Şimdi Ara

KREDI KARTI YILLIK UCRETI GERI ALMA (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
48
Favori
82.692
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hsbc advantage kredi kartımdan aidat için 85 lira çekildiğini fark ettim aradım iade ettiler. Kan beynime sıçradı sabah sabah :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR.U

7 Yıldır Garanti bonus Kullanıyorum her sene müşteri hizmetlerini arayıp 1 yıl kullanma sözüne karşılık ücreti iade ediyorlardı Geçen ay 89 tl ücret yansımış aradım artık o şekilde bir uygulamamız yok isterseniz size 60 tl değerinde bonus yükleyelim dediler bende kabul etmedim 1 hafta sonra flexi ücretsiz kredi kartı çıkarttım 1 ay sonra ise hem ek kartımı hemde bonusumu kapattım.

ama89 lirayı ödediniz degılmi
  • işte üniversiteli aidatını iade alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Girrffe

işte üniversiteli aidatını iade alan var mı?

aidat mi aliyorlar ? benden 2 yıldır almadılar kaç tl kesildi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradoks79

quote:

Orijinalden alıntı: ONUR.U

7 Yıldır Garanti bonus Kullanıyorum her sene müşteri hizmetlerini arayıp 1 yıl kullanma sözüne karşılık ücreti iade ediyorlardı Geçen ay 89 tl ücret yansımış aradım artık o şekilde bir uygulamamız yok isterseniz size 60 tl değerinde bonus yükleyelim dediler bende kabul etmedim 1 hafta sonra flexi ücretsiz kredi kartı çıkarttım 1 ay sonra ise hem ek kartımı hemde bonusumu kapattım.

ama89 lirayı ödediniz degılmi

Evet hocam ödedim.
  • ING Bonus hakkında bilgisi olan var mı?
  • https://i.hizliresim.com/Z9QrOG.jpghttps://i.hizliresim.com/JQk5QQ.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenas02 -- 18 Haziran 2020; 3:55:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tatar 55

quote:

Orijinalden alıntı: Girrffe

işte üniversiteli aidatını iade alan var mı?

aidat mi aliyorlar ? benden 2 yıldır almadılar kaç tl kesildi ?

2 türlüsü var. bir tanesi aidatlı diğeri aidatsız olarak geçiyor.
    bu sene 60 çekmiş. 5 senede 250 liraya yakın aidat kesmiş. ben bunları geri alabilir miyim?
  • Arkadaşlar bir arkadaşımda böyle bişi gördüm

İş Bankası Maximum Kart Kocaman Altında Aidatsız yazıyor. Eğer böyle bir imkan varsa bizde alabiliriz demektir.

KREDI KARTI YILLIK UCRETI GERI ALMA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xenas02 X kullanıcısına yanıt
    İyi de aidat yasal hale getirilmişti. Her banka aidatsız kart sunmakta zorunda ama diğer kartlardan aidat alabilir. Yani aidat almalarında yasal engel olmamasına rağmen Hakem heyeti sebebiyle niye iade etmişler, anlamadım.
  • Bilen Biri kullanıcısına yanıt
    denizbank ve teb hakem heyetine başvurunca sanırım kabul çıkma ihtimaline binaen müşteri memnuniyeti kapsamında iade ediyor. 2 kere kart aidatım bir kere de kampanya itirazım hakem heyeti gündemine alınınca bildirim geldi. hakem heyeti de talep karşılandı diye gündemden düşürdü. Bide hakem heyeti bazen artış yanlış uygulandı diye kısmen kabul vermişti parafly ve işbankası kartıma. ayrıca bazı kartlar 1 yıl kullanmadan ücret alıyor, ücret yansıdığını görüp iptal edince hakem heyeti talebi kabul ediyor, hizmet alınmadığı için. (Hakem heyeti:Türkiye Bankalar Birliği nezdinde olan)
  • Teb yıllık üyelik ücreti yansıtmış 75 tl, mh aradım mesai saatleri içinde o bölüme bakanlar oluyor o zaman arayın dediler. İade konusunda nasıl bir yol izliyorlar yakın zaman zaman da tecrübe eden var mı?

• Şimdi Beşiktaş Bonus başvurmuştum az önce aradım 5,000TL az bir limit dedim İptal istedim tamam dedi 7 günde iptal olucak dedi sonra durdu 55TL bonus var isterseniz öneriyor dedi daha 3 günlük kart :) dedim derdim Bonus değil Limit

Sİz bilirsiniz dedi kapadı sizce alayımmı 55TL ;) 30TL mayısta

Yüklenecekmiş Zaten 85TL yapar 102TL aidat ama limit düşük

5.000 :( ben yapayım sizce deniz bank nasıl.?
    Onu deneyeyim dedim belki 5.000 üstü gelir.?
    Gerçi onda ATM az gibi 🤔 şaştım sizce ne yapmalıyım.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 31 Ocak 2018; 0:24:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeBeyiniz

Arkadaşlar bir arkadaşımda böyle bişi gördüm

İş Bankası Maximum Kart Kocaman Altında Aidatsız yazıyor. Eğer böyle bir imkan varsa bizde alabiliriz demektir.

