DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kredi Masrafı Geri Ödemesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.311
Cevap
96
Favori
137.380
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1758 Mesaj
      31 Ağustos 2012 13:55:32 Konu Sahibi
      Foruma baktım ama konuyu bulamadım. Eğer varsa mükerrerlik yaratmasın...

http://www.kredibasvurulari.com/

ve

http://www.memurlar.net/haber/276583/

adresinde konu mevcut. Memurlar.Net'de yorumlar da var. Herkesin kafa karışık.

Başvuran ve başvurusu kabul edilen oldu mu? Genelde duyduğum kibarca reddettikleri bankaların...

|
      |

• Teğmen
      184 Mesaj
      31 Ağustos 2012 14:50:28
      bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?

• Yüzbaşı
      320 Mesaj
      31 Ağustos 2012 15:01:08
      bende araştırıyorum
      |
      |
    • Yüzbaşı
      629 Mesaj
      31 Ağustos 2012 15:04:13
      bende akbank ve yapı kredi bankasından 3 kredi kullanmıştım.bende araştırıyorum.ne alırsam kardır diye ama pek ümidim yok
      |
      |

• Çavuş
      87 Mesaj
      31 Ağustos 2012 15:15:34
      quote:

Orijinalden alıntı: alpayfatih

bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?

bu konu forumda bulunuyor,
      ayrıca 2 gun once isyerınde bır arkadasım 3 ay once basvuru yaptıgı ıhtıyac kredisi dosya masrafı 330 lıraymıs 309 olarak geri almış,para hesabına yatmış,iş bankası

• 31 Ağustos 2012 15:54:48
      quote:

Orijinalden alıntı: yesilyayla

Alıntıları Göster

ayrıca 2 gun once isyerınde bır arkadasım 3 ay once basvuru yaptıgı ıhtıyac kredisi dosya masrafı 330 lıraymıs 309 olarak geri almış,para hesabına yatmış,iş bankası

linki var mı ?

--

bu arada vakıftan 5 bin çekmiştik, 450 küsür dosya masrafı almışlardı.
      kuveytten araç almak için 35 bin çekmiştik masrafını hatırlamıyorum.. onu da deşeyim biraz..
      çevrede çok var aslında bizim kredi çeken,onları uyandırsam bizim harçlıkta çıkar ha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      354 Mesaj
      31 Ağustos 2012 16:27:41
      Ya biz 100bin çektik, 8 bin lira aldılar, sonradan yeniden yapılandırma komisyonu diye aldılar. Başvuracağız ama nolacak bilmiyorum.
      |
      |

• 31 Ağustos 2012 16:41:09
      ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

ben su anda tam olarak ne kadar dosya masrafı kesildi ve kullandigim kredileri net olarak tarihlerini hatirlamiyorum

bu durumda ne yapabilirim
      tuketici hakem heyetine verecegimiz dilekcede kredi kullanim tarihi ve kesilen masrafin yazilmasi gerekiyor bi yol gosterebilecek arkadas varsa bilgilendirebilirse eger cok iyi olur

• Çavuş
      87 Mesaj
      31 Ağustos 2012 16:44:06
      quote:

Orijinalden alıntı: @2101

ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

ben su anda tam olarak ne kadar dosya masrafı kesildi ve kullandigim kredileri net olarak tarihlerini hatirlamiyorum

bu durumda ne yapabilirim
      tuketici hakem heyetine verecegimiz dilekcede kredi kullanim tarihi ve kesilen masrafin yazilmasi gerekiyor bi yol gosterebilecek arkadas varsa bilgilendirebilirse eger cok iyi olur

bankaya gıdıyorsun,
      kredıyı kullandıgın yılı söyluyorsun,onlarda sana 50 kuruş karsılıgı su meblagda dosya masrafı kesılmıs dıyerek bı dekont verıyorlar
      |
      |

• Yarbay
      4610 Mesaj
      31 Ağustos 2012 16:59:32
      eski konu uçmuş, ah şu yöneticiler, yanlış isimlendirilmiş bu elemanlar, siliciler diye değiştirsinler adlarını

|
      |

• Yarbay
      4143 Mesaj
      31 Ağustos 2012 17:51:34
      quote:

Orijinalden alıntı: ysbozkurt

Alıntıları Göster

bunu hangi banka yapıyor ya bizim vakıf bank düşman gibi bakıyordu bana
      kapanan krediler bizim ekranda gözükmüyor dedi
      arşivleniyormuş .
      gerçektende dosyalıyorlarsa masrafları olarak almaları normal

İşlerine gelen her şeyi ekranda görüyorlar ama nedense kapatılan krediler, dosya masrafları vs. görünmüyor
      |
      |

• Onbaşı
      32 Mesaj
      31 Ağustos 2012 18:42:03
      Ben bugün Garanti Bankası'na başvuruda bulundum. Ocak ayında yaptığım başvuruda 350 ipotek fek ücretini almıştım. Şimdi geri kalan 950 için başvurdum. Fek ücretini bir hafta sonra verdilerdi. Bu ne olacak bakalım... İnşallah uzatmazlar.
      |
      |

• Binbaşı
      1046 Mesaj
      31 Ağustos 2012 18:50:16
      Bugun bende vakifbanka gittim. Gitmez olaydim...
      Bir arkadasin dedigi gibi resmen firsatci yerinde kondugum mu, sozlesmeyi okumadan imzaladigim mi, bankanin o sozlesme ile istersen donumuza kadar alacagini mi, ... neler isittim neler. Kavga etmemek icin kendimi zor tuttum. Banka mudur yardimcisi idi bunlari soyleyen... Devlet memuru olmasam girisecektim ama sakinligimi korudum ve hemen musteri hizmetlerini aradim ve bu kisi icin sikayette bulundum. Onumuzdeki hafta gerekirse hergun vakifbanki arayacagim ve karsilastigim bu sacma durumun hesabini soracagim. Artik kredi masrafini geri almaktansa bu kendini bilmezin hakkindan gelmek tek isim oldu.

