Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5.995
Cevap
3
Favori
416.462
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Mac OS >> Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      9976 Mesaj
      14 Nisan 2006 10:43:42
      10.4.5 yuklemıstım.. uzerınde 10.4.6 update yaptım .... su anda durum boyle... ses kartımda realtek ac97 via model(Realtek ALC850 AC'97 Audio Codec ) bir ses kartı... anakartım gigabyte ga-8vt880p model bır anakart.... ama ses alamıyorum ve ses kartımı tanımıs degil sanırım.... bu konuda yardımlarınızı beklıyorum

anakartım;

http://tw2005.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_Spec_GA-8VT880P%20Combo.htm
      |
      |
    • Yüzbaşı
      368 Mesaj
      14 Nisan 2006 11:00:14
      @turanx
      pm atmıştım ama almadın sanırım
      kardeş bu koverg-patch9700-v0.2.tgz
      adlı dosyayı bir türlü bulamadım verilen link de de dosya yok
      nasıl edineceğiz bu dosyayı
      |
      |
      14 Nisan 2006 11:00:58
      Maalesef oda çalışmadı nedeni büyük ihtimalle benim, viarhine.kext dosyasını direk attım extensions ın altına olmadı.
      ben buna driver yüklemeyi öğrenemicem galiba :)
      Bana salak muamelesi yaparak anlatırsan çok sevinirim,yapamamak ne kadar kötü bişimiş yaw....
      |
      |
      İntel E6600* ASUS Cobra Motherboard * 4Gb Kingston DDR667 * 1Tb SAMSUNG *Ati Radeon 1950+* SKYSTAR2 * Samsung 22" LCD * LG DVD(+)(-)RW mULTI * USR805416 802.11g Wireless Turbo PCI Adapter(U.S.Robotics)
    • Çavuş
      47 Mesaj
      14 Nisan 2006 11:24:26
      quote:

Orjinalden alıntı: turanX

Baba dediklerini yaptım ama bir yerde hata yapmış olmalıyım çünkü hata veriyor aynen şöyle

System extension cannot be used
      The system extension "/System/Library/Extensions/IO80211Family.kext/Contents/Plugins/AppleAirPortBrcm4311.kext"was installed improperly and cannot be used.
      Please try reinstalling it,or contact the products vendor for an update
      hatasını veriyor;

Tamam bu arada senin Broadcom'un 4311 olduğunu öğrendik tekrar .kexte bir bakayım
      Peki Ethernet çalıştımı? başka bir siteden aldım denenmiş Çalışması grekiyor.

Maalesef oda çalışmadı nedeni büyük ihtimalle benim, viarhine.kext dosyasını direk attım extensions ın altına olmadı.
      ben buna driver yüklemeyi öğrenemicem galiba :)
      Bana salak muamelesi yaparak anlatırsan çok sevinirim,yapamamak ne kadar kötü bişimiş yaw....
      |
      |
      İntel E6600* ASUS Cobra Motherboard * 4Gb Kingston DDR667 * 1Tb SAMSUNG *Ati Radeon 1950+* SKYSTAR2 * Samsung 22" LCD * LG DVD(+)(-)RW mULTI * USR805416 802.11g Wireless Turbo PCI Adapter(U.S.Robotics)

• Yarbay
      9976 Mesaj
      14 Nisan 2006 11:57:10
      mac uygulamarı ıle ılgılı bir site

http://www.osx86.theplaceforitall.com/software/
      |
      |
    • Yarbay
      2255 Mesaj
      14 Nisan 2006 11:59:45
      merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı bu nforce 4 anakartların sata sürücülerini nasıl yükleyebiliriz yada mümkünmü ?
      |
      |

Gideceğiniz Yeri Bilmiyorsanız Vardığınız Yerin Önemi Yoktur
    • Yüzbaşı
      454 Mesaj
      14 Nisan 2006 12:50:21
      arkadaşlar intel li mac in orjinal dvd sinden sistem degilde front row idvd gibi eklentileri yüklesek sisteme zarar verirmiyiz yani çalışırmı yoksa cracklenmesimi gerekiyor ??

polatyy hocam nerelerdesin onboard ses hayalet oldu bi geliyo bi gidiyo. alc 880 :(
      |
      |
      520 Mesaj
      14 Nisan 2006 14:56:25
      quote:

Orjinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı bu nforce 4 anakartların sata sürücülerini nasıl yükleyebiliriz yada mümkünmü ?

