Şimdi Ara

Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
9
Favori
72.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sessiz davlumbaz olayı baca bağlantısı ile ilgili . Motor ne kadar kuvvetliyse baca çıkışıda o kadar büyük olmalı . Ben eski 350 lik siemens davlumbazı söktüm yerine 800 lük teka davlumbaz taktım çıkış 110 olduğu için çok ses yaptı 1 nci kademede bile hem içeride hem dışarıda. Bacayı değiştirip 125 lik yaptıktan sonra cihaz sanki hiç çalışmıyormuş gibi hiç ses gelmiyor ve çekişide mükemmel. Güçlü davlumbazların çıkışları hepsi 150 lik bacasıda 150 lik olursa (en az 125) hiç ses çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fransizerkan

eyvallah teşekkür ediyorum.

bir de çok ilginç bir şey var üründe. dediğim gibi bizim bacamız tıkalıydı ve ürün bunu algılama özelliğine sahip. Eğer baca tıkalı ise ürün gürültülü çalışmaya başlıyor ve siz bir terslik olduğunu anlıyorsunuz. Bu motorlarının özelliğiymiş. Çünkü yeterince hava çekemediğini düşünüp turbo gibi çalışıyormuş ürün. Bacayı temizleyince bu sorun ortadan kalktı. Bazı kişiler ürünü gürültülü gibi sanabiliyormuş bu yüzden ama alakası yok. Zaten dediğim gibi müşteri hizmetlerine en ufak şikayetinizi bildirin anında çözene kadar takip ediyor. Detaylı bilgili kişiler var merkezde. Servisin çok üstünde ürün hakkında bilgileri var. Birkaç fotoğraf istiyorlar sizden ona göre sorunu anlıyorlar hemen. davlumbaz doktorları gibiler ya :))

Alıntıları Göster
    Hocam baca tıkalı olduğu zaman zaten ses fazla olur nereden uyduruyorsunuz bu hikayeleri bilmiyorum. Kügerr yerli üretim ama maşallah Amerika’yı yeni keşfetmiş gibi davranıyor . Olay motorda değil baca çıkışında. Sen bacayı ne kadar küçük tutarsan o kadar ses yapar .

• quote:

Orijinalden alıntı: Hercai12

ben de araştırdım biraz firma yerli mi yabancı mı diye almanya'da da tanıdıklar var. o piyasada da bilinen bir marka. bu türk markası mevzusunun çıkmasının nedeni kügerr'in türkiye de dahil anlaşmalı lisanslı üreticilerinin olmasıymış. ayrıca toplamda 3 ortak olduğunu öğrendim ve biri gerçekten de türk. global bir marka yaratmışlar. türkiye'deki anlaşmalı üreticileri hibsan fabrikası. bu hibsan'ın zaten dünyada üretmediği marka yok gibi bir şey. çok büyük bir fabrika. kügerr'le de anlaşmışlar anladığım kadarıyla. öğrendiklerim bu kadar. bu arada d8'i karbon filtre ile kullanan var mı acaba bir şey soracağım da?
    anladığım kadarıyla yerli üreticimiz olan hibsan bir ara radyal motorlu sessiz aspiratörler üretip piyasadaki sıradan aspiratörlerin iki katı gibi fiyatla satmaya başlıyor.

https://www.iha.com.tr/istanbul-haberleri/hibsan-windy-markasi-ile-ultra-sessiz-aspirator-uretti-205382/

http://www.yapi.com.tr/urunhaberleri/dunyanin-en-sessiz-aspiratoru-hibsandan_64277.html

donanımhaber gibi forumlarda 2013 yıllarında hibsan windy 9062 bol bol önerilmiş. şu anda ise piyasada böyle bir model yok. hibsan'ın da hiç radyal motorlu aspiratör modeli yok. kügerr radialitic motorlu aspiratör ise premier algısı olmayan aspiratörlerin yaklaşık olarak 4 katı fiyata satılıyor.

websitesinin tasarımındaki amatörlük ve almanya iletişim adresinin hibsan almanya adresine benzerliği kügerr'in aslında hibsan'ın premier marka algısı yaratmaya çalıştığı bir "türk asıllı alman markası" olduğunu düşündürtüyor bana. ayrıca ingilizce sitede türkçe tanıtım filmi olması başka neyi gösterir ki?

