Şimdi Ara

Kulaklık ve Ses Düzeyi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle şunu söyleyeyim kulaklık takılı değilken bir sıkıntı yok ve belki en az 10 kulaklık denedim yani kulaklık bozuk değil. Kulaklık takılıyken ve sağ-sol ses düzeyi eşitken, örneğin bir video açtığımda arkadaki müzik sesi çok fazla geliyor ve konuşma sesleri yok denecek kadar az ve kalitesiz bir biçimde geliyor. Ses düzeylerinden sağ veya sol bir tarafı azaltmaya başladıkça konuşma sesi artmaya ve daha kaliteli olmaya başlıyor. Oyun oynarken de düzeyler eşitken konuşma sesleri çok az çıkıyor. Eşitliği bozduğum zaman ise bir kulaklıktan az ses geliyor. Bunun bir sebebi veya çözümü var mıdır?? Baya uzun süredir bilgisayar bu durumda...

• help me

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baronrevenge -- 22 Mayıs 2017; 17:25:23 >
  • Öncelikle ses sürücüleri güncel mi? Ekran Kartı hdmi ile bağlıysa HD Audio sürücülerini de yükle veya güncelle. Bir de videolar için klite codec kur. O şekildeki bazı videolar düzeliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüm sürücüler güncel codeci deneyeceğim
  • yine sorun düzelmedi sadece kulaklık takınca bozuluyor sebebi ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baronrevenge

yine sorun düzelmedi sadece kulaklık takınca bozuluyor sebebi ne?

Bu durum sadece kulaklıkta oluyorsa, o zaman ön panel ses jakında ya da anakart bağlantı noktasında temassızlık vs olabilir.? Ya da kablo değişmesi gerekebilir? Denemek gerekir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 22 Mayıs 2017; 18:25:23 >
  • Bir de bu sorun ilk ne zaman oldu? Olmadan önce sürücü vs güncelledin mi? Veya sistem güncellemesi? İşletim sistemi nedir bu arada?

• baya uzun süredir var, ses düzeyini değiştirip kullandığım için formattan sonra aklıma geldi tekrar ve sorun jak girişindeymiş 10 15 dk uğraşıp düzgün çalıştığı bi nokta bulduğumda farkettim. Peki düzeyleri değiştirmeden EQ kullanarak bunu düzeltme şansım var mı sizce
  • quote:

baya uzun süredir var, ses düzeyini değiştirip kullandığım için formattan sonra aklıma geldi tekrar ve sorun jak girişindeymiş 10 15 dk uğraşıp düzgün çalıştığı bi nokta bulduğumda farkettim. Peki düzeyleri değiştirmeden EQ kullanarak bunu düzeltme şansım var mı sizce

Sorun temassızlık ise eq nasıl düzeltebilir ki?

• peki sağ-sol düzeyini değiştirmek nasıl düzeltiyor? ve eq ile oynadım biraz konuşma sesleri artabiliyor ama optimumunu bulamadım
  • quote:

peki sağ-sol düzeyini değiştirmek nasıl düzeltiyor? ve eq ile oynadım biraz konuşma sesleri artabiliyor ama optimumunu bulamadım

Yukarıda, 10-15 dk uğraştım düzeldi demiştin. Aynı problem bazen telefonlarda da oluyor. Çözümünde ise, tamirciler kulaklığın takıldığı yuvayı değiştiriyorlar. Bence bu da böyle bir durum?

Bir de o kadar uğraşmaya rağmen optimum ayarı bulamamışsın. Demek ki yazılımsal değil donanımsal.

Şöyle bişey alıp denemen lazım : http://m.n11.com/35-inc-dahili-disket-on-panel-braketi-2-usb-30-type-c-hd-se-P172772925?cid=604001&gclid=CL250IXni9QCFVdAGwodygUKjg&gclsrc=aw.ds

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

peki sağ-sol düzeyini değiştirmek nasıl düzeltiyor? ve eq ile oynadım biraz konuşma sesleri artabiliyor ama optimumunu bulamadım

Yukarıda, 10-15 dk uğraştım düzeldi demiştin. Aynı problem bazen telefonlarda da oluyor. Çözümünde ise, tamirciler kulaklığın takıldığı yuvayı değiştiriyorlar. Bence bu da böyle bir durum?

Bir de o kadar uğraşmaya rağmen optimum ayarı bulamamışsın. Demek ki yazılımsal değil donanımsal.

Şöyle bişey alıp denemen lazım : http://m.n11.com/35-inc-dahili-disket-on-panel-braketi-2-usb-30-type-c-hd-se-P172772925?cid=604001&gclid=CL250IXni9QCFVdAGwodygUKjg&gclsrc=aw.ds

düzeldi dediğim bi noktada düzgün çalışıyordu klavyaye dokunduğum an bozuluyordu. Optimum ayar bulamadım derken de eq ayarlarını hiç bilmiyorum kafama göre değiştirdim ama farklılık olduğunu hissettim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

düzeldi dediğim bi noktada düzgün çalışıyordu klavyaye dokunduğum an bozuluyordu. Optimum ayar bulamadım derken de eq ayarlarını hiç bilmiyorum kafama göre değiştirdim ama farklılık olduğunu hissettim

Valla hocam aklıma, yukarıda önerdiğim şeyi denemekten başka bişey gelmiyor..? İstersen linkteki programı indirip dene.https://cloud.mail.ru/public/Du4C/t2xgqgf3w

Daha doğrusu kapsamlı bir eqolayzer programıyla ayarlamaya çalış. Olmazsa o dediğim aygıtı alırsın..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.