Şimdi Ara

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
8
Favori
166.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rodaj sonrası rölanti ayarı yapılırsa düzeliyormuş hocam.

Başka konuda biri yazmış

"rodaj sonrası ben herhangi bir sıkıntı yaşamadım. rodaj sonrası rölantiyi ayarlattırırsanız rölantideki titresimde neredeyse yok oluyor. zaten giderken gidonda veya karoserde herhangi bir titreşim hissedilmiyor.Beni rahatsız eden bir titreşim hissetmiyorum. özellikle rodaj sonrası sadece onun için gidip (veya kendiniz yapabiliyorsanız) rölantiyi ayarlatmak gerekiyor."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 24 Ağustos 2017; 1:6:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni aldım Kuba fighter 50 cc. Umduğundan hızlı ve güçlü.

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim

• Hobi amaçlı sakin trafikte genelde tek kişi ile ideal. Bunun dışında aynı fiyatlara a2 ehliyetle kullanılacak sıfır ve 2. El motor alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpmax

Hobi amaçlı sakin trafikte genelde tek kişi ile ideal. Bunun dışında aynı fiyatlara a2 ehliyetle kullanılacak sıfır ve 2. El motor alınır.

Hayırlı olsun titreme vs ni sıkıntısı var mı

• alpmax kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Motorsiklet ile ilgili neler söylersiniz? Gözlemleriniz? Olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Rölanti de rahatsızlık veren titreme var mı?

Alırsam ilk motorsikletim olacak hiç anlamıyorum bu yüzden basit şeylerde olsa başka belirtmek istediğiniz şeyler var mı? Kullanımla ilgili

• canqueror14 C kullanıcısına yanıt
    titremeyi pek hissetmedim. tekrar kontrol ederim. motor sürmeyenler serin havada dikkat edin üzerinize ince de olsa mont alın derim.
  • plaka için emniyetten randevu alamıyorum. sürekli dolu diyor bu millet nasıl alıyor

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim

• 20 tl lik yakıt almıştım.70 km de şuan çeyrek depo kalmış. km de 20 kuruş civarında yakmış. 100 km de benzin biter. yeni olduğu için böyledir inşallah yoksa bizim clio ile aynı yakıyor şaka gibi.

• Reco. kullanıcısına yanıt
    20 kuruş imkansız taş çatlasa 15 kuruş yakar benim ortalamam 13 kuruş. Senin motor daha en az 70 km gider. Titreme olayı içinde serviste rolanti ayarını yaptırırsan iyi olur.

• knathom K kullanıcısına yanıt
    servise bugün götürdüm çok sıra vardı pazartesi gel dediler.

apartman girişine koyuyorum benzin kokuyor. depoda sızdırma falan mı yapıyor anlayamadım. yakıt dediğim gibi 70 km de çeyrek depoya düştü. 20 tl almıştım.

• Reco. kullanıcısına yanıt
    Reco kardeş forumda cep tel onayını halledemedim bir türlü özelden msj atamıyorum.Burdan yazayım, ben takipçiye verdim ama gerek yok 20 lira alıyorlar ramazan olmasa kendim yapardım. Bayiden alınan bir belge var o olacak, ek 1 form var, birde boş dosya vardı sanırım.Ek 1 in Fotosu var basit belge. Özelden mail yazarsan gönderebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb lar sıfır alınaca 27 tl ye depoyu fulledim bugün 86 km de tekrar fulledim 15,5 lira aldı yani 17 kuruş civarı yaktı Yen'i olduğu için mi böyle sabit kullanmadım rodaj da olduğu için gaza bas çek yaptım

mailini aldım hocam teşekkürler.

bu maili kendime göre yazıp versem sorun olmaz değil mi? motorcu sigortacıdan 20 tl verip alabilirsin dedi ama kağıt parçasına 20 tl vermek istemiyorum.
    hesabın yanlış olabilir hocam.

27 tl ile dolum yapmışsın. sonra depo bitmeden yakıt almışsın.

27-15,5=11,5 TL.

yani 86 km de 11,5 TL harcamışsın.

11,5/ 86km =0,13 km de kuruş civarında yakmış.

hesaplamam yanlış olabilir ama bu şekilde hesaplanıyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 27 Ağustos 2017; 19:7:47 >
    Hocam olay ne

• Benimde kafam karıştı biri tam olarak hesaplayabilir mi?

27 tl ye depom full oldu 86 km de tekrar fulledim 15,5 tl aldı

• ellekem kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ruhsat işlemlerini sormuştu onunla ilgili belgeler kolayca hazırlanabilir.

86 km de 11,5 tl yakmış gayet normal.
    Bu işlem doğru 17 kuruş yakmış ama çok fazla. Rodajın mantığı motorun parçalarının farklı hızlarda çalışarak bütünlüğünü daha kolay sağlamasıdır. Mesela ben rodajda iken gideceğim yolun bir kısmını 40 ile bir kısmını 35 ile 30 ile gibi farklı hızlarda gittim. Sürekli gaz bas çek sağlıklı olmaz kanımca.

• Hız ı düşürmek için bas çek yapıyorum benzin de 5.21 şuan ilk yağ bakımından sonra düşüş olur mu

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.