http://www.kugerr.com/en/why-kugerr/
    https://www.kugerr.com/en

Kısaca yerli üretim davlumbaz 600-700 fiyat aralığında olmadı gerekirken yurtdışı üretim gibi gösterip 1500-2000 TL fiyat çekiyorlar . Malkara Keşan hoppala paşam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikret3968 -- 2 Şubat 2020; 1:35:7 >

• Merhaba,
    yaklaşık 5 senedir Kügerr A100 60cm aspiratör kullanıyorum. Geçen ay bozuldu ve açma tuşuna basınca sigorta attırdı, fişi çekip ters takınca da sigorta attırmadı ama bu seferde motor dönmedi 5. kademede pervanesi görülebilecek şekilde çok az döndü. Neyse yerinden sökmesi çok kolay ve basit olduğundan çıkarttım malum yemek yağ buharı nedeniyle kirli olduğu için detaylıca temizleyip arındırdım ve servisi aradım. Müşteri hizmetleri ilgili alakalı, adresime bakan servisin telefon numarasını verip aramamı söylediler. Aradım 50 lira servis-yol ücreti olduğunu söylediler yaptır yada yaptırma, randevu verdim geldiler 50 lirayı verdim götürmemiz gerekiyor dediler götürdüler, 1 hafta sonra aradılar motoru arızalı yenisi ile değişmesi gerekiyor dediler, e hani fırçasız, radialiktik vs uzun ömürlü motor idi cevap yok olabilirmiş. 240 lira yeni motor fiyatı kabul ediyorsanız yapalım mı dediler kabul ettim. Evde ben yoktum babam vardı getirdiklerinde yerine takmasınlar yine ben söktüğüm gibi takarım yerine dedim. Akşam geldim kontrol ederken birde ne göreyim inox yüzeylerde az buz değil çizik içerisinde sanki yolda arabanın bagajında bir ora bir bura gezmiş. Kendim temizlediğim için neresinde çizik var yok çok iyi hatırlıyorum. Kontrol ederken asıl can sıkıcı durum ile karşılaştım, evde sigara içen olmadığı için nikotin kokusuna karşı hassasım cihaz o biçim sigara kokuyor, daha dikkatli bakınca fan pervanesinin aşırı kirli olduğunu gördüm. Resmen daha önce sigara içilen bir evde kullanılmış eski çıkma fan motorunu yeni diye takıp getirmişler. Hemen arardım servisi ve resmini gönderdim bu ne dedi efendim atölyede yanlışlık olmuş bu yeni motor değil biz size hemen tekrar değiştirelim. 10 gün sonra yeni motor ile geldiler tam takacaklar yeni motorun pervanesi kırık, gittiler bir hafta sonra geldiler taktılar gittiler.
    Kullanmaya başlayınca gördüm ki sesi 123 de zaten çok az dı ama 4 ve 5 te sesi daha az çıkıyor daha önce kendi usulümce testler yapmıştım yine yaptım ama maalesef eskisinden daha az çekiş gücüne sahip olduğunu gördüm.
    Bu çekim gücü de piyasadaki diğer aspiratörlere göre daha iyi yeterli ama eskisi gibi de değil. Belki eskisi çabuk arızalandığı için dönüş hızını azaltmış revizyona gitmiş olabilirler bilemiyorum.
    Sonuç olarak 250 liraya benzer kalıpta aspiratör varken 1050 lira buna verilir mi bilmiyorum, gerçekten iyi çekiş gücüne sahip olduğu ve sesiz olduğu için verilir mi bu kadar para kullanıcıya kalmış bence 750 lira civarı bir fiyatı hak ediyor.
    Aşağıda resimleride paylaşıyorum, kusura bakmayın biraz uzun yazdım.
    https://www.haberler.com/hibsan-windy-markasi-ile-ultra-sessiz-aspirator-3874263-haberi/
    https://www.hepsiburada.com/hibsan-ankastre-aspirator-inoks-p-HBV000001O1LN
    https://www.hepsiburada.com/kugerr-a100-dunyanin-en-sessiz-aspiratoru-60cm-surgulu-aspirator-p-MTKUGA100

Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 7 Şubat 2020; 11:44:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fikret3968

Hocam baca tıkalı olduğu zaman zaten ses fazla olur nereden uyduruyorsunuz bu hikayeleri bilmiyorum. Kügerr yerli üretim ama maşallah Amerika’yı yeni keşfetmiş gibi davranıyor . Olay motorda değil baca çıkışında. Sen bacayı ne kadar küçük tutarsan o kadar ses yapar .

