Şimdi Ara

Küçük Bir GTA IV MAFIA II karşılaştırması (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
14.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel videoda şarkı olmamış(f***k batıberlin)
  • Gta IV 2 sene önce çıkmasına rağmen hala gündemde. DLC'leri, hikayesi, multiplayer modları ile birlikte harika bir oyun. Mafia II görevler bittikten sonra şehirde gezilip polislerle çatışılacak, oyuncunun dilediğini yapacak bir oyun değil bu yüzden ömrü kısa olacaktır. Gta IV'e saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.
    Ocak 2010'a kadar satışı 15.000.000 adet kopya. Yapımı için 100.000.$ harcanmış en pahalı bütçeli oyun. Komik olmayın lütfen Mafia II ezer vs.diyerek.

Türkiye medyasında bile en çok ilgi görmüş oyun. Nezaman bir oyun anahaber bültenine çıkmıştır? Belki bu bir kriter sayılamaz ama yinede paylaşmak istedim..
    İşte "EFSANE OYUN" başlığıyla Kanal D Anahaberdeki haberi
    http://www.youtube.com/watch?v=t7brVgc0DYY&feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joker64 -- 12 Ağustos 2010; 18:36:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Joker64

Gta IV 2 sene önce çıkmasına rağmen hala gündemde. DLC'leri, hikayesi, multiplayer modları ile birlikte harika bir oyun. Mafia II görevler bittikten sonra şehirde gezilip polislerle çatışılacak, oyuncunun dilediğini yapacak bir oyun değil bu yüzden ömrü kısa olacaktır. Gta IV'e saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.
    Ocak 2010'a kadar satışı 15.000.000 adet kopya. Yapımı için 100.000.$ harcanmış en pahalı bütçeli oyun. Komik olmayın lütfen Mafia II ezer vs.diyerek.

Türkiye medyasında bile en çok ilgi görmüş oyun. Nezaman bir oyun anahaber bültenine çıkmıştır? Belki bu bir kriter sayılamaz ama yinede paylaşmak istedim..

şükür gtayı savunan biri çıktı mafia 2 diyenler çok değil 1 yıl sonra yine aynı fikirde olabilecekler mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Lechero_

gta 4 e kötü diyenin pcsi ya gta 4 kaldırmamış ya da yüklyememiştir ya da konusunu oynananışını becerememiştir.Mafia 2 kötü demiyorum kimse uzerine alınmasın ama her karşılaştırmada herkes gta 4 bi laf sokuyo neredeyse her ıncelemede 9.5 uzeri alan oyuna ayıptır yazıktır emege çok saygısızlık yapıosunuz yazık cidden yazık..

senin pc nasa pc galiba sen baya iyi oynamışsın gta 4 ü
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasuh48

quote:

Gta IV 2 sene önce çıkmasına rağmen hala gündemde. DLC'leri, hikayesi, multiplayer modları ile birlikte harika bir oyun. Mafia II görevler bittikten sonra şehirde gezilip polislerle çatışılacak, oyuncunun dilediğini yapacak bir oyun değil bu yüzden ömrü kısa olacaktır. Gta IV'e saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.

şükür gtayı savunan biri çıktı mafia 2 diyenler çok değil 1 yıl sonra yine aynı fikirde olabilecekler mi acaba?

Mafia 1 çıkalı 8 yıl oldu ve hâlâ konuşuluyor.Var mı ötesi?Gerçi var Starcraft ve Diablo.Ayrıca merak etmeyin Mafia 2 DLC'leri ardı ardına gelecektir.İlk olarak ps3'e özel olarak çıkacak olan bir DLC var sonrasında yine yapımına devam edeceklerdir.

Bu arada;oyunun yapımına ayrılan bütçeyle galiba siz oyunun güzel olup olmadığına karar veriyorsunuz.Ne oyunlar gördüm ben küçücük bir stüdyoda düşük maliyette yapılıp da ortalığı sallayan...Örneğin:Stalker ve Commandos serisi.Bunun yanı sıra siz nerden biliyorsunuz ki Mafia'nın az satacağını ya da kanallara çıkmayacağını.

• İkiside çok başarılı oyun.İkisininde ayrı güzellikleri var.Ancak GTA 4'ün saçma sapan optimizasyonu yüzünden kaç milyon insan GTA 4'ü oynayamadı.Grafikler orta,oyunda fizik yok denecek kadar az(araç fizikleri dışında) Quad core 3.00 ghz işlemci gtx 260 4 gb ram olmadan oyunu fullemek imkansız.Bu yüzden GTA 4 8 puan Mafia ise 10 puanlık oyundur.
  • quote:

quote:

Mafia 1 çıkalı çok oldu ama tüm gta serisini topla gözümde mafia kadar iyi değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

quote:

quote:

Mafia 1 çıkalı çok oldu ama tüm gta serisini topla gözümde mafia kadar iyi değildir.

o senin ölçün...

• 12 gb oyun 1gb demo bir oyunla karşılaştırılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack

Bu arada;oyunun yapımına ayrılan bütçeyle galiba siz oyunun güzel olup olmadığına karar veriyorsunuz.Ne oyunlar gördüm ben küçücük bir stüdyoda düşük maliyette yapılıp da ortalığı sallayan...Örneğin:Stalker ve Commandos serisi.Bunun yanı sıra siz nerden biliyorsunuz ki Mafia'nın az satacağını ya da kanallara çıkmayacağını.

