Şimdi Ara

Küçük Bir GTA IV MAFIA II karşılaştırması (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
14.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Lechero_

gta 4 e kötü diyenin pcsi ya gta 4 kaldırmamış ya da yüklyememiştir ya da konusunu oynananışını becerememiştir.Mafia 2 kötü demiyorum kimse uzerine alınmasın ama her karşılaştırmada herkes gta 4 bi laf sokuyo neredeyse her ıncelemede 9.5 uzeri alan oyuna ayıptır yazıktır emege çok saygısızlık yapıosunuz yazık cidden yazık..

evet gta 4 kötü bir oyun oyunu oynamayıda çok iyi biliyorum sistemim imzada he mafia 2 ye de iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın eğer rockstar gta 4 te patch lara gerek duymadan gta san andreas gibi direk kurulup oynana bi oyun yapsaydı eminim şuan herkes hala gta 4 oynuyordu.gta sa oynayan bir çok insan var daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esposito Bandolero -- 13 Ağustos 2010; 9:09:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

quote:

Orijinalden alıntı: nasuh48

quote:

Orijinalden alıntı: Joker64

Gta IV 2 sene önce çıkmasına rağmen hala gündemde. DLC'leri, hikayesi, multiplayer modları ile birlikte harika bir oyun. Mafia II görevler bittikten sonra şehirde gezilip polislerle çatışılacak, oyuncunun dilediğini yapacak bir oyun değil bu yüzden ömrü kısa olacaktır. Gta IV'e saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.
    Ocak 2010'a kadar satışı 15.000.000 adet kopya. Yapımı için 100.000.$ harcanmış en pahalı bütçeli oyun. Komik olmayın lütfen Mafia II ezer vs.diyerek.

Türkiye medyasında bile en çok ilgi görmüş oyun. Nezaman bir oyun anahaber bültenine çıkmıştır? Belki bu bir kriter sayılamaz ama yinede paylaşmak istedim..
    İşte "EFSANE OYUN" başlığıyla Kanal D Anahaberdeki haberi
    http://www.youtube.com/watch?v=t7brVgc0DYY&feature=player_embedded

şükür gtayı savunan biri çıktı mafia 2 diyenler çok değil 1 yıl sonra yine aynı fikirde olabilecekler mi acaba?

Mafia 1 çıkalı çok oldu ama tüm gta serisini topla gözümde mafia kadar iyi değildir.

galiba sen gta sa yı oynamamışsın bi oyna sonra karar ver

• quote:

Orijinalden alıntı: 7-24 Jojuk

quote:

gta 4 e kötü diyenin pcsi ya gta 4 kaldırmamış ya da yüklyememiştir ya da konusunu oynananışını becerememiştir.Mafia 2 kötü demiyorum kimse uzerine alınmasın ama her karşılaştırmada herkes gta 4 bi laf sokuyo neredeyse her ıncelemede 9.5 uzeri alan oyuna ayıptır yazıktır emege çok saygısızlık yapıosunuz yazık cidden yazık..

evet gta 4 kötü bir oyun oyunu oynamayıda çok iyi biliyorum sistemim imzada he mafia 2 ye de iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın eğer rockstar gta 4 te patch lara gerek duymadan gta san andreas gibi direk kurulup oynana bi oyun yapsaydı eminim şuan herkes hala gta 4 oynuyordu.gta sa oynayan bir çok insan var daha

GTA SA içinde patch var IV kadar olmasada. IV Multiplayer bölümü olan bir oyundur ve diğer multiplayer oyunları gibi sürekli güncellenmesi gerekmektedir. Bu patchler kopya oyun sahiplerini rahatsız edebilir tabiki sürekli crack, patch ile ilgili sorun çıkarttığından.

• mafia oyun renkleri olarak çok tatmin edici. yani bir renk cümmüşü. ama gta 4 iç karartıyor. hep aynı renkler ve soluk harita.

mesela gta 4 deki arabalar çok iyidir.sürüş kalitesi falan olsun. on numaradır.
    mafiayadaki arabalar çeşitli olsa bile hep aynı tip
    tabi bu yıllar ile alakalı.

mesela mafiayada çimler çok iyi. ama gta4 çim diye yeşil bir kaplama var.
  • İki seride ayrı kıyaslamak ilginç kendine gore üstünlükleri var gta4 de araba sürmek güzel mafia2 de zamanla alakalı zor biraz ama çok güzel.Birde mafia 2 daha demo tam sürümünü gormeden kıyaslamak zor.
  • quote:

quote:

quote:

GTA SA içinde patch var IV kadar olmasada. IV Multiplayer bölümü olan bir oyundur ve diğer multiplayer oyunları gibi sürekli güncellenmesi gerekmektedir. Bu patchler kopya oyun sahiplerini rahatsız edebilir tabiki sürekli crack, patch ile ilgili sorun çıkarttığından.