Alıntıları Göster
    aynı markanın başka modelini de kardeşim aldı. Teka vardı çok ses yapıyordu attık kügerr d8 aldı ve 1-2-3. kademelerde az bir ses var-yok mis gibi çalışıyor. Olay motorda değilse neden diğer davlumbaz ses yapıyordu kardeşim baca deliği aynı baca deliği. herhangi bi değişiklik yapmadı ki? Ama şuna katılıyorum: Eğer baca deliğiniz 10 cm çapında falansa bu gibi güçlü ürünlerde ekstra ses olur. En az 12 cm çapında baca deliği için ekstra bilinçlendirme yapıyorlar zaten, haklılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Merhaba,
    yaklaşık 5 senedir Kügerr A100 60cm aspiratör kullanıyorum. Geçen ay bozuldu ve açma tuşuna basınca sigorta attırdı, fişi çekip ters takınca da sigorta attırmadı ama bu seferde motor dönmedi 5. kademede pervanesi görülebilecek şekilde çok az döndü. Neyse yerinden sökmesi çok kolay ve basit olduğundan çıkarttım malum yemek yağ buharı nedeniyle kirli olduğu için detaylıca temizleyip arındırdım ve servisi aradım. Müşteri hizmetleri ilgili alakalı, adresime bakan servisin telefon numarasını verip aramamı söylediler. Aradım 50 lira servis-yol ücreti olduğunu söylediler yaptır yada yaptırma, randevu verdim geldiler 50 lirayı verdim götürmemiz gerekiyor dediler götürdüler, 1 hafta sonra aradılar motoru arızalı yenisi ile değişmesi gerekiyor dediler, e hani fırçasız, radialiktik vs uzun ömürlü motor idi cevap yok olabilirmiş. 240 lira yeni motor fiyatı kabul ediyorsanız yapalım mı dediler kabul ettim. Evde ben yoktum babam vardı getirdiklerinde yerine takmasınlar yine ben söktüğüm gibi takarım yerine dedim. Akşam geldim kontrol ederken birde ne göreyim inox yüzeylerde az buz değil çizik içerisinde sanki yolda arabanın bagajında bir ora bir bura gezmiş. Kendim temizlediğim için neresinde çizik var yok çok iyi hatırlıyorum. Kontrol ederken asıl can sıkıcı durum ile karşılaştım, evde sigara içen olmadığı için nikotin kokusuna karşı hassasım cihaz o biçim sigara kokuyor, daha dikkatli bakınca fan pervanesinin aşırı kirli olduğunu gördüm. Resmen daha önce sigara içilen bir evde kullanılmış eski çıkma fan motorunu yeni diye takıp getirmişler. Hemen arardım servisi ve resmini gönderdim bu ne dedi efendim atölyede yanlışlık olmuş bu yeni motor değil biz size hemen tekrar değiştirelim. 10 gün sonra yeni motor ile geldiler tam takacaklar yeni motorun pervanesi kırık, gittiler bir hafta sonra geldiler taktılar gittiler.
    Kullanmaya başlayınca gördüm ki sesi 123 de zaten çok az dı ama 4 ve 5 te sesi daha az çıkıyor daha önce kendi usulümce testler yapmıştım yine yaptım ama maalesef eskisinden daha az çekiş gücüne sahip olduğunu gördüm.
    Bu çekim gücü de piyasadaki diğer aspiratörlere göre daha iyi yeterli ama eskisi gibi de değil. Belki eskisi çabuk arızalandığı için dönüş hızını azaltmış revizyona gitmiş olabilirler bilemiyorum.
    Sonuç olarak 250 liraya benzer kalıpta aspiratör varken 1050 lira buna verilir mi bilmiyorum, gerçekten iyi çekiş gücüne sahip olduğu ve sesiz olduğu için verilir mi bu kadar para kullanıcıya kalmış bence 750 lira civarı bir fiyatı hak ediyor.
    https://www.haberler.com/hibsan-windy-markasi-ile-ultra-sessiz-aspirator-3874263-haberi/
    https://www.hepsiburada.com/kugerr-a100-dunyanin-en-sessiz-aspiratoru-60cm-surgulu-aspirator-p-MTKUGA100

