Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ taşkın 57 biraz işim var akşam detaylı olarak anlatırım 6600 nasıl yüklendigini yada MSN savas_oskan@hotmail.com daha kolay anlatırım
    @ someone arkadaşım partion magic te disk te bir bölüm oluşturuken logical galiba öle bir bölüm ayarlıyo yani böüm içinde bölüm onu silmen lasım yani basitçe söliyim bölüme ayırdıgı parçaya bir renk veriyor ya 2 veya 3 kaç bölüme ayıracaksan hepsinin rengi ayrı olmalı locig bölümü silip tekrar dene istersen kolay gelsin msn de yardımcı olmaya çalışabilirim ..
  • bresson kardeş sağolasın gerek kalmadı İçim rahat etsin diye fdisk operasyonu yaptım biraz zaman kayboldu ama en azından içim rahat. Şu ansa safari yerine firefox son sürümü ile mac sistemden mesaj atıyorum, inanılmaz süratli ve hoş. İşime gereken programları bulabilirsem şayet olnlarıda bir denerim artık.
    Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim; şayet 2. bir hd iniz varsa sistemi ona kurarsanız benim yaşadığım sorunun 2 katını yaşamaktan kurtulursunuz, ayrıca turan kardeşimin verdiği sitede fena değilmiş zira donanımların uyumluluk bilgileri vs vs çok şey var

Ayrıca bir tavsiye daha istiyorum sizlerden; Yakında yeni bir sistem toplayabilirim. Bu sebeple macosx 10.4.5 ve üstü için tavsiye hd markası verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 15 Nisan 2006; 17:13:19 >

• polatyy hocam size bi pm attım bakar mısınız?
    cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
    Konfigürasyonumda uyumsuzluk veya uyumsuz parça var mı?
    Teşekkürler
  • merhaba
    pm ve adres yollayan "xsn" ve "cemelf" nikli arkadaşlara bugün yurtiçi kargo ile macosx dvd lerini yolladım.
    biraz geç oldu kusura bakmayınız.
  • eger macosx dvd isteyen arkadaş varsa pm 'e isim adres yollamaları yeterlidir.
    söylemeyi unuttum. bende 10.4.4 versionu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 16 Nisan 2006; 21:00:50 >
  • turanX arkadaşım sataları çalıştırabildigine sevindim.
    Peki bu indirmeye calıştıgın Macosx 10.0.0.5 universal sürümünü deneme fırsatı bulabildinmi.Bu sürümde nforce satalar calışabilecekmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: elozengin

polatyy hocam size bi pm attım bakar mısınız?
    cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
    Konfigürasyonumda uyumsuzluk veya uyumsuz parça var mı?
    Teşekkürler

pm i cevapladım hocam .görüsürüz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

Arkadaşlar Artık Chipset ne olursa olsun Sata HD ok.
    nForce da Sata'yı çalıştırmaya Çalışırken osx86project forumlarında ALI(Uli) chipsetli anakartlarda
    sata'nın çalıştırıldığını gördüm ve Hemen ALI chipli (M5283) Fıexy marka Sata PCI kart aldım AppleVIAATA.kext'in içine
    Device ID ekleyerek Kartı tanıttım şu an çalışıyor daha sonra aklıma önceden aldığım ve çalıştıramadığım
    SiliconImage chipli (Sil3112) kartı çalıştırabileğim geldi onuda aynı yöntemle çalıştırdım.
    Kartların fiyatları 30YTL civarında.

Polatty, bu arada senin ikinci AMD makinada galiba ULI chipsetli belki onun içinde bişeyler yapabiliriz

valla muhtesem olur.. ben gecende bir kext denedim ,azcık bi ilerlemeden öteye gecemedi,su an bos bir sata beklio bu işi.,pm leşelim

• quote:

Orjinalden alıntı: shaq t

quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Orjinalden alıntı: shaq t

quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

Arkadaşlar şu anda pc. de iki farklı hdd. var. IDE olan iki partition ve yarısında WinXP kurulu yarısı ise boş. IDE diske Mac OS X, SATA diske de Win XP kurmak istiyorum. Kurulumdan önce Mac OS X kuracağım diski "FDISK" ile silmem gerekir mi? Son olarak da; bilgisayarın hangi sistemle açılacağına ilişkin bir ekran gelmesi için ne yapmam gerekiyor. Bu işle ilgili BIOS'tan yapmam gereken bir ayar var mıdır? Herkese çok teşekkürler...

