Şimdi Ara

Kumho nasıl bir lastik? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
1
Favori
87.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enoktakenokta
    Malum havalar iyice soğudu, kışlık lastik için illa kar yağmasını beklememek gerek diyenlerdenim, bu nedenle Superb'im için kışlık lastik araştırdım biraz. 225*45*17 ebat için öncelikle Michelin Alpin 4 ve Continental Winter Contact TS830P düşündüm, fakat Michelin en ucuz 300-TL, Conti ise 280-TL fiyat buldum. Kumho KW17 deseni ise 160-TL'ye alabiliyorum.
    Kummho nasıl bir lastiktir, kullanan ya da bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Alınır mı? Kışlık lastik olarak diğer pahalı lastiklerle arasında uçurum var mıdır, gönül rahatlığıyla kullanlılır mı?
    Teşekkürler.

Alın, gönül rahatlığıyla kullanın. Arada uçurum olmaz, olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9997
    aracımda kumhonun en pahalı lastigi spor ecsta modeli 275/35/19 bir sürü taksici arkadasım var sakın alma dedi dinlemedim aldım köpekler gibi pişmanım bes para etmez bir lastik tanesi 400 ün tl nerdeyse bir daha asla almam hiç memnun degilim bunlardan önce nexen,syron,roadstone kullandım zaten aynı fabrika cıkışlar süper lastikler bundan sonra roadstone dan baska lastige para vermem

275/35/19 lastikli arabaya sahip kişinin bir sürü taksici arkadaşı olmaz.
  • niye olmasin onu anlamadim sen arkadasini lastik yada jant boyutuna goremi seciyorsun
  • 2 senedir volvo S70 T5 aracımda kumho kw17 kullanıyorum. çok hızlı araç kullanmam ancak kış lastiklerinin limitlerini merak ettiğim için karda falan ani frenlemeler, kick downlar ile lastiği denerim. bu sene 2. sene olmasına rağmen ankaraya çok kar yağdığında çiğdem mahallesinde 5cm kar üstünde test etme imkanım oldu. yokuş yukarı durup kalkmada hemen patinaja düşmüyor, yokuş aşağı ani frenlerde bile hemen kilitlenmiyor. geçen sene ılgaza indim çıktım sorun yaşamadım. tavsiye ederim.
  • Konuyu açan olarak ben de yazayım; uzun araştırmalar, onlarca test, yorum vs. den sonra Kasım ayında Continental Winter Contact TS830P aldım... Neticede aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum, yaklaşık 5-6 ay da bu lastik aracın üzerinde kalacak; riske girmedim...
  • kumho yerine hankook terci edin bence
  • Öncelikle şunu söyleyeyim: Sakin, efendi ve rahat araç kullanan biriyim. Sınırları zorlamam. Amacım gittiğim yere ulaşmaktır.
    Kış lastiği olarak Kumho ucuz ve güzel bir alternatif bence. Ama yaz lastiği olarak asla asla asla düşünmeyin.
    Kış lastikleri 3-4 sene gitti ve iyi performans verdi.
    Yaz lastikleri 2. yılda taş gibi oldu. Bildiğin TAŞ!! Lastik üstünde mi gidiyorum yoksa at arabası gibi tahta tekerlek mi taktırdım bilmiyorum. Araba her tümseğe girdiğinde süspansyonun canı okunuyordu. En ufak darbe emiş kalmadı. Oldukça fazla yol yapmama rağmen, lastik aşırı sert olduğundan dişlerinde en ufak aşınma olmadı. Buna rağmen yol tuş sıfır oldu tabii.
    Ama kış lastikleri yumuşak hamurlu olduğu için iş görmekte.
  • Aracım Cruze ve üzerinde Kumho lastiklerde beraber geldi KH17 modeli. Daha 1,5 yıllık lastik ama Kaya gibi sertleşti, denediğinizde tırnak batmıyor abartmıyorum! Asıl bomba da şu, iki lastiğim balon yaptı ve çok dikkatli bir kullanıcıyım, buna rağmen bu sorunla karşılaştım. Kesinlikle önerebileceğim bir lastik değil... Birde ses yapmıyor ancak tümseklerden geçerken sanki araç 60cm den yere düşüyor gibi bir hisle sarsılıyorsunuz, lastik havasını çok çok düşürürseniz ancak normale yaklaşıyor diyebilirim.

Şimdi iki balon yapan lastiği de değiştirmeliyim, kesinlikle tercihim Kumho olmayacak hem kendi güvenliğim hem de aracımın süspansiyonunun sağlığı için!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl sonra konu zombileşmiş
    Girdik madem fikir yazalım. Kumho verilen paraya göre iyidir ama en iyisi değildir. Sakin kullanıcılar için idealdir...
  • Konu hortlamış ama olsun. Kısa süre önce kumho ecsta ku31 aldım, 4x 205-55r16.

