Şimdi Ara

Kumho nasıl bir lastik? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
1
Favori
87.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OnRSL

Kumho gayet güzel bir lastiktir, 4 senedir Kasım ortası takar Nisan başında çıkartırım, Istanbul'da ve Uludağ, Kartalkaya dağ yollarında kullanmaktayım, fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz.

fotoğraf sabahın 7 sinde Uludağ milli park sonrası bir mevkide kar küreme aracı bile yollara girmeden çekilmiştir.

Kumho nasıl bir lastik?

Ben solus serisini kullanıyorum ecesta diye bir seride var.Solus'tan hiç memnun değilim markaya lafım yok

hocam zaten kumhonun genelde kış lastikleri tavsiye edilir. sebebi kış lastiklerinde kullanılan silica maddesinin üreticilerinden biri olmasıdır. kendi kış lastiklerinde bolca kullanıldığı için ilk 3 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz. ben de kw17 kış lastiklerini kullandım hiç sorun yaşamadım.

Adanada yaşayan bir kişi olarak bu bölgede kar olmadığı için biz lastikleri taktıkmı değiştirene kadar kullanırız. Verdiğin bilgiler güzel tşkr ederim. Ancak ben hala Kumho Solus 195/50/16 kh 17 'nin aracımı kaydırdığını söylüyorum ve hyundai'nin neden böyle bir lastik taktığınıda anlamış değilim. Ah gün içerisinde benim arabadan kullanan birini görsemde onunla birebir konuşabilsem SAYGILAR

solusun ıslak zeminde kaydırdığı konusunu ilk defa görmüyorum. bu konuda forumlarda çok fazla şikayet mevcut. 2009da volvo almıştım. o dönem kış lastiği araştırırken kumho hakkında çok fazla kişinin ıslak zeminde kaydırdığına dair şikayetini okumuştum.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OnRSL

Kumho gayet güzel bir lastiktir, 4 senedir Kasım ortası takar Nisan başında çıkartırım, Istanbul'da ve Uludağ, Kartalkaya dağ yollarında kullanmaktayım, fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz.

fotoğraf sabahın 7 sinde Uludağ milli park sonrası bir mevkide kar küreme aracı bile yollara girmeden çekilmiştir.

Kumho nasıl bir lastik?

Ben solus serisini kullanıyorum ecesta diye bir seride var.Solus'tan hiç memnun değilim markaya lafım yok

hocam zaten kumhonun genelde kış lastikleri tavsiye edilir. sebebi kış lastiklerinde kullanılan silica maddesinin üreticilerinden biri olmasıdır. kendi kış lastiklerinde bolca kullanıldığı için ilk 3 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz. ben de kw17 kış lastiklerini kullandım hiç sorun yaşamadım.

bendeki lastikler de KW 17 serisi, arabayı çok aksiyonlu kullanmadığımdan mıdır bilemiyorum, ıslak zeminde söylenen sakıncaları yaşamadım.

• kw17 gayet başarılı bu sene 3.senem. ankaraya kar yağdımı aracı kaydırmaya çalışıyorum ben istesemde lastik bırakmıyor gayet başarılı yol tutuşu var. konfor ve gürültü olarak kötü ama sert sağlam lastik.
  • Beyler malum kış yaklaşıyor.ben 4 kış ankara'da kumho kw 22 kullandım.kw 22 ağır kış koşulları için tasarlanmış bir lastik.En büyük artısı karlı ve buzlu zeminde çok başarılı olması.Ancak en önemli dezavantajı ıslak zeminde başarısız olması idi.Şirket aracımızın da kış lastiği goog year ug8.Good year kumhoya göre karlı ve buzlu zeminde daha başarısız.Ancak ıslak ve kuru zeminde fren mesafesi ve konfor olarak daha başarılı.3-4 sene evvel ki ağır kış koşullarının olacağını bilsem hiç düşünmeden kumho alırım.Ama ciddi kararsız kaldım.Fikirlerinize ihtiyacım.var.Ebat: 205 55 16. kumho 175-180 tl.Good year 200-210 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLASTICBOOK

kumho KW-17 kış lastiklerini yazında kullandım. çok memnun kaldım.zaten desenlerini incelerseniz kış ağırlıklı 4 mevsim lastiği derim. satıcıda öyle demişti zaten. kar performansı da süper...tavsiye ederim.

