Şimdi Ara

Kriz kapıda lütfen dikkatli olun! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
7
Favori
15.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam kendinden şüphe ediyor ama başındakilerden değil. Bu tapınmak değil de nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: travers

Uluslararası finans uzmanları konuya gelmiş. Yorumlarınızla gözlerimiz aydınlandı. Bizi bu kadar bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Lütfen dolar paritesinin neye göre yükselip düştüğünü açıklar mısınız? 2009'dan beri kriz var kriz var deniliyor. Ne gelmez krizmiş arkadaş.

Memlekette kalifiye eleman arayan tonlarca iş yeri var. Ve adam akıllı iş yapacak adam yok. Sakın üniversite mezunu mühendisler iş bulamıyor gibi saçma sapan savlarla gelmeyin. Kalifiye eleman diplomayla aynı şey değil. Herkes istiyor ki 8-5 çalışayım, masa başı olsun ve yüksek ücreti olsun.

Herkesin kısa yoldan zengin olmaya çalıştığı ülkenin başına kimi getirirsen getir ekonomi bir arpa boyu yol almaz. Tanıdığım bir adam tam tamına 56 tane daire alarak araplara günlük kiralayarak para vuruyor. 56 tane residence dairesinin kaç para edeceğini siz hesaplayın. Devlet zorla üretim tesisi mi açtırsın ne yapsın? Memleketimdeki köylü bile devletten teşviği alıp üstüne yatma peşinde. İndirimli aldıkları mazotu satma peşinde olanlarda az değil. Vatan millet sakarya yapan bir çok işçi memur fatura üzerinden vergi iadesi yapıldığı zamanlarda neler çevirdiler iyi biliyorum. Malesef toplumumuzun büyük kısmı üretmeden emek harcamadan para kazanma peşinde. Yöneticilerimiz bu toplumdan çıktığına göre çok bir şey beklememek lazım.

Ayrıca ellerini ovuşturup kriz gelmesi için dua edenler, acısını meclistekiler değil bizler çekeceğiz. 1994 ve 2001 de ailecek ne hale düştüğümüzü dün gibi hatırlıyorum Allah bir daha o günleri yaşatmasın. 15 temmuz falan hikayeydi o krizlerin yanında.

1987 doğumlu olarak benim gibi 85 doğumlu birine 94 krizini nasıl dün gibi hatırladığını anlatır mısın? Ben o yıllardan doğru düzgün birşey hatırlamazken sen nasıl biliyorsun? 2001 bile erken sayılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: travers

Uluslararası finans uzmanları konuya gelmiş. Yorumlarınızla gözlerimiz aydınlandı. Bizi bu kadar bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Lütfen dolar paritesinin neye göre yükselip düştüğünü açıklar mısınız? 2009'dan beri kriz var kriz var deniliyor. Ne gelmez krizmiş arkadaş.

Memlekette kalifiye eleman arayan tonlarca iş yeri var. Ve adam akıllı iş yapacak adam yok. Sakın üniversite mezunu mühendisler iş bulamıyor gibi saçma sapan savlarla gelmeyin. Kalifiye eleman diplomayla aynı şey değil. Herkes istiyor ki 8-5 çalışayım, masa başı olsun ve yüksek ücreti olsun.

Herkesin kısa yoldan zengin olmaya çalıştığı ülkenin başına kimi getirirsen getir ekonomi bir arpa boyu yol almaz. Tanıdığım bir adam tam tamına 56 tane daire alarak araplara günlük kiralayarak para vuruyor. 56 tane residence dairesinin kaç para edeceğini siz hesaplayın. Devlet zorla üretim tesisi mi açtırsın ne yapsın? Memleketimdeki köylü bile devletten teşviği alıp üstüne yatma peşinde. İndirimli aldıkları mazotu satma peşinde olanlarda az değil. Vatan millet sakarya yapan bir çok işçi memur fatura üzerinden vergi iadesi yapıldığı zamanlarda neler çevirdiler iyi biliyorum. Malesef toplumumuzun büyük kısmı üretmeden emek harcamadan para kazanma peşinde. Yöneticilerimiz bu toplumdan çıktığına göre çok bir şey beklememek lazım.

Ayrıca ellerini ovuşturup kriz gelmesi için dua edenler, acısını meclistekiler değil bizler çekeceğiz. 1994 ve 2001 de ailecek ne hale düştüğümüzü dün gibi hatırlıyorum Allah bir daha o günleri yaşatmasın. 15 temmuz falan hikayeydi o krizlerin yanında.