Yorumum:

-ABS zırt pırt devreye girmiyor, fren mesafesi kısaldı.
    -Kuru zeminde lassa impetus revo'lar kadar olmasa da michelin primary hp'den çok daha iyi
    -Ses yok, primary hp ile aynı seviyede, impetus revo'lardan ise çok daha sessiz
    -Islak zemin için net bir şey diyemem henüz, öyle felaket yağmura denk gelmedim ama şimdiye kadar ABS ve kayma-patinaj gibi bir duruma düşmedim

Standart bir kullanıcıysanız fazla para dökmeden alın gitsin, primary hp gibi konfor verir, impetus revo gibi yol tutar. Sanki ralli yapıyoruz gece gündüz, önemli olan güvenlik değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

Konu hortlamış ama olsun. Kısa süre önce kumho ecsta ku31 aldım, 4x 205-55r16.

Yorumum:

-Kuru zeminde lassa impetus revo'lar kadar olmasa da michelin primary hp'den çok daha iyi
    -Islak zemin için net bir şey diyemem henüz, öyle felaket yağmura denk gelmedim ama şimdiye kadar ABS ve kayma-patinaj gibi bir duruma düşmedim

Standart bir kullanıcıysanız fazla para dökmeden alın gitsin, primary hp gibi konfor verir, impetus revo gibi yol tutar. Sanki ralli yapıyoruz gece gündüz, önemli olan güvenlik değil mi?

Önemli olan güvenlik olduğu için tavsiye etmiyorum zaten... Elbette aynı markanın farklı modelleri, öncelikle tasarım olarak bazı farklılıklar olacaktır ancak genel marka kalitesi olarak güvenilirliği tartışılır. Çok fazla kullanıcıda Kumho lastiklerin yanaklarında bombe oluştuğuna dair şikayet okudum. Aynı şikayetle memnuniyetsizlik bildirmek bana da nasipmiş.

Bana kalırsa -tabii bütçeniz de elveriyorsa- kendini ispatlamış markaların lastiklerini tercih etmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _uMaY_ -- 12 Ekim 2012; 22:30:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _uMaY_

quote:

Yorumum:

Önemli olan güvenlik olduğu için tavsiye etmiyorum zaten... Elbette aynı markanın farklı modelleri, öncelikle tasarım olarak bazı farklılıklar olacaktır ancak genel marka kalitesi olarak güvenilirliği tartışılır. Çok fazla kullanıcıda Kumho lastiklerin yanaklarında bombe oluştuğuna dair şikayet okudum. Aynı şikayetle memnuniyetsizlik bildirmek bana da nasipmiş.

Bana kalırsa -tabii bütçeniz de elveriyorsa- kendini ispatlamış markaların lastiklerini tercih etmekte fayda var.

eee ben accent blue'mu yeni aldım 150 km ancak oldu.Önümüz kış daha şimdiden lastikleri değiştirmemi tavsiye edermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

quote:

Yorumum:

eee ben accent blue'mu yeni aldım 150 km ancak oldu.Önümüz kış daha şimdiden lastikleri değiştirmemi tavsiye edermisiniz

Tavsiye etmem sizin durumunuzda, zira lastikleriniz yeni ve aracın üzerinde gelen lastikler en nihayetinde bir daha para verip değiştirmeye değmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca aracınız benim aracıma göre daha hafif bir araç, belki lastiğin sizin aracınızdaki tepkisi farklı olacaktır. Ancak eğer kışın karlı yollarda ya da ıslak zeminde kullanacaksanız, hele hele hız yapacaksanız kış lastiği almanızda ciddi fayda var..!

Kumho'nun kış lastiklerini hiç kullanmadım ama kullananlar genelde çok memnunlar, sanıyorum kış lastiği konusunda yaz lastiğindeki şikayetler yok, Kumho düşünürdüm bende kış lastiği alacak olsam, ancak sanıyorum önümüzdeki hafta Petlas veya Dunlop ile değiştireceğim bombe yapan iki lastiğimi ve eskileri öne, yenileri arkaya takarak bir daha bombe yapmamaları için dua edeceğim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yorumum:

Tavsiye etmem sizin durumunuzda, zira lastikleriniz yeni ve aracın üzerinde gelen lastikler en nihayetinde bir daha para verip değiştirmeye değmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca aracınız benim aracıma göre daha hafif bir araç, belki lastiğin sizin aracınızdaki tepkisi farklı olacaktır. Ancak eğer kışın karlı yollarda ya da ıslak zeminde kullanacaksanız, hele hele hız yapacaksanız kış lastiği almanızda ciddi fayda var..!

Kumho'nun kış lastiklerini hiç kullanmadım ama kullananlar genelde çok memnunlar, sanıyorum kış lastiği konusunda yaz lastiğindeki şikayetler yok, Kumho düşünürdüm bende kış lastiği alacak olsam, ancak sanıyorum önümüzdeki hafta Petlas veya Dunlop ile değiştireceğim bombe yapan iki lastiğimi ve eskileri öne, yenileri arkaya takarak bir daha bombe yapmamaları için dua edeceğim...