Hocam çok iyi bir yazı olmuş. Bu ürünü bir çok kişi merak ediyor fakat adam akıllı yorum yok çok fazla kullanıcısı olmadığından.
    Elinize sağlık, bu arada servisinde uyanıklığını lanse etmişsiniz rezillik resmen. 3 kuruş fazla kazanmak için yalanla dolanla iş yapan maalesef her markada var.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    belki konunun yeri değil ama siemens bayisi olduğunuz için yazmak istedim. son iki ayda çamaşır kurutma makinası, aspiratör, benim ve annemin elektrikli süpürgesi bozuldu.

Çamaşır kurutma makinem siemens WT46S511TR 1 senedir tamburunda çatlak olduğu için her turda taşıma tekerleğine geldiğinde fermuarın metale çarpması gibi ses geliyor bu şekilde kullanıyorduk. Ama artık ısıtmaz olup kullanamaz hale gelince siemens müşteri hizmetlerini aradım, dedimki tamburumun değişmesi gerekiyor bire galiba muhtemelen ısıtıcı resistansı arızalanmış olabilir durum böyle ise maliyet ne olur? dediler biz size dönelim. aradılar eğer dediğiniz gibi ise 950 lira gibi işçilik+malzeme kdv dahil maliyet olur dediler. olur dedim gelsin servis, gelirken benim lafıma istinaden yanlarında koca tamburu getirmişler, resistans da getirmişler ama yaptıkları kontrolde evet tambur değişmeli ama resistans sağlam sağdece termik arızalı olduğundan resistansa elektrik göndermiyor dediler taktılar 50-60 lira gibi bi termik ücreti olduğunu tambur ve termik için 750 lira ödedim üstelik pos cihazları olduğu için taksit te yaptılar (kügerr peşinci idi) eski malzemeyide kalsın mı çöpe biz mi atalım dediler. servis dediğin işte böyle olur.
    1 hafta sonra müşteri hizmetleri aradı, servis galoş giydi mi, takım çantalarının altına koruyucu örtü serdiler mi, aynı gün sorununuz halledildi mi, yanlarında yeterince yedek parça var mıydı, hitap ve konuşmaları saygılı mıydı fatura servis fişi vs verdiler mi neler neler sordu. demek ki isteyince oluyor.
    Elektrik süpürgesi biri 6 yıllık diğeri 4,5 yıllık electrolux
    electrolux servisi de rezil bakırköy e götürdüm hortum üzerindeki kumandayı görmeyince çalışmıyor bu tip cihaz dedi, ne kadar 750 lira beki hortumdan sonra çalışmaz ise anakart arızası var ise mesela dedim o zaman 600 lira daha anakart için ödemeniz gerekecek dediler, servise bak hizaya gel, kızdım yaptırmadan aldım gittim miele cat&dog torbalı süpürge aldım.

• quote:

Merhaba,
    belki konunun yeri değil ama siemens bayisi olduğunuz için yazmak istedim. son iki ayda çamaşır kurutma makinası, aspiratör, benim ve annemin elektrikli süpürgesi bozuldu.

