Şimdi Ara

KUŞLARI RAHATSIZ EDECEK FREKANSTA SES ÇIKARAN ALET LAZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • Ceviz ağacı yetiştiriyorum insan kulagının duymadıgı kusları cok rahatsız edecek frekansta ses cıkartan bir alet var mı önerebilir misiniz? • Ultrasonic ses vericisi yapmalısın. Ben şu devreyi yapıp çıkışlarına hoparlör bağladım.http://tacashi.tripod.com/elctrncs/555sstc/555sstc.htm
  İstediğin frekansta kare dalga üretiyor. Düşük frekansta insanı bile çıldırtıyor. Frekansı biraz yükseltince 40 yaşından küçükler duyuyor sadece, insan yaşlandıkça kulak hassaslığı kayboluyor , bizzat denedim Üniversitede öğrenciyken çalıştırıp masanın altına koydum öğrenciler deli oldu fakat öğretme ne olduğunu anlamadı bile.
  Frekansı dahada yükseltirsen kimde duyamaz ama hayvanlar etkilenirler. Ama hangi frekansta rahatsız olurlar bilemeyeceğim. Bunun için hazır kutular var 30-40 tl ye alabilirsin. Olmadı çıkışa güçlü bir hoparlör takar karıncaları bile kaçırırsın.
 • Vaktinde komşunun köpeği için yapmaya çalıştığım o devreleri bir türlü sağlıklı çalıştıramadım. Hazırları ne kadar sağlıklı denemeden bilmek zor.
  Ama bu devrelerde en önemli parça o yüksek frekansı çıkarabilecek özellikte piezo.Vaktinde Motorolanın piezosunu almıştım ama içimde bir ses sahte olduğunu söylüyordu.Zaten istediğim frekansa çıktığında çekmesi gereken akımın çok az bir miktarını çekiyordu.Neticede başaramadık :) en iyi yolun ataların kullandığı yol olan taş atmak olduğuna karar getirdim :D
  Vaktinde kargaaları kaçırmak için çan kullanırdık.İple uzaktan çanı çekerdik kargada çıkan gürültüye korkar kaçardı.
  Benzer şekilde hareket sensörü ile çalışan duyulan frekansta ses çıkaran devre muhtemelen daha sağlıklı olur.

  Hazır ürünler genelde çin malı ve fazla abartılı değerlere sahipler.
 • Arkadaşım kuşlar her türlü devam eden sese ve harekete uyum sağlıyorlar. Çok yararlı olacağını sanmıyorum. Hava alanında piste oturan martıyı kovalamak için siren çalan araç gönderiliyor. Kuş araç kendine 10 metre kala havalanıyor. Düşün artık.
  Bence sana lazım olan şöyle birşey
  http://www.birdgard.com.au/bird-pest-control-products/bird-gard-eagle-kite.htm

  Birde bunun bir hat üstünde giden türü vardı ama bulamadım şu an.
 • 
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.