1987 doğumlu olarak benim gibi 85 doğumlu birine 94 krizini nasıl dün gibi hatırladığını anlatır mısın? Ben o yıllardan doğru düzgün birşey hatırlamazken sen nasıl biliyorsun? 2001 bile erken sayılır.

evinde bilgisayar-laptop-lcd-cep telefonu falan olunca zengin olduğunu sananlardan buda. belli ki malum partiye laf gelmesin diye bunları yazıyor.
    Sen 10 sayfa elektrik-su-internet-giyim-yiyecek-içecek vb. masraflarının ne arttığını söylesende kabul etmek istemez.

Asgari ücret 1300 oldu,duble yol yapıldı evinde 100mbit fiberle internete giriyorsun falan der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 3 Kasım 2016; 19:38:37 >

• Banane benzine zam geldiyse, ben hep 20 liralık alıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajoooR

Banane benzine zam geldiyse, ben hep 20 liralık alıyorum

4 litre benzinle 400km gezersin artık
  • Sağlam iş kalite ye önem vermediğimiz için
    Kriz bizi vuruyor...
    Bana iş kolu ve branşı iletin..
    Size kafayı,sebeb sonuç ilişkisini ileteyim..
    93.95,97 Yıllarında deri piyasası iyici içine kapandı.
    Aslında bavul ticareti Rusya Moldovya Ukrayna pazarlarına açılmıştık
    Açılımı değerlendiremedik...
    Türkbükün'de 2 lahmacun 1 ayran 75 tl.
    Sen Turist olsan yanında bir kere daha Türkiye'YE
    Viski içermisin.
    Karışık konular.
    MORALİM BOZULDU..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NKFPK

Sağlam iş kalite ye önem vermediğimiz için
    Kriz bizi vuruyor...
    Bana iş kolu ve branşı iletin..
    Size kafayı,sebeb sonuç ilişkisini ileteyim..
    93.95,97 Yıllarında deri piyasası iyici içine kapandı.
    Aslında bavul ticareti Rusya Moldovya Ukrayna pazarlarına açılmıştık
    Açılımı değerlendiremedik...
    Türkbükün'de 2 lahmacun 1 ayran 75 tl.
    Sen Turist olsan yanında bir kere daha Türkiye'YE
    Viski içermisin.
    Karışık konular.
    MORALİM BOZULDU..

Turizm firmaları ile anlaşıp çok ucuza otellerde tatil yapıyorlar. Bir tanesi 5 yıldızlı hotelde günlük 40tl den kaldığını söylemişti. Bedava içki dahil fiyat diyordu.
    türklere ise kışın bile bu fiyatı vermezler.
  • Indigo I kullanıcısına yanıt
    Sizleri çok seviyorum. Eleştirecek bir şey bulamadınız mı hemen çamura saplanın. Yazdıklarımdan hangisi yanlış söyler misin? Bir esnaf çocuğu olarak devletten haksız kazanç elde etmek için dindarı, sağcısı, solcusu vs vs herkes fiş almak için kapımıza gelirdi. Üretimden kaçan vatandaş değil mi?

Bizim durumumuza düşsen hatırlarsın. Varlıklı bir dönemden borçlu ve batık bir duruma düşünce hatırlarsın. Ayrıca biraz pedagolojik eğitim aldıysan çocukların hafıza süreçlerine dair bir şeyler bilirsin ve 7 yaş anıları hatırlamak için erken bir yaş değildir. Birincil(kısa) ve ikincil(uzun) bellek ile ilgili biraz araştırma yap bu vesileyle. Paragrafın başında yazdığımdan yola çıkarsan hafızayı etkileyen en önemli unsurlardan biri de etkidir.

Yani bilimde diyor ki evet hatırlanabilir. Senin hatırlamaman beni enterese etmez ve bilimsel olarak ispatlanmış gerçekleri değiştirmez

Ayrıca sana alıntıyla cevap veren boş boğaz arkadaş tokide kiracı olarak oturuyorum ve bir arabam dahi yok. İşinize gelmediğinde insanları karalayacağınıza insan gibi yaklaşımla gelin ki insan olduğunuzu anlayalım. Meclisteki bütün partiler gözümde aynıdır. Terör örgütü grup hariç(onlar alçaktır). Boşuna yırtınıp durma akpli değilim. Git çamurunu ötede kendine bulaştır.