joker haklısın dostum jojuk arkadaş böyle düşünüyosan o zaman call of duty modern warfare 7 patch vardı dostum buna ne diğeceksin anlattırma bana şimdi cod 4 bilen bilir ama 7 patch var multisi sağlam oyunlar sureklı güncellenmeli hile hatalar vs için ha birde zaten coğunluğu optimize ve patchlerle ilgili sorunlardan oyuna kötü diyolar orjinal olsa böyle demezlerdi eminim diyen olacaktır elbet ancak ulkemiz şartlarındada herkes orjinal oyun alamıyor kimseye kızmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Purgatory_ -- 13 Ağustos 2010; 11:14:07 >

• gta4 ün kötülenmesinin sebebi sadece optimizasyonu değil. ps3' te de oynadım pc dede. oyunun metascore' u 98. ama hem grafikleri aşırı kötü (ps3 için öyle pc de biraz daha idare eder seviyede) hem de oynanabilirlik olarak resmen hayatımda gördüğüm en kötü oyun. gerek araç kontrolleri olsun gerekse niko nun yaya çatışma sahnelerindeki kontrolleri rezalet ötesi resmen. hiç mi aksiyon oyunu oynamamışlar rockstar dakiler anlamadım. böyle bir aksiyon oyununa bu kadar hantal ve saçma sapan kontroller konurmu? sinir etti oynarken. en sonunda söve söve kapatıp silmiştim oyunu. ps3 te hiç katlanamadım zaten o grafiklere. ama hakkını verelim oyun çok fazla güzel detay içeriyor. şehir yaşantısı, yapılabilecek şeyler ve şehirde dolaşan insanların davranışları falan çok doğal. zaten bunlarda bu kadar abartı güzel olmasa 40-50 anca veririm ben o oyuna. o derece kötü bir oyun. hiçbir şekilde 80 in üstü bir notu haketmiyor. dünya kadar eksiği ve sorunu var oyunun ama gamespot gibi siteler utamadan 100 tam puan verdiler buna. inanılacak gibi değil.

bir uncharted serisinin, gow serisinin veya assassin's creed 2 nin falan yapımcısı olsam çok pis söverim bütün oyun sitelerine bu oyunmu bizim oyunlarımızdan daha yüksek puan alıyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEZ1R -- 13 Ağustos 2010; 13:09:29 >

• VAY BE BIR ZAMANLAR DELI GIBI VICE CITY,SAN ADREAS OYNAYANLAR SIZ DEGILMIYDINIZ ??? INTERNET CAFELERDE 7 GUN 24 SAAT OYNAYANLAR SIZ DEGILMIYDINIZ ??

ESKIDEN DELILER GIBI GTA OYNAYANLAR SIMDI BURAYA GELIP GTA YI KOTULUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 13 Ağustos 2010; 13:34:27 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

quote:

Orijinalden alıntı: nasuh48

quote:

Gta IV 2 sene önce çıkmasına rağmen hala gündemde. DLC'leri, hikayesi, multiplayer modları ile birlikte harika bir oyun. Mafia II görevler bittikten sonra şehirde gezilip polislerle çatışılacak, oyuncunun dilediğini yapacak bir oyun değil bu yüzden ömrü kısa olacaktır. Gta IV'e saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.
    Ocak 2010'a kadar satışı 15.000.000 adet kopya. Yapımı için 100.000.$ harcanmış en pahalı bütçeli oyun. Komik olmayın lütfen Mafia II ezer vs.diyerek.

Türkiye medyasında bile en çok ilgi görmüş oyun. Nezaman bir oyun anahaber bültenine çıkmıştır? Belki bu bir kriter sayılamaz ama yinede paylaşmak istedim..
    İşte "EFSANE OYUN" başlığıyla Kanal D Anahaberdeki haberi
    http://www.youtube.com/watch?v=t7brVgc0DYY&feature=player_embedded

şükür gtayı savunan biri çıktı mafia 2 diyenler çok değil 1 yıl sonra yine aynı fikirde olabilecekler mi acaba?

Mafia 1 çıkalı çok oldu ama tüm gta serisini topla gözümde mafia kadar iyi değildir.