Yazilanlardan okudugum kadariyla vakifbank calisanlari hep boyle sorunlu...

|
      |

HP Pavilion DV6 6115st - Samsung Galaxy S3 Mermer Beyazı 16GB (+32GB Kingston Class 10) - XboX 360 Elite 120GB + Kinect Bundle - Logitech z5500 - Dark HD Minibox
    • Yarbay
      2380 Mesaj
      31 Ağustos 2012 19:23:48
      Aslinda basvurular direk thh olacak ki bu bankacilardan kurtulacaksin allahtan benim oyle bi sorunum yok kredi aldimigiz bankadakileri taniyoruz

|
      |

• Yüzbaşı
      471 Mesaj
      31 Ağustos 2012 19:24:04
      kesinlikle katılıyorum bursada ki şube de aynı şekilde karşılaştım.
      |
      |

• 31 Ağustos 2012 19:36:01
      quote:

Orijinalden alıntı: yesilyayla

Alıntıları Göster

o arkadaşına soyle bize baş olsun. :)

|
      |

Yavaş giden amacına ulaşır, hızlı gidenin eteği ayağına dolaşır.
      Mitsubishi Colt - 2007 invite
      Mi5
      LG G Pad 7.0
    • Yarbay
      8334 Mesaj
      31 Ağustos 2012 19:48:29
      Gerek konut gerekse tüketici kredileri sözleşmelerinde açık açık zaten bu tip masrafları
      kabul ettiğinize dair maddele vardır, ancak benim burada merak ettiğim bazı mahkeme
      sonuçları okuyoruz, ediyoruzi o kararları merak ediyorum. Acaba bu tip tüketicilerin
      açtığı ve tüketici lehine sonuçlanan davalardaki ilgili sözleşmelerde banka bir hata mı
      yaptı (ki pek sanmam) yoksa hata olmamasına rağmen bu maddeler tüketiciyi haksız
      yere zor duruma sokan bir madde olarak değerlendirilip iade kararı mı verildi?

Sonuçta ne olursa olsun Tüketici Hakem heyetinin sorumlu olduğu tutardan fazla bir
      tutar ise (sanıyorum aşağı yukarı 1200 TL üzeri oluyor) başvurunuzu bankaya yapıyorsunuz
      ve olumsuz olursa direk mahkemeye başvurmanız gerekiyor diye biliyorum.

Audio / Video : OnkyoTX-NR656 | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony Elite & Hub | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : MSI B350 TOMAHAWK, AMD Ryzen 7 1700X (XIGMATEK TYR SD1264B), Samsung S24B350H, CORSAIR VENGEANCE DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB), Gigabyte GTX 1070 Windforce OC, Coolermaster HAF912 Plus, FSP HD700 Hydro 700W PSU, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Pro 10.5 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • 31 Ağustos 2012 20:15:50
      quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Gerek konut gerekse tüketici kredileri sözleşmelerinde açık açık zaten bu tip masrafları
      kabul ettiğinize dair maddele vardır, ancak benim burada merak ettiğim bazı mahkeme
      sonuçları okuyoruz, ediyoruzi o kararları merak ediyorum. Acaba bu tip tüketicilerin
      açtığı ve tüketici lehine sonuçlanan davalardaki ilgili sözleşmelerde banka bir hata mı
      yaptı (ki pek sanmam) yoksa hata olmamasına rağmen bu maddeler tüketiciyi haksız
      yere zor duruma sokan bir madde olarak değerlendirilip iade kararı mı verildi?

Sonuçta ne olursa olsun Tüketici Hakem heyetinin sorumlu olduğu tutardan fazla bir
      tutar ise (sanıyorum aşağı yukarı 1200 TL üzeri oluyor) başvurunuzu bankaya yapıyorsunuz
      ve olumsuz olursa direk mahkemeye başvurmanız gerekiyor diye biliyorum.

mahkemede bu sözleşmeler önceden hazırlanmış, müşteri ile mütalaa edilmeden ve önüne koyulup imzalattırıldığı için geri ödettiriliyor. Benim bildiğim bu gerekceli kararları okumak gerek yine de.

|
      |

Yavaş giden amacına ulaşır, hızlı gidenin eteği ayağına dolaşır.
      Mitsubishi Colt - 2007 invite
      Mi5
      LG G Pad 7.0
    • Yüzbaşı
      573 Mesaj
      31 Ağustos 2012 20:31:15
      2002 - 2012 yılları arasında 3 adet ihtiyaç, 2 adet araç, 1 adet te konut kredisi kullandım..

konuyu merakla takip ediyorum, sonuç alabilenler olursa paylaşsın lütfen..
      |
      |

-= MSI GE70 2PC Apache =-
    • Teğmen
      143 Mesaj
      31 Ağustos 2012 21:01:31
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtımı
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,715
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.