Çamaşır kurutma makinem siemens WT46S511TR 1 senedir tamburunda çatlak olduğu için her turda taşıma tekerleğine geldiğinde fermuarın metale çarpması gibi ses geliyor bu şekilde kullanıyorduk. Ama artık ısıtmaz olup kullanamaz hale gelince siemens müşteri hizmetlerini aradım, dedimki tamburumun değişmesi gerekiyor bire galiba muhtemelen ısıtıcı resistansı arızalanmış olabilir durum böyle ise maliyet ne olur? dediler biz size dönelim. aradılar eğer dediğiniz gibi ise 950 lira gibi işçilik+malzeme kdv dahil maliyet olur dediler. olur dedim gelsin servis, gelirken benim lafıma istinaden yanlarında koca tamburu getirmişler, resistans da getirmişler ama yaptıkları kontrolde evet tambur değişmeli ama resistans sağlam sağdece termik arızalı olduğundan resistansa elektrik göndermiyor dediler taktılar 50-60 lira gibi bi termik ücreti olduğunu tambur ve termik için 750 lira ödedim üstelik pos cihazları olduğu için taksit te yaptılar (kügerr peşinci idi) eski malzemeyide kalsın mı çöpe biz mi atalım dediler. servis dediğin işte böyle olur.
    1 hafta sonra müşteri hizmetleri aradı, servis galoş giydi mi, takım çantalarının altına koruyucu örtü serdiler mi, aynı gün sorununuz halledildi mi, yanlarında yeterince yedek parça var mıydı, hitap ve konuşmaları saygılı mıydı fatura servis fişi vs verdiler mi neler neler sordu. demek ki isteyince oluyor.
    Elektrik süpürgesi biri 6 yıllık diğeri 4,5 yıllık electrolux
    electrolux servisi de rezil bakırköy e götürdüm hortum üzerindeki kumandayı görmeyince çalışmıyor bu tip cihaz dedi, ne kadar 750 lira beki hortumdan sonra çalışmaz ise anakart arızası var ise mesela dedim o zaman 600 lira daha anakart için ödemeniz gerekecek dediler, servise bak hizaya gel, kızdım yaptırmadan aldım gittim miele cat&dog torbalı süpürge aldım.

Merhabalar tekrar çok şanssız bir dönem geçiyoruz desenize son zamanlarda :)

Hocam servis önemli ve cidden şu yukarıdaki aşamaları ben anlattığımda buradaki tutumumu bilenler inanıyor da beni tanımamış alışverişi olmamış yüzeysel olarak inceleme yapan arkadaşlar oluyor, servisle ilgili kısmın önemini tam anlayamıyorlar.

Müşteri hizmetlerinin arayarak şunları sorması bile evinize gelen servisin size olan tutumunu etkiliyor adam biliyor ki bu evden çıktıktan sonra hizmetini düzgün yapmadı ise sonucu olacak.

Hoş böyle bile var sıkıntı yaşatan servisler adam işini sevmeden yapıyor bir kere, hasbelkader o işe girmiş mecburiyetten çalışıyor gibi tipler. Ama nerede yok ki bunlardan maalesef.

Tekrar geçmiş olsun ürünler çok ardarda arıza vermiş.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

• quote:

Merhaba,

Hocam sizin değişen motorunuzun gücü çok düşük bu yüzden öncekine göre düşük geliyor sesi
    Fiyat listesine bir bakın karşılaştırma yaparsınız. Kügerr balon çıktı taktığı motor bahçıvanın motoruymuş.

• fikret3968 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    aslında haklı da olabilirsiniz ama malum daha yazmadığım kügerr servisi ile yaşadığım diyaloglar ve bir kısmını yazdığım olaylardan sonra servise güvenim hiç yok, belkide ucuz ve muadil olduğu için servis bana BVN takmış olabilir, servis kağıthane de evim bahçeşehirde yani mesafe biraz uzak ve 4 kez geldi gitti 290 lira aldı.
    ilk taktığı çıkma fan muhtemelen orijinal olduğundan onun sesi eskisi ile aynı idi, test etmemiştim ama muhtemelen çekiş kuvveti de eskisi gibi iyi ve aynı idi. Anlamanın yolu yeni bir A100 ü test etmem veya motorunu söküp bakmam lazım, tecrübelerim ve hislerim orijinal kügerr A100 lerde BVN değil farklı marka fan kullanıldığı yönünde, zaten kügerr etiketinde 800 e yakın bir metreküp hava çektiğini, internet sitesinde ise 592 m3 söylüyor BVN nin bu modeli ise 485 metreküp hava akışı sağladığı yazıyor.
    Bu aspiratörün fiyatına etki eden en büyük faktör bence kullanılan ve muhtemelen ithal olan motor undan kaynaklanıyor.
    Çünkü geriye sadece metal sac aksam, spek elektronik tarafından üretilen kontrol paneli ve modülü (onun da yenisi çok pahalı değil) 1A 220v/12v dönüştürücü (aydınlatma lambası için)

http://www.spek.com.tr/tr/detay.php?id=100032
    http://www.spek.com.tr/tr/detay.php?id=100034