galiba sen gta sa yı oynamamışsın bi oyna sonra karar ver

Bütün Gtaları oynadım merak etme

• Mafia 2 gta 4'den çoğu yönüyle daha iyi. Mafia 2 daha gerçekçi bir kere hem grafikleri daha iyi hem de optimizesi mükemmel. Araba sürüşünü detaylandırmışlar hız limiti olması çok güzel bişey olmuş. Ama harita gta iv'ye göre daha küçük. Ama gta nın bende apayrı bir yeri vardır tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastStand -- 13 Ağustos 2010; 14:55:43 >
  • Renklilik isteyenler EFLCdeki Ballad of gay tony i oynasınlar.Optimizasyon sorunu da yok onda.Yani Gta4 ilk önce konsollara çıkmıştı ordan pcye port edildi benim bildiğim.Optimizasyon sorunu olcağı belliydi fakat şuan adam akıllı optimize edildi.Bir optimizasyon sorunu yüzünden GTA4 gibi efsane olmuş bir oyuna çamur atıyosunuz ya Ayrıca daha demosu çıkmış bir oyunla GTA4ü karşılaştırmak doğru değil.Mafia II'i oynayıp senaryosunu bitirmek lazım oyun demek sadece grafik demek değildir.
  • GTA 4 çok yüksek puanlar aldı tamam. Gta nın zirve oyunu San Andreas tır. Ne çok sevdiğim mafia 1 ne de başka bir oyun San Andreasın eline su dökemez. Bu tür oyunların bir numaralı yapımcısı ve belkide mucidi Rockstar, San Andreas ile kendini aşmıştır.

Mafia bir oyundan çok bir film havasındaydı ve bu ciddiyeti onu güzel yapan yönü. Tekrar oynanabilirliği konusunda yukarıda da bahseden bazı arkadaşlara katılıyorum. Tek seferlik oyundu mafia.

Şuanki videolara bakarsak ve çıktığı zamanı da göz önüne alırsak mafia 2 daha kaliteli duruyor. Kaliteli olması, oyun olarak daha iyi olduğu anlamına gelmez yanlış anlaşılmasın.
  • kıyaslanamaz çünkü grafik kalitesi aynı değil aralarında 2 yıl fark var olmazz...van minuts van minuts
  • Mafia'yı herkez anlayamaz yetişkin oyunudur, konusu sağlamdır çevre olarak detaylıdır, görevler film gibidir. GTA ise eğlencelik oyundur, şimdiye kadar oynadığım hiçbir serisinde multiplayer mod'u dışında büyük bir gelişme göremedim. Sizin oyun bilginiz bu kadarsa suç bizde değil. Tam tersi olsaydı aynı şeyi GTA içinde söylerdik hiçbir şeyin fanı değiliz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 14 Ağustos 2010; 21:58:17 >
  • kıyaslamak için BENCE ikisininde aynı sene çıkması lazım teknik detay olsun senaryo olsun oynanabilirlik olsun ama mafia en azından şimdilik çoluk çocuğa düşmedi(KİMSE MANA ARAMASIN GTA NIN KALİTESİNE DİYECEK SÖZ YOK) internet kafeye düşen oyun ŞAHSİMCE vaadi dolmuştur...
  • Birisi 2 yıl önce çıkmış bir oyun birisinin daha tam sürümü çıkmadı demo.Bu yüzden görüntüde pek karşılaştırma yapılamaz gibime geliyor.
    Ayrıca ben hala GTA 1'i veya 2'i bile oynarım.Eğer oyunda kalite görüntüden ibaretse Ultima Online nedir?.
    Son olarak ikiside efsane oyunlar olsada GTA'nın yeri ayrıdır.GTA serisi tamamen bir efsanedir.Mafia'yı kötülemiyorum ama ezer geçer gibi laflarda edilmez karşınızdaki GTA boru değil :). ki ne kadar laf etsenizde çoğu siteden 100/100 alan oyunda GTA :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drvi

Birisi 2 yıl önce çıkmış bir oyun birisinin daha tam sürümü çıkmadı demo.Bu yüzden görüntüde pek karşılaştırma yapılamaz gibime geliyor.
    Ayrıca ben hala GTA 1'i veya 2'i bile oynarım.Eğer oyunda kalite görüntüden ibaretse Ultima Online nedir?.
    Son olarak ikiside efsane oyunlar olsada GTA'nın yeri ayrıdır.GTA serisi tamamen bir efsanedir.Mafia'yı kötülemiyorum ama ezer geçer gibi laflarda edilmez karşınızdaki GTA boru değil :). ki ne kadar laf etsenizde çoğu siteden 100/100 alan oyunda GTA :)

Sana katılmakla birlikte bırak laf etsinler kardeş GTA burada yapılan karalamalarla batacak bir oyun değil zaten, rekor satan, en yüksek puanları alan, türünün en iyisi olarak değerlendirilen her zaman GTA olacak zaten gerçekler değişmeyecek. Mafia 2'nin demosunu oynadıktan sonra GTA 4'ün niçin 10 tam puanlara layık görüldüğünü bir kez daha anlamış oldum. Birde Mafia oynayıp kendilerini oyundan anlayan kişi zannediyorlar ya acınacak bir durum bu da.

• Demo'yu tam sürüm oyun ile karşılaştıran zihniyetin oyundan ne kadar anladığı belli oluyor.
  • Bence Mafia II demosunda bile GTA IV'ye hayli hayli bir fark attı.
  • İsterseniz Paul'e soralım?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.