Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
71
Favori
146.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tncyoo

Arkadaşlar Ankarada yeğenim Avukat önce benim 2008 deki masrafımı aldı sonra birçok arkadaşın parasını geri aldı, kendi uğraşamayacak olanlar veya hakem heyeti kararına rağmen ödeme alamayanlar varsa yardımcı olur, sizden hiçbir ücret almıyor hatta vekalet ücretinide kendisi karşılıyor pm ile ulaşın bilgilerini vereyim.

Arkadaşlar pm'den arkadaşlar sormuş ücret ne vereceğiz diye tekrar yazıyorum, normalde avukata gittiginizde vekalet ücreti, alacağınız iade pararnın bir kısmını ve masrafları ister, önceki mesajımda da belirttiğim gibi hiçbir ücret almıyor onun aldığı tek ücret bankadan aldıgı vekalet ücreti sizden talebi olmuyor pm den telefonunu vereyim arayın bilgi alın. Benim masraf 300 TL gibi birşeydi kim uğraşacak diyordum o bütün işi halletti bana parayı verdi. Uğraşmak istemeyenler için havadan para gibi bir durum yani.

• Geçen sene konut kredisi kullanılırken Halkbank tarafından alınmış olan dosya masrafının iadesi için talepte bulunmayı düşünüyorum; ancak banka dosya masrafını keserken el yazımla masrafları müzakere ettiğimizi ve ödemeyi kabul ettiğimi zorla not düşürttü. Bu durumda girişim yapmanın faydası olur mu acaba?
  • kendi rızamla verdim diye el yazınızla yazsanız dahi "haksız şart" girer kanuna aykırıdır şantaj gibi düşünebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeser

quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

iş bankasından yapılan masrafı geri alan var mı arkadaşlar?

Bende bu soruyu merak ediyorum.

İş bankasından alan var mı hakkaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

Orijinalden alıntı: aeser

quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

iş bankasından yapılan masrafı geri alan var mı arkadaşlar?

Bende bu soruyu merak ediyorum.

İş bankasından alan var mı hakkaten?

250 ipotek fek ücretimiz vardı aldık simdi dosya masrafı için THH verdik
  • Ben avukatima verdim. 1250tl alacagim var kredi masraflarindan. 2 aydan once donus olmazmis.

Avukat bu islerden %10 komisyon aliyor. kredi ekstrelerini vereceksiniz ve vekaleti avukatin ustune yapacaksiniz. Yuklu meblagda kredi masrafi odeyenlere ve ankarada ikamet edenlere avukatimin numarasini verebiliim.

Not: vakifbank ekstre basina 80tl istedi. Vermedim. Direttim. 4 ekstreye 80 lira vererek zor da olsa aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 21 Haziran 2013; 22:05:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,ben bu sene başında bankalara,şimdiye kadar çekmiş olduğum kredilerde bankalara ne kadar ödemişsem bu paraları geri alabilmek için,gerek tüketici hakem heyeti gerekse tüketici mahkemesi nezdinde savaş açtım.mücadelemin meyvelerini yavaş yavaş almaya başlıyorum.öncelikle halkbankasından 1100 tl (800 dosya masrafı +300 tl ekspertiz ücreti),yine halkbankasından 1600 tl yapılandırma ücreti (tüketici mahkemesi yoluyla) ziraat bankasından 735 tl (dosya masrafı) akbanktan 200 tl (dosya masrafı) yine akbanktan 240 tl (kredi kartı yıllı üyelik ücreti) aldım.ve hala sonucunu beklediğim başvurularım var.siz de korkmayın bir kuruşunuzu bile bu leş kargalarına bırakmayın. benim avukatım da sadece karşı taraftan ücret alıyor ben kendisine herhangi bir ücret ödemiyorum.hakem heyetinden veya mahkemeden sizn lehinize çıkan kararları 15 gün bekledikten sonra hemen icra yoluyla isteyin tıpış tıpış öderler.yok onların size dönmesini beklerseniz çok beklersiniz.tecrübeyle sabit...

• arkadaslar ben suan mersindeyim izmir de vakifbanktan kullandığım kredinin masraflarini nasiltalep edeceğim.225tl masraf almislardi bilginize ihtiyacim var