Kusura bakmayın konuyu biraz hortlatmış oluyorum ama ben de yaz lastikleri Kumho düşünüyorum. Ebatlar 225/55 R16.

Şu konu altında detaylı açıklamış ve lastiklerin şu andaki fotoğraflarını koymuştum. Ben de mevcut kışlık Kumho'ları bu yaz ve önümüzdeki kış kullanmayı düşünüyorum. Sanırım yazı çıkarır fakat benim merak ettiğim önümüzdeki dönem kışı geçirir mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_88091918/f_//tm.htm#88091918

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 17 Mart 2014; 16:33:43 >

• lastik ebadı 205 55 16 lastigin yanağında yazan.araç golf 6 1.4 tsi 160 hp.bodrumda yaşıyorum kışlar fazla sert degil yağmurlu genelde ılıman.ama yollar çokda düzgün sayılmaz asfaltta var bozuk yolda.yaz kış lastik alacak bütçem yok .dört mevsim lastik için ne önerirsiniz.tşk ederim.
  • derinlik34000 kullanıcısına yanıt
    Bodrum'da kullanabileceğiniz ve son zamanlarda çok popüler olan Goodyear EfficientGrip Performance isimli lastiği öneririm şahsen. Fiyatı da uygun. Yada Continental EcoContact 5'e de bakabilirsiniz.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Eco-Contact-5.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Bodrum'da kullanabileceğiniz ve son zamanlarda çok popüler olan Goodyear EfficientGrip Performance isimli lastiği öneririm şahsen. Fiyatı da uygun. Yada Continental EcoContact 5'e de bakabilirsiniz.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Eco-Contact-5.htm

çok para arkadaşım fikrimce bir lastige 120-30 tlden fazla verilmez..uygun fiyatlı iyi lastik önerisi olan?

Ucuz olsun diyorsanız, Falken Ziex ZE914 var.

http://www.lastikcim.com.tr/Falken-Ziex-ZE914-20555R16-91V,PR-4133.html

Daha ucuz olsun derseniz, Tigar diye bir marka var ama ne kadar güvenilirdir, fikrim yok.

Ya da 2.el lastik bakacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Ucuz olsun diyorsanız, Falken Ziex ZE914 var.

http://www.lastikcim.com.tr/Falken-Ziex-ZE914-20555R16-91V,PR-4133.html

Daha ucuz olsun derseniz, Tigar diye bir marka var ama ne kadar güvenilirdir, fikrim yok.

Ya da 2.el lastik bakacaksınız.

tşk ederim..kumho nasıl bir marka acaba.
    Rica ederim, Kumho'da güzeldir elbette. Hatta KH31 modeli de, daha önce bahsettiğim Falken Ziex'ten aşağı kalmaz ama fiyatı yaklaşık 25-30 lira daha pahalı.

