Şimdi Ara

Küçükçekmece/Kemalpaşa Mh. Gigafiber ilerlemesi [14 Aydır GELEMEDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
4.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar Türknet Küçükçekmece kulübünden ayrı olarak Kemalpaşa mahallesine yeni geliyor olması ve sürecin bence biraz yavaş ilerliyor olması nedeniyle bu konuyu açma ihtiyacı hisettim.

Yeni fiber gelecek arkadaşlar da böylelikle adım adım neler oluyor bunları görmüş olurlar. Gelişme oldukça güncelleyeceğim.

24 Mayıs : Siyah fiber kablosu binaya geldi

26 Mayıs : Türknet Gigafiber Kutusu binaya geldi

3 Haziran : Bina dışına siyah kutu geldi (Ne işe yaradığını bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa sevinirim)

Şuan 3 hazirandan beri durumumuz bekleme pozisyonunda. Haziran sonu aktivasyon dediler ayı yarıladık. Gelişmeleri buradan aktaracağım.

3. AY GÜNCELLEMESİ : herkese öncelikle teşekkürlerimi iletmek istiyorum. 3 aydır bu konuda benimle berabersiniz. evet 3 ay geçti halen gelmedi xdd güya haziran sonu gibi gelecekti sonra temmuz başı oldu şimdi tarih bile vermiyorlar. bari bu apt*ll*r işe el atmasalar superonline falan gelirdi ama bunlar var diye onlar da gelmiyor öyle vdsl'de takılıyoruz. peki neden superonline diyorum çünkü 200metre ötemde superonline bütün sokakları "yerin altından" kablo döşeyerek fibere geçirdi ama malum firma yerin üstünden 3 aydır kablo geçiremiyor xd yan sokakta gigafiber var bizde neden yok dediğimde altyapı diyorlar xd yan sokağın altyapısı galiba daha iyi. neyse ocakta buradan taşınacağız sanırım yeni adresime de 5 yıl sonra getirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PropositionJoe -- 6 Eylül 2023; 8:58:9 >

• Merhabalar, ekipler iş planlarına göre sırasıyla çalışmaları tamamlıyorlar. Adresiniz içinde işlem sağlayacaklardır. Teşekkürler
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Bi yer 5 gün bi yer 20 gün sürüyorsa bana çok mantıklı gelmiyor. Süreç diğer insanlar için daha aydınlatıcı olsun diye açmak istedim

• PropositionJoe kullanıcısına yanıt
    Merhaba, çalışmalar mahalle genelinde yapıldığı için her bölge aynı zamanda tamamlanmıyor. Aynı zamanda ekiplerimiz yasal izinler de alması gerekiyor. Binada kutu takıldıktan sonra aktivasyon verilir. Sİtemiz üzerinden altyapı sorgulayarak takip etmenizi rica ederim.

Binada kutu 2 haftadan fazla bir süredir var. Aynı zamanda sokakta da dağıtım kutusu 16 gündür var. Yani şuan sinyal için tek eksik binadaki kutudan daireme sinyal verilmesi

Sizi anlıyorum ancak aktivasyon tarihi için ekiplerimiz henüz bilgi iletmedi. Bu ay içinde aktivasyon tamamlanır, ben de ekiplerden ayrıca bilgi almaya çalışacağım.
  • Güncelleme : kutu geleli 24. gün gelen giden yok

Merhaba,https://turk.net/gigafiber-istiyorum sayfamızdan adresinizi iletir misiniz? Ekiplerimiz size dönüş yaparak aktivasyon için bilgi iletecek.

İlettim umarım güzel bir dönüş alırım

Proje ekiplerimiz her talebi değerlendirmektedir, en kısa sürede de bilgilendirme sağlanır.
  • Güncelleme : kutu geleli 25. gün gelen giden yok
    Gigafiber istiyorum üzerinden dün başvuru iletildi dönüş yok.
    Merhaba, aktivasyon için bir bilgi geldiği zaman sizinle mutlaka paylaşacağım.
  • Güncelleme : kutu geleli 26. gün gelen giden yok
    Ay sonu aktivasyon denilmişti ay sonuna 8 gün kaldı temmuza girince zaten bayram geliyor artık temmuz sonu ağustos başı olur gibi
    Gigafiber istiyorum üzerinden 2 gün başvuru iletildi dönüş yok.
    Merhaba, henüz bir tarih bilgisi bana ulaşmadı.
  • güncelleme : fiber kablosu geleli tam 1 ay kutu geleli 28 gün oldu beklemeye devam ediyoruz.

Merhaba, planlanan aktivasyon sürelerinde farklılıklar olabiliyor. Bu nedenle size net bir tarih veremiyoruz. Planlanan bölgelerde altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Süreç tamamlandığında arkadaşlarımız sizinle iletişime geçeceklerdir.
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Bizde sokak ekleri vs tamam keyfi gibi geliyor bana. Bakalım bekliyoruz. Bazı bölgelerde 3-5 gün süren şu olay nasıl bazı bölgelerde 2 ay sürüyor onu anlamaya çalışıyorum

Bu konuya cevap vermenize gerek yok ben kendim için günlük olarak tutuyorum 😂 pek bir etkiniz yok zaten

• Güncelleme : tabii ki gelen giden yok. Durum o kadar saçma ki size şöyle özetlemek istiyorum. Bağlar caddesinin yarısı Kemalpaşa mahallesine yarısı Gültepe mahallesine bağlı. Aynı cadde üzerinde 54 nolu bina kemalpaşaya bağlı ve gigafiber yok. 55 nolu bina Gültepeye bağlı ve gigafiber var. 1 ay oldu kablo,kutu,saha dağıtıcı takılalı ama aktivasyon için bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.