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 7 Şubat 2020; 14:42:9 >

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    benim kügerr ile ilgili hiç bir olumlu düşüncem kalmadı artık. İthal motor falan kullandıklarınıda düşünmüyorum. Sağdan soldan toplama parçalarla Üretilip ithal havasına sokarak milleti kazıklıyorlar .
  • burada daha önce araştırmıştık arkadaşlar kügerr'in lisanslı üreticileri var (türkiye, polonya, portekiz gibi ülkelerde). türkiye'deki modellerini de türkiye'de anlaşmalı olduğu lisanslı üreticisine ürettiriyor zaten bunda yanlış bir şey yok ki? birçok büyük marka yapıyor bunu. adam ithal demiyor ki türkiye'deki ürettirdiği ürünlere zaten türkiye'deki fiyatları nasıl almanya'dakinden daha ucuz oluyor işte bu sayede. yoksa kur almış başını gitmiş 5000 tl olması gerekiyor davlumbazın.

ha ama bu üreticilerde kendi istediği şekilde, kendi patentli sistemiyle ürettiriyor ürünlerini. ben bunda yanlış bir şey görmüyorum. yani elektronik kartını bilmemnesini her şeyini adam kendi patentli sistemi ve kontrolü dahilinde bir yerlere ürettirip montaj ettiriyor olay bu.

biz komşumuzdaki kügerr a100 model aspiratörü görünce almaya karar vermiştik. o 4-5 yıldır kullanıyor baya memnundu. biz d8 modelini aldık ancak kardeşime geçen yeni a100 sipariş ettik. merak edip fotoğraf istedim aynı motor mu diye. komşumuzdaki motorla kardeşimdeki motor farklı. çünkü 2018'in ortalarından itibaren motorlarda değişime gitmişler. hem de baya değişiklik gördüğünüz gibi kardeşimdeki davlumbaz motoru gibi. ama komşumuzdaki yatay motor (buradaki diğer arkadaşın koyduğu gibi).

komşumuzdaki önce türkiye'deki anlaşmalı olduğu motorcuda ürettirdiği bir motor anladığım kadarıyla (yukarıdaki motora benziyor). kardeşimdeki motor ise italyan bir firmaya ürettirdiği bir motor. zaten bi ara daha ucuzdu kügerr modelleri muhtemelen türkiye'de yaptırıyordu motorlarını ama sonra bırakmışlar demek orayı italya'dan ithal ediliyor. resimleri de koyuyorum.

kardeşim fazlasıyla memnun bu arada hem emiş gücü olsun hem sessizlik olsun. Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı?

• quote:

burada daha önce araştırmıştık arkadaşlar kügerr'in lisanslı üreticileri var (türkiye, polonya, portekiz gibi ülkelerde). türkiye'deki modellerini de türkiye'de anlaşmalı olduğu lisanslı üreticisine ürettiriyor zaten bunda yanlış bir şey yok ki? birçok büyük marka yapıyor bunu. adam ithal demiyor ki türkiye'deki ürettirdiği ürünlere zaten türkiye'deki fiyatları nasıl almanya'dakinden daha ucuz oluyor işte bu sayede. yoksa kur almış başını gitmiş 5000 tl olması gerekiyor davlumbazın.

ha ama bu üreticilerde kendi istediği şekilde, kendi patentli sistemiyle ürettiriyor ürünlerini. ben bunda yanlış bir şey görmüyorum. yani elektronik kartını bilmemnesini her şeyini adam kendi patentli sistemi ve kontrolü dahilinde bir yerlere ürettirip montaj ettiriyor olay bu.

biz komşumuzdaki kügerr a100 model aspiratörü görünce almaya karar vermiştik. o 4-5 yıldır kullanıyor baya memnundu. biz d8 modelini aldık ancak kardeşime geçen yeni a100 sipariş ettik. merak edip fotoğraf istedim aynı motor mu diye. komşumuzdaki motorla kardeşimdeki motor farklı. çünkü 2018'in ortalarından itibaren motorlarda değişime gitmişler. hem de baya değişiklik gördüğünüz gibi kardeşimdeki davlumbaz motoru gibi. ama komşumuzdaki yatay motor (buradaki diğer arkadaşın koyduğu gibi).

komşumuzdaki önce türkiye'deki anlaşmalı olduğu motorcuda ürettirdiği bir motor anladığım kadarıyla (yukarıdaki motora benziyor). kardeşimdeki motor ise italyan bir firmaya ürettirdiği bir motor. zaten bi ara daha ucuzdu kügerr modelleri muhtemelen türkiye'de yaptırıyordu motorlarını ama sonra bırakmışlar demek orayı italya'dan ithal ediliyor. resimleri de koyuyorum.