• genel müdürlükten talep ediyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother-II

genel müdürlükten talep ediyorsunuz

bu konuda daha detayli bilgi verebilecek arkadas yokmu ya.kredi tarihini tan olarak hatırlamıyorum.nadil bir dilekçe yazmaliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: 56eno56

arkadaslar ben suan mersindeyim izmir de vakifbanktan kullandığım kredinin masraflarini nasiltalep edeceğim.225tl masraf almislardi bilginize ihtiyacim var

bulundugun ilcenin tuketici mahkemsine - kaymakamlıklarda oluyor- dilekce verceksin orda dilekce ornegini doldur bankanın kesintisyle basvur
  • Arkadaşlar ocak ayında vakıfbank'tan 75000 ev kredisi çektim. 750 tl dosya masrafı aldılar. Ben bu parayı geri almak için başvuracam ama kredi çekerken doldurduğum dilekçe beni düşündürüyor (standart - dosya masrafı iadesi için herhangi bir başvuruda bulunmayacağım tarzında)... Bu tarz dilekçe doldurmuş ve vakıfbank'tan kredi çekip dosya masrafını geri alan var mı? Beni aydınlatırsanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerok

Arkadaşlar ocak ayında vakıfbank'tan 75000 ev kredisi çektim. 750 tl dosya masrafı aldılar. Ben bu parayı geri almak için başvuracam ama kredi çekerken doldurduğum dilekçe beni düşündürüyor (standart - dosya masrafı iadesi için herhangi bir başvuruda bulunmayacağım tarzında)... Bu tarz dilekçe doldurmuş ve vakıfbank'tan kredi çekip dosya masrafını geri alan var mı? Beni aydınlatırsanız sevinirim...

Ayni durumdayim. Ayni banka sizden 1ay once benden de 850 tl almisti. Ayni imzayi benden de aldilar. Ben de basvurucam ama once bir ornek ariyorum.

• Yapılandırmalarda alınan %2 cezalarında iadesi mümkün mü? Daha önce başvurup alabilen oldu mu?

• konuyu ve benzer konuları incelerseniz aynı bankada yapılan yapılandırmalarda size yazı dahi imzalatsalar EVET
  • Şimdi önemli bir soru soracağım.
    Yukarıda da verdiğim Tüketici Hakem Heyeti(THH) kararında krediyi çektiğimden 2 yıl geçtikten sonra THH 'ye müracaat ettiğimden sonuç olumsuz çıkmıştı.
    Biliyorsunuz haklı çıksaydım bankanın 15 gün itiraz hakkı vardı. Şimdi THH kararı istediğim gibi çıkmadı va bu 15 gün itiraz etme hakkı benim içinde geçerli mi?
    Perşembe mahkemeye gidip müracaat edecektim ama bu soru aklıma geldi. Sonra demezlermi sen 15 gün geçtikten sonra müracaat ettiğinden dosyayı kabul etmiyoruz falanç

Onca THH'ne itiraz dilekçemden sadece bir tanesinde haklı çıkmıştım, Vakıfbank 07/06/2013 tarihinde THH kararı ellerine geçmiş. Yani yasal süre geçmiş. Peki bunlar mahkemeye itiraz etmişlermi etmemişlermi? Bugüne kadar bana gelen giden bir evrak vs. yok.
    İcra yoluyla parayı alsam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Şimdi önemli bir soru soracağım.
    Yukarıda da verdiğim Tüketici Hakem Heyeti(THH) kararında krediyi çektiğimden 2 yıl geçtikten sonra THH 'ye müracaat ettiğimden sonuç olumsuz çıkmıştı.
    Biliyorsunuz haklı çıksaydım bankanın 15 gün itiraz hakkı vardı. Şimdi THH kararı istediğim gibi çıkmadı va bu 15 gün itiraz etme hakkı benim içinde geçerli mi?
    Perşembe mahkemeye gidip müracaat edecektim ama bu soru aklıma geldi. Sonra demezlermi sen 15 gün geçtikten sonra müracaat ettiğinden dosyayı kabul etmiyoruz falanç

Onca THH'ne itiraz dilekçemden sadece bir tanesinde haklı çıkmıştım, Vakıfbank 07/06/2013 tarihinde THH kararı ellerine geçmiş. Yani yasal süre geçmiş. Peki bunlar mahkemeye itiraz etmişlermi etmemişlermi? Bugüne kadar bana gelen giden bir evrak vs. yok.
    İcra yoluyla parayı alsam mı?

Kararın çıkış tarihinden sonra değil, kararın size tebliğ edildiği tarihinten itibaren 15 gün..

Karar size ulaştığı tarihinden sonra 15 gün geçmedi ise başvurabilirsiniz.

• Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki geçti. İzin, tatil, bebek derken 24 gün olmuş. Dün izinden döndüm.
    Yattı mı şimdi benim dosyalar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Ne yazıkki geçti. İzin, tatil, bebek derken 24 gün olmuş. Dün izinden döndüm.
    Yattı mı şimdi benim dosyalar?

Yasal süreyi geçirmişsiniz. Ancak bundan sonra karara istinaden değil de direk dosya masrafı için yeni bir dava açabilirsiniz diye biliyorum. Bir avukata danışsanız çok iyi olur.
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Öyle yapacağım zaten de ön bilgi almak istedim sizden.
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.