Şimdi Ara

Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
9
Favori
72.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, up niyetine. Yeni yerleşeceğimiz evde mutfak tadilatıyla birlikte davlumbaz mı aspiratör mü arayışına girdik ve Kruger davlumbazlar gözümüze ilişti, çok olumlu da yorumlar var ve gerçekten sessiz de çalışıyor gibi. Linkteki gibi bir şey işimizi görür diye düşündük. Tavsiyeniz ya da yorumunuz var mı?

https://www.hepsiburada.com/kugerr-d8-60-cm-siyah-cam-ankastre-sessiz-davlumbaz-p-MTKUGD860
  • Herkese merhaba, mevcuttaki aspiratörüm eski ve çok ses yapıyor.

Genişlik: 60 cm
    Derinlik: 48 cm

Kügerr'in hangi modeli bana uyar acaba? Yani 60 cm genişlikteki modellerin ne farkı var tam anlamayadım. Mesela KÜGERR D300 60 CM 1.699 TL ama KÜGERR D600 60 2.230 TL, arada çok fark var. Sebebi nedir ve KÜGERR D8 60 CM tipi yani eğimli modeller verimli oluyor mu?

Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı?

• Jiraiya kullanıcısına yanıt
    aldınızmı hocam bende d8 düşünüyorum varmı sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Herkese merhaba, mevcuttaki aspiratörüm eski ve çok ses yapıyor.

Genişlik: 60 cm
    Derinlik: 48 cm

Kügerr'in hangi modeli bana uyar acaba? Yani 60 cm genişlikteki modellerin ne farkı var tam anlamayadım. Mesela KÜGERR D300 60 CM 1.699 TL ama KÜGERR D600 60 2.230 TL, arada çok fark var. Sebebi nedir ve KÜGERR D8 60 CM tipi yani eğimli modeller verimli oluyor mu?

aldınızmı hocam bende d8 düşünüyorum varmı sorun

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hayır almadım. Kugerr ile iletişime geçtim ve baca çıkışımdan dolayı ürünü bacalı değil de karbon filtreli kullanmamı önerdiler, aksi halde sorun yaşayabilirmişim, ben de mevcuttaki vapur gürültüsündeki davlumbazıma universal bir karbon filtre aldım ve bir süredir test ediyorum acaba karbon filtre işe yarıyor mu diye, ona göre karar vereceğim. Kugerr'in teknik yardım ekibinden son derece memnun kaldım, ürünü satmaya odaklı değil, işimizi görmek amaçlı bir müşteri yaklaşımları olması beni çok memnun etti, bu nedenle eğer alım kararı verirsem modeli bilmem ama marka kesin Kugerr olacak.
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    baca çıkışı çaplamı alakalı yoksa yeriylemi alakalı

benim baca 12 cm çapı ve direkt dışarı bağlı

sitesindeki ölçüye uyuyor yani

olmasa bende arayayım bir
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    Çaptan ziyade benim mutfaktaki tesisatta fazla dönüş (dirsek) var ve mesafe uzun, bu nedenle önermediler. Siz de benim yaptığım gibi whatsapp dan mutfağınızın resimlerini paylaşın, kendilerindne yorum isteyin
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    iyi fikir
  • Baca çapının minimum 12cm çapında olması gerekir. Avrupa'da bu ölçü 15 cm imiş. Kügerr 2018 yılından itibaren motorda değişime gitti. Verdikleri bilgilere göre de davlumbazın içinde olan elektronik devre ve kablolar davlumbazın dışına çıkarılmış.
  • Kügerr kullanıcısıyım. Ada tipi davlumbaz aldım. Gerçi henüz bir ay bile olmadı. Baca deliği 12 cm direk dışarıya cikiyor 120 cm mesafeden sonra. Evim Amerikan tarzı mutfak ve odaların hepsi salon kismina çok yakın. 10 aylık bir bebeğim var özellikle sessiz oluşu benim için çok önemliydi. Gerçekten çok memnunum. Müşteri hizmetlerinden de Bursa teknik servisinden de ürünün kendisinden de.. Çekiş gücü de çok iyi sessizliği de..
  • avantis A kullanıcısına yanıt
    evet işini çok düzgün yapan nadir firmalardan kügerr bence. yeni aldığımız d8'de dediğiniz gibi davlumbazın içinde sadece motoru monte etmişler, elektronik aksamlar düzgün bir şekilde bir kutunun içerisinde gizli bir şekilde cam bölmenin arkasına alınmış (davlumbazın üstü). davlumbazın üstünde sac metal bacanın içinde kalmış oluyor ve hem böylece dışarıdan bakılınca görülmüyor, hem de elektronik aksamların yağ ve buhar ile teması önlenmiş. çok yerinde bir dizayn olmuş uzun ömür için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmazspor -- 30 Eylül 2020; 13:49:48 >
  • Kumandanın üstündeki tuşlar ne işe yarıyor ,paneldeki göstergeler neyi temsil ediyor derseniz fotoğrafını buraya ekleyeyim kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 4 Ekim 2020; 12:1:46 >

Teşekkürler. Siz hangi modeli ne zamandır kullanıyorsunuz. memnun musunuz?

