Şimdi Ara

Kronotrop 250 gr çekirdek kahve alana 250 gr çekirdek kahve hediye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.071
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Bu çekirdekleri hangi makine ile öğütüyorsunuz?
    Bende el değirmeni var onunla öğütüyorum

• Kampanya bitmiş, arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erchank kullanıcısına yanıt
    Bu tarz otomatik makineleri bende düşünüyorum ama hem filtre hem de Türk kahvesi çekirdeği öğütene denk gelemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ethiopia Guji Highland (Hario V60) ve Kosta Rika Las Rajas (Aeropress) içmiştim şubelerinde. Ethiopia gerçekten kailteli bir kahveydi içerken damağım şenlendi. Aksine Las Lajas içtiğim en en en ekşi kahveydi. İçerken çok zorlandım ve bitiremedim. Genel olarak ekşilik profilleri yüksek sanırım kronotropun.
  • Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Delonghi Kg49’la her türlü kahve için öğütme yapıyorum.

• Sitede indirimi bulamadım arkadaşlar hala devam ediyor mu acaba? Yeni üyelik mi gerekiyor? ben eski hesabımla girmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: linkorn

Sitede indirimi bulamadım arkadaşlar hala devam ediyor mu acaba? Yeni üyelik mi gerekiyor? ben eski hesabımla girmiştim.
    İndirim 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özeldi, hatta paket de sevgililer günü paketi idi. Dün akşam saat 6ya kadar paket sitede kaldı, sonrasında kalktı siteden. Forumda bu kadar ilgi olacağını bilseydim Cuma günü açardım konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Bu tarz otomatik makineleri bende düşünüyorum ama hem filtre hem de Türk kahvesi çekirdeği öğütene denk gelemedim.
    Öyle bir elektrikli değirmen günümüz kurlarıyla 5 bin liradan fazladır.
    Türk kahvesini her makine öğütemez hatta İtalyan markalı bir çok espresso öğütücüsü de öğütemez.
    Aynı değirmende hem filtre hem espresso öğütse bile zor oluyor.
    Espressonun ince bir ayarı var, genelde deneme yanılmayla bulunuyor.
    Çekirdekten çekirdeğe de bu ayarlar değişiyor.
    O ayarı bulduktan sonra filtre için bozmazsınız onu.
  • htlr H kullanıcısına yanıt
    Uçurum farkı kim nasıl izah edebilir?

• Beyler, kahve içmeyi çok severim, yıllarca delonghi değirmen ve makinamla espressolar ictim.

Artık kafein töleransım sıfır. 1 bardak espresso içeyim müthiş agresif oluyorum.

Acaba kafeinsiz cekirdekler cidden kafeinsiz mi?

Yani içince sinir yapar diye çekiyorum. Benim durumumda olup, kafeinsiz çekirdek kullanan var mı?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erha-n -- 16 Şubat 2020; 17:43:48 >
  • Siz siz olun dünyada orta üstü kaliteli bir kahveye 10-12eurodan fazla para vermeyin.

Üstüyse emin olsun sağlam kar marjları vardır.

Böyle %50 indirim falan kandırmaca, 3. dünya ülkesi olduğumuz için bize böyle geçiriyorlar.

Almanyada 15 euroya satılan movenpick kahve metrolarda 99 TL, denemek isteyen varsa değerlendirmesini tavsiye ederim.
    https://urun.n11.com/kahve/movenpick-caffe-crema-espresso-kahve-100-arabica-1-kg-P407251808

Bu linktekiyle aynı sadece daha ucuz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: neozine

hiç kahveden anlamıyorsunuz,kahve keyiftir diye izah ediliyor.
    x4 ten kimse bahsetmiyor.

(alıntı yapılan arkadaşa gönderme YOKTUR)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erha-n

Beyler, kahve içmeyi çok severim, yıllarca delonghi değirmen ve makinamla espressolar ictim.

Artık kafein töleransım sıfır. 1 bardak espresso içeyim müthiş agresif oluyorum.

Acaba kafeinsiz cekirdekler cidden kafeinsiz mi?

Yani içince sinir yapar diye çekiyorum. Benim durumumda olup, kafeinsiz çekirdek kullanan var mı?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Arkadaşımın yazdığı yazıdan alıntı yapıyorum:

"Geçenlerde bir arkadaşım bana "decaf iç" dediğinde bir anda gözümde yıkanan çekirdek canlandı. Bazı insanlarda kafein kalp çarpıntısı gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Fakat ben pek tercih etmiyorum, benim kalbim çarpacaksa kafeinli olarak çarpacak :) Decaf, kafeinin yan etkisi olmadan kahve içmenin yoludur. Yani kafeini önemli ölçüde azaltma işlemidir. Kafeinsiz kahve bana daha lezzetsiz geliyor. Çünkü kahve çekirdeğinin lezzetini koruyarak kafeini çekirdekten ayrıştırmak ve kafeinsiz kahveyi kavurmak zor bir işlemdir.

Peki Decaf nasıl yapılır?
    Kahveye tat ve koku veren maddelerin kahve kavurma işleminde oluşması nedeni ile kafeinsizleştirme işlemi kahve kavrulmadan önce gerçekleştirilir.
    En yaygın yöntemi insan sağlığına zararı olmayan kimyasal çözücüler ile durulanmasıdır. Önce basınçlı buhar ile kahve çekirdeklerinin şişmesi sağlanır. Çiğ kahve çekirdeklerinin Etil Asetat ve Metilen Klorür gibi kimyasalar çözücüler ile durulanır ve kafeinden ayrıştırılır.