taşkın,

Benim kastettiğim nforce 3-4 amd için olandı ama farketmez, inşallah doğru anladım xp için sata diske kurulum yapamıyorsun... Driver cdsinde bulunan sata raid driver klasöründe bulunan dosyaları disketlere atman gerek (disket demedim, birkaç disket lazım) açıkta olanlar yemezse eğer, dos dosyalarını klasöre açman lazım (sonrada diskete kopyala). Bu disketleri xp kurulumuna başlarken ilk mavi ekranda takılı bırak cihaz bilgileri geçerken bazen kendisi okuyor bazen de raid cihaz için f2 ye basın (tuş ismini sallamış olabilirim) deniyor. Sen çıkan ekranda disketteki sürücüyü okutuyon, ve disk bölümleme kısmında cihazın gördüğünü belirtir, olmamışsa zaten disk bulamadım diyecek

abi konunun başlığına baktın mı sen?
    bu ikinci oluyor sanırım

ilkercim, arkadaş özellikle sormuş, ben de cevapladım, aylardır konuya her allahın günü bakıyorum ne olduğunu bilmeyecek miyim!

hoca konunun başlığı diyorum,konu XP diil diyorum,MacOSX diyorum.bu ikinci oldu senin diyorum...
    ohoooooo

edit:bu arada ben uçmuşum sanırım haklısın adam XP sormuş yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Nisan 2006; 22:48:18 >

• Arkadaşlar bana orta halli ve performanlı kurulabilen (Intel) donanım yazar mısınız? Özelden çok soran oluyor ben sadece kendi sistemime kurdum ancak başka donanımlara da bu mümkün ama pek çok arkadaş ideal kurulumun hangi donanımlara olacağını soruyorlar. Bu yeni sistem alacaklara da çok iyi fikir verecektir
    Ayrıca ben macosx i açıp kullandığımda sistem saati doğru gösteriyor ama en zaman xp ye geçtiğimde 2-3 saatlik ( dakika değil sadece saat) bir oynama oluyor. Aslında bu sorun bile değil ama merak işte
    En son olarak 10.4.5 sistemde Quarkxpress, Illıstrator ve Freehand kullanan var mı acaba? Ben hala edinemedim gitti şu programları dsh @ belirtmiş gerçi versiyonları ama kullanıp performan alan var mı onu merak ediyorum...

• şu anda 945 chipsetli bir anakart almak daha mantıklı.
    macuserdi sanırım birinde vardı Intel 945GNKTLRĞQJKLMNBJK miydi neydi o anakartın markası

şaka bir yana Asus da olabilir,Intel de MSI da ama 945 chipli olmasına dikkat edin.yalnız dikkat edin,DDR2 RAM kullanıyor bu anakartlar eğer sıfırdan alacaksanız böyle yapın,elinde RAM olupta anakart almak isteyenler 915G chipsetli anakart alabilir ama anladığım kadarıyla her yeni sürümde destek biraz daha azalıyor(bkz benim dün gece 10.4.5--->10.4.6 update imde başıma gelenler )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 16 Nisan 2006; 1:14:46 >
  • ilkerinanç @ kardeş 945 ler dediğin gibi DDR2 ve mhz değerleride şu an için tam keşkekeş olmuş durumda Bu işi başaranlar 915 te başarıyı sağladıkları için bu benim gibi pek çok kişiye cazip geliyor. Ancak öğrenmek istediğim bazı DWDRW lerde ve Sata HD lerde sorun çıkarabildiği. O sebeple marka ve modeli sormuştum. Diyelimki bizi kaşıntı tuttu o zaman 945 destekli ASUS - P5LD2-VM veya Intelin benzer modeli ayrıca Pentium D 820 alsak o zaman ciddi bir performans artışı olur mu? Kaldıki bazı dvd yazıcıları almayın diyorlar (yamaya rağmen mac görmüyormuş) keza bazı Hd lerde aynı durumda. O sebeple polatyy arkadaşın imzası beni bu konuda bayağı iyi yönlendirdi ama herkesin imzasında sistem gözükmediği için sorarak arkadaşlara tavsiye etmeyi uygun gördüm

• @ taskın arkadaşım nvidia pci ex 6600 kartın tanıtma işlemi aşagıdaki gibidir ben böle yaptım çalıştı macvidia forumundan alınmıştır takıldıgın yer olursa yardımcı olmaya çalışırım .. şimdiden kolay gelsin

I have the same 0x0141 card and it works for me.

