Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar bende bir 250gb lık sata hdd var windows xp yüklü birde 40 gb lık ide hdd var boş,osx i 40 gb lığa yüklesem,bilgisayar açılırken işletim sistemini nasıl seçeceğim?

benim klavyenin usb girişi var mouse usb değil bir sorun olur mu,gidip usb mousemu almam lazım?
    peki osx i 40 gb lık hdd ye yüklesem, windowsla dosya alışverişi yapabilir miyim?

torrentten indiriyorum osx86 10.4.5 ss2-3 iso yu daha yüzde 2.5 da :) ortalama 7 kb ile indiriyor.
    macvidia ekran kartı driverinida indirdim hazır bekliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Orjinalden alıntı: Whimspluncky

X600 pro yu PCI-EXPRESS olarak tanıtan veya nasıl tanıtılcağını bilen var mı ? naaptıysam bi türlü öyle tanımıyor.Skorlarım imzamda yazılı.Xbench skorları forumdaki arkadaşların skorlarının yanına bile yaklaşmıyor.

hoca sırayla yazayım bak...
    1-System/Library içerisindeki Extensions.kextcache ve Extensions.mkext dosyalarını sil...
    2-System/Library/Extensions içerisindeki ATIRadeonX1000.kext driverını masaüstüne al.
    3-sağ tuş "show contens" de orada info.plist dosyasını text ile aç...
    4-sendeki kartın device ID sini orada yazanlardan biriyle değiştir. misal bendeki Sapphire x1600pro nun IDsi 0x71C2 görünüyor.yanına da vendor ID gir ki bendeki kartınki 1002.sonuçta toparlarsak 0x71C21002 yi girdim ben,sendeki Sapphire ise aynısın girebilirsin...değişiklikleri yapıp kaydet...
    5-düzenlediğin ATIRadeonX1000.kext dosyasını masaüstünden alıp System/Library/Extensions içerisine geri koy.
    6-Application/Utility ye gir.Disk Utility ye gir.OSX yüklü HDD seçip "repair permissions"seç.işlem bitince DU den çık makinanı yeniden başlat.

bende bu şekilde QE ve CI çalıştı fakat hala refresh olayı yok,60hz ile gözlerim pörtleyip duruyor hala.sanırım ATI için bir resman sürücüsü çıkmadan da yapacak birşey yok,x1600proların BIOS ları da editlenip 85 HZ e sabitlenmiyor...

bu yonten x600pro ya sökmeyecektir muhtemelen,sadece 1000 serisine söküyor,koverg in patchi olur sanırım,üstte Turanx arkadasımız defalarca anlattı yontemi,bu arada ilginç bir dip not,bi arkadasımın x600pro sunu emaneten benim amd makinaya taktık şıp diye tanıdı,kext te yukledi QE&CI de destekledi sadece şu mouse artifect olayı ondada vardı ,yinede ilginç tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 16 Nisan 2006; 19:15:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Whimspluncky

X600 pro yu PCI-EXPRESS olarak tanıtan veya nasıl tanıtılcağını bilen var mı ? naaptıysam bi türlü öyle tanımıyor.Skorlarım imzamda yazılı.Xbench skorları forumdaki arkadaşların skorlarının yanına bile yaklaşmıyor.

hoca sırayla yazayım bak...
    1-System/Library içerisindeki Extensions.kextcache ve Extensions.mkext dosyalarını sil...
    2-System/Library/Extensions içerisindeki ATIRadeonX1000.kext driverını masaüstüne al.
    3-sağ tuş "show contens" de orada info.plist dosyasını text ile aç...
    4-sendeki kartın device ID sini orada yazanlardan biriyle değiştir. misal bendeki Sapphire x1600pro nun IDsi 0x71C2 görünüyor.yanına da vendor ID gir ki bendeki kartınki 1002.sonuçta toparlarsak 0x71C21002 yi girdim ben,sendeki Sapphire ise aynısın girebilirsin...değişiklikleri yapıp kaydet...
    5-düzenlediğin ATIRadeonX1000.kext dosyasını masaüstünden alıp System/Library/Extensions içerisine geri koy.
    6-Application/Utility ye gir.Disk Utility ye gir.OSX yüklü HDD seçip "repair permissions"seç.işlem bitince DU den çık makinanı yeniden başlat.