• Sirf krizde oldugumuzdan dolayi ev alamiyorum. Hala birileri kriz yok diyo. Allah islah etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: Elk.De

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: Elk.De

quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

quote:

Orijinalden alıntı: Arkandayız Reis

Kriz felan yok halkı galeyana getirmeyin. Hükümetimize çamur atmak için günde 10 tane aynı konuları açıyorsunuz.

görünen köy kılavuz istemez , dolar 3,10 olmuş 3,10 daha ne olacak açıkça kriz var , saklamaya çalışmayın siyaset yapacaksınız diye , yazık bu ülke vatandaşlarına.

Dolardan bize ne kardeş.
    Cebimizde dolar var sanki.
    Alış-verişte kimsenin dolar istediğide yok.

hakkaten kafan hiç çalışmıyor
    yada bilerek, isteyerek
    bilmem ne zekali yapıyorsun kendini..

Neden hocam?

Diyelimki cebimde 100 lira var.Simdi firina gitsem 100 ekmek alirim.

Yarin yada haftaya firina gitsem yine 100 ekmek alirim.

Cebimde dolar varsa durum biraz degisir,defalarca dedim bende dolar yok.

Bu seferde anlamadiysan durum vahim.

Diyelimki cebinde 70 bin lira var
    gecen ay bu para ile sıfır x markanın x modelinin x donanımlı aracını alabiliyordun ama aradan 1 ay geçmesine ragmen bu gün aynı arac ve modeli alabilmen için cebinde 72 bin lira olması gerekir. (otomobil forumuna bir göz at)

diyelimki cebinde 100 tl var 1 ay önce 27 litre mazot alıyordun 500 km gidiyordun
    ama bu gün 23 litre alabiliyorsun. 420 km gidebiliyorsun 80 km dolar farkı.

diyelimki ticaret ile ugrasiyorsun
    yurt dışından samsung tv ve cep tel. ithal edip pazarlıyordun
    1000 dolarlık 10 tane telefon için 2800 tl veriyordun.
    şimdi 1000 dolarlık 10 tane telefon için 3100 tl vereceksin.
    satarken de fazla para verdiğin için ufaktan fiyatlara giydireceksin..

diyelimki 3 ay önce 100 tl lik kart ile şehir içinde 50 kez otobüse/metroya biniyordun, bu gün 40 kez binebiliyorsun..

işte bunlar hep dolar yüzünden

daha örneklemek isterdim ama sen cebindeki tl ile devam et.
    çekilmiyor sabah sabah.

Güzel açıklamışsın, anlayana elbette

• quote:

Orijinalden alıntı: Rang0o

quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Allah için dikkatli olun tasarruf yapmaya çalışın yerli olmayan şeyleri daaha az alın kimse mağdur olmaz inşallah. Ben dericiyim dolarla iş yapıyorum yükselmesi işimize geliyor lakin içim parçalnıyor ülkem için umarım insanlarımız bu krizden az zarar görür biz çok gördük allah kimsenin başına kötü şeyler getirmesin

Firma ismi nedir dostum, bende dericiyim de

Forumda dericilerin olduğuna görmekte güzelmiş.
    Bende dericiyim.İmalat Beyazıttan 😀

• BEYLer şaka maka kriz çok ciddi
    Allah (cc) bizleri korusun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomi iyiye gidiyor

• Elk.De kullanıcısına yanıt
    Hahaha darbe mi yani iletisimin kesilmedigi, olaganustu hal ilan edildigi halde kimsenin normal hayattan farkli birsey olarak sadece haberde gormesi ve daha bir suru sey inanmaya devam edin tiyatrocular yetenekliydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriz kapida mi
    Bundan sonrasi semsiye acilmasi ve kacamadigin seyden zevk alma meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: the_KHA

Kriz kapida mi
    Bundan sonrasi semsiye acilmasi ve kacamadigin seyden zevk alma meselesi

sen kriz geldiğinde eğiliyorsun galiba buyrun hoşgeldin deyip

ben dövüp gönderiyorum krizi eğiyorum krizi . bence sende böyle yap .. seceneklerini daraltma hatta çıkar kafandan zevk almayı .

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    İstanbuldaysanız özellikle Allah yardımcınız olsun . Buralarda ev almak aşırı zorlaştı. Abimler yıllardır uğraştı alamadılar . Kriz yok diyenlere de Allah akıl fikir versin . Otomobil sahibi olmakla ekonominin iyi olduğu sonucuna varan zihniyetten hiçbir şey beklenmez .
  • Kriz gelse fakire gelir. Zengin gene zengin.

• 2008 den cok daha buyuk karisik kimseyi teget gecmeyen global bir kriz bekliyorum ,clinton icin erteleniyor secilemezse zaten 9 kasimda patlar
    Clinton gelirsede kacis yok ama daha yavas olur krize gecis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • boş çığırtkanlıklar..
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.