Here is a detailed list of things you should do:

1. First make sure that all the old NV* and GeForce* are removed from the
    Extension directory. Start the terminal and log in as a single user:

CODE

sudo -s
    rm -r /System/Library/Extensions/NV*
    rm -r /System/Library/Extensions/GeForce*

2. Download the build 5 and extract it on the desktop.
    3. Go to your Mac OS X drive and open the Extensions folder.
    4. Drag the two kexts from the directory where you extracted the build 4,
    to the Extensions directory. It will ask you authentication.
    5. Go back to Terminal where you are logged in as single user.
    Now as you say that you have the same card as mine(GeForce 6600 id = 0x0141)
    then edit the plist in the NVidiaHAL.kext as

CODE

nano /System/Library/Extensions/NVidiaHAL.kext/Contents/Info.plist

here replace the fisrt 4 hex numbers with your device ID to give > 0x014110de.
    (if you have different id > 0x####10de)

CRTL + O then hit enter
    CRTL + X

6.

CODE

chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/NVidiaHAL.kext
    chmod -R 755 /System/Library/Extensions/NVidiaHAL.kext
    chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/NVDriver.kext
    chmod -R 755 /System/Library/Extensions/NVDriver.kext

7.

CODE

rm -r /System/Library/Extensions.*

8.

CODErm -f /Users/Zippy/Library/Preferences/com.apple.windowserver*.plist
    rm -f /Users/Zippy/Library/Preferences/com.apple.preference.displays*.plist
    rm -f /Users/Zippy/Library/Preferences/ByHost/com.apple.windowserver*.plist
    rm -f /Users/Zippy/Library/Preferences/ByHost/com.apple.preference.displays*.plist
    rm -f /Library/Preferences/com.apple.windowserver*.plist
    rm -f /Library/Preferences/com.apple.preference.displays*.plist

replace Zippy with your username

9.
    CODEnano /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist
    Look for:

CODE<key>Graphics Mode</key>
    <string>XXXxXXXXxXX</string>
    (XX can be anything)

Replace these lines with:

CODE
    <key>Timeout</key>
    <string>10</string>

CRTL + O then hit enter
    CRTL + X

10.
    CODE
    nano /etc/rc

add these lines at 4 or 5 line in that file

CODEkextload -v /System/Library/Extensions/NVidiaHAL.kext
    kextload -v /System/Library/Extensions/NVDriver.kext
    CRTL + O then hit enter
    CRTL + X

11. Repair disk permissions

CODE
    diskutil repairpermissions /

12. Shutdown the system:

CODE
    halt

13. Start the computer and type -x at the boot prompt

14. Pray. ;D

kolay gelsin !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bresson -- 16 Nisan 2006; 22:13:49 >

• bide şöle bişi var ama çok karışık ya.
    daha önce verildimi bilmiyorum...

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Installing_10.4.3_for_nForce_SATA_hard_drives
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

ilkerinanç @ kardeş 945 ler dediğin gibi DDR2 ve mhz değerleride şu an için tam keşkekeş olmuş durumda Bu işi başaranlar 915 te başarıyı sağladıkları için bu benim gibi pek çok kişiye cazip geliyor. Ancak öğrenmek istediğim bazı DWDRW lerde ve Sata HD lerde sorun çıkarabildiği. O sebeple marka ve modeli sormuştum. Diyelimki bizi kaşıntı tuttu o zaman 945 destekli ASUS - P5LD2-VM veya Intelin benzer modeli ayrıca Pentium D 820 alsak o zaman ciddi bir performans artışı olur mu? Kaldıki bazı dvd yazıcıları almayın diyorlar (yamaya rağmen mac görmüyormuş) keza bazı Hd lerde aynı durumda. O sebeple polatyy arkadaşın imzası beni bu konuda bayağı iyi yönlendirdi ama herkesin imzasında sistem gözükmediği için sorarak arkadaşlara tavsiye etmeyi uygun gördüm

hoca şimdi değil belki de ilerde sanki 945ler 915lerden daha verimli olacak gibi geliyor bana...
    sanki 915 den kurtulmaya çalışıyor Apple...
    ilerde belki 975 ler iyi olur kimbilir?
    yada şimdi hepsini biryere not ediyor,önce makina satacak biraz ordan malı götürecek,sonra sistemi PC ler için piyasaya sürünce bu sürücülerin hepsi DVD de olacak.kimse sorun yaşamayacak(fantaaziye bak bea)