kardeşim fazlasıyla memnun bu arada hem emiş gücü olsun hem sessizlik olsun. Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı?
    fotoğraflar için teşekkürler kardeş. eve geçeyim ben de bi bakarım. bizimkisi de bu siyah motora benziyor ama etiketine dikkat etmedim. gerçi benim için önemli olan sessizlik ve emiş gücü. ahmet'e mehmet'e ürettirmiş beni çok ilgilendirmez. Biz aylardır memnunuz. Parasına değdi. Önemli olan düzgün mal gelmesi bana. Daha önce de burada yazmıştım. şahsen bu firmanın arkasındayım. en ufak sorunda Merkezden bizzat ilgilendiler çözene kadar hiç yormadılar.

• quote:

burada daha önce araştırmıştık arkadaşlar kügerr'in lisanslı üreticileri var (türkiye, polonya, portekiz gibi ülkelerde). türkiye'deki modellerini de türkiye'de anlaşmalı olduğu lisanslı üreticisine ürettiriyor zaten bunda yanlış bir şey yok ki? birçok büyük marka yapıyor bunu. adam ithal demiyor ki türkiye'deki ürettirdiği ürünlere zaten türkiye'deki fiyatları nasıl almanya'dakinden daha ucuz oluyor işte bu sayede. yoksa kur almış başını gitmiş 5000 tl olması gerekiyor davlumbazın.

kardeş bizde başka bir modeli var memnunuz da bu aspiratör modellerinde bir şey soracaktım kardeşinize sorabilir misiniz? ürün sürgü paneli kapanınca aspiratör de otomatik kapanıyor mu? yoksa o şekilde de çalıştırma imkanı varmıdır? sağolasın şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: nickcave01

kardeş bizde başka bir modeli var memnunuz da bu aspiratör modellerinde bir şey soracaktım kardeşinize sorabilir misiniz? ürün sürgü paneli kapanınca aspiratör de otomatik kapanıyor mu? yoksa o şekilde de çalıştırma imkanı varmıdır? sağolasın şimdiden

Alıntıları Göster
    valla ben kügerr'in d8 modelini kullanıyorum bilmiyorum da kardeşime yazdım şimdi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nickcave01

Alıntıları Göster
    kardeşim a100 ürününün sürgülü panelinin ister kapalı ister açık konumda kullanılabildiğini söyledi. yani sürgüyü itince aspiratörün kapanması gibi bir durum yok. istersen tuştan kapatıyormuşsun.

• Hercai12 kullanıcısına yanıt
    fransizerkan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

benim etikette 800 m3 yazıyor ve aydınlatma lambası halojen.
    Yeni üretilenlerde etikette kaç m3 yazıyor bakabilir misiniz? Ayrıca halojenden de led e geçiş yapıldığı görülüyor.

Şu an güncel kügerr sitesinde A100 için bilmem ne normunda 588 m3, başka normda 410 m3 emiş gücü yazıyor.
    Motorun üreticisi ise 402 m3 olduğunu yazmış.

https://www.emcmotors.it/en/centrifugal-blowers/hei-s-series

Anlaşılan ilk etapta üretilen cihazlarda bendeki gibi olan motorlara sahip cihazların motorları kısa ömürlü olması nedeni ile sorun yaşanınca farklı motor arayışına girmiş ve italyan ETC de karar kılınmış, ETC evet çok kaliteli, güzel görünen ve güven veren bir motora benziyor ama bu motor ile çekim gücünde biraz düşme olduğu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 12 Şubat 2020; 11:34:0 >

• quote:

Merhaba,

benim etikette 800 m3 yazıyor ve aydınlatma lambası halojen.
    Yeni üretilenlerde etikette kaç m3 yazıyor bakabilir misiniz? Ayrıca halojenden de led e geçiş yapıldığı görülüyor.

Şu an güncel kügerr sitesinde A100 için bilmem ne normunda 588 m3, başka normda 410 m3 emiş gücü yazıyor.
    Motorun üreticisi ise 402 m3 olduğunu yazmış.

https://www.emcmotors.it/en/centrifugal-blowers/hei-s-series

Anlaşılan ilk etapta üretilen cihazlarda bendeki gibi olan motorlara sahip cihazların motorları kısa ömürlü olması nedeni ile sorun yaşanınca farklı motor arayışına girmiş ve italyan ETC de karar kılınmış, ETC evet çok kaliteli, güzel görünen ve güven veren bir motora benziyor ama bu motor ile çekim gücünde biraz düşme olduğu kesin.