bende bu şekilde QE ve CI çalıştı fakat hala refresh olayı yok,60hz ile gözlerim pörtleyip duruyor hala.sanırım ATI için bir resman sürücüsü çıkmadan da yapacak birşey yok,x1600proların BIOS ları da editlenip 85 HZ e sabitlenmiyor...

bu yonten x600pro ya sökmeyecektir muhtemelen,sadece 1000 serisine söküyor,koverg in patchi olur sanırım,üstte Turanx arkadasımız defalarca anlattı yontemi,bu arada ilginç bir dip not,bi arkadasımın x600pro sunu emaneten benim amd makinaya taktık şıp diye tanıdı,kext te yukledi QE&CI de destekledi sadece şu mouse artifect olayı ondada vardı ,yinede ilginç tabii

pardon ya ben x1600 gördüm,iki saatte yazdık iyimi.
    neyse x1600prosu olanlar yararlansın bari

x600 için şunu deneyebilir arkadaş...

http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=10415

bide bu var

http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=14724

turanx de anlatmış zaten.search babalar search...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 16 Nisan 2006; 19:34:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

arkadaşlar selamlar,
    intertnetten araştırıyordum ,nasıl osx kurarız bizim pclere diye, karşıma donanim haber çıktı çok sevindim,ingilizce sitelerde bakmaktan gına gelmişti,

şimdi benim sistem amd 3000+ winchester
    msi k8n neo2 nforce3 ultra anakart
    1gb ram
    250gb sata hdd win xp yüklü birde boşta 40 gb ide hdd var.
    nvidia 6800 ekran kartı,

şimdi en son osx sürümü 10.4.5 mi?
    torrentten indirsem, şöyle bir site buldum, videolu tutorialı var nasıl yuklenecegine dair.
    http://blog.adonias.cl/leer.php?id=72

ben 2d ve 3d programlarla calısıyorum, shake diye bir program var namussuz sadece mac osx de çalışıyor onuda ogrenmem sart,ancak eski surumu xp de calısıyor. yani anlayacagınız acilen bilgisayara osx yuklemem lazım.

40 gb lık hdd yemi yukleyim osx i?
    dvd yi indirince direk yuklenmiyor galiba bazı ayarlar yapmak gerekebiliyormus.neler yapmam gerekli birde doğru dosyayımı indiriyorum bir link verebilir misiniz?

teşekkürler,

sanırım sen o liklerde Myzar a ait olanı indireceksin.doğru sürüm o senin için.
    kurulum basit,eğer kırılmış patchli DVD den yüklersen(ki yanılmıyorsam o linkteki bu tür bir DVD ISO su) extra birşey yapmana da gerek yok.
    DVD yi bas,makinanı DVD den boot et.önce gri bir ekranda birşeyler çıkacacak daha sonra mavi bir zeminde kurulum ekranı karşına gelecek.burada üstte Utility kısmında Disk utility ye gir yükleyeceğin diski seçip erase diyerek formatla.yalnız sen şimdilik 40 gb IDE olan harddiski kullanabilirsin,SATA için arkadaşlar uğraşıyor henüzonlar işi bitirsin SATA ya da yüklenir ilerde....
    neyse sonra Disk utility den çıkıp sanki normal xp kurar gibi herşeye ileri ileri de o kendi kendine yükler...
    daha sonrası için bu topicde biraz tur atman gerekecek.ekran kart vs vs...

yalnız yazını sonradan gördüm o ekran kartıyla 3D program zor hatta imkansız şimdilik.uygun driver çıkınca ancak...

