Şimdi Ara

Kürtaj (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
2.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Periah

Her insan benzersizdir. Kimse kimsenin tohumu degildir.

Senin soyunda da benim soyumda da katil bulunur , tecavuzcu bulunur, dolandirici bulunur. Ama senin soyunda da benim soyumda da iyi insanlar, durust yardimsever insanlar bulunur. Her insan kendine has bir dusunce yapisina sahiptir.

Bir adam katil diye onun 7 sulalesini idam edersen dunyadaki herkesi oldurmen gerekir. Yani o bebek onun bjnhn tohumu değil bir insandır.

Ben dengeyi savunuyorum. Takim tutar gibi bir gorusu paket olarak alip onu komple savunuyorsan bana gore aklin yerine birtakim onyargilar ile hareket ediyorsundur.

Kadinlarin her turlu ozgurlugunu savunuyorum. Birey olarak insan haklari olarak ben ne hakka sahipsem o hakka sahiptir.

Ama buradaki konu senin dusuncenin aksine kadin haklarina girmez insan haklarina izelde ise cocuk haklarina girer.

Ya arkadaş,sen konudan başka yerlere girdin,soy'a girdin,asıl konumuza dönersek bir kadın kendi isteği olmadan,daha önce hiç görmediği biri tarafından ve ya farklı ırktan biri tarafından tecavüze uğradı,onun çocuğunu doğurmak zorunda diyorsan sende ciddi bir problem var demektir.Senin yaptığının hümanistlik ile uzaktan yakından alakası yok,hastalıklı bir düşünce.

• Kurtaj... Kur yapma ve je taime seni seviyorum sozlerinin karmasına benziyor.

Kur yaparken sevgi sozu söyleme şeklinde düşünürsek, kurtaj aile hayatı kurulmamış birlikteliklerdeki istenmeyen gebelikler açısından duşunulmuş olmalı.

.................

Aile hayatı denen birlikteliklerde kurtaj asli değil tali bir durum olarak kabul edilebilir diyebiliriz.

Çocuk sayısının fazlalığı halinde ekonomik sosyal zorluk hali varsa kurtaj mantıklı şekilde düşünülebilir bir şeye benziyor. Aile hayatı dışında ilişkilerde ise tali değil asli bir uygulama olabilir.

...........

Toparlarsak kadın aile dışı ilişkide kurtajı makul görebilir. Aile içi ilişkide ise duşunulmesi gereken bir hal olmalıdır.

...............

Doğacak çocuğun sakat doğacağını anlamak veya kotu biri olacağını bilmek gibi maddi ve manevi verilere sahip olunması halinde kurtajın duşunulebileceği anlaşılıyor.

Maddi veri sağlanabilir ancak manevi olarak bu çocuğun kotu biri olacağına inanç ise bir kısmı filmlere konu olmuş şeytan çıkarma ayinine benziyor. Bu durumun ilahiyatta yeri olabilir mi?

............

Bu soru bence açıkta kalan bir soru?

...........

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Canli olduguna nasil karar verdiniz ? Bilimsel olarak bakarsak Beyin olusumu baslamamis olacak.Bilinc yoksa insan da yoktur.

• Kurta j.... Kurta r...

Kelimelerin ifade ettiği toplam anlamın olaya uygulanması bakımından j yi r diye olursa amacın ortaklığı bakımından yanlış bir şey yapmış olmayız.

Kurtaj bir nevi kurutulma talebidir de.

Bu nedenle kişinin bu durumdan kurtulmak istemez makulse istenmeyen gebelik ile bu durum ortuşur de denebilir.

.........

Burada durumu nesnel olarak tartışıyoruz. Yoksa istenmeyen her turlu şeyin zaten istenmemiş olduğu açıktır.

• Bence de ne yazık ki cinayet. Üzgünüm.
  • Kürtaj

yerine göre cinayet yerine göre bir kurtuluştur.

Zevki sefa uğruna korumasız ilişki sonucu olursa cinayet

Tecavüz sonucu veya bir hastalık sonucu bebekte veya annede doğum sırasında olabilecek etmen varsa kurtuluş yönüdür.

İstenmeyen bir bebek kaybolmuş bir hayattı.Çocuğun doğması mı daha iyi yoksa doğup sokaklara atılması geleceği olmayan belkide zararlı şeylerle kendi ve çevresine tehlike saçacak bir unsura dönmesi mi daha iyi zaten başlı başına psikolojik tahribata uğrayacak bu noktada doğru olan alınmasıdır eğer zorlama sonucu olmadıysa.

Kız bebek oldu diye öldürmek saçmalık bu tip geri kalmış şeylere akıl sır erdirmek güç.

Anne karnındaki bir bebek annenin bir parçası değildir.Anne sadece taşıyıcılık görevi üstlenir.Çünkü vücut kendine ait olmayan etmeni bir süre sonra atar bu tabi doğumla gerçekleşiyor bunun aksi durumda beden böyle bir eğilim içerisine girmez zaten.Anne ile fetüs arasındaki tek bağ rahim duvarına bağlanan ve cenini besleyen plasentadır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.