Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ender istediğin 10.4.6' update bu linki tıkla
    http://www. h e m e n p a y l a s .com/download/468879/10.4.6_Update.pkg.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyldz -- 13 Nisan 2006; 17:28:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ender

ekran kext dosyaları 9800pro icinde gecerlimi... yoksa onun icinde kext varmı elınız de.

tşk ler.

9800pro'nun Device ID'si ATIRadeon9700.kext'in içinde zaten mevcut Senin kartın Zannediyorsam AGP Device ID'si 4e48
    ama içinde olmasına rağmen kexti yüklemediği için tanımadığını tahmin ediyorum istersen şu yöntemi deneyebilirsin.

1.) /System/Library/ klasöründeki "Extensions.kextcache" ve "Extensions.mkext" dosyalarını sil

Daha sonra terminali açıp sırası ile şu komutları gir

sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/

sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/

2.) Disk Utility açıp Repair Disk Permissions

3.) Makinayı yeniden başlat Boot ekranında

-x -v

komutuyla aç

4.) ATIRadeon9700.kext'i manual yüklemek için

terminalden bu komutu gir

sudo kextload /System/Library/Extensions/ATIRadeon9700.kext

Makinayı yeniden başlat

iyi şanslar...

• quote:

Orjinalden alıntı: mustyldz

ender istediğin 10.4.6' update bu linki tıkla
    http://www. h e m e n p a y l a s .com/download/468879/10.4.6_Update.pkg.zip.html

hoca bu dosya kırılmış olan mı yoksa orijinal olan mı?
  • Merhaba Arkadaşlar

Ben Fujitsu-Siemens Laptop u ma MacOs X 10.4.x kurdum gayet güzel ve stable çalışıyor bunu ilk defa kurmanın (özellikle PC ye) mutluluğunu yaşıyorum fakat küçük bir sorunum var bana bu konuda yardımcı olursanız sevinir..

Sorun: Ethernet , wireless ve ekran kartı driverı
    Donanım:Amilio Pro 2030

Ekran Kartı: Via/S3 Unichrome
    Ethernet: Via Rhine
    Wireless:Broadcom

ethernet için Via nın sitesinden indirdim fetmacx.dgm ve getmacx.dgm; bunları diskimage ile mount ettim ve pkg dosyası ile install ettim restart etti fakat network kısmına girdiğimde göremiyorum çok denedim ama başaramadım..
    yardımlarınızı bekliyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasinrahan

Merhaba Arkadaşlar

Ben Fujitsu-Siemens Laptop u ma MacOs X 10.4.x kurdum gayet güzel ve stable çalışıyor bunu ilk defa kurmanın (özellikle PC ye) mutluluğunu yaşıyorum fakat küçük bir sorunum var bana bu konuda yardımcı olursanız sevinir..

ethernet için Via nın sitesinden indirdim fetmacx.dgm ve getmacx.dgm; bunları diskimage ile mount ettim ve pkg dosyası ile install ettim restart etti fakat network kısmına girdiğimde göremiyorum çok denedim ama başaramadım..

Ekran kartı için şu an pek şansın yok ama
    ethernet için tıklahttp://www.h e m e n p a y l a s.com/download/470735/viarhine.tar.gz.html
    kolay gelsin sonucu yaz..

Şunuda hemen ekliyim Broadcom için kendi imalatım bütün modellerini girdim çalışması gerekiyor
    http://www.h e m e n p a y l a s.com/download/471070/IO80211Family.kext.zip.html
    zipli dosyayı aç

1.) /System/Library/Extensions/ klasörüne kopyala öncekinin yedeğini almayı unutma
    2.) /System/Library/ klasöründeki "Extensions.kextcache" ve "Extensions.mkext" dosyalarını sil
    3.) Disk Utility açıp Repair Disk Permissions
    4.) Yeniden başlat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turanX -- 13 Nisan 2006; 22:09:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mustyldz

ender istediğin 10.4.6' update bu linki tıkla

10.4.4 den 10.4.6 ya geçişte kullanabiliyormuyuz bu update i
  • Arkadaşlar anlayamadığım bir nokta var. Neden herkes onboard ya da Ati ekran kartlarından bahsediyor? Bu program, üzerinde harici nvidia vga kart olan pc.lerde çalışmıyor mu? yoksa başka bir açıklaması var mı? programı kurduktan sonra açılmayacak, ekranda ne olduğunu göremeyeceksek, hiç uğraşmayalım yani? ya da paraya kıyıp bir Ati kart mı alalım? bu konuya bir açıklık getirir misiniz lütfen?
  • quote:

Şunuda hemen ekliyim Broadcom için kendi imalatım bütün modellerini girdim çalışması gerekiyor
    http://www.h e m e n p a y l a s.com/download/471070/IO80211Family.kext.zip.html

tebrik ederim, bizden birilerininde bu tarz çalışmalar yapıyor olması muhtesem bisey,osx86 da veya wiki de yoksa ordada yazalim bu tarz seyleri...