• quote:

Orjinalden alıntı: arranger

arkadaşlar hiç olmazsa nasıl yapılacağı ile ilgili bir link verin lütfen yaawww. benim şu an çok ihtiyacım var sisteme. onda çalıştırmam gereken bir müzik programı var. pc versiyonu olmayan bir program. yardımcı olursanız sevinirim. AMD 3800+ ve an8 ultra abit anakart nvidia 6600gt ekran kartı

küçük bi ihtimal ama denemelisin,bios ta "maximum cpuid valu limid " yada buna benzer bi secenek olmalı (eger varsa) bunu disable yap bir dene.
  • ilkerinanç cevaplar için çok saol,

şimdi benim 40 gb lık ide hdd 2 partitionlu, bunu tek partition yapıp osxi tek partitiona yüklemek istiyorum,
    nasıl tek partition yapabilirim, osx dvd sini yuklerken tek partititon yapabilirmiyim yada ayrı bir programlamı yapmam lazım.

birde yükledim diyelim, 250 gb lık sata diski görmeyecek sistem dimi yani arada dosya transferi yapamam herhalde.
    son bir şey daha var biraz fazla oldum biliyorum ama , bilgisayarın hangi işletim sistemiyle açılacağına her seferinde biosa girip mi karar vereceğim.

cevaplar için şimdiden saolun,
  • @ turanx arkadaşım alc 880 prb çözemedim verdiğin iki kext i yükledim ama olmuyor hem ac97 hem azalia denedim sonuç malesef ama ilk yüklediğimde çalışıyo sorun şundanda kaynaklanıyo olabilir ethernet ve ses çakışıyo olabilir ikisinin de ven id 10ec bu mudur sorun yada nasıl düzelir bilen varsa teşekkür şimdiden :)
  • quote:

şu anda 945 chipsetli bir anakart almak daha mantıklı.
    macuserdi sanırım birinde vardı Intel 945GNKTLRĞQJKLMNBJK miydi neydi o anakartın markası

şaka bir yana Asus da olabilir,Intel de MSI da ama 945 chipli olmasına dikkat edin.yalnız dikkat edin,DDR2 RAM kullanıyor bu anakartlar eğer sıfırdan alacaksanız böyle yapın,elinde RAM olupta anakart almak isteyenler 915G chipsetli anakart alabilir ama anladığım kadarıyla her yeni sürümde destek biraz daha azalıyor(bkz benim dün gece 10.4.5--->10.4.6 update imde başıma gelenler )

http://www.intel.com/design/motherbd/nt/nt_available.htm

linkteki aakartlardan D945GNTLR dısında herhangi birisini secebilrsiniz,hepsi ses sorunu yapacaktır ama 10.4.3 ün applehda kexti ile bu sorun çözülüyor,D945GNTLR bu anakartta ses problemi yaşarsınız,eger onboard GMA kullanmayacaksanız daha ust seri bir intel anakartta secebilrsiniz(nasılsa artık GMA lardada sorunlar var),10.4.3 e kadar olan sürümlerde ICH7 sorunu vardı ama artık bu sorun yok....945 üstü bir intel anakartta alabilirsiniz...(eger GMA950 kullanmayacaksanız)

DİP NOT;Kimse sorunsuz Mac oSX düsünmesin PC için,ortalama 600 usd ye mac osx kullanabilyorsanız ufak tefek sorunlar çıkmasını normal kabul etmeyi ve bunlarla basetme yontemlerini acilen öğrenin derim,yoksa 3.5 milyara bi 20" imac alın gitsin

DİPNOTUNDİBİ: bugün bir kext lazım oldu ve 10.4.3 8f1111 i kurdum ve software update direk çalıştı,bugüne kadar çalışmayan software update demekki apple tarafından kasıtlı kapatılıyormuş ,sistemle alakalı bir eksiklik değilmiş bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 16 Nisan 2006; 22:47:07 >

• Kurduğum mac'in son halini sizlerle paylaşayım dedim
    Polatyy kardeş sağolsun mac deki windows+shift+3 komutunu bana hatırlattı :=))
     Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Ancak daha önceki sayfada belirttiğim sorun çözülmedi Mac kapat dediğimde sadece external HD kapanıyor ama PC kapanmıyor. Gerçi benim gibi external HD e kurana henüz rastlamadım ama en azından bunu da denemiş olduk

Bu arada dsh@ kardeş sana pm atmıştım...

