Şimdi Ara

kt400 serisi anakartlarla ATİ ekran kartları uyumsuz mu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşta mercury kt400 anakart var..ati 8500 taktık çalışmadı..üç tane farklı marka radeon 9550 taktık hepsinde de default değerlerde artifact veriyor..neden böyle???bios güncelleme yok yapılacak?driverlarla ilgili olabilir mi??önceden nvidia vardı sildik driverlarını yükledik ati yi hepsinde öyle..!asus taktık artifact fazla var powercolor taktık onda da öyle..palit taktık 2.8ns ramlilerden bunda da vardı ama az vardı..neden böyle oluyor...lütfen bi yardım...!

• genelde uyumsuzdur.biostan agp ayarlarını düşürmek ve fast write gibi seçenekleri kapatmak bazen sorunu çözebiliyor.olmazsa bide formay atmayı dene.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fade to Black

genelde uyumsuzdur.biostan agp ayarlarını düşürmek ve fast write gibi seçenekleri kapatmak bazen sorunu çözebiliyor.olmazsa bide formay atmayı dene.

agp ayarlarını düşürmek derken agp frekansı mı?
  • İmzamdada gördüğünüz üzere sistemim KT400 chip setine sahiptir. ve Ati Radeon 9550 ile hiç bir sorun yaratmamaktadır.

• ne bilim ya bunda oluyor nedense..!

markası mercury balki ondandır..
  • demek istediğim agp8x i 4x e düşürmek.ancak genelde yaşanan sorunlar artifact değilde resetlenme falandır
    marka olarak da pek iyi bişey değil mercury.bence önce bir format at sen dediğim gibi.
  • boardun dandikliğidir.
  • arkadaşlar bi şey dikkatimi çekti.ekran kartını takıp driver ları yüklemessem yani video denetleyicisi olarak bırakırsam görüntüde sorun yok.ama ati9550 sürücülerini yükleyip bilgisayarı yeniden başlatınca başlıyor artifactlar yani yazılımsal bi uyumsuzluk var...yardımcı oolursanız sevinirim...!
  • Güncel via çipset sürücülerini yükledin mi ?
  • benımde via kt400 ve atı radeon 9250 (256mb 128 bıt) hıcbır sorun yok
  • sadece pes 4 te çakışma yapıyo olabilir mi??
  • uzun süre asus a7v8x-x kt400 çipsetli anakart kullandım,bios güncellemelerinin birinde radeon'larla olabilen uyumsuzluklar giderilmiştir gibi bir ifade vardı,demek ki bazı kt400 anakart biosları radeonlarla sorun yaşayabiliyor...güncel bios yok demişsin,emin ol bu dediğinden,üreticinin sitesine iyice baksorununu kesin çözer çünkü...

nvidia driver'larını kaldırdım demişsin,en iyisi formatla,sistemi tertemiz kur,anakart sürücülerini(agp vs.) ve catalyst 5.9'u yükle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mhmt

arkadaşlar bi şey dikkatimi çekti.ekran kartını takıp driver ları yüklemessem yani video denetleyicisi olarak bırakırsam görüntüde sorun yok.ama ati9550 sürücülerini yükleyip bilgisayarı yeniden başlatınca başlıyor artifactlar yani yazılımsal bi uyumsuzluk var...yardımcı oolursanız sevinirim...!

kesinlikle 4x/8x uyumsuzluğundan!... kt400-km400'lerin bazıları 9550'lerle bu hatayı veriyor...
    biostan agp'yi 4x'e getir hiçbir sorunun kalmayacak..
  • MSI KT4V ve MSI ATI 9550 kullanmaktayım kesinilikle hiçbir uyumsuzluk yok.
    (Ayrıca bu anakartta ASUS 9550, HIS 9600 Pro'yuda sorunsuz bir şekilde daha önce çalıştırdım)
  • elektro bende aynı anakarttan kullanıyorum ve kartım asus a9550 ge ve bende sorun yaşıyorum .
    agp 8x te 4-5 dk kitleniyo sistem ve bi çözümünü bulmadım.biosumu güncelledim yeni sürücülerle denedim ama agp8x de bir türlüğ dogru düzgün çalıştıramadım.yardım pls (kullandıgınb bios sürümnü ve sürücüleri ytazarsan sevinirim)
  • ben genelde kt400 chipset kullandım geçmiş dönemde sata kullanmıycaksam bilgisayar saterken ve asus'un a7v400-x ve asus ati ekran kartları ile genelde 9550ge lerdi sorunsuzdu ve benim hep
  • amd atlon 2500+ ,MSI KT4V ve asus ati radeon 9550 kullanıyorum. en ufak sorun yaşamadım hiç bir oyunda
  • biz 9800 taktık üsütne çalıştı
  • Via çipsetli anakartlarla ati çipsetli ekran kartlarında çakışma ve problem genelde çok çıkıyor, ben yaklaşık 6 makinada bu sorunu yaşadım, bios güncelleme bile işe yaramıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yarasa125

Via çipsetli anakartlarla ati çipsetli ekran kartlarında çakışma ve problem genelde çok çıkıyor, ben yaklaşık 6 makinada bu sorunu yaşadım, bios güncelleme bile işe yaramıyor

aynen katılıyorum çünkü ben bizzat yaşadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.