Öyle birşey yok. Biz oyuna saygı duyulması gerektiğini söylüyoruz sadece. Mafia II ezdi geçti vs. gibi söylemler çok saçma. Yoksa kaç milyon bütçeyle yapıldığı benimde umrumda değil her ne olursa olsun Gta IV en iyisiydi zaten. En büyük oyun inceleme şirketlerinden IGN'de editörün söylediği söz " IGN bir oyuna 10 puan vereli neredeyse 10 yıl oldu fakat şimdi bu değişiyor. Gta IV şimdiye kadar görülen en iyi oyunlardan biridir" Ve Mafia II'nin inceleme notlarıda ortada.. Fan boyların laflarınamı bakacaz yoksa saygın oyun inceleme sitelerininmi? Yeni bir oyun olduğundan çoğu kişinin gözdesi ama yakında gözden düşecektir. Oyunun senaryo dışında hiçbir sürükleyiciliği olacağını sanmıyorum.

Bu arada cidden Mafia II'nin anahaberlerde çıkacağına, Gta IV kadar çok satacağına inanıyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joker64 -- 12 Ağustos 2010; 21:48:42 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeaa -- 9 Ocak 2015; 18:37:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack

quote:

quote:

Mafia 1 çıkalı 8 yıl oldu ve hâlâ konuşuluyor.Var mı ötesi?Gerçi var Starcraft ve Diablo.Ayrıca merak etmeyin Mafia 2 DLC'leri ardı ardına gelecektir.İlk olarak ps3'e özel olarak çıkacak olan bir DLC var sonrasında yine yapımına devam edeceklerdir.

Evet belki mafia 2 gta 4 ü geçebilir ama bu türün kralı her zmn gta.

• quote:

Orijinalden alıntı: rocky20034

quote:

Orijinalden alıntı: _Lechero_

gta 4 e kötü diyenin pcsi ya gta 4 kaldırmamış ya da yüklyememiştir ya da konusunu oynananışını becerememiştir.Mafia 2 kötü demiyorum kimse uzerine alınmasın ama her karşılaştırmada herkes gta 4 bi laf sokuyo neredeyse her ıncelemede 9.5 uzeri alan oyuna ayıptır yazıktır emege çok saygısızlık yapıosunuz yazık cidden yazık..

senin pc nasa pc galiba sen baya iyi oynamışsın gta 4 ü

nasa kadar olmasada iyi bir pc im var hem oyunu xboxtada bakma fırsatım oldu tasalanma

• mafia action ve dönem oyunu gta bildiğin hayat
  • GTA IV oynamayı beceremediyseniz MAFIA II sizin için daha iyi. Siz de haklısınız.
  • Kesinlikle Joker64'e katılıyorum,Mafia 2 fazla abartıldı bence oyun bittikten sonra yapılacak bişey kalmıyor.GTA IV ve EFLC'yi hala arkadaşlarla oynarız kaç yıl geçmesine rağmen
    Mafia gerçekçidir,GTA gerçektir ! ()

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moltherion -- 13 Ağustos 2010; 1:09:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhapsody99

Kesinlikle Joker64'e katılıyorum,Mafia 2 fazla abartıldı bence oyun bittikten sonra yapılacak bişey kalmıyor.GTA IV ve EFLC'yi hala arkadaşlarla oynarız kaç yıl geçmesine rağmen
    GTA IV

Evet. Joker64, Rhapsody99 ve ben oynuyoruz sürekli.

• Bu karşılaştırmlar kavga çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor aslında milletimizin uyu zaten birşeyi seviyorsa diğerini hemen gömer. Ama bence GTA tabiki GTA yaşam tarzıdır benim için hiçbir oyun ile yanyana koyamam her oyun zaman içinde eriyip gider ama GTA 13 yıldır yaşayan bir efsane haline geldi, Mafia 2 çok değl GTA 5 çıkana kadar yaşayabilir bence ama GTA'nın kökü sağlam oyun dünyasına çok şey katmış bir seri ve asla Mafia 2 GTA 4'ün satış rakamlarına, inceleme notlarına ulaşayamacak kırdığı rekorlarda cabası buraya yazıyorum. Mafia 2'yi demoya bakarak kötü bulmadım ama çok uzun soluklu bir oyunda olmayacak bence, hikayesi bitene kadar. Grafik diyenlerede GTA 4'ün çıkışının ardından 2 yıl geçtiğini hatırlatırım ama gene bile fizikte GTA 4 Mafia 2'den daha iyi bence, örnek verecek olursak GTA'da karakterler veya diğer objeler tıpkı gerçekte olduğu gibi bir ağırlığa sahipti ve aldıkları darbelere göre savrulup düşüyordular araçlarda öyleydi daha gerçekçi tepkiler alıyorduk ama Mafia'da odun gibi karekter fizikleri var bir arabanın önüne attığınızda kendinizi araba çarpıyor ama karakterimiz tepki bile vermiyor mesela. Bunlar gereksiz diyeceksiniz ama bence oynanışlık için oldukça gerekli göze hoş geliyor zevk almamızı sağlayan unsurlar. Ama tarafsız bakıp hepsinden zevk almaya bakmalıyız hepsinin ayrı güzel yalarının oluğunu görmeliyiz karşılaştırmalar bana göre gereksiz.

• gta 4 cıktıgında ayıla bayıla oynuyordunuz.. şuan yaptıgınız biraz nankorluge giriyor.. gta4 çöp oyunmuş gibi mafia ezer gecer diyorsunuz

bende diyorum mafia 2 ne aldıgı puanlarla gta 4 ü gecebilir ne de satış rakamı olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

gta 4 cıktıgında ayıla bayıla oynuyordunuz.. şuan yaptıgınız biraz nankorluge giriyor.. gta4 çöp oyunmuş gibi mafia ezer gecer diyorsunuz

bende diyorum mafia 2 ne aldıgı puanlarla gta 4 ü gecebilir ne de satış rakamı olarak

Banada öyle geliyor valla
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.