• turanX@ olmadı hocammm,harfiyen uyguladım olmadı,sonra kexti extensionsa kopyalayı yazmamışsın onuda yaptım yine olmadı,intel makinada acılıyor amd de ııııııııhhhh
  • turanx
    kardeş ekran kartım x600 pro
    koverg patch hakkında dediklerini yaptım ama ııh yemedi
    + şu anda cihaz sadece -x le açılıyo
    bu x600 ler için önerilebilecek bişey yokmu abi x550 çalışıyo x700 çalışıyo ama bizimki nanay
    ilginçtir başlangıçta graphics mode komutuylada nerdeyse her türlü çözünürlüğü ve tazelemeyi çalıştırıyo
  • polaty hocam bu ses işi nasıl çözülecek 880 var bende OB ilk yükledigimde çalışıyodu tr yama yaptım ses gitti bi el at deli etti beni :((
  • turanX in çabaları ve hazırladığı kext ile gecenin bu saatine kadar süren karsılıklı efor sonucu (saat gecenin üçü bu arada)

MSI RS480 anakartta AMD makinamda SATA çalışıyor... heyooooooooo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 17 Nisan 2006; 11:57:56 >

• polatyy @ kardeş tebrik ederim seni azim ve inat budur dedirtmişşin

Bu arada bende sistemimi xbench 1.2 ile test ettim ve sonuç %75 çıktı. Test platformu pek adil değildi ama sonuç açıkçası benim hoşuma gitti, özellikle ram değerleri kısmı
    http://db.xbench.com/merge.xhtml?doc1=167270&doc2=1&setCookie=true%20son%20skor

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak; macosx için ilerde 7600GT ekran kartı almayı düşünüyordum ama sanırım sürücü problemi sözkonusu olacak. Bu durumda 6800GS alsam ( daha düşüğünü almaktansa gma900 kullanırım ) sürücülerini bulmam mümkün müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 17 Nisan 2006; 5:27:08 >

• arkadaşlar 4.5 diye binbir zorlukla indirdiğim dosya 4.1 çıktı ... birisi bana Allah rızası için 4.5 DVD(patch'li ISO) gönderebilir mi? yer istanbul(avrupa yakası)
  • NOT: 4.1 çalışmıyor, çalışsa can kurban... ve burdaki screenshot'ları gördükçe içim eriyor. lütfen arkadaşlar... bur4aya resim atmayın, bi yerlerim şişçek. bunları bulan var bulamayan var di mi, ama?
  • hocam pek ortahallı sayılmaz ama konf. imzamda
    gayet stabil çalışıyor
  • hocam perpadayım gelebilirsen hemen yazıp vereyim :)
    0212 2207731
  • micro77 tsk ederim dvd bu gun elime gecti

sanirim sata hdd ye kurulum yapabiliyoruz bu dvd ile benim hdd ata bu konuda bir yazi gormustum ama tam olarak nerde hatirlayamiyorum ata hdd ye kurabilmem icin hangi dosyada degisiklik yapmam gerekiyordu yardimci olabilirmisin?
  • arkadaşlar bende intel 945 GNTLKR anakart var ses 10.4.3 kextle çalaşıyor ama "Line IN" den Çıkış "Line OUT" danda giriş oluyor sanırım bir çoğumuz böyle olabilir çünkü yanlış hatırlamıyorsam polatyy ninde böyleydi bunu düzeltmenin bir yolunu bilen varmı?
    winXP ye geçince ses kartı yok diyor
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.