bu daha önce de yazıldı ben daha önce nforce 3 ve 4 anakart (gigabyte, foxcon, asus) aldım ve cd nin içinde de bu sürücüler var hala yazılmasına şaşırıyorum. Çoğu anakart direkt tanıyor, sadece samsung sataları kurmak problemli oluyor bazen, seagate de bu yok ve daha performanslı çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 14 Nisan 2006; 14:58:36 >
      |
      |
      14 Nisan 2006 16:28:14
      10.4.4 10.4.5 ve 10.4.6 dan hıc bırınden ses işitmek nasip olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 14 Nisan 2006; 16:43:26 >
      |
      |
    • Çavuş
      40 Mesaj
      14 Nisan 2006 17:28:13
      shaq t

yani nforce 3 ve 4 chip setli anakarta takılı sata harddiske yükleme yaptın mı? Yaptıysan bunu ayrıntılı anlatır mısın? Ayrıca cd'nin içinde bu sürücüler var diyorsun. Mac Os X86 için mi bu sürücüler?
      |
      |
      İntel dual core 2.8, İntel 945GNTLKR anakart, onboard GMA950 Grafik Kart, 2x1024 533 Mhz Ram, 80 GB Sata2 Samsung (XP), 80 GB Sata2 Samsung-iki partion (mac os x86, 1. partion-10.4.5 / 2. partion-10.4.6)
    • Yüzbaşı
      368 Mesaj
      14 Nisan 2006 18:05:29
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

@turanx
      pm atmıştım ama almadın sanırım
      kardeş bu koverg-patch9700-v0.2.tgz
      adlı dosyayı bir türlü bulamadım verilen link de de dosya yok
      nasıl edineceğiz bu dosyayı

Kardeş buyur
      http://www.h e m e n p a y l a s.com/download/474235/koverg-patch9700-v0.2.tgz.html

allah razı olsssuun
      |
      |

• Yüzbaşı
      369 Mesaj
      14 Nisan 2006 19:57:27
      quote:

Orjinalden alıntı: shaq t

quote:

Orjinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

bu daha önce de yazıldı ben daha önce nforce 3 ve 4 anakart (gigabyte, foxcon, asus) aldım ve cd nin içinde de bu sürücüler var hala yazılmasına şaşırıyorum. Çoğu anakart direkt tanıyor, sadece samsung sataları kurmak problemli oluyor bazen, seagate de bu yok ve daha performanslı çalışıyor.

Arkadaşım ben de bu sorunu daha önce belirtmiştim. Benim de anakartım NF4 SLI chipsetli (MSI P4N DIAMOND / NF4 SLI Chipset) üstelik SATA diskim de 120 GB.lık SEAGATE. NAsıl sata diske yükleme yapılabildiğini ben de öğrenmek istiyorum doğrusu?...
      |
      |

• Yarbay
      9976 Mesaj
      14 Nisan 2006 20:50:00
      ses geldı cok saol ama cok cok derinden geliyor bu nasıl bir care bulabiliriz
      |
      |
    • Yarbay
      4622 Mesaj
      14 Nisan 2006 22:52:21
      quote:

Orjinalden alıntı: bresson

arkadaşlar eger açamıyorsanız bölüm seçemiyorsanız arconis os selector kullanın çok basit bir prg açılışta biostan sonra bi ekran geliyo istediginiz sistemi seçiyosunuz açılmama disk görmeme prb olmuyor.

Kardeş bu program yüzünden 2. kez sorun yaşıyorum 120Gb lık HD imin 10GB ı dolu ama 100 küsür dolu 2-3 gb boş gözüküyor. Bikaç saat cebellşetikten sonra bahsettiğin programın partition magic te uzantısının hala gözüktüğünü gördüm. Silmem de çözüm olmadı var mı bir tavsiyen ???
      |
      |
      14 Nisan 2006 23:25:50
      quote:

Orjinalden alıntı: bresson

1 haftadır çalıştım sonunda nvidia 6600 kartımı tanıttım. deli etti ama sonunda oldu :) 60-85 hz arası degerler 16-32 bit 1280x1024 hepsi ok QE yok tabi ama bunada sükür ekran titremesi baş agrısı yapıyodu çok bakınca :))

Arkadaşım aynı karttan benim de var. nasıl yaptığını detaylı olarak anlatman münkün mü acaba?
      |
      |
      15 Nisan 2006 00:41:03
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ender

ses geldı cok saol ama cok cok derinden geliyor bu nasıl bir care bulabiliriz

ALC850 ses kartların Bazı kişilerde tek kanal çalıştığı dahi olmuş
      Sende heralde çift, AppleAzaliaAudio.kext ve AppleHDA.kext'i 10.4.3 ünkü ile değiştirmek
      belki çözüm olabilir, deneyelim. aynı yükleme şekini yine tekrarlıycaz.
      10.4.4 te sonuç verdi sende 10.4.6 var Eğer sonuç alabilirsek ses sorunu olan arkadaşlar için genel bir installer yapabilirim.

http://www.h e m e n p a y l a s.com/download/478737/Az-Hda.zip.html
      linki indir masaüstüne aç