Ben de F10-90cm modelini aldım, tadilat sonrası kurup tecrübelerimi paylaşacağım.

• quote:

Teşekkürler. Siz hangi modeli ne zamandır kullanıyorsunuz. memnun musunuz?

Ben de F10-90cm modelini aldım, tadilat sonrası kurup tecrübelerimi paylaşacağım.

D8 60 cm modelini 2015 yılında aldım.2020 Eylül ayında bir sabah kalktım kendi kendine açılıp kapanmaya çalıştığını farkettim. Farklı bir hikaye ile D8 60 cm yeni modelini aldım. Daha önce çıkış için 10cm çapında boru kullanıyordum. Yenisini aldıktan sonra boru çapını 12cmye çıkardım. Borunun çıkışına menfez taktım ve doğal olarak ses miktarı arttı. Kügerr müşteri hizmetlerinin önerdiği kapağı bauhaustan alıp taktım sesi azaldı. Şu anda iyi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 5 Ekim 2020; 22:44:39 >

• Öncelikle selamlar. Ben de Amerikan mutfak tarzı evimize d8 modelini almayı düşünüyorum. Aslında Beko ADT 63741 SI ile arasında kalıyorum ama kügerr çekimi daha iyidir diye düşündüğümden kügerre kayıyorum. Tam alacağım zamanlar 300 lira zam geldi ürünlere ne yapacağımı şaşırdım. Sizce bu fiyata değer mi?
    Hocam merhaba linki var mı?
  • Yaklaşık 1 aydır Kügerr F10 90 cm modelini kullanıyorum, tecrübelerimi paylaşayım.

Benim mutfağımdaki baca çıkışı, Kügerr tarafından da tavsiye edilen minimum ölçü olan 12cm ancak dirsek sayısı fazla, 3 adet dirsek var, buna ek olarak uzun bir hat, yaklaşık 3 metre. Kügerr'in sessizlik iddiası sebebiyle Kügerr'in çok memnun kaldığımı tekrar tekrar belirteceğim müşteri hizmetleriyle görüşerek onların tavsiyesi ile beğendiğim model olan F10 90 cm modelini 3 adet nano karbon filtresi de sepete ekleyerek kendi sitelerinden sipariş verdim. Ürünler Horoz Lojistik ile evime kapalı kutu teslim edildi. Burada önemli bir husus var:

Kügerr'in ürünlerdeki non karbon filtreler, aspiratörün normal filtreleri çıkarılarak takılan tarzda, çok hoşuma gitti, pratik filtre şeklinde. Dikkatli bakarsanız normal filtre ile arasındaki tek fark içlerindeki siyah karbon filtre, yani baacalı sistem için gereken standart filtreden ayırt etmek için oradan ayırt edebilirsiniz. Eğer siparişinizi nano karbon filtreli yaparsanız, Kügerr, alıcı karıştırmasın diye normal filtreleri kutuya KOYMUYORMUŞ, yani bendeki durum böyle oldu, sadece karbon filtreler bana geldi. Böyle olduğunu anlayınca ileride karbon filtreli sistem içime sinmez ve bacalı sisteme dönmek istersem diye standart filtreleri kargo etmelerini istedim, bu filtreleri ayrı kargo ile depodan ücretsiz yolladılar.

Kügerr F10 modeli ile test eden birisi olarak rahatça şunları yazabilirim:

Kügerr Nano Karbon Filtreli Kullanımda:

Aşırı sessiz, müthiş bir konfor

Kokuyu hapsetme konusunda bacalı montajdaki gibi başarılı değil, koku bariz şekilde oda içinde kalıyor

Kügerr Bacalı Kullanımda: (3 dirsekli ve 3 metrelik uzun bir baca sistemim olmasına rağmen, çap 12 cm)

1 ve 2 de sessiz ancak 3. seviyede belirgin olarak başlıyor

Ancak ses dezavantajına rağmen koku 2. seviyede bile hiç içeride kalmıyor, çok iyi çekip atıyor. Balık, ızgara ve kızartma gibi yemeklerde 3'ü açmak isteyebilirsiniz, 3. seviyede ses bariz artıyor ama koku içeride hiç kalmıyor, o nedenle ben çok memnun kaldım, zaten genel olarak hep 2. seviyede kullanıyoruz, yoğun koku bırakmayan yemekler dışında her şeye yetiyor.

