Şimdi Ara

KREDI KARTI YILLIK UCRETI GERI ALMA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
48
Favori
82.162
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Borç varken kart aidatı ödememek için kapatmak mümkün mü ? Yani sadece borç ödenecek ama harcama yapılmayacak.
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Evet mümkün. Kart kapanır ama borçlar vadesine göre(taksitine) göre ekstrelere yansır ve ödersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Astforum

Evet mümkün. Kart kapanır ama borçlar vadesine göre(taksitine) göre ekstrelere yansır ve ödersiniz.

Yani aidat ödeme yükümlülüğüm olmaz o zaman dimi ? Teşekkürler.
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Aidat siz kapatma talimatı vermeden önceki bir tarihte yansımadıysa ödemezsiniz.

Ancak aidat çıktı ve siz kapatayım derseniz o aidatı da ödemeniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Astforum

Aidat siz kapatma talimatı vermeden önceki bir tarihte yansımadıysa ödemezsiniz.

Ancak aidat çıktı ve siz kapatayım derseniz o aidatı da ödemeniz gerekir.

Teşekkürler hocam.
  • 1 aralık itibari ile banada 91 tl yansıtmışlar. 3 ayda 2400 tl harca siliyim diyo. içerde puanlarım varmış iptal edersem gidiyomuş vs vs ?

Ne yapmalı sizce puanları kullanıp iptal edip beklemelimi ?
  • Oldum olası aidatlı kart kullanan insanlara tuhaf bakarım ücretsiz kartlar var alın bunları talep olmayınca zamanla hepsi ücretsiz olcak hem para kazandır hemde aidat öde yok öyle dava

Kimileride bankaya yaptığı blöf tutmaz ise ne olacak diye dert yanmış kardeşim dünyanın sonu değil kullanmayın daha iyidir nakit ile görün işlerinizi. Halk bankaya değil banka halka muhtaç

Sen ne kaybediceksin zaten senin olmayan parayı harcıyor hissine kaptırıp borca sokmuyorlarmı seni kapatınca rahatlarsın biraz.

• Garanti Bonus yıllık ücret 104 TL olacakmış Ocak ayı itibariyle. Ben geçen ay kart başvurusu yaptım sözleşme imzaladığımda 90 liraydı benim için de zamlanmış ücret mi geçerli olur merak ettim bilen arkadaşlar vardır..
  • auslaender kullanıcısına yanıt
    Sizin için de geçerli olacak.
  • Bankalar legal dolandırıcılardır gözümde. Geçenlerde annemle babamın kartlarından kart aidatı kesmişler ve kesinlikle iade etmeyeceklerini söylemişler. Arattırdım bankaları, kart aidatı ile ilgili yapılan düzenlemelerden bahsettim ve eğer iade etmeyecekseniz konuyu uzatacağımı söyledim. Hesap kesim tarihinde yatırdılar paraları
  • quote:

Orijinalden alıntı: CYMLZ

En son garanti bankası bonus card için 90 tl yıllık üyelik ücreti kesti. Kartı 1 sene boyunca 1 defa kullandım. bankayı aradım (zaten sistemleri berbat) 30 saatte zor bağlandım temsilciye, neyse aidat ücreti iadesi istedim, öyle bir secenekleri olmadıgını sadece 30 tl bonus yükleyebileceklerini bunun karşılığında 60 tl ödemem gerektiğini söyledi yetkili baayan..

Bende bınus istemediğimi kartımı kapatmalarını söyledim, tamam dedi ve kartı kapatıp 90 tl yi benden söke söke aldılar..

Ben böyle hassiyetsiz bir banka görmedim. maaş müşteri olduğum halde bu uygulama yapıldı.
    Maaş müşterisi olmasam hiç işim olmaz bu bankayla.. zaten yattığı gibi eft ile direk diğer banka hesabıma yönlendiriyorum.. (şimdilik eft ücreti almıyor) yakında onada başlarlar.