/System/Library/ klasöründeki "Extensions.kextcache" ve "Extensions.mkext" dosyalarını sil
      terminali aç bu komutları sıra ile gir

cd Desktop/Az-Hda

sudo ./install.sh

terminalden çık

Disk Utility açıp Sistemin Yüklü olduğu Diski seçip

Repair Disk Permissions butonuna tıkla
      yeniden başla

hoca dediğini yaptım ses geri geldi,ellerin dert görmesin.
      demekki 10.4.3 veya 10.4.4 kextlerini yükleyince sorunlar hallolabiliyor.
      güzeeell.
      şimdi bana PS2.kext yollayabilecek var mı 10.4.3 kullananlardan.
      ilginçtir klavye var mouse yok oysa ikisi de PS2..Allahtan USB bi mouse var da şu an yazdıklarımı yazabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Nisan 2006; 0:41:36 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      520 Mesaj
      15 Nisan 2006 02:46:56
      quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

Arkadaşlar şu anda pc. de iki farklı hdd. var. IDE olan iki partition ve yarısında WinXP kurulu yarısı ise boş. IDE diske Mac OS X, SATA diske de Win XP kurmak istiyorum. Kurulumdan önce Mac OS X kuracağım diski "FDISK" ile silmem gerekir mi? Son olarak da; bilgisayarın hangi sistemle açılacağına ilişkin bir ekran gelmesi için ne yapmam gerekiyor. Bu işle ilgili BIOS'tan yapmam gereken bir ayar var mıdır? Herkese çok teşekkürler...

taşkın,

Benim kastettiğim nforce 3-4 amd için olandı ama farketmez, inşallah doğru anladım xp için sata diske kurulum yapamıyorsun... Driver cdsinde bulunan sata raid driver klasöründe bulunan dosyaları disketlere atman gerek (disket demedim, birkaç disket lazım) açıkta olanlar yemezse eğer, dos dosyalarını klasöre açman lazım (sonrada diskete kopyala). Bu disketleri xp kurulumuna başlarken ilk mavi ekranda takılı bırak cihaz bilgileri geçerken bazen kendisi okuyor bazen de raid cihaz için f2 ye basın (tuş ismini sallamış olabilirim) deniyor. Sen çıkan ekranda disketteki sürücüyü okutuyon, ve disk bölümleme kısmında cihazın gördüğünü belirtir, olmamışsa zaten disk bulamadım diyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 15 Nisan 2006; 2:48:59 >
      |
      |

• Yarbay
      11033 Mesaj
      15 Nisan 2006 03:37:43
      quote:

quote:

Arkadaşlar şu anda pc. de iki farklı hdd. var. IDE olan iki partition ve yarısında WinXP kurulu yarısı ise boş. IDE diske Mac OS X, SATA diske de Win XP kurmak istiyorum. Kurulumdan önce Mac OS X kuracağım diski "FDISK" ile silmem gerekir mi? Son olarak da; bilgisayarın hangi sistemle açılacağına ilişkin bir ekran gelmesi için ne yapmam gerekiyor. Bu işle ilgili BIOS'tan yapmam gereken bir ayar var mıdır? Herkese çok teşekkürler...

taşkın,

Benim kastettiğim nforce 3-4 amd için olandı ama farketmez, inşallah doğru anladım xp için sata diske kurulum yapamıyorsun... Driver cdsinde bulunan sata raid driver klasöründe bulunan dosyaları disketlere atman gerek (disket demedim, birkaç disket lazım) açıkta olanlar yemezse eğer, dos dosyalarını klasöre açman lazım (sonrada diskete kopyala). Bu disketleri xp kurulumuna başlarken ilk mavi ekranda takılı bırak cihaz bilgileri geçerken bazen kendisi okuyor bazen de raid cihaz için f2 ye basın (tuş ismini sallamış olabilirim) deniyor. Sen çıkan ekranda disketteki sürücüyü okutuyon, ve disk bölümleme kısmında cihazın gördüğünü belirtir, olmamışsa zaten disk bulamadım diyecek

abi konunun başlığına baktın mı sen?
      bu ikinci oluyor sanırım
      |
      |

• Yarbay
      11033 Mesaj
      15 Nisan 2006 04:01:29
      mouse um geri geldi
      bi tek refresh muhabbeti kaldı o da sanırım kırılmış resman sürücüleri ile olacak hadi bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Nisan 2006; 4:02:40 >
      |
      |
      15 Nisan 2006 10:47:25
      quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

quote:

taşkın,

abi konunun başlığına baktın mı sen?
      bu ikinci oluyor sanırım

ilkercim, arkadaş özellikle sormuş, ben de cevapladım, aylardır konuya her allahın günü bakıyorum ne olduğunu bilmeyecek miyim!
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
haberler
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.