• arkadaşlar elimde mac os 10.0.4.5 bootable intel ve amd için işletim sistemini edindim fakat yükleyemedim. bootable olarak başlatıyorum fakat ekran donuyor. önce apple geliyor sonra siyah ekranda yazılar geçiyor ve sonrasında donuyor. sistemim amd 3800+ kingston 4 tane 512 ddr400 ekran kartı nvidia 6600gt ddr3 256mb an8 ultra abit anakart yardım ederseniz sevinirim
  • arkadaşlar hiç olmazsa nasıl yapılacağı ile ilgili bir link verin lütfen yaawww. benim şu an çok ihtiyacım var sisteme. onda çalıştırmam gereken bir müzik programı var. pc versiyonu olmayan bir program. yardımcı olursanız sevinirim. AMD 3800+ ve an8 ultra abit anakart nvidia 6600gt ekran kartı
  • arkadaşlar selamlar,
    intertnetten araştırıyordum ,nasıl osx kurarız bizim pclere diye, karşıma donanim haber çıktı çok sevindim,ingilizce sitelerde bakmaktan gına gelmişti,

şimdi benim sistem amd 3000+ winchester
    msi k8n neo2 nforce3 ultra anakart
    1gb ram
    250gb sata hdd win xp yüklü birde boşta 40 gb ide hdd var.
    nvidia 6800 ekran kartı,

şimdi en son osx sürümü 10.4.5 mi?
    torrentten indirsem, şöyle bir site buldum, videolu tutorialı var nasıl yuklenecegine dair.
    http://blog.adonias.cl/leer.php?id=72

ben 2d ve 3d programlarla calısıyorum, shake diye bir program var namussuz sadece mac osx de çalışıyor onuda ogrenmem sart,ancak eski surumu xp de calısıyor. yani anlayacagınız acilen bilgisayara osx yuklemem lazım.

40 gb lık hdd yemi yukleyim osx i?
    dvd yi indirince direk yuklenmiyor galiba bazı ayarlar yapmak gerekebiliyormus.neler yapmam gerekli birde doğru dosyayımı indiriyorum bir link verebilir misiniz?

teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 16 Nisan 2006; 13:55:59 >

• X600 pro yu PCI-EXPRESS olarak tanıtan veya nasıl tanıtılcağını bilen var mı ? naaptıysam bi türlü öyle tanımıyor.Skorlarım imzamda yazılı.Xbench skorları forumdaki arkadaşların skorlarının yanına bile yaklaşmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conixite -- 16 Nisan 2006; 17:20:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whimspluncky

X600 pro yu PCI-EXPRESS olarak tanıtan veya nasıl tanıtılcağını bilen var mı ? naaptıysam bi türlü öyle tanımıyor.Skorlarım imzamda yazılı.Xbench skorları forumdaki arkadaşların skorlarının yanına bile yaklaşmıyor.

hoca sırayla yazayım bak...
    1-System/Library içerisindeki Extensions.kextcache ve Extensions.mkext dosyalarını sil...
    2-System/Library/Extensions içerisindeki ATIRadeonX1000.kext driverını masaüstüne al.
    3-sağ tuş "show contens" de orada info.plist dosyasını text ile aç...
    4-sendeki kartın device ID sini orada yazanlardan biriyle değiştir. misal bendeki Sapphire x1600pro nun IDsi 0x71C2 görünüyor.yanına da vendor ID gir ki bendeki kartınki 1002.sonuçta toparlarsak 0x71C21002 yi girdim ben,sendeki Sapphire ise aynısın girebilirsin...değişiklikleri yapıp kaydet...
    5-düzenlediğin ATIRadeonX1000.kext dosyasını masaüstünden alıp System/Library/Extensions içerisine geri koy.
    6-Application/Utility ye gir.Disk Utility ye gir.OSX yüklü HDD seçip "repair permissions"seç.işlem bitince DU den çık makinanı yeniden başlat.

bende bu şekilde QE ve CI çalıştı fakat hala refresh olayı yok,60hz ile gözlerim pörtleyip duruyor hala.sanırım ATI için bir resman sürücüsü çıkmadan da yapacak birşey yok,x1600proların BIOS ları da editlenip 85 HZ e sabitlenmiyor...

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.