• 10.4.6 güncellemesi yaparken hd seçemeyen yada hd seçimini kabul etmeyen arkadaşlar pacifist le yüklesinler çünki ben yüklemeye çalışırken 10.4.5 yüklü hd mi seçemedim ve pacifistle yükleyebildim gayet güzelde çalıştı :)
  • Realtek AC97 Audıo for VIA ses kartımı nasıl tanıtabılırım birileri yardımcı olabılır mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 13 Nisan 2006; 23:25:14 >
  • Orjinalden alıntı: someone74

....... """Daha sonra sadece bu iş için ayırdığım 40Gb lık HD i tekrar sıfırdan bana söylendiği gibi HSF+ formatına çevirdim,""" kurulum esnasında startup disk kısmında ilk kez HD imi görme şansım oldu, buradan hemen dik utility kısmına geçtim ve içim rahat etsin diye tekrar diskime erase işlemi ile format attım ama (DİKKAT: burada ilk hatam sadece diskin altında gözüken untitle olrak gözüken kısma format atmak oldu bu sebeple başarısız oldum ve aynı sorunları yaşadım) siz mutlaka DISKE'de format atmalısınız, işte o zaman HD imi 37.3 GB olarak öncekinden farklı gördü....

...daha sonra disk utility kısmından diskimin adını kontrol ettiğimde disk0s1 olduğunu gördüm (önceleri tam 11 kes disk0s2 görmüştü). Bu kısımdan çıkarak direkt kurulum ekranından customize kısmına geldim ( heyecanla terminal kısmına polatyy hocamın verdiği komutları girmeyi unuttum ama olmazsa onuda deneyecektim)

Yukarıda tırnak içinde gösterdiğim ilk cümlede söylediğiniz formatlamayı neyle ve nasıl yaptınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taskin57 -- 13 Nisan 2006; 23:57:27 >

• ben ATI x1600pro kartımla QE ve CI çalıştırmayı başardım ama tazeleme yine yok.
    bu arada yukarıdaki güncellemeden haberi olan varmı,yükleyebilirmiyiz bunu?
  • turanX @ evet dostum tam olarak anlatmaya çalıştığım oydu Bu arada taşkın kardeş kargon yarın elinde sanada kolay gelsin...
  • 1 haftadır çalıştım sonunda nvidia 6600 kartımı tanıttım. deli etti ama sonunda oldu :) 60-85 hz arası degerler 16-32 bit 1280x1024 hepsi ok QE yok tabi ama bunada sükür ekran titremesi baş agrısı yapıyodu çok bakınca :))
  • kaşındım ve yukarıda linkte verilen güncellemeyi yaptım.
    ve PS2 mouse ile onboard ses gitti.
    yarın bakarım çaresine olmazsa 10.4.5 e geri dönerim...
  • bresson @ kardeş seni de tebrik ederim yüklemeyi yaptığın siteyi ve dosyayı burada bizimle paylaşırsan sevinirim...
  • arkadaşlar hatırlatayım bu arada update i direkt yüklemedim.
    birsürü işlem yaptım,Osx86project.org da yazıyor ne yapılacağı.
    ona göre sonra küfür etmeyin bana

kırılmış update dosyası torrentlere düşmüş ama torrent ile uğraşmak acaip canımı sıkıyor bende indirdim yukardaki linkten biraz uğraştım hallettim...

bu arada bütün uygulamalar universal olmuş.10.4.6 ilemi böyle oldu daha öncedenmi böyleydi dikkat etmedim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 14 Nisan 2006; 4:07:47 >
  • macvidia.com.ar dan yaptım 1 bulit 5 ama install olan deil manuel olanla yaptım pkg olan takıldı 2 kere sistem kurdum :) 10-15 satır komut girmek gerekiyo açıklamasını link olarak ekliyorum bakamazsanız yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin.. ( npcomplete in söledigi şekilde yaptım )

http://macvidia.starchaser.org/forums/index.php?showtopic=37 bu topic te açıklama yazıyo kolay gele
  • bu arada @ ilkerinanc benimde onboard ses bi gidiyo bi geliyo kafasına göre alc 880 var azalia.kext yüklü ven id dev ıd ok ama anlayamadım bi türlü sepep ne ?? sen çözersen yardım pls
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: yasinrahan

Merhaba Arkadaşlar

Ekran kartı için şu an pek şansın yok ama
    ethernet için tıklahttp://www.h e m e n p a y l a s.com/download/470735/viarhine.tar.gz.html
    kolay gelsin sonucu yaz..

zipli dosyayı aç

1.) /System/Library/Extensions/ klasörüne kopyala öncekinin yedeğini almayı unutma
    2.) /System/Library/ klasöründeki "Extensions.kextcache" ve "Extensions.mkext" dosyalarını sil
    3.) Disk Utility açıp Repair Disk Permissions
    4.) Yeniden başlat

Baba dediklerini yaptım ama bir yerde hata yapmış olmalıyım çünkü hata veriyor aynen şöyle

System extension cannot be used
    The system extension "/System/Library/Extensions/IO80211Family.kext/Contents/Plugins/AppleAirPortBrcm4311.kext"was installed improperly and cannot be used.
    Please try reinstalling it,or contact the products vendor for an update

hatasını veriyor;

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.