mezun oldum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.