Selam dostum,

Senin aldığın cihaz sanırım epey önce yapılan cihazlardan. Bizim komşumuzda da aynı etiket var (onun da ürünü çok eski). Birbirinden farklı ölçüm normları var bilemiyorum o 800 m3/h o yıllarda hangi teknik ölçüme göre yazılmış o zaman bilmiyorum. Şu an dünyada geçerli tek norm var ve herkes buna göre ölçümünü yazmak zorunda. Bosch, Franke, Kügerr falan buna uyuyor: DIN EN61591 normu. (Ha uymayan merdivenaltı çok firma da var gerçi).

Kügerr bunun yanında bu norm dışındaki metreküpünü de yazıyor kafa karışmaması için.

Yalnız artık yeni etiket dizaynlarında bu metreküp değeri enerji etiketine yazılmıyor. Hiçbir markada yok. Ekte gönderiyorum kardeşimin ürününe ait etiketi. Gördüğün gibi yeni ürünlerde metreküp değeri enerji etiketinde yazmıyor. Bu tüm markalarda böyle. Ama zaten internette her iki norma göre de ölçümlerini açık açık yayınlayan tek marka kügerr. ben başkasında bu kadar net ifade edildiğini görmedim.

Şu an A100'ler yaklaşık 600 m3/h. Ama kesinlikle 5 sene önceki cihazlardan daha az emiş gücü yapıyor demek değil bu eminim. Öyle bir şey olamaz ki mantıklı değil. Adamlar madem 800 m3/h Türkiye'den motor buluyordu da neden gidip taaa italya'lardan pahalı ithal motor getirip cihazlarını güncelleştirsinler? Kaldı ki şu an kullandıkları motor çok daha büyük eskiye göre. yani baktıgın zaman italya'dan aldıkları motorun zaten çok daha pahalı olduğunu anlayabiliyorsun.

o eskide yazan 800 metreküp meselesi muhtemelen davlumbazlarla ortak bir değer olsun (tek ortak etiket) diye yazılmış olabilir ya da dediğim gibi DIN/EN normundan önce kullanılan farklı bir ölçüm tekniğine ait olabilir.

Emiş testi ile ilgili bir test yaptım karşılaştırmak için. 2. kademeye aldık hem komşumuzdaki eski ürünü, hem de kardeşimin yeni a100'ünü. 2. kademede A4 sayfa koyduk ikisine de. Kardeşimin yeni ürünü çok daha iyi bir tutuş yaparken, komşumuzdaki eski ürün daha zayıf bir tutuş yapıyordu. Hele 4 ve 5. kademe olan turbo modlarda bu farkı daha da fazla hissediyorsun.

Yani sonuç olarak adamlar ürünlerini yeni normlara göre yeniden dizayn edip başarılı bir şekilde güncelleştirmişler anladığımız kadarıyla. 2018 yılından itibaren yeni kügerr'ler satılmaya başlanmış. zaten fiyatların da 2018'den sonra ciddi artmaya başlaması (ithal girdiler nedeniyle) bunu destekliyor gibi. kardeşim şu ana kadar epey memnun üründen. bir sorun olursa iletirim sizlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hercai12 -- 15 Şubat 2020; 9:35:6 >

• fikret3968 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ne yazık ki baca çıkışı olmayan bir evde oturuyorum.
    Davlumbaz Bosch DWK68AK20T
    Ekim ayından itibaren karbon filtre(yan sanayi) ile kullanmaya başladık, ancak koku temizleme performansından hiç memnun değiliz.
    Hiç umudum yok ama servisten orijinal filtre alıp deneyeceğim.

Diğer eksi kısım sesi, davlumbaz çektiği havayı mutfağın tavanına doğru veriyor ve çok fazla sese neden oluyor. Bu tarz bacasız davlumbazlar için susturucu uygulaması var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 25 Şubat 2020; 10:24:16 >
  • Kügerr almayı düşünüyoruz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 6 Mart 2020; 8:9:24 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.