Anladım.Ama aracın üzeride geliyorsa bu lastikler ve hyundai bu markaya güvenerek araçlarına takıyorsa bu kadarda kötü olamaz diye düşünüyorum.Deneyip göreceğim bakalım. Korkutmayın beni
    Adanada yaşıyorum yağmur çamur vardır ama öyle kar yoktur. Birde aklıma takıldı ; aracın üzerinde 32 hava basınç gösteriyor.Ancak servis ısrarla 30 dedi ve yaptı. Bu lastiğin markasıylamı ilgili yada adanadaki yol şartlarıylamı alakalı çözemedim. Bana daha çok yakıt sarfiyatı olarak geri dönermi acaba ? Güvenlimi kısa-uzun yol vs ....?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben kumhoları pirelli p4 ile değiştirdim. Valla 2 sene zor dayandım.
    Neye dayandın derseniz yaptığı yol sesine.
    Kısa zamansa sertleşiyor. Çabuk sertleştiği için ıslak zeminlerde ciddi ciddi kaydırıyor.

Ama performansı cidden etkileyici. Tam hız lastiği.

p4 lerim 5000 km geçti hala yumuşak bu sevindirici.

Bahsettiklerim yaz lastikleri için geçerli tabii.

Kış lastiği olarak hep bridgeston un kış lastiklerini tercih ettim hiç üzmedi. Bu yıl ya conti yada tekrar bri alıcam.
  • starfire kullanıyorum daha önce kumho dan bıkan biri olarak. tavsiye ederim çok memnun kaldım. 4 mevsim lastik olarak iyi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yorumum:

Anladım.Ama aracın üzeride geliyorsa bu lastikler ve hyundai bu markaya güvenerek araçlarına takıyorsa bu kadarda kötü olamaz diye düşünüyorum.Deneyip göreceğim bakalım. Korkutmayın beni
    Adanada yaşıyorum yağmur çamur vardır ama öyle kar yoktur. Birde aklıma takıldı ; aracın üzerinde 32 hava basınç gösteriyor.Ancak servis ısrarla 30 dedi ve yaptı. Bu lastiğin markasıylamı ilgili yada adanadaki yol şartlarıylamı alakalı çözemedim. Bana daha çok yakıt sarfiyatı olarak geri dönermi acaba ? Güvenlimi kısa-uzun yol vs ....?

Adana'da ki yol sıcaklığı ile alakalı daha çok. Malum hava ısındıkça genleşeceği için hava basıncı yükselecektir.

Bende Mersin-Antalya-İstanbul hattında kullanıyorum aracımı. Kış bittikten sonra yaza girerken mutlaka nitrojen bastıracağım. Bu sayede lastik fazla ısınıp çabuk aşınmayacak ve performansı hep belli bir çizgide kalacak. Üstelik nitrojenin hava gibi basınç kaybetmediğini de düşünürseniz sürekli lastik havasını kontrol etmekten de büyük ölçüde kurtulacağım açık.

Diğer yandan siz sürekli Adana'da yaşıyorsanız, bende şimdiden nitrojeni düşünebilirsiniz. Ayrıca nitrojen jantlarınızı da koruyacaktır oksitlenmeye sebep olmayacağı için. Ben yeteri kadar araştırdım, herhangi bir olumsuzluğa sebep olmadığı gibi faydalı bir uygulama nitrojen uygulaması. Çoğu lastikçi rot-balans yaptıran müşterisinin lastiğine ücretsiz olarak nitrojen basıyor.

• Ben nisanda aldım kumho kh-17 195/50/16 yazında kullandım sıcak havada ama hiç memnun kalmadım hamur çok sert malum düşük fiyat lastiği ve yol tutuşa olumlu hiç katkı yapmadı aksine araba daha rahat kopuyordu! Ama şimdi bi michelin'le arada 200 lira fark olunca alır paşa paşa kullanırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Ben nisanda aldım kumho kh-17 195/50/16 yazında kullandım sıcak havada ama hiç memnun kalmadım hamur çok sert malum düşük fiyat lastiği ve yol tutuşa olumlu hiç katkı yapmadı aksine araba daha rahat kopuyordu! Ama şimdi bi michelin'le arada 200 lira fark olunca alır paşa paşa kullanırsın

Ne yazık ki dediğiniz gibi çok sert bir lastik, ancak uzun süre yüksek hızda ya da sıcak asfaltta kullanınca açılıyor bir nebze ancak genel olarak çok sert.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Ben nisanda aldım kumho kh-17 195/50/16 yazında kullandım sıcak havada ama hiç memnun kalmadım hamur çok sert malum düşük fiyat lastiği ve yol tutuşa olumlu hiç katkı yapmadı aksine araba daha rahat kopuyordu! Ama şimdi bi michelin'le arada 200 lira fark olunca alır paşa paşa kullanırsın

Ne yazık ki dediğiniz gibi çok sert bir lastik, ancak uzun süre yüksek hızda ya da sıcak asfaltta kullanınca açılıyor bir nebze ancak genel olarak çok sert.

Valla uzun süre yüksek hızda ne zaman nasıl ve nerede kullanıcaksın? Yazın istanbul'un sıcağında kullandım bifiil hergün ve hiç değişmedi hocam yine sert yine sert

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.