Şimdi Ara

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
8
Favori
166.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mutlaka olur motor açıldıkça ama başlangıç bile olsa fazla neden çok yaktı çözemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knathom

Mutlaka olur motor açıldıkça ama başlangıç bile olsa fazla neden çok yaktı çözemedim.

Bana da öyle geldi artık bir daha ölçecem 100km sonra

• bugün ilk kazamı yaptım.

önümde aniden duran araba yüzünden bir anlık boşluğumla aniden fren yaptım teker kilitlendi. 2 metre sürüklendim. Allah korudu sadece aynaların tutacağı koptu. motorda da çok ufak tefek çizikler oldu. o korucu demirler olmasa çoğu yeri kırılmıştı. Motorcunun söylemesine göre Honda fizy nin orjinal aynalarını verdi. 35 TL verdim. Yola çıkacağım için mecbur 35 tl bayıldım. internetten kendim alacaktım fiyatı 22 TL miş. Bu motorcular tam soyguncu. kubanın aynalarını da beğenmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 28 Ağustos 2017; 20:16:29 >
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Aman dikkat motor dalgınlığa hiç gelmiyor. Bende sürerken bütün dikkatimi yola veriyorum. Otomobiller araçtan saymıyor motorları adam geldiğimi göre göre çıkıyor yola.

• knathom K kullanıcısına yanıt
    öyle malesef. motoru araba gibi sandım aniden fren yapmak zorunda kaldım. yapmasam adama çarpardım. adama çarpsam arabama şöyle böyle hasar verdin diye başıma iş açardı. yoksa çok hızlı gitmiyordum hız olayına çok dikkat ederim.

ne diyeyim tekerimiz düz bassın.

Geçmiş olsun hocam. İyi size birşey olmamış.

Bu arada nasıl gidiyor bayadır kullanıyorsunuz neler söylersiniz

Artı olarak hala titreme rahatsız ediyor mu veya rölanti ayarını yaptırdınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 28 Ağustos 2017; 23:38:49 >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    sağol hocam.

servis titremenin normal olduğunu söyledi. rölanti ayarıyla titremenin alakası yokmuş. yakıt şuan titremeyi unutturdu. 20 tl benzin aldım 90 km de bitti.

Hocam ben baya kararsız kaldım. Çinli Scooterlar çok sorun çıkarıyor çabuk dağılıyor bulaşmayın diyorlar uygun fiyatlı Çinli olarak cub öneriliyor sorunsuz hem de daha güçlü hem de çok az yakıyorlar kısaca birçok yönden daha avantajlı gibi

Yuki gusto cub 50 cc düşünmeye başladım. Gerçekte motoru 100 cc miş. Kullananlar var motorsiklet forumunda konusu da var.

Bir de yine Yuki casper 50cc scooter var şekli falan daha güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 29 Ağustos 2017; 11:17:50 >
    yazmış olduğun modellerde çin. kuba servis ağı olarak daha geniş.

paran varsa çin malı alma tabi ama bu işler bütçe ile alakalı. sym orbit 4800, peo kisbee 5000 tl. Bunların ikinci ellerini takip edebilirsin ama yinede çok ucuza bulamazsın.Yaz sezonu bitti zaten kışın motor kullanılması taraftarı değilim.
    Çinli Scooterlar çok sorunlu kötü oluyormuş. Çinli cub lar daha sorunsuz problemsiz daha güçlü oluyormuş onu diyorum

Düşük parayla Çinli alınacaksa scooter değil de cub ya da vitesli commuterler öneriliyor sorunsuzluk daha az yakması vs için

Dediğim model 50cc ama gerçekte de 100cc cub>> Yuki gusto cub 50cc yarı otomatik

Diğeri sadece şekli daha güzel diye dedim. O scooter Yuki casper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 29 Ağustos 2017; 11:29:8 >
  • yok ya memleket problemli insan dolu. artık milletin kasıtlı yaptığını düşünmeye başladım. Adam geri geri geliyor park halindeki koskoca motoru görmüyor az daha ezecekti hemen görüp yetiştim.
    Hocam bu arada normal düz yolda zorlanmadan ne kadar hıza çıkabiliyor?

hızlı kullanma taraftarı değilim. 60 70 ile çok rahat gidiyor.Daha fazla zorlamadım rodaj süresinde motoru yıpratmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

yok ya memleket problemli insan dolu. artık milletin kasıtlı yaptığını düşünmeye başladım. Adam geri geri geliyor park halindeki koskoca motoru görmüyor az daha ezecekti hemen görüp yetiştim.

Arka camin altinda gorunmuyor. bir kere basima geldi daha dikkat ediyorum. Yine de son anda gorduklerim oldu. Bi care bulmak gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    şöför içindeyken arkasından gelip park etsem evet göremez kör nokta ama ben park ettiğimde şöför içinde değildi. geldiğinde arabasına binmeden önüne arkasına bakacak. motor yerine insan bile olabilirdi. olay tamamiyle dikkatsizlikten kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 29 Ağustos 2017; 20:36:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuba fighter 80 cc geçen sene aldım aynı kasa 1yılı geçti kullanalı fakat benim ruhsatsa 72 cc yazıyor b sınıfı kullansın diye 49 cc çıkardılar bu sene inceledim aynı motor 1 yıldır kullanmaktayım dağ bayır düz yol gittim bu motor 80 km hız yapar tek kişi çıkamayacağı bayır yoktur 2 kişi ile denedim ben 80 artçım 80 düz yolda bayağı gidiyor bayırlarada çıktık çok dik olmak kaydıyla fakat ben çıkmam demiyor çıkıyor 300 km yol yaptım 10 dk molayla gayet yol tutuşu iyidir

• Kral1878 K kullanıcısına yanıt
    krank kollarinin uzunluğunu değiştirerek farklı hacimler elde edilebilıyor. krank kollarini mi olctunuz yoksa dyno mu yaptiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 2 Eylül 2017; 8:43:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://tr.aliexpress.com/item/OEM-120db-Motorcycles-Anti-Theft-Security-Alarm-System-Scooter-W-Remote-Black/32819283773.html

alarm düşünenler alabilir. disk kilidi almıştım ama takıp çıkartması uğraştırıyor bunu da yanına aldım.
  • Arkadaşlar aydın ilçesindeki trafik tescil sigortasız işlem yapmıyor.Ustunde motor olduğu için.Nasil bir yol izlemeliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fr4m3

Arkadaşlar aydın ilçesindeki trafik tescil sigortasız işlem yapmıyor.Ustunde motor olduğu için.Nasil bir yol izlemeliyim.

Biz çevirmede sorun çıkarmazlar inşallah diye düşünürken sizin baştan yokuşa sürülmüş iş.

Emniyet genelge yayınladı aşağıda tarih ve numarası var bu bilgileri trafik şubeye gösterebilirsiniz bulsunlar arşivlerinde. Genelge yani iç yazışma türü olduğu için nette bulamazsınız. Birkaç kişi foto çekmiş ama aslı trafik şube müdürlüklerinde.

08.05.2017 TARİH VE 11088401.2961.64008-974/81473 SAYILI GENELGESİ

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.