Şimdi Ara

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan Kredi Alan Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 3.sınıfa geçtim ve kalan son 2 senemde kredi almayı düşünüyorum. 2017 ocakta başlayıp, 2018 hazirana kadar yatacak toplam 18 ay yani. Aylık 400 liradan hesaplarsak 7200 lira para almış olacağım. Faiz eklendiğinde ne kadar bir para geri ödemem gerekir? 10 bin lirayı bulur mu?

• Asagı yukarı bulur devlet el verir kol alır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2007 de 7100 liralık senete imza atmıstım 10200 çıktı...ama şimdi daha fazla çıkar sana 11 bin gibi
  • 10 000 olmaz galiba , ben 18 000 TL olarak anlaşmıştım. Yani totalde 45 ay eder. Bizim 25 falan ödememiz gerekir. Kısaca faizin fazla olmadığını biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tostu kaça kıstırin

ben 2007 de 7100 liralık senete imza atmıstım 10200 çıktı...ama şimdi daha fazla çıkar sana 11 bin gibi

O imza atılan senetteki miktar zaten faizi eklenmiş tutar değil mi? Yani ödenecek para olmuyor mu senetteki? Yanlış mı biliyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

quote:

Orijinalden alıntı: tostu kaça kıstırin

ben 2007 de 7100 liralık senete imza atmıstım 10200 çıktı...ama şimdi daha fazla çıkar sana 11 bin gibi

O imza atılan senetteki miktar zaten faizi eklenmiş tutar değil mi? Yani ödenecek para olmuyor mu senetteki? Yanlış mı biliyorum ben.

yok bilader öyle olsa kurum zarar eder.o sadece alıcağın zamsız 4 yılda alıcağın para tutarı.ama 300 alırken 350 oluyo 400 oluyor arttıkca ödeyeceğin miktarda artıyor ve beyaz eşya endeksine göre paraya faiz biniyor..bunları bnde bilmiyodum..bilseydim almazdım...cocugum olcak yakında bu kredi ödemesi baslıcak aynı zamanda
  • Deli oluyorum KYKya laf edeni görünce.

Birincisi o faiz değil, enflasyon farkı.
    Aynı şey diyen çemçük ağızlı çıkarsa kalbini kırarım.
    Faiz dediğiniz şey sözleşmede belirlenir ve sabittir. Parayı alırken oturur kaç para ödeyeceğini hesaplarsın.
    Enflasyon farkında oran belli değildir. Aylık olarak açıklanan TÜFE'ye göre hesaplanır.
    Eğer enflasyon eksideyse aldığından daha az para ödersin.

Paraya ihtiyacın varsa en iyi opsiyon babandan almak ve geri ödememek. Bunu yapamıyorsan KYK en iyi 2.opsiyon.

Beğenmeyen gitsin özel bir bankadan borç alsın da görsün elini verip kolunu mu yoksa başka bir yerini mi kaptırıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Deli oluyorum KYKya laf edeni görünce.

Birincisi o faiz değil, enflasyon farkı.
    Aynı şey diyen çemçük ağızlı çıkarsa kalbini kırarım.
    Faiz dediğiniz şey sözleşmede belirlenir ve sabittir. Parayı alırken oturur kaç para ödeyeceğini hesaplarsın.
    Enflasyon farkında oran belli değildir. Aylık olarak açıklanan TÜFE'ye göre hesaplanır.
    Eğer enflasyon eksideyse aldığından daha az para ödersin.

Paraya ihtiyacın varsa en iyi opsiyon babandan almak ve geri ödememek. Bunu yapamıyorsan KYK en iyi 2.opsiyon.

Beğenmeyen gitsin özel bir bankadan borç alsın da görsün elini verip kolunu mu yoksa başka bir yerini mi kaptırıyorsun.

Hocam ne kadar olur sence tahminen 7200 liranın ödemesi?

• Güzel kardeşim enflasyona bağlı diyorum. Nasıl bileyim 3-4 senelik enflasyonu?

Paraya ihtiyacın varsa al. Temkinli davranıp ihtiyacından fazlasını harcama. Ödeme günü geldiğinde Ağustos böceğine dönmezsin. Sen anapara üzerinden düşün. Eklenecek enflasyon farkını kafana takma.

• Faiz falan yok diye biliyorum ben. diyelim 10 ay kredi alacaksın (hesabı kolay olsun diye 10 ay dedm). bugün ayda ne kadar veriyor devlet 400 lira. imza attığın senette 4000 lira yazıyor yani. Ama iki ay sonra zam geldi aylık 450 oldu yani ilk iki ay 400 8 ay 450 aldın 4400 lira etti toplam aldığın para. Senin borcun 4400 oldu o aradaki 400 lira faiz değil zaten aldığın para.

• Burs veren bazi kuruluslarada basvur dadından yenmez

• Başarılı isen burs veren kurumların hepsine başvur. Ama gerçekten çok ihtiyacın yoksa hiç bulaşma derim, ben ailemden akrabalardan gelen parayla geçiniyordum mesela hiç bulaşmadım. İyi düşün taşın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.