Sonuç olarak: Benim mutfağımdaki bacalı sistem, hem 3 dirsekli hem de çok uzun olmasına rağmen Kügerr'in tavsiyesinin tersine bacalı kullanmaya devam ediyorum, evet Kügerr'in en iddialı olduğu ses konusunda taviz veriyorum ama neticede benim için önemli olan kokuyu yok etmesi, bu konuda nano karbon filtre benim beklentime yanıt vermedi, bacalı sistem ise çok çok başarılı. Bacalı montajda genel kullandığımız 2. seviyedeki ses seviyesi eski ucuz davlumbazıma göre çok daha sessiz ve konforlu, Kügerr'den çok memnunum, öneririm.

Bunlar da videolar:

Kügerr F10 90 - Ses Performansı

Kügerr F10 90 - Kağıt Testi

Kügerr F10 - Bacamatik Performansı

• quote:

Yaklaşık 1 aydır Kügerr F10 90 cm modelini kullanıyorum, tecrübelerimi paylaşayım.

Benim mutfağımdaki baca çıkışı, Kügerr tarafından da tavsiye edilen minimum ölçü olan 12cm ancak dirsek sayısı fazla, 3 adet dirsek var, buna ek olarak uzun bir hat, yaklaşık 3 metre. Kügerr'in sessizlik iddiası sebebiyle Kügerr'in çok memnun kaldığımı tekrar tekrar belirteceğim müşteri hizmetleriyle görüşerek onların tavsiyesi ile beğendiğim model olan F10 90 cm modelini 3 adet nano karbon filtresi de sepete ekleyerek kendi sitelerinden sipariş verdim. Ürünler Horoz Lojistik ile evime kapalı kutu teslim edildi. Burada önemli bir husus var:

Kügerr'in ürünlerdeki non karbon filtreler, aspiratörün normal filtreleri çıkarılarak takılan tarzda, çok hoşuma gitti, pratik filtre şeklinde. Dikkatli bakarsanız normal filtre ile arasındaki tek fark içlerindeki siyah karbon filtre, yani baacalı sistem için gereken standart filtreden ayırt etmek için oradan ayırt edebilirsiniz. Eğer siparişinizi nano karbon filtreli yaparsanız, Kügerr, alıcı karıştırmasın diye normal filtreleri kutuya KOYMUYORMUŞ, yani bendeki durum böyle oldu, sadece karbon filtreler bana geldi. Böyle olduğunu anlayınca ileride karbon filtreli sistem içime sinmez ve bacalı sisteme dönmek istersem diye standart filtreleri kargo etmelerini istedim, bu filtreleri ayrı kargo ile depodan ücretsiz yolladılar.

Kügerr F10 modeli ile test eden birisi olarak rahatça şunları yazabilirim:

Kügerr Nano Karbon Filtreli Kullanımda:

Aşırı sessiz, müthiş bir konfor

Kokuyu hapsetme konusunda bacalı montajdaki gibi başarılı değil, koku bariz şekilde oda içinde kalıyor

Kügerr Bacalı Kullanımda: (3 dirsekli ve 3 metrelik uzun bir baca sistemim olmasına rağmen, çap 12 cm)

1 ve 2 de sessiz ancak 3. seviyede belirgin olarak başlıyor

Ancak ses dezavantajına rağmen koku 2. seviyede bile hiç içeride kalmıyor, çok iyi çekip atıyor. Balık, ızgara ve kızartma gibi yemeklerde 3'ü açmak isteyebilirsiniz, 3. seviyede ses bariz artıyor ama koku içeride hiç kalmıyor, o nedenle ben çok memnun kaldım, zaten genel olarak hep 2. seviyede kullanıyoruz, yoğun koku bırakmayan yemekler dışında her şeye yetiyor.

Sonuç olarak: Benim mutfağımdaki bacalı sistem, hem 3 dirsekli hem de çok uzun olmasına rağmen Kügerr'in tavsiyesinin tersine bacalı kullanmaya devam ediyorum, evet Kügerr'in en iddialı olduğu ses konusunda taviz veriyorum ama neticede benim için önemli olan kokuyu yok etmesi, bu konuda nano karbon filtre benim beklentime yanıt vermedi, bacalı sistem ise çok çok başarılı. Bacalı montajda genel kullandığımız 2. seviyedeki ses seviyesi eski ucuz davlumbazıma göre çok daha sessiz ve konforlu, Kügerr'den çok memnunum, öneririm.