Diğer yöntem ise kahve çekirdeklerinin suda bekletilmesidir, fakat suda bekletilen kahve sadece kafeinden değil diğer maddelerinden de ayrıldığı tekrar ayrıştırılıp tekrar çekirdeğin içerisine karıştırılıyor.

Günümüzde kullanılan bütün kafeinsizleştirme metotlarında kahve tanelerinde doğal olarak bulunan kafeinin en az % 97'si uzaklaştırılmaktadır. Yani az miktar da olsa kafein kalmaktadır."

• quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Arkadaşımın yazdığı yazıdan alıntı yapıyorum:

"Geçenlerde bir arkadaşım bana "decaf iç" dediğinde bir anda gözümde yıkanan çekirdek canlandı. Bazı insanlarda kafein kalp çarpıntısı gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Fakat ben pek tercih etmiyorum, benim kalbim çarpacaksa kafeinli olarak çarpacak :) Decaf, kafeinin yan etkisi olmadan kahve içmenin yoludur. Yani kafeini önemli ölçüde azaltma işlemidir. Kafeinsiz kahve bana daha lezzetsiz geliyor. Çünkü kahve çekirdeğinin lezzetini koruyarak kafeini çekirdekten ayrıştırmak ve kafeinsiz kahveyi kavurmak zor bir işlemdir.

Peki Decaf nasıl yapılır?
    Kahveye tat ve koku veren maddelerin kahve kavurma işleminde oluşması nedeni ile kafeinsizleştirme işlemi kahve kavrulmadan önce gerçekleştirilir.
    En yaygın yöntemi insan sağlığına zararı olmayan kimyasal çözücüler ile durulanmasıdır. Önce basınçlı buhar ile kahve çekirdeklerinin şişmesi sağlanır. Çiğ kahve çekirdeklerinin Etil Asetat ve Metilen Klorür gibi kimyasalar çözücüler ile durulanır ve kafeinden ayrıştırılır.

Diğer yöntem ise kahve çekirdeklerinin suda bekletilmesidir, fakat suda bekletilen kahve sadece kafeinden değil diğer maddelerinden de ayrıldığı tekrar ayrıştırılıp tekrar çekirdeğin içerisine karıştırılıyor.

Günümüzde kullanılan bütün kafeinsizleştirme metotlarında kahve tanelerinde doğal olarak bulunan kafeinin en az % 97'si uzaklaştırılmaktadır. Yani az miktar da olsa kafein kalmaktadır."

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: neozine

Çekirdeklerin hasat yılı, hasat puanları, varyetesi vs. maddi anlamda fark yaratan etkenler. Sanal Baharat genelde geçmiş yılların hasadından ve en ucuz çekirdeklerden satıyor. Çekirdeklerin hangi işleme metodundan olduğu bile bahsedilmiyor. Kısacası sattıkları çekirdekler nitelikli değil.

Tabi tat kısmı apayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htlr

Çekirdeklerin hasat yılı, hasat puanları, varyetesi vs. maddi anlamda fark yaratan etkenler. Sanal Baharat genelde geçmiş yılların hasadından ve en ucuz çekirdeklerden satıyor. Çekirdeklerin hangi işleme metodundan olduğu bile bahsedilmiyor. Kısacası sattıkları çekirdekler nitelikli değil.

Tabi tat kısmı apayrı konu.

Alıntıları Göster
    Doğru olabilir, ben kanıtlayamam. Fakat pahalı satanların yeni ürün sattığınıda kim kanıtlayabilir ?

Bence yine kurumsal uzman firmalardan almak en mantıklısı. en azından müşteri hizmetleri daha iyi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kıladam

Doğru olabilir, ben kanıtlayamam. Fakat pahalı satanların yeni ürün sattığınıda kim kanıtlayabilir ?

Bence yine kurumsal uzman firmalardan almak en mantıklısı. en azından müşteri hizmetleri daha iyi..

Alıntıları Göster
    Hocam bir süre nitelikli çekirdek tükettikten sonra az çok farkı anlamaya başlıyorsunuz. Tabi dediğiniz güvenilir firmalara yönelmek faydalı.
    Kronotrop, Probador Collectiva, Kung Pow, Null, Montag, Boxx Coffee sağlamdır, tavsiye ederim.
  • hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Bu kahveyle kronotrop' u kıyaslamanın bir üstü mahmood sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: linkorn

Bu kahveyle kronotrop' u kıyaslamanın bir üstü mahmood sanırım.
    Aynen hocam, paylaştığım kahve ne de olsa üçü bir arada kıvamında. Ne haddimize kıyas falan yapmak.
    Başlıktaki kahve iyidir kötüdür demiyorum. Ama fiyat baremi yükseldikçe dünyanın en iyi kahvesini içiyorum hem de sadece 240 tlye gibi bir algı var. Siz devam edin ederinden fazla vermeye ne diyelim.

https://www.amazon.com/Movenpick-Coffee-Beans-Pack-500G/product-reviews/B003SLFARG?reviewerType=all_reviews

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.