Şimdi Ara

Kredi notu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4 bankaya kredi borcum var ve bunların hepsi 10.000 TL altı. Hepsini zamanında aksatmadan hatta günü gelmeden ödüyorum.
    Aynı şekilde 1 bankadan kredi kartım var ve aktif kullanıyorum kartı. Onunda borcunu günü gelmeden ödüyorum.
    Sorum şu : kredi notumu nasıl etkiler bu durum?
    İleride başımı ağrıtır mı yoksa olumlu mu etki yaratır?
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aksatma yapmazsan ödemede olumlu etkiler puanı. Kredi karti kullanarak 3ayda 100 puan artirdim ben. Aksatma yatma yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Birden fazla bankaya kredi borcun olması olumlu bir durum, yani birçok banka sana güvenip kredi veriyor demektir. Kredi notunu en çok etkileyen faktörler kredili ürünlerin kullanımıdır, bir de kmh hesabı açıp arada eksiye düşüp kapatırsan kredi notun hızla yükselir. Tüm bunların dışında, tek bir bankanın mevduat hesabını kullanmaya çalış, tüm faturaların tek bir bankanın hesabında otomatik ödemeye kayıtlı olsun, eft havale işlemlerini ve yatırım işlemlerini tek bir banka ile yapmaya çalış, çalıştığın banka sana daha çok kredi vermek için kredini notunu yükseltecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kredi kartı borcunu günü geldiğinde öde. yani hesap kesim tarihi ile son ödeme tarih aralığında öde. yoksa ödememiş olarak gözükürsün
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.