Bunlar da videolar:

Kügerr F10 90 - Ses Performansı

Kügerr F10 90 - Kağıt Testi

Kügerr F10 - Bacamatik Performansı

Borunuz çok uzun ve fazla dirsekliymiş ona rağmen iyi bi performans sergilemiş ürün valla helal olsun. Hem de bir de dışarıya klape takmışsınız. Bu da ses ve emişi ekstra olumsuz etkileyebiliyor diye okuyorum forumlarda. Ona rağmen ürünün ses ve emişi iyi göründü bana baya. Bizim de ilk başta 4 metre civarındaydı boru, gene memnunduk aslında ama sonradan normal standartlara çektik ve şu an daha iyi performans sergiliyor diye düşünüyorum. Ürün 3. kademe dahil her türlü sessiz ve kafa şişirmeyen bir ses seviyesinde çalışıyor, aşırı rahat ettiğimizi söyleyebilirim. 4. kademede ses kendini hissetiriyor ama o kademeye geçmiyoruz neredeyse hiç.

Bir komşum aynı ürünün nano karbon filtreli (bacasız) olanını kullanıyor, koku nasıl diye sordum. Çok memnunmuş koku falan hemen hemen hiç olmuyor dedi. Sanırım mutfaktan mutfağa da biraz fark edebiliyor çünkü genel olarak nano karbonlu kullananlar da memnun gibi gördüm yorumlarda. Ama tabii yine de bacasız kullanım en son çare olarak düşünülmeli bence de. Ayrıca zaten karbonlu da kullansanız istediğiniz zaman boruluya dönebiliyorsunuz bu da avantaj yani sadece filtreler değişiyor ve boru takıyorsunuz bu kadar. Çok yardımcı olan bir müşteri hizmetleri var. Para kazanma derdinden çok memnuniyet derdindeler. Böyle markalara ihtiyaç var. Benim de gönül rahatlığıyla tavsiyemdir bu marka. Her yerde söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmazspor

Borunuz çok uzun ve fazla dirsekliymiş ona rağmen iyi bi performans sergilemiş ürün valla helal olsun. Hem de bir de dışarıya klape takmışsınız. Bu da ses ve emişi ekstra olumsuz etkileyebiliyor diye okuyorum forumlarda. Ona rağmen ürünün ses ve emişi iyi göründü bana baya. Bizim de ilk başta 4 metre civarındaydı boru, gene memnunduk aslında ama sonradan normal standartlara çektik ve şu an daha iyi performans sergiliyor diye düşünüyorum. Ürün 3. kademe dahil her türlü sessiz ve kafa şişirmeyen bir ses seviyesinde çalışıyor, aşırı rahat ettiğimizi söyleyebilirim. 4. kademede ses kendini hissetiriyor ama o kademeye geçmiyoruz neredeyse hiç.

Bir komşum aynı ürünün nano karbon filtreli (bacasız) olanını kullanıyor, koku nasıl diye sordum. Çok memnunmuş koku falan hemen hemen hiç olmuyor dedi. Sanırım mutfaktan mutfağa da biraz fark edebiliyor çünkü genel olarak nano karbonlu kullananlar da memnun gibi gördüm yorumlarda. Ama tabii yine de bacasız kullanım en son çare olarak düşünülmeli bence de. Ayrıca zaten karbonlu da kullansanız istediğiniz zaman boruluya dönebiliyorsunuz bu da avantaj yani sadece filtreler değişiyor ve boru takıyorsunuz bu kadar. Çok yardımcı olan bir müşteri hizmetleri var. Para kazanma derdinden çok memnuniyet derdindeler. Böyle markalara ihtiyaç var. Benim de gönül rahatlığıyla tavsiyemdir bu marka. Her yerde söylüyorum.

Alıntıları Göster

bu markanın d8 eğimli modelini kullanıyorum. buraya da daha önce yazmıştım. kaç sene oldu taş gibi ve sessiz. bi sorun mu var arıyorsun müşteri temsilcisini (servisi aramayın doğrudan merkezi arayın kayıt açıyorlar) anında çözüme kavuşturana kadar da takip ediyorlar. bu tip firmalar dünyada bile 1 elin parmaklarını geçmez. ben de her yerde tavsiye ediyorum kardeşim  Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? 

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.