KREDI KARTI YILLIK UCRETI GERI ALMA

bizde var maaş müşterisi olduğumuzdan kesilmior

• Yapı kredi bankasıda kart aidatını zor iade etmeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTI-

İmkansız denilen parafly için aidat ücretini iade alanlar gördüm ve milplus platinium için aidatı iade aldım vakıfbanktan

Bu yıl garantiyede aidat ödemedim

Parafly'ın iade taktiği nedir? Hem normal hem Platin hattı aradım. Herhangi bir taahhüt vs. gibi bir öneri bile sunmadılar. Önceden Paraf kartımı kapatmıştım. Onda da aynısı olmuştu. Sonrasında aramadılar da. O yüzden Parafly'ı kapatma blöfü de yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarius82 -- 31 Ocak 2018; 15:2:56 >
  • işbank maximiles var, yurtdışına çıkarken maxi lounge leri ücretsiz kullanıyordum.Yılda 5-6 kere kullandığım için 144 tl aidatı pek umursamıyordum.Şimdi Loungler kalktı . bende az önce aidata hem banka üzerinden hemde e devlet üzerinden itiraz ettim bakalım ne olacak.

Bunun yanı sıra bu kart kapıda kalınca eve çilingir,araç yolda kalınca çekici,araç anahtarı kaybolunca yedek anahtar, uçağı kaçırınca bilet , otel vs vs vs gibi riskleri karşılıyor.Gerçi son 10 yıldır bu riskleri hiçbiri gerşekleşmedi ama :D

Her ihtimale karşı bi tane de aidatsız kart aldım.Fakat bu aidatsızın handikapı kampanyalardan faydalandırmıyor.Puan kazanamıyorsun.
    Şimdi ben maximiles ile yılda 144 ödesem bile nerden baksan yılda bi 300 puan kazanıyorum.Birde miles puanları geliyor.yılda bir gidiş dönüş kazanacak kadar.

Ama tabi 144 ü geri alabilirsek neden olmasın :)
  • Garanti bankasının 90 tl kart ücretinin iptalini istedim. İade edilemeyeceğini öğrenince kartı kapattırdım. Mail ile yazılı olarakda iade edilemeyeceğini bildirince bende. E devlet tüketici hakem heyetine başvurdum. 15 gün sonra garantiden gelen mesaj la bana 3,5 tl iade edileceği belirtilmiş.

Dalga geçer gibi 3.5 tl iade ye itiraz edebiliyor muyuz? Neye göre 3.5 tl sonuç çıkmış. Fikri olanlar yardımcı olur mu?

• İş Bankası Maximiles kredi kartı aidat ücreti iadesi hakkında bankadan gelen cevap :

Sayın Dxxxx Bxxxx,

Öncelikle alışverişlerinizde İş Bankası kredi kartını kullandığınız için teşekkür ederiz. Değerlendirmelerimiz neticesinde kredi kartı yıllık ücretinin bu seneye özel olarak kredi kartınıza iade edildiğini belirtmek isteriz. İşlemin detaylarını dönem içi hesap hareketlerinizde veya iadeyi izleyen ilk hesap özetinizde görebilirsiniz.

Maximiles/Maximum kredi kartınız, Maxipuan/Maximil kazanımı ve taksit avantajlarının yanı sıra sizlere birbirinden farklı ayrıcalıklar sunmaktadır. Örnek olarak, bir takvim yılı içinde 30 gün boyunca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ve Müzekart ile giriş yapılabilen müze ve ören yerleri Maximum/Maximiles kartınızla ücretsiz ziyaret edilebilmektedir. Kredi kartları için verilen geniş yelpazedeki bu hizmetlerin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve fazla sayıda personel kadrosuna, maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri bu maliyetler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

3 Ekim 2014 tarih, 29138 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 11. maddesinin 4. fıkrasında kredi kartlarının özelliklerine göre yıllık olarak belirlenen tutar kadar ücretlendirilebileceği; ek karttan alınan üyelik aidatının ise asıl kartın yıllık üyelik ücretinin yüzde ellisini geçemeyeceği düzenlenmiştir. Ayrıca Yönetmeliğin, bankalar tarafından tüketicilerden tahsil edilebilecek ücretlerin listesinin yer aldığı Ek-1 no.lu ekinde de, ‘kredi kartı yıllık üyelik ücreti’ ile ‘ek kart yıllık üyelik ücreti’ yer verilmiştir. Dolayısıyla sadece Türkiye’de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı, hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler uyarınca yasal dayanağa sahiptir.

Öte yandan, portföyümüzde yer alan ve mevcut kartınızdan farklılaşan özelliklerinehttp://www.maximum.com.tr/TR/maximum-kartlar/maximum-aidatsiz-kart/Sayfalar/maximum-aidatsiz-kart.aspx adresinde yer verilen ürünümüz, Maximum Aidatsız Kart için, SMS ile veya Şubelerimizden başvuru yapabilir, böylelikle aidat ödemediğiniz, temel kart özelliklerine sahip bir kredi kartı edinebilirsiniz. İş Bankası olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş fırsatını sunmaya çalışmaktayız. Kredi kartı yıllık ücretlerini siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica ederiz.

Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

• yapı kredı bankası ıcın nasıl bır yol ızlemelıyız?
    kaç senedır hep kesılıyor ne yapmamız gereklı?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.