Yanlış anlamayın ama sizin aracın lastik ebadında maalesef ucuz lastik bulmak zor. Doğan veya Serçe'lerin ölçüsünde olsa belki 120 liraya bulunur ama 205-55R-16 ölçüsünde pahalanıyor bütün lastikler. Sonuçta aldıktan sonra 5 sene boyunca kullanıyorsunuz ve sizin güvenliğinizi sağlayan önemli unsurlardan biri. 25-30 fazla olsun, sizi güvende tutsun derim.
  • Geçen kış 2013 205 60 16 megane aracıma kumho Kw 17 kış lastiği almıştım üründen gayet memnunum bu sene ikinci kış kullanıyorum.Ankara elmadağ vs. tüm karlı yollarda süperdi.Yazlık lastiklerim aracın orjinal üstünde gelen 2009 üretimi Good year dı miadını doldurdu.Yaz lastiklerinde kumho dan memnun kalırmıyım.
  • OnRSL O kullanıcısına yanıt
    kumho kw 17 serisi kışı çok yoğun olmayan yerlere göre ankara vs ,ıslak zeminde de iyi, kw 22 bence erzurum vs kışı ağır yerlere göre tasarlanmış lastik
  • Solus berbat bir lastik,yol tutmuyor,aşırı kayıyor ıslak zeminde,yol sesi yüksek ve sert olduğu halde dayanıksız bir lastik,uzak durulmalı kesinlikle ama Ecsta Ku31'i denemek istiyorum eğer alırsam görüşlerimi yazıcam.
  • Tecrübeli bir lastikçi ustamın dediğine göre Yazlıkları berbat, 1-2 sene içinde çöp oluyor ve balans tutturana kadar lastikçinin canını okuyor. Kışlıkları için ise tam tersine çok iyi hiç bir sıkıntısı yok diyor aynı usta.
  • Babamın lada vegasina lastikci tavsiyesi ile kumho solus 185/60/14 taktırdım.

Kuru zeminde herhangi bir sorun yaşamadım.Ancak ıslak zeminde tamam bir facia.birçok kez ıslak zeminde tehlike atlattım.en ufak frende sabun gibi kayıyor. Ben kesinlikle önermiyorum.önceki lastikleri petlas idi. Kumho dan çok çok daha güven veriyordu bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumho K18 yaz lastiği nasıldır?
    205-60-16 159.90 tl, diğer markalara kıyasla çok ucuz.

Bu kumho'lar çinde üretiliyor yalnız (sanırım).
  • Kumho Solus KT21 lastiği (195/60 R15'di sanırım) 2 ay kadar kullanabildim. Aldığım arabanın üstünde gelmişti ve 1,5 yıllık bir lastikti, dişleri orta karardı. Şöyle söyleyeyim, 2 ay kullanabildim dedim zira kaldırıma çıktım. Kuruda dahi berbattı. Çok kolay ABS giriyordu çok kolay patinaja düşüyordu. Sokak arasında çok yavaş seyrederken önüme çocuk atladı, bastım frene ABS devreye girdi, hafif de yokuş vardı araba yavaşlayacağına hızlandı Baktım duramayacağım, kırdım sola kaldırıma yasladım arabayı. Lastik patladı ben de stepneyi taktım. Stepne takılıyken sadece sol ön tekerde olmasına rağmen arabanın fren ve hızlanma performansı ciddi derecede iyileşmişti. Öyle ki 70 ile giderken frene basınca arabanın sol önünün daha iyi tuttuğunu hissediyordum (Ki stepnem orijinal 2000 yılından kalan stepne). Bir hafta falan da öyle gezdim. Sonra gittim 4 tane Petlas Velox Sport PT741 aldım 195/55 R15 ebatta. Çok müthiş değil ama daha iyi.
    Ayrıca Kumho'lar yine düşük hızda durmayarak minibüse vurmama ve ön tamponu indirmeme sebep olmuştu.
    Hele ıslağa gelmeyeyim, silgi gibi kayıyordu. Sahilde normal kalkış yapıyordum bir bakıyordum devir 3000'lere tırmanmış araba patinajda. Millet yarış istiyorum sanıyordu Frenleme ona keza, Kartal Migros'un önünde frene basıyordum Atalar Migros'un önünde falan duruyordum

Tabii spefisik bir durum da olabilir.

• Kış lastiği için Kumho KW27 alın.
  • Patlas ve starmax ı nasıl bilirsiniz. Volvo s40 aracım için dört adet kışlık almam gerek. Patlas düşünüyorum ama petlas bayii starmax önerdi. Petlas ın Avrupa için üretilen versiyonu dedi. Avrupada bu isimle satılıyor Vs bişeyler dedi. Petlas kullanmıştım herhangi bir problem yaşamamıştım ama sizin düşüncelerinizi de almak isterim. Var mı starmax kullanan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.