Maaş aldığınız için sisteme maaş müşterisi olarak tanımlanıyorsunuz o yüzden eft havaleden ücret kesmezler içiniz rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

1 aralık itibari ile banada 91 tl yansıtmışlar. 3 ayda 2400 tl harca siliyim diyo. içerde puanlarım varmış iptal edersem gidiyomuş vs vs ?

Ne yapmalı sizce puanları kullanıp iptal edip beklemelimi ?

Bankalar Personellerine eğitimde kart iptal etmek isteyen müşteri karşısında neler yapacaklarını tek tek anlatır onlarda blöf yaparlar mesela iptal edeceğiniz zaman kartınızda puan varsa hemen onu söyleyip puanın yanacağını belirtirler, Puanınızı önce kullanın ve ondan sonra iptal işlemi için arayın iptal işlemi için de neden olarak farklı bir bankanın kartını kullanacağınızı söyleyin ve mutlaka banka ismi verin sizin taleplerinizi sisteme giriyorlar ve sistem ne derse onu yapıyorlar kendilerinin kullanacağı bir insiyatif pek olmuyor.
  • Kredi kartı aidatını geri alabilmeniz için öncelikle bankanın vazgeçmek istemeyeceği bir müşterisi olmanız lazım. Özellikle Garanti Bankası için.
    Her sene Nisan ekstremde değişen rakamlarda kart aidatı görüyorum ve telefon açıyorum. Zaten sesli yanıt sisteminde "kart aidatı" dediğiniz zaman hemen ilgili birimden biri açıyor telefonu.

Söylediğim cümle aynen şu şekilde "Her sene olduğu gibi 1 yıl kartımı kapatmamak şartıyla kart aidatının iadesini istiyorum." Hiç kem küm etmeden anında iadesini yapıyorlar. Tabi bu iade bir sonraki ekstrede indirim olarak görünüyor. 1 ay o parayı kullanmış oluyorlar.

Yılda kartımda dönen para miktarı en az 60.000TL. İşyeri harcamalarını da kredi kartımdan yapıp bir çok bonus kampanyasından faydalanıyorum. Özellikle harcama limitine verilen puanlar güzel oluyor. Geçen ay 5bin küsür harcamaya 90TL bonus verdi aldım. Bu ay için 3150TL'lik harcamaya 70TL bonus veriyor mesela. Çoktan doldurdum bu harcamayı. Son 2 ay için kazandığım bonus miktarı 300TL civarında.

Bu zamana kadar kart ödemelerimde hiç gecikme olmadı. Ödemeleri de ekstre kesilmeden önce yaparım genelde. Yani bankanın kaybetmek istemeyeceği bir müşteriyim. Pazarlıkta tüm kozlar bende.

Çalıştığım bir diğer banka Yapıkredi ama onda aidatsız kart kullanıyorum. 2 bankanın da gönlünü yapamam. Garanti'nin bonusu gayet tatmin edici.
  • İş bankası benden bir kez olsun kart ücreti almadı. Sonradan iptal etme değil hiç almıyorlar. YapıKredi ise ilk başlarda almadı, sonra bir sene aldılar aradım direkt iptal ettiler ikinci sene şu kadar harcama taahhütlü iptal ettiler.

Yapı Kredi Eko kart çıkardım normal kart ile birebir aynı sanıyordum ki geçen gün banka kampanyası gereği artı taksit için dip not Eko kartlar kampanyaya dahil değildir yazısını görene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 26 Aralık 2017; 10:13:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bankalar markasına göre iade yapmıyor.

