Şimdi Ara

FAN'lar temiz olduğu halde PC aşırı uğultu yapıyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle iyi forumlar. Bilgisayarımda son 1.5 haftadır artarak devam eden bir uğultu var özellikle birkaç saat kullanım sonrası veya oyun içersin de artıyor bu uğultu. Fanları temizledim fakat ön kapaktaki fanı açıp temizleyemedim onu dışarıdan saç kurutma makinesiyle soguk üfleyerek temizlemeye çalışıyorum. Bu uğultunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim, çünkü çok rahatsız edici boyutlara ulaştı. Baş ağrısı yapıyor.

• Kasadaki fan yuvasına içeriye hava çekecek şekilde fan takınca uğultu yapar. Dışarıya hava verecek şekilde takınca yapmaz.

Speedfan programı kurup, en azından işlemci ısınmadan çalışmamasını sağlayabilirsin.
  • Fanları yağladığınız halde ses yapıyorlarsa parçaları aşınmış demektir. Yenisini alıp takmanız daha uygun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8MB AGP

Kasadaki fan yuvasına içeriye hava çekecek şekilde fan takınca uğultu yapar. Dışarıya hava verecek şekilde takınca yapmaz.

Speedfan programı kurup, en azından işlemci ısınmadan çalışmamasını sağlayabilirsin.
    asus'un programını kullanıyorum bir şey farkettim normal hızda fan çalışınca fifa oynarken bir süre sonra oyun donuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost

Fanları yağladığınız halde ses yapıyorlarsa parçaları aşınmış demektir. Yenisini alıp takmanız daha uygun olur.
    bilgisayarı alalı 5 ay anca oldu :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekilBey

asus'un programını kullanıyorum bir şey farkettim normal hızda fan çalışınca fifa oynarken bir süre sonra oyun donuyor.

Alıntıları Göster
    Hwmonitor programını indirip oyundayken sıcaklıklara bakmanı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8MB AGP

Hwmonitor programını indirip oyundayken sıcaklıklara bakmanı öneririm.

Alıntıları Göster
    teşekkürler
  • Hocam merhabalar, sizin bu uğultu ne zaman başladı, belki uğultuyu hala tıkalı olan ızgaradan dolayı yapabilir. Benim de ıagaralar tozdan kapanmış bir anda her zamankinden farklı bir fan bağırması ile ürktüm. Birgün boyunca o şekilde video render ederken, bilgisayar kendi kendine uyku ve dinlenmelere geçince el feneri ile baktım ki tozlar komple kapatmış bizim fan ızgaralarını. Hemen söktüm kapağı, fanı da yerinden çıkarıp bir güzel üfledim ve açtım fan ızgaralarını. Şimdi eskisinden daha az rpm ile dönüyor fan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.