Müşteriyenim kartı kullanımına, bankaya ettirdiği kara göre iade yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogan55ay

Bende yapıkredi vardı ilk sene iptal ettiler ikinci sene iptal etmediler. Bende kartı iptal ettim. Hersene arıyorlar kart verelim diye. Bir ara paraf kullandım şimdi denizbankin kartini kullanıyorum iki aylıkken kart ücreti yansıttılar müşteri hizmetlerini aradım iptal etmediler. Bende şikayet var com a yazdım ordanda mesaj olarak fasa fiso cevap verdiler yine iptal yok. Deniz bank internet sitesinde yıllık kart ücreti itiraz yeri vardı oraya yazdım yine iptal etmediler. İş inada bindi bende deniz bankin o sayfasına her gün 20 tane itiraz talebinde bulundum hepsine talebiniz kabul edilmemiştir diye cevap 3 günün sonunda iade ettiler. Ben hergün yazmakta kararlıydım

hahaha tebrik ederim hocam azminiz kazanmış gerçekten şaşırdım
  • Bonus Premium 114 TL. Ayarinca sadece 25 bonus yukleyelim diyorlar, iade etmiyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

Oldum olası aidatlı kart kullanan insanlara tuhaf bakarım ücretsiz kartlar var alın bunları talep olmayınca zamanla hepsi ücretsiz olcak hem para kazandır hemde aidat öde yok öyle dava

Kimileride bankaya yaptığı blöf tutmaz ise ne olacak diye dert yanmış kardeşim dünyanın sonu değil kullanmayın daha iyidir nakit ile görün işlerinizi. Halk bankaya değil banka halka muhtaç

Sen ne kaybediceksin zaten senin olmayan parayı harcıyor hissine kaptırıp borca sokmuyorlarmı seni kapatınca rahatlarsın biraz.

Tuhaf bakmaya gerek yok hocam aidatlı kartla aidatsız kart arasında çok fark var. Çoğu kampanyadan aidatsız kartlar yararlanamıyor. Zaten yoğun kullandığın kart varsa sene içinde hayli hayli aidatı çıkartıyorsun ki yoğun kullandığın için aidatta almıyorlar.

Nakit ödemeler bana göre tamamen kayıp. Kredi kartında en başta 1 ay erteliyorsun ödemelerini, üzerine puan kazanıyorsun üstüne tonla kampanyalardan yararlanıyorsun bedava sinemaya gidiyorsun bedava müze geziyorsun vs.vs.vs. sene içinde nakit işlemden kazanamayacağın kadar çok kar'a geçiyorsun. Bankalar ve kredi kartları candır kullanmasını bilene :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkangelevo

Kredi kartı aidatını geri alabilmeniz için öncelikle bankanın vazgeçmek istemeyeceği bir müşterisi olmanız lazım. Özellikle Garanti Bankası için.
    Her sene Nisan ekstremde değişen rakamlarda kart aidatı görüyorum ve telefon açıyorum. Zaten sesli yanıt sisteminde "kart aidatı" dediğiniz zaman hemen ilgili birimden biri açıyor telefonu.

Söylediğim cümle aynen şu şekilde "Her sene olduğu gibi 1 yıl kartımı kapatmamak şartıyla kart aidatının iadesini istiyorum." Hiç kem küm etmeden anında iadesini yapıyorlar. Tabi bu iade bir sonraki ekstrede indirim olarak görünüyor. 1 ay o parayı kullanmış oluyorlar.

Yılda kartımda dönen para miktarı en az 60.000TL. İşyeri harcamalarını da kredi kartımdan yapıp bir çok bonus kampanyasından faydalanıyorum. Özellikle harcama limitine verilen puanlar güzel oluyor. Geçen ay 5bin küsür harcamaya 90TL bonus verdi aldım. Bu ay için 3150TL'lik harcamaya 70TL bonus veriyor mesela. Çoktan doldurdum bu harcamayı. Son 2 ay için kazandığım bonus miktarı 300TL civarında.

Bu zamana kadar kart ödemelerimde hiç gecikme olmadı. Ödemeleri de ekstre kesilmeden önce yaparım genelde. Yani bankanın kaybetmek istemeyeceği bir müşteriyim. Pazarlıkta tüm kozlar bende.

Çalıştığım bir diğer banka Yapıkredi ama onda aidatsız kart kullanıyorum. 2 bankanın da gönlünü yapamam. Garanti'nin bonusu gayet tatmin edici.

Bireysel kart mı kullanıyorsunuz
  • Evet bireysel Bonus Gold.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 27